Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

Leczenie kanałowe jeśli jest bolesne powinno być robione w znieczuleniu. Poza tym obecnie nie zakłada się "trutki" tylko znieczula i usuwa chorą miazgę. Chyba, że ból jest pomimo znieczulenia - w ruch idzie "trutka". Ząb w trakcie leczenia kanałowego może pobolewać, ponieważ obruszona jest ozębna i ona może dawać oznaki bólu - tu nie trzeba się martwić. Chyba, że są inne powody bólu i tu trzeba się martwić.
CuLuLa, Ty mnie tu nie strasz! Ja jestem jeszcze przed! 😁 Żadnego bólu nie ma i nie będzie. I tego się trzymajmy. A jak mnie spotka przykra niespodzianka (bo absolutnie nie spodziewam się tego, że cokolwiek będę czuć 😉 ), to przyjdę sobie tu pojojczyć i wtedy będziecie mnie głaskać po główce ;]
Dziewczyny, dzisiaj przy jedzeniu wykruszyło mi się trochę tej trutki. Macając językiem, czuję, że większość jednak została. Wykruszyło się trochę na krawędzi zęba. Nie boli. Kolejną wizytę mam za tydzień. Nie wiem czy powinnam iść jak najszybciej to wypełnić czy dotrwać z tą dziurką ten tydzień? Ta krawędź jest trochę ostra, ale kuku chyba mi nie zrobi.
Dworcika, nie martw się. Wszystko może być w porządku.

ashtray, to nie "trutka" a wypełnienie czasowe ("fleczer"?) wykruszył się.
Dworcika   Fantasmagoria
01 maja 2012 10:09
Zaczęłam się nieco łudzić. Ogólnie poza kanałem mam zapalenie dziąsła. Wykupiłam na to maść i smaruję te 2-4 razy dziennie. Dziąsło powoli dochodzi do siebie. Poza tym mam wrażenie, że miejsce "tkliwe" na samiuteńkiej jego górze (tam, gdzie dziąsło zagłębia się już, chyba nad korzeniami?) jest niej czułe na nacisk niż było. Może jeszcze okaże się, że to nie kanał? 😁 Mam jeszcze całe 7 dni ;p
Dworcika   Fantasmagoria
10 maja 2012 11:27
Wszystkim boidudkom mogę powiedzieć, że leczenie kanałowe nie musi boleć! Nawet bez znieczulenia!
Pierwszy raz w życiu śmiałam się podczas grzebania w zębie 🙂
Dokładnie, mnie tam bardziej bolało w domu, a miałam bez znieczulenia.

Zastanawiam się co jest nie tak, jeśli ząb po kanałowym jakiś miesiąc po "zagojeniu się" zaczyna boleć??Kurcze zabolał mnie 2 razy ( i to jeszcze w nocy  😤 ). Uczucie jakby się troszkę wysunął i "szukał swojego miejsca"?
Dworcika   Fantasmagoria
23 maja 2012 07:00
Sezon na zęby, kurczę...
T. ma miec usuniętą 8-kę. Ma się zgłosić do gabinetu chirurgii szczękowej. Najbliższa rejestracja w poniedziałek (wtedy też Go obejrzą, ma jechać ze zdjęciem). Do poniedziałku daleeeekoooo 😉 Ząb generalnie widać, ale nie jest jakiś bardzo 'wyrośnięty'. Prosił, żebyście Mu opowiedziały jak wygląda usunięcie takiego zęba :kwiatek:
Wiadomo, każdy przypadek inny, ale można się jakoś tam nastawić myślowo.
Swoją drogą, jeśli zęba nie dałoby się złapać, bo zbyt mało (lub wcale) wystaje nad dziąsło, to co wtedy