Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

abre   tulibudibu
26 marca 2012 19:21
Facella, ja tak sobie na zdrowy rozum pomyślałam, że właśnie 55 to mniejsze przybliżenie  😉 I chyba tak zrobię, że przyoszczędzę na standardowym w komplecie a dołożę do 70-200 żeby szybciej go mieć  🙂

Abre, Dziękować :kwiatek:
Kawecan   Jeździec bez konia...
26 marca 2012 20:41
abre mam zdjęcia prosto z aparatu tylko sie zastanawiam jakby tu wysłać ponieważ są raczej za duże na forum a jak wstawię przez net to są za małe.  😡
abre   tulibudibu
26 marca 2012 20:45
Podpowiedź brzmi: mail. Znajdziesz na mojej www.
Mam pytanie bardzo laickie i w sumie nie w 100% o sprzęcie, ale nie wiem gdzie to wcisnąć.
Mam Canona PC1304 i nie mogę znaleźć idealnego ustawienia przy robieniu zdjęć w takich warunkach jak np. na Torwarze. Albo są rozmazane i nie ostre, albo zimne i straszna kasza. Spędziłam z pół dnia kombinując i efekty są mierne. Sprzęt jest nie dostosowany do takich warunków czy ja jestem kompletnym beztaleniciem?
Szaga  mam ten sam problem. Załamałam się dzisiaj jak zobaczyłam zdjęcia swoje z Cavaliady i jak potem oglądałam innych zdjęcia. Fakt miałam dobry obiektyw Canona 70-200 a zdjęcia wyszły marne.... Coś źle zrobiłam - tylko co? Ogólnie załamka! 🙁
abre   tulibudibu
26 marca 2012 21:09
Zaraz mi ręce opadną. Po raz ostatni piszę te słowa:

Wstaw zdjęcia nie usuwając exifu.
Ok, ale tych zdjęć jest kilkaset i wielokrotnie zmieniałam ustawienia więc czy to coś da?
abre   tulibudibu
26 marca 2012 21:21
Szaga, zadajesz pytanie na które nie da się odpowiedzieć nie widząc zdjęć. Wstaw dwa wybrane.
Kawecan   Jeździec bez konia...
26 marca 2012 21:44
abre wybacz ale wstawiałam je z karty naprawdę nic nie usuwając. Może po prostu nie dane jest mi mieć exif? Wybacz za nerwy.  :kwiatek:
O ile się nie mylę i exif jest czymś takim że po kliknięciu we właściwości->zaawansowane widzi się różne parametry to na prawdę nic nie usuwałam i u mnie działa.
Wywaliłam. Nie widać exifu. Nie mam dzisiaj siły wrzucać kolejny raz zdjęć. Jutro pokombinuje.
abre   tulibudibu
26 marca 2012 22:01
Szaga, masz taką samą sytuację jak marthinka,. Dodaj do tego wysokie ISO, które sprawia, że zdjęcia wydają się nieostre i małokontrastowe.
ISO miałam aż 800, ale przy mniejszym nic nie było widać. Wrzucę jutro wieczorem to mam nadzieję pomożesz mnie naprowadzić CO robię źle :kwiatek:
🚫
dziewczyny bez urazy ale...podbudowalyscie mnie ;-)
myslalam ze jestem jedyna ofiara z calego Torwaru ktora prawie non stop toczy walke z puszka 😁 powiedzialam dla K. ze albo sam zechce robic albo ja cos zrobie temu aparatowi 😁
no ale zaraz mi przechodzilo...a niestety foty tez slabe 🤔
Szaga ja ISO miałam czasami nawet 3200 a przeważnie 1600. czasami tylko 800.
Wiem, wiem było już dużo takich pytań ale potrzebuję na już szybkiej informacji jakiego kompakta polecacie. Muszę dziś zamówić do pracy i nie mam czasu przeglądać całego wątku. Najchętniej Nikon ale jak mnie przekonacie do innych to też może być. Cena do 1000zł ale chętnie niższa. Aparatem będę robić zdjęcia wnętrz aut, często na hali oraz krótkie relacje z imprez targowych. Wielkiego zooma czy bajerów nie potrzebuję.  Będę wdzięczna ze szybkie sugestie.

