Kącik Częstochowianina/nki : )

Ja mogę powiedzieć , że tu niedaleko mnie jest taka stajnia, z hucułkami. Tam za bardzo kto ruszyć je nie ma, to stoją. Ewentualnie czasem na jakiś festyn pojadą a tak to nic poza tym.
Mogłabyś pogadać z właścicielem jakbyś była ewentualnie zainteresowana.  😉
Tu masz stronę stajenki : http://www.stadnina-pasja.pl/ 
Dzięki wielkie Dominika 😉 Myślałam o tym Kamyku , że może tam kogoś szukają ... Myślisz , że jakbym im zaoferowała coś w rodzaju ,,jazdy za pracę,, to by byli chętni ?
Nie mogę nic CI obiecywać, nie znam jakoś bardzo dobrze właściciela ale myślę, że raczej by się zgodzili na takie cuś.
Z tego co się orientuję to tam bywała taka dziewczyna co pomagała itp itd i w zamian objeżdżała czasami.
Ale jak jest teraz to nie wiem konkretnie. 
Zawsze możesz podjechać i pogadać.  😉
Dzięki , wiadomo . Trochę się już dowiedziałam na temat tej stajni ale pojadę jeszcze i pogadam . Dostałam też inną , ciekawą propozycję dlatego nie jestem już bez niczego 😉 Dzięki za pomoc !
Jakby nie wypaliło z Kamykiem to jest jeszcze Gruszewnia.
Tam też myślę, że chętnie by Cię wzięli do pomocy.  😀
Tam jest rekreacja , ale taka słabiutka więc raczej spokój.
Ogólnie dużo jest takich stajenek małych gdzie konie stoją a nie ma ich kto poruszać.  😉
Jakby co to pisz !  :kwiatek:
No właśnie nie miałam pomysłu na żadną mimo tego , że jestem obeznana w terenie bo jednak Częstochowa wielka nie jest . Jak byś jeszcze na coś wpadła to pisz proszę , każda porada i pomysł mi się przydadzą 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
18 sierpnia 2012 13:20
Czy są tutaj osoby bywające w Rusticanie lub mogące się tam przejechać? Swego czasu, w barwach tego klubu startowała klacz półkrwi achał-tekińskiej Pendżegul. Chciałabym się dowiedzieć czy ona nadal tam jest, co się z nią dzieje. Może ktoś kojarzy takiego konia?
Tak , znam tego konia . Aktualnie stoi w prywatnej stajni u mojej kuzynki 😉
nie zaglądał ktoś może do tego antykwariatu na pkp, gdzie były końskie gazety? są jeszcze?
Są, pare dni temu byl swiat koni z lipca i srepnia, pare nr konia polaskiego oraz Gallop z sierpnia za 3 zł  🙂
Gallop po 3zł powiadasz 😎 jak ja tam dawno nie byłam, mam nadzieję, że na coś się jeszcze załapię, jak dojadę ;p
Szukam kontaktu ze stajnią Don Camillo w Konopiskach ! Jeśli  ktoś coś wie, bardzo proszę o wiadomość.
Moi drodzy, potrzebuję pożyczyć przyczepkę jednokonną na poniedziałek 19.11.
Czy jest mi ktoś w stanie pomóc?? Baaardzo proszę o wszelkie namiary :kwiatek:
Ewentualnie poszukuję kogoś kto miałby ochotę na wycieczkę po konia zaledwie 450km 😉 Oczywiście za zwrot kosztów paliwa i dodatkowe wynagrodzenie, które nie zjadłoby mnie finansowo, ze względu na odległość.
Niestety mój samochód jest w stanie tylko jedynkę pociągnąc i tu klops...

