Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

mils   ig: milen.ju
06 lipca 2013 19:39
To ja jeszcze spytam, jak w tym roku działa Wam Rokale i Equiminis Fly Repellent Extra Strength? Oczywiście, jeśli ktoś ma. 🙂 I czy ma ktoś może Over Horse Horsefly? Jak się sprawdza? Chodzi mi głównie o jazdy.
Ja kupowałam różne żele, spraye itd., które działały kilka godzin, a koń i tak cały pogryziony i tylko strata kasy. Zainwestowałam w końcu w derke z kapturem pasami pod brzusiem, wydatek jednorazowy do tego maska na glowe i przynajmniej widać efekty. I różnice w zachowaniu konia w moim przypadku 🙂
Livia   ...z innego świata
07 lipca 2013 12:50
Ponieważ derka HKM Special z hukiem wczoraj zakończyła swój żywot  😎 rozglądam się znów za nową derką. York Kayla ma bardzo fajną cenę, tylko martwi mnie bardzo krótki kaptur. Czy da się go jakoś sensownie przypiąć do kantara, żeby zakrywał jak najwięcej szyi? Cy też muszę się nastawić na odkryte 2/3 szyi?
Livia, to będzie raczej taki kołnierzyk, niż zakrywający szyję kaptur. Od biedy do kantara można ten kaptur zaczepić, ale całość mocno zsuwa kantar do tyłu i na pewno nie zakryje całej szyi aż do ganaszy. Mimo to, zawsze coś, zawsze jakaś ochrona na szyję. Cała derka jest w porządku i ma ok cenę.
Sorry za głupie pytanie, ale czy DEET ma jakieś rozwinięcie swojej nazwy, czy na opakowaniu preparatu z tym specyfikiem jest napisane, że zawiera DEET?
Tak, ma:  N,N-Dietylo-m-toluamid. Trzeba jeszcze patrzeć na stężenie - u nas poniżej 20% nie działało lub działało góra 15 minut (na jusznice). Nie sprawdziły się też wszelkie preparaty z naturalnych olejków - opcje są dwie: albo konie trzymać w dzień w stajni albo używać chemii.
mils, rokale nie działa
Kiedyś używałam DEET- szału nie robiło.
Ostatnio miałam aromat waniliowy na bazie spirytusu z wodą, komary latał wokół, ale raczej nie siadały.
Aktualnie nic nie używam, bo u mnie jakby komarów mniej ( nawet godzinny teren zrobiłam stępem), a konie moje mają je raczej gdzieś.
Może to wynik akcji odkomarzania w okolicy.
A ja chciałam polecić Absorbine Ultrashield. Środek drogi, ale przyznaje, że nawet skuteczny (w porównaniu z innymi). Producent podaje, że wytrzyma do 17 dni, jednak ja używam co kilka dni i efekty są widoczne🙂 Kobył spokojnie łazi i je i tyjeee 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
08 lipca 2013 06:15
Szukam jakiegoś środka do stajni ?
Nigdy nie miałam zbyt dużo much w stajni, ale w tym roku to coś się zmieniło :/
Szukam jakiegoś środka do stajni ?
Nigdy nie miałam zbyt dużo much w stajni, ale w tym roku to coś się zmieniło :/

K-othrine Flow
anetakajper   Dolata i spółka
08 lipca 2013 07:09
Dzięki bardzo. Mam nadzieje, że zadziała 🙂
A jak działają pułapki? bo też wzięłam.
Wczoraj przed stajnią udziabała mnie jusznica i rękę mam jak balon :/  Mam dosyć  😵
U mojej stajni działało bez pudła 2 miesiące od zastosowania
I na muchy i na komary i na jusznice...
Pułapki nie działały nigdy
Livia   ...z innego świata
08 lipca 2013 07:50
quanta, dziękuję za opinię. Chyba jednak będę musiała poszukać czegoś z dłuższym kapturem dla mojego alergika...
Livia Z dłuższym kapturem jest derka z Decathlonu. Ja mam i polecam. Sprawdza się bardzo fajnie, a w samych kapturach to nawet w tereny jeździmy 🙂
Livia   ...z innego świata
08 lipca 2013 09:01
unawen, o derce z Deca wiem, sama miałam ją w zeszłym sezonie i była ok. Teraz właśnie zastanawiam się między nią a ponownie HKMem, obie kosztują podobnie. I tak każda wytrzymuje max. 2 miesiące, dlatego liczyłam że znajdę coś trochę tańszego 🙂
u mnie konie wypuszczane są ok 5 i zabierane do stajni o 9ej bo tak gryza, ze konie nie wytrzymuja, mamy czarna absorbine i nie dziala. Myslicie, ze derka siatkowa spisze sie, czy odpuscic ? szkoda mi, ze konie calymi dniami siedza w boksach.
Ajajajaj,pojeździłyśmy wczoraj wypsikane moją miksturą 18.40-19.30 i nie gryzły prawie!
moje to nawet na noc nie bardzo chca wychodzić i z koni 24/7 na dworze (zimą...) zrobiły się 22/7 w stajni:/ ale co poradzić... na nowe derki co rusz mnie nie stać a koń niszczy w zastraszającym tempie
Derki dają radę ale:
- Izolują przed pastuchem :/ W każdym razie tak mi się wydaje i boję się puszczać na łąkę gdzie jest tylko pastuch w derkach.
- Jak się coś dostanie pod to masakra :/ Moją Lunkę tak ostatnio coś wielkiego załatwiło :/
- No i w dzień i tak ściągam bo za gorąco by im było. Zależy jaki dzień, ale jak są duszne upały to się sauna w środku robi, niestety.
no tak,przeniosłam już kobył do naszej stajni świeżo  i też mam problem z tymi komarami  😤