Drugi aparat to dla znajomego. Jakaś zaawansowana cyfrówka z możliwością ustawień manulanych. Chłopak jak narazie zaczyna ale mocno się zainteresował fotografią i chce kupić aparat który pozwoli mu na rozwój w tej dziedzinie ale lustrzanki nie potrzebuje. Fotografia głównie rodzinna, dzieci i imprezy okolicznościowe.

Z góry dziękuję z porady
Podpinał ktoś heliosa do nikona? Możecie polecić jakiś adapter? (do 5100)
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 kwietnia 2012 14:33
pewnie nikon->m42, bez soczewki, jeśli nie zależy Ci na ostrzeniu na dużą odległość.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 kwietnia 2012 15:03
nie mam pojęcia, nie używałam nigdy z soczewką.
przejrzałam oferty na allegro i nasunęło mi się takie dość głupie pytanie:
dałoby się podpiąć L-kę Canona do body Nikona? przejściówki niby są... ale ile się przy tym traci? jak to jest z AF wtedy?
Facella a Ty jakie masz body?
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 kwietnia 2012 15:10
D3000. AF nie będziesz miała tak czy siak, jeśli o to chodzi, przejściówki pasują do każdego body Nikona.
trzynastka   In love with the ordinary
01 kwietnia 2012 15:10
Facella - da się podpiąć stare obiektywy z canona do nikona, te z analogów[ FD , a nie EF]. Ale te nowe Ci nie pójdą, bo canon ma większą dziurę. Odwrotnie się da N do C podepniesz, C do N sie nie da. Automatyki nie przeniesiesz, bo w FDkach jej zwyczajnie nie ma 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 kwietnia 2012 15:11
chodziło mi o te nowsze, mam okazję naprawdę tanio kupić C 70-200 f/2.8 L, tylko że ja na Nikonie  🙄
edit: a na dokupienie do tego puszki C zwyczajnie mnie nie stać...
trzynastka   In love with the ordinary
01 kwietnia 2012 15:14
To nie podepniesz, jak pisałam Canony mają większy otwór, więc fizycznie nie da się tego dopasować.
Edit: A automatyki i tak nie przeniesiesz w pełni.
Zawsze możesz kupic Lkę tanio, sprzedaż drożej albo wymienić za nikonowe szkło.
Facella wiem że AF nie będzie. Pytałam z ciekawości
trzynastka   In love with the ordinary
01 kwietnia 2012 15:21
dałoby się podpiąć L-kę Canona do body Nikona? przejściówki niby są... ale ile się przy tym traci? jak to jest z AF wtedy?


popatrzyłam za przejściówkami i ich nie ma 😉
Są przejściówki Body Canon -> obiektyw Nikon.
I są przejściówki Body Nikon -> obiektyw Canon ale na FD czyli analogowy.

Edit:
baffinka - weź bez soczewki, jakość lepsza, a nikt nie kupuje heliosa by cykać krajobrazy 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 kwietnia 2012 15:29
Zawsze możesz kupic Lkę tanio, sprzedaż drożej albo wymienić za nikonowe szkło.

w sumie tej opcji nie rozważałam jeszcze...
nie zagłębiałam się w temacie soczewek, dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
trzynastka   In love with the ordinary
01 kwietnia 2012 15:32
Wiesz jeśli to faktycznie jest okazja, że grzech nie brać to powinnaś tak właśnie zrobić 😉
Kupić -> sprzedać drożej -> kupić co chcesz 🙂
Kupić -> napisać ogłoszenie na foto forum "wymienię za nikona podobnej klasy" 😉

Edit: jednak to pójdzie na pw 😉
czy jest tu jakiś posiadacz nikona d 5100 albo canona d600 ? 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się