ciąża, wyźrebienie, źrebak

agulec12   Dosiąść konia to dosiąść wiatr
27 czerwca 2011 21:52
po co te piip witaminki na pastwisko z matka i zrebakiem!!!!!!!
 zaczniemy od ostrzezenia za wulgaryzmy i brak kultury wypowiedzi
😲 🤔

emka
13 lat na pierwiastkę to sporo, ale jesli klacz zdrowa i w db kondycji powinno być bezproblemowo 🙂
Mi Dr Przewoźny zabronił odrobaczac do 4 miesiąca ciązż, i później od 9 też nie. Tak samo musiałam wykluczyc MSM, który podawałam wcześniej i wszelkie zioła, bo kobyła alergiczka.
po co te zaasrane witaminki na pastwisko z matka i zrebakiem!!!!!!!


i tu już przylazłaś  😵
😲 🤔

emka
13 lat na pierwiastkę to sporo, ale jesli klacz zdrowa i w db kondycji powinno być bezproblemowo 🙂


ze 4 lata temu próbowaliśmy nasieniem Bajou du Rouet ale kobyła na widok weta dostawała schizo wiec w ruch szla dutka itp, a kobyla mokra w kilka minut ze stresu. Potem ja zaciążona byłam bliźniakami więc konik nic nie robił bo nie miałam za bardzo możliwości jej jeżdżenia - coś tam chodziła pod siodłem i ludźmi ze stajni w której stała. W tym roku przeniosłam ją bliżej miejsca zamieszkania i gdy w zasadzie mogłabym się za nią wziąść treningowo  (w sumie to nawet zaczęłam ;-) ) to wpadłam na pomysł spróbowania bezstresowego zaźrebienia 🙂
Stan rudej jest bardzo dobry. Odzyskała odpowiednią wagę, kondycja ok i reszta też 🙂

Amara - dzięki za info 🙂
Uściślę jedynie, że emotikony dotyczył wypowiedzi agulec12
ahon91   "Let your horse be with you."
28 czerwca 2011 11:06
Więc wychodzi na to, że będę musiała się nieźle naszarpać z 2,5 mies. źrebakiem, żeby nauczyć go chodzenia na uwięzi... Boję się, że zrobię mu krzywdę, ale będę próbować za matką na spokojnie albo jak czasem robiłam, za przynętą w postaci jedzenia.  🙄
emka, lepiej zacznij od USG, bo z tego grafiku wcale jeszcze nie masz gwarancji ciąży
Wiem że gwarancji ciąży nie mam, ae USG raczej będzie ciężkie do wykonania więc zostaje mi tylko czekać ;-)
To ja pokażę "przedwczorajszego" źrebaka. Szałowy ślazaczek 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
28 czerwca 2011 18:08
W sumie tak, ale to nie zmienia faktu, że jestem przeciwna rozmnażaniu koni niepapierowych. Niech będzie jakiś poziom!


A ja nie twierdzę, że jesteś, ani ja sama nie jestem, jedynie wytłumaczyłam 😉
Bardzo prosze o pomoc  :kwiatek: Czy jest gen warunkujący ciąże mnogie u koni ?????
Bischa   TAFC Polska :)
29 czerwca 2011 18:51
Tak samo jak i u ludzi w "rodzinie" ciąże mnogie mogą być uwarunkowane genetycznie 😉 Jaki to gen i jak się nazywa, nie mam pojęcia.
To, że są w pewnym stopniu odziedziczalne to wiem, tylko chodzi mi konkretnie o jego nazwe 🙂
rtk - podrzuć jakąs inną fotkę młodego śl.  😍
(po czym to? )
ten kawałek konia na zdjęciu wygląda super, chciałam zobaczyć resztę 🙂
Matka to Rewia III, ojciec Kier. Nie mam dalszych papierów tych ślązaków 🙂
Mały nie chciał pozować, mam dużo gorsze zdjęcie:
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
30 czerwca 2011 15:00
mam ogierka 3 miesiace kasztanka i zaczal zmieniac na pysku siersc na gniada ale grzywe ma dalej czerwono ruda. Matka gniada a ojciec siwy wiec jest to możliwe, żeby był z niego brudny kasztan ?  🤔
galopada_   małoPolskie ;)
30 czerwca 2011 17:54
dzisiaj zrebaki przeglądowo  😉