jaki środek będzie bezpieczny do wypryskania stajni,mam tam w środku siano ,słomę i owies.jak to przeprowadzić ?

pisałyście wyżej o tym środku ale który to?

http://www.ceneo.pl/20994522

czy ten
anetakajper   Dolata i spółka
08 lipca 2013 10:24
U mnie derki nie dają rady, pryskanie nie daje rady. Nic kompletnie nic  😵
Derka może dałaby rade, gdybym miała choć trochę chudsze konie i derki nie byłyby opięte tak jak są :/
Gillian   four letter word
08 lipca 2013 12:06
czy jest jakaś złota reguła, że największe bąki gryzą pod siodłem albo pod popręgiem?  👿 👿 👿
moje zwierzątko dorobiło się takiego pięknego ugryzienia, że wczoraj wyciągałam "korzeń" a dziurka ma milimetr szerokości :/ w zeszłym roku miał coś identycznego na szyi.
Kocham lato  👿
widze, ze nie tylko ja mam takie problemy :/ konie siedza w stajni, wczorajszy teren po 19ej skonczyl sie po 20 min jak zaatakowala nas chmara bąków i os, kon sam mi do stajni zawracał. To masakra jakas  w tym roku.. 😵 moze calkiem rano da sie pojezdzic ..
moze calkiem rano da sie pojezdzic ..

da się. Najmilej wspominam zawsze jazdy ok. 6 rano, ale to dość nieludzka pora... W standardzie wstaje o 6 i o ile od razuz wlekę się z łóżka ok. 6.30 jestem w stajni po lekkim śniadanku i gotowa do pracy😀 Czasem tylko jak konie sa jeszcze na pastwisku, bardzo daleko na pastwisku, muszę jeszcze ok. 30min do nawet godziny(!) poświęcić na ich sprowadzenie. To jedyny moment kiedy nie podoba mi się, ze mamy tak duże pastwisko do dyspozycji😉
Dla ludzi szczerze polecam antykomarową indyjską maść np:
[url=http://www.ebay.com/itm/3-PCS-Dabur-Advanced-Odomos-Mosquito-Cream-100-Protection-150-gm-tube-/151061209239?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item232bf32097#ht_3145wt_959] Dabur Odomos [/url]

unawen, o derce z Deca wiem, sama miałam ją w zeszłym sezonie i była ok. Teraz właśnie zastanawiam się między nią a ponownie HKMem, obie kosztują podobnie. I tak każda wytrzymuje max. 2 miesiące, dlatego liczyłam że znajdę coś trochę tańszego 🙂


A może Horze? Ale ta srebrna? Jest zrobiona z materiału identycznego jak bucas, ale tańsza. Miałam ją w rękach i wydaje się solidna, przewiewna, no i ma długi kaptur. Miałam okazje też podglądać konia, który stoi w tej derce na padoku i kiedy wszystkie się oganiały jak szalone, ten stał i nawet ogonem nie machał.
Livia   ...z innego świata
08 lipca 2013 15:53
Kaarina, o, mogłabyś podrzucić link? Brzmi ciekawie 🙂
jasminowa, no nasze konie są w stajni na noc, bo lataja jak glupie odganiajac sie od komarów. Pare dni pod rzad wstawalam ok 5ej zeby je puscic bo tak biede do wieczora stoją.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się