Jeszcze raz bardzo proszę o wszelkie namiary i pomoc :kwiatek:
Arek Szymanek ma przyczepe jednokonną lub Paweł Szczerba ma 1,5 konną
wiecie ,gdzie można kupić w Częstochowie wysłodki?ze względu na cenę chciałabym kupić na miejscu, a nie z allegro. Na próbę 30kg, jak podpasuje to dla całej stajni większą ilość.Jakby ktoś miał namiary to proszę na PW.
pozdraiwam
Napisałam już w Śląskim wątku ale tu nawet bardziej ta informacja pasuje 😉
Otuż w SK Widzów ruszają z pensjonatem, póki co się wszystko rozkręca, ale zapowiada się bardzo ciekawie: Hala z podłożem  Pro Sable, duże boksy, buduje się myjka w stajni, padoki i pastwiska w ilości prawie nieskończonej 😉 No i wysokie aspiracje sportowe, treningi, konsultacje.
Nareszcie na tym naszym jeździeckim zad.piu zacznie się coś dziać 😅
Byłam dzisiaj pojeździć mojego konia. Najpierw pojechałam w teren ale gruda a miejscami bardzo ślisko  - ledwo dwa małe odcinki kłusa dało się zrobić. Pojechałam na miejsce gdzie właściciel stajni wysypał obornik żeby dało się jeździć ale mój koń to jakaś oferma bo tam też się ślizgał a raz niemal nie przewrócił się. W desperacji wsiadłam w samochód i pojechałam do Widzowa. Tam jeszcze wszystko się rozkręca ale hala dobrze oświetlona i podłoże super! Młody pan Tyszko akurat konia jeździł więc mówię, że ja tylko na rekonesans ale i tak zaraz zsiadł i z dobrą godzinę mi poświęcił. Ode mnie z domu do Widzowa 40km ale poważnie się zastanawiam. Gdybym miała współdzierżawcę do konia przeniosłabym się tam zaraz mimo, że w stajni w której teraz stoję jest bardzo sympatycznie i koniowi też nic nie brakuje. Hala zimą to skarb a jeszcze z takim podłożem.
A ile kosztuje pensjonat w Widzowie?
Koszt pensjonatu w Widzowie 600zł.
A co to jest za podłoze Pro Sable? Kwarc czy cos innego?
Tak w skrócie - podłoże trójwarstwowe. Pierwsza warstwa drenażowa, druga chłonąca wodę - fizelina , kokos itp. trzecia piasek kwarcowy plus ścinki fizeliny np.
Pytałam już w poszukiwany/poszukiwana, ale nikt nic nie wiedział a zależy mi żeby dowiedzieć się co u klaczek. Może tu ktoś będzie wiedział.

Witam 😉 Chciałabym zapytać czy ktoś z Was spotkał się z tymi dwoma klaczkami:
Urodziły się w Rościszowie, zostały sprzedane do Częstochowy w zimę zeszłego roku. Nie wiem do której stajni.
Mógłby ktoś napisać mi co u nich słychać ew. podać stronę internetową stajni w której stoją/ wysłać jakieś ich aktualne zdjęcia ?
To dla mnie bardzo ważne.
Gniada ze skarpetkami to Pinacollada, jasny kasztanek to Perła. 
Wczoraj wieczorem przewoziliśmy zagłodzoną kasztankę, konie w fatalnym stanie- co prawda kobyłka została odebrana z Ważnych Młynów, ale sprawą zajmuje się częstochowski OTOZ. Wklejam link do facebooka ze szczegółami- potrzebne miejsce tymczasowego pobytu na dwa pozostałe konie, gdyby ktos był w stanie pomoc... http://www.facebook.com/media/set/?set=a.525491244159814.1073741832.263156610393280&type=1
poszukuję konia do jazdy na okres czerwiec - sierpień / wrzesień.
będę wdzięczna za wszelkie informacje. 🙂
mam ogromną prośbę  :kwiatek: poszukuję osoby zamieszkałej ( lub mającej znajomego/znajomą ) we wsi Broniszew Stary . sprawa prywatna i nie zwiazana z końmi wiec prosiłabym na PW .
Poszukuję osoby chętnej do pomocy przy koniach w zamian za jazdy. Więcej informacji udzielę priv. Częstochowa i okolice.
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
24 października 2013 18:38
Hej myśle, że to będzie dobry wątek🙂osoby z okolicy częstochowy niech nie zapominają o stajni Magia w Rzeniszowie. Nie jest ona jakoś szczególnie rozreklamowana ale naprawdę jest to miejsce warte odwiedzenia szczególnie dla osób które chcą przyjechać na miłą jazdę ponieważ nie posiadają własnego konia. Gdyby ktoś potrzebował więcej informacji to proszę śmiało pisać🙂
Prawdopodobnie dzień przed koncertem, 28 listopada, wyląduję już w Częstochowie. Czy warto jakieś stajnie w Częstochowie odwiedzić, a może ktoś chętny mnie do swojego sierściucha zabrałby, dla samego wymiziania? :kwiatek: Pogoda i brak hali mi absolutnie nie przeszkadza, mogę stać na dworze i patrzeć, pofotografować 😉 Niestety nie jestem mobilna.
Oj szkoda ze juz nie stoje z Intruzem w czewie  😉
To ja udostępnię wam moją stajnię... Częstochowa -nie ale okolice... chyba się zalicza  🙄 http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/21012 [[a]]https://www.facebook.com/pages/Stajnia-Artystyczna-Marcink%C3%B3w/124452420942058?ref=hl[[a]]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się