Jetta młp (m.Juturna po Hegemon / o.Huzar po Jalienny xo)





Jully Bell młp (m.Jurata po Przedświt xIII-4 /o. Berlin Bej po Elsing oo) - najmłodsza panna





Dolce Gusto młp (m.Draba po Przedświt xIII-4 / o.Sword xx/Glimmerman xx po Glow xx)



Davanti młp (m.Delia po Bajt / o.Huzar po Jalienny xo)




galopada
Ekstra rocznik, chyba się podobały ?
Huzarki są  😍  😜 Sword zresztą też, masz może więcej jego fot ?
galopada_   małoPolskie ;)
30 czerwca 2011 17:58
problem będzie z wybraniem co pojedzie na championat. wszystkie 4 są szałowe  😜 dodam ze mała Berlinia ma niecały miesiąc a szyje jak smok  😍
Ale ona przez to mi się najmniej podoba, bo może być klockowata jak dorośnie 🙁 A ja takich nie lubię.
Za to Huzary ekstra, w nowoczesnym typie, w długich liniach, będzie szał  😜 Jak one wypadają rozmiarami przy reszcie  👀 ?
galopada_   małoPolskie ;)
30 czerwca 2011 18:04
oba wielkie  😵 wyglądają jak półroczne  😁 a ten po Swordzie to taki pajęczak ( chyba bedzie największy )
my_karen   Connemara SeaHorse
02 lipca 2011 12:44
rtk, po tym Kierze? http://www.bazakoni.pl/horse_102499.html
Jeśli tak to gdzie on teraz stoi?
Pursat   Абсолют чистой крови
02 lipca 2011 14:15
Berlinka jak ogier. 😜
my_karen, tak chyba to ten Kier. Piękny, duży, idealnie kary.
Stoi w Wielkiej Lipie k. Obornik Śląskich. Chyba jest na sprzedaż
Potrzebuje rady ,od dziś mam pod opieką klacz która ma termin na sobotę ,wymie już nabrała .Nie wiem co dostawała do jedzenia ,nie wiem ile chodziła na dworze ,nie wiem nic bo właściciel wylądował w szpitalu po stracie pierwszego źrebaka .
Dostała odemnie dziś ,marchew ,buraczki ,siemie ,słonecznik ,witaminy dla klaczy ,trochę owsa ,czosnek .Nie wiem wogóle jak z nią postępować ,nie wiem co mogę jej dawać żeby jej nie zaszkodził .
Swoje klacze od początku prowadzę ,więc nie muszę się zastanawiać i głowić a z tą klaczą to nie wiem .

Drugiej klaczy zakazałam dawać jedzenia treściwego, tylko ma dostawać siano i wodę .Nie wiem czy smarować jej czymś te wymie żeby zasuszyć te mleko .
Jutro w planach mam zamiar je wypuścić na trochę bo stoją w boxach ,też nie wiem ile  😵 
anetakajper   Dolata i spółka
11 lipca 2011 07:16
Moja sierotka. Ma 3 miesiące i 11 dni. Bez mamusi jest 3 tyg.
Czy ktoś spotkał się z taką gulką? 
anetakajper, moja Dakota ma taką "kulkę" koło ucha - jest to wada urody nic groźnego, ale czy u małej to to samo to nie wiem, wygląda podobnie...
anetakajper   Dolata i spółka
11 lipca 2011 07:35
Mojej małej to niedawno wyskoczyło. Oczywiście nie kuleje na to.
Na razie mam jakieś maści przeciwzapalne, ale to nic nie schodzi :/
Kami   kasztan z gwiazdką
11 lipca 2011 09:58
Znam konia, który ma taką narośl (tylko bardziej na środku) - wyskoczyła mu po kopnięciu przez innego konia na pastwisku. Nie przeszkadza mu, nie boli, wygląda podobnie  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się