Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

I jak?
samo wyrwanie spoko w sumie nawet nie wiedziałam kiedy
ale okazało się, że ułamał się kawałek korzenia i zaczęło sie szukanie... (dla ludzi o mocnych nerwach: dłutowanie dłubanie wiercenie grzebanie) 2 chirurgów jednocześnie, milion lusterek dłutek wacików a paszczy. uroczo innymi słowy. I to niestety było trochę bolesne.
a i tak głowy nie dali że go usunęli, bo był wiedzieli, ale po którymś wierceniu zniknął
Epikea
To RTG nie robili po wyrwaniu jesli nie wiedzieli czy usuneli? :/
zrobili
i był taki mikro kawałeczek
i dłubali szukali żeby go usunąć
i w końcu kawałeczek zniknął
Epikea DZIELNA JESTEŚ DZIEWCZYNO !!!
Petit
nie dziękuję
dziś już całkiem spoko, chociaż nadal jem drugą stroną i mam niezbyt miły posmak w ustach

przeraża mnie perspektywa rwania kolejnych
bo na RTG wyszło że komplecik czterech do rwania  😵 😵
co prawda moja stomatolog mówiła o dwóch tylko i szczerze mówiąc nie wiem co robić
Idę w środę na rwanie dwóch ósemek  🏇
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
27 lutego 2012 08:22
mi sie rusza jedynka, przynajmniej bardziej niz inne zeby. boje sie, bo znajac mojego pecha bedzie jakas akcja znowu  🙁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 lutego 2012 10:28
W czwartek idę na konsultacje w sprawie tej dziurawe ósemki. Jak się uda to wciskam się na piątek i wyrywam.
ja nie mogę.. zaraz się wścieknę...
pod koniec grudnia dentystka postanowiła, że moją 7 będziemy leczyć kanałowo. Założyła mi trutkę z którą chodziłam 3tygodnie. Po odbytym czasie poszłam na leczenie kanałowe, dentystka wyciągnęła trutkę i zaczęła robić... myślałam, że umrę z bólu. Oznajmiła, że ząb źle zatruty i dostałam kolejną trutkę (kolejne 90zł ). Nosiłam kolejne 3 tyg... przyszłam do lekarza i co... znowu to samo! Jak zaczyna od razu mam taki ból, że masakra.
No i znowu mam trutkę... ile ja to będę jeszcze nosić?? Można tak robić? Może ten ząb nie klasyfikuje się do kanałówki?
Już sama nie wiem co robić.
ps ząb mimo założonej trutki, boli mnie np jak dostanie się tam jedzenie.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
27 lutego 2012 13:47
bo powinna cie znieczulic i odrazu wyciagnac miazge a nie bawic sie prehistorie z truciem!  🤔wirek:
zmien dentyste...  🙂
Wtajcie ,łacze sie w bółu  😂
Dziś byłam u dentystki, zrobiła mi 2 zeby mimo 2 znieczuleń czułam gdy wierciła  jakby mi ktos igłe w nerw wbijał (o matko),
Pieknie pozaklejała,ale mam watpliwości bo zazwyczaj dentysci  bardzo dokładnie szlifowali te wypełnienia ,że niebyło mi niewygodnie, ona tez chwile mi pilowala,kilkakrotnie zagryzałam kalke, nawet jak juz schodziłąm z fotela,ale dalej nie czuje sie dobrze,za duzo tam tego, mówiła ze mam znieczulenie wiec mi jest dziwnie, i powinno mi sie to uleżec ,ale nie wiem czy takie uleżenie nie spowoduje ,że mi sie to rozkruszy (albo może żab od góry puści.)
Co o tym myślicie?
Cierp1enie Na Twoim miejscu to zmieniłabym stomatologa, bo to co robi Ci ta baba to partactwo. Jak można coś źle zrobić i potem żądać dodatkowej opłaty? Nie rozumiem. Mnie jak wypadła plomba po kilku miesiącach to dentystka poprawiła i przeprosiła.
A po drugie jakie trucie zęba??? Z tego co wiem to przy kanałówce się znieczula i usuwa to co jest w kanale. Przynajmniej tak jest w tych przednich zębach. Więc nie wiem co Ci ta Pani robi...ale nie wygląda to dobrze.
Dzięki dziewczyny, czas poszukać nowego stomatologa.. ehh
w sumie nie narzekam, bo ta nie należała do tanich.
No tak, tylko, że jak ostatnio się przekonałaś za niektóre rzeczy płaciłaś dwa razy ;-/
no tak, za samą truciznę płaciłam 90zł
Ja już po usunięciu dwóch prawych ósemek Jeszcze tylko dwie  😕
Zabieg miałam przeprowadzony w narkozie. Przynajmniej nic nie słyszałam i nie widziałam.
Mam zmasakrowany kącik ust, mam naciągniete mięśnie szyi i karku. Do tego bolą mnie mięśnie brzucha od kasłania.
Masakra... siedzę w domu i zasypiam po każdym zażyciu proszków. Właśnie idę wziąć antybiotyk i przeciwbólowe...🙄
Ja miałam jeden kanał nie do końca zatruty w 6,bo był zagięty mocno.Dwa poprzednie wyczyszczone bez znieczulenia i nic nie bolało.Ostatni mi znieczuliła lidokainą i po sprawie.
Cierp1enie zmień koniecznie stomatologa,szkoda sie męczyć i szkoda zębów!kasy też!

Gdzie można kupic tą wkładkę żelową(czy jak się to nazywa),która sie wkłada do buzi na noc w celu przeciwdziałania zaciskaniu szczęk?
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
01 marca 2012 20:09
mandi chodzi Ci o szynę relaksacyjną? Musisz wybrać się do swojego stomatologa na badanie i wyciski, które dalej odda do pracowni. Na ich podstawie technik wykona szynę dopasowaną do Twoich warunków zgryzowych.
Raven wielkie dzięki  :kwiatek: chyba o to mi chodzi.
Gdzieś tutaj czytałam,ze są żelowe.Myslałam,że można kupić taką neutralną,bez potrzeby wycisków etc.
mandi, zapytaj lekarza o szynę NTi. To dobre rozwiązanie.
Zapytam napewno.
A mozesz mi napisać tak bliżej jak to wygląda?  :kwiatek:
dzięki wielkie!  :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
16 marca 2012 11:27
właśnie wróciłam z usunięcia drugiej ósemki. Co oprócz zimnych okładów i leków może złagodzić ból i opuchliznę?  👀
galopada_
Jak się czujesz?
Ja miałam wczoraj usuwane dwie po lewej stronie. I czuje się straaasznie. Jedna nie chciała wyleźć i chirurg usuwał ją 50 minut albo więcej. Jest gorzej niż poprzednio ;-(
Chyba już nic więcej nie da się zrobić, ja biorę ketonal i przykładam okład chłodzący.
na opuchliznę można jeszcze łykać aescin lub dostać zastrzyk (steryd).
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 marca 2012 14:07
galopada, nie przestawaj chlodzic i bedzie dobrze. w domu nic innego nie mozesz zrobic 🙂
Aescin nie jest lekiem przeciwbólowym.On uszczelnia ścianki i przyspiesza gojenie ran.
Mnie chirurg zapisał Dalacin, który działa bakteriobójczo, i moim zdaniem także zmniejsza ból.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się