ciąża, wyźrebienie, źrebak

miło słyszeć  :kwiatek:
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
14 marca 2009 07:08
armara   juz znalazlam dzieciaka 🙂n - ale dwóch skarpetek mu brakuje  🤣! Załóż mu - jak z nim na dwór wychodzisz!!! 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
14 marca 2009 09:54
armara bomba!!!! no kurde dzis mija 3 tydzien od odsadzenia a nerwina nadal ma mleko  :emot4:
Jeśli klacz widzi źrebaka to mimo odsadzenia i braku kontaktu z nim to będzie miała długo mleko, najlepszym rozwiązaniem jest usunąć źrebaczka z pola widzenia klaczy ale zdaje sobie sprawe ze może to być trudne bo ja mam ten sam problem.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
14 marca 2009 10:36
margaritka- a zdajaliście?Bo to niestety przedłuża laktację...
Tak naprawdę możesz liczyć zasuszanie od momentu, kiedy nie doiliście....
Trzeba by obciąć treściwe i sianko też nieco....
W pewnej dość dużej stadnince trudno zasuszającym się klaczom zmniejszano też ilość wody(zakręcone poidło i racjonowanie z wiaderka), ale ja osobiście u naszych tego nigdy nie stosowałam-nie było potrzeby...
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
14 marca 2009 10:46
no zdajalismy bo masakrycznie nabrzmiale miala... wody dostaje trzy wiaderka dziennie bez owsa jest, melgo widzii jak na jazde idzie
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
14 marca 2009 11:24
łał, no to nieźle....a chodzi na lonży codziennie(albo siodło), ewentualnie padok cały dzień?
U nas metodą padokową( kobył pół dnia lata i się drze) zasuszanie idzie błyskawicznie...
amara  😜świetny chłopak...i ta główka śliczna a oczęta obłędne  😜
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
14 marca 2009 20:10
chodzi codziennie ( glownie step klus pare zagalopek, ze zwgledu na odstawienie tresciwej paszy) wybieg tez caly dzien  🙄
Condina

zostawiliśmy w stajni, bo szkoda by było w błocku je umazać  😁
w ZNK pytałaś o całościowe zdjęcie
a więc chłopak jest baardzo ruchliwy, ja przejęta, więc jest z tym cienko




margaritka

ojoj, trzymam za was kciuki  😅

Enii

bardzo dziękuję, jak tam Twoja mamuśka ??

coby forum nie zawalać, linki do mini galerii małego 😉
http://www.armaraa.webpark.pl/spacer.html
http://www.armaraa.webpark.pl/spacera2.html
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
14 marca 2009 22:48
armara jaki cudny zrebak! jakie dlugi nogi! ogr czy klaczka? koniecznie z czerwona wstazka!
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
15 marca 2009 10:06
margaritka-nie pozostaje Ci nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość 🙁.
slojma   I was born with a silver spoon!
15 marca 2009 10:17
armara- cudnowy maluszek, czerwony kantarek i wstążka 🙂
Condina



Enii

bardzo dziękuję, jak tam Twoja mamuśka ??




A no jakoś żyje i na razie mnie nie straszy zbytnio porodem...ale czasem już mam schizy  🤔wirek: że jej brzuch opadł  😉
Moja klaczucha ma termin na 24 marca dzisiaj pojawiły się świeczki zastanawia sie  🤔 ile jeszcze ponośi źrebaczka ,może ktoś ma ochote opstawić jakiś termin 😀.
margaritka
chłopak

slojma
:kwiatek:

Enii
ano im dłuzej się czeka tym bardziej się świruje, mi isę już pod koniec łapy trzesły  🤔wirek:

kaloe
jak świezki to moze być nawet dziś 😉
[b]armara[b]  nie strasz mnie 🤔
ależ absolutnie nia mam takiego zamiaru 😉
różnie się klacze źrebią
moja akurat na razie zawsze 14,13 dni przed teoretycznym terminem, swieczki dni kilka- kilkanaście 😉
inne rano świeczki wieczorem, źrebak, ale przy takim gdybaniu nalezy jeszcze obserwować zachowanie klaczy, zapadnięcie zadu, opadnięcie brzucha, "dziury" w słabiznach itd
Wydaje mi sie że zad to w tamtym tygodniu juz się zapadŁ bo pojawiły się takie delikatne wgłębienia no a dzisiaj świeczki .
kaloe Ja stawiam na 17.o3 w nocy 😉
kaloe Ja stawiam na 17.o3 w nocy 😉

Odważnie obstawiasz  😀 ,przed chwilą byŁam w sajni i sytuacja wygląda następująco brzuch nie opadł ,świeczki są na swoim miejscu ,srom nie spuchnięty co do zachowania to klaczucha jadła sobie siano i co chwile przeryaŁa nadsŁuchując i delikatnie patrząc w strone brzucha potem na stojąco troche przysypiaŁa ,a i jeszcze byŁa strasznie zła jak ją dotykaŁam i to by byŁo tyle.
slojma   I was born with a silver spoon!
17 marca 2009 08:12
ja obstawiam 19
Do odważnych świat należy  😁
Ale w sumie patrząc po twoim opisie to faktycznie jeszcze z 1 lub dwa dni pozostały 😉
Moja Oliwka wymyśliła sobie dzisiaj że niebędzie wychodzić ze stajni ,chyba sie boi że urodzi na padoku 😉
oj to już niedługo w takim razie
moja nawet z megaa bebzolem wybiega prawie do końca kłusem z zadartą kitą  🤔wirek:
a dzien przed nie wychodzi 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
18 marca 2009 20:36
nie potrzebuje ktos mleka?  😁 oddam za darmo bo mam juz dosc!!!!!!!!!
margaritka, a dalej zdajasz?

u nas dzisiaj urodziło się pierwsze tegoroczne kucysiątko. Urodziwy karusi ogierek.
A teraz w kolejce moja Mamuśka. Myślę, że w piątek lub sobotę się rozdwoi.
Ascaia gdzie zdjęcia babooo??!! 🤬
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
19 marca 2009 06:17
niee 🙄
Oliwka jakoś nie ma ochoty sie źrebić świeczki od poniedziałku są zad wyraźnie się zapadł brzuch narazie nie ale martwi mnie jedno ,mianowicie srom nie jest nabrzmiały i zastanawiam się czy to jeszcze sie zmieni czy też klacz mimo braku opuchlizny na sromie jest przygotowana do porodu ,jak to jest z klaczami?  🤔
Wczoraj myślaŁam że będzie się już źrebić bo zadzierała ogon i bŁyskaŁa ale to chyba dla tego że maleństwo strasznie kopaŁo i może od czasu do czasu trafiło w pęcherz a Oliwka tak reagowała 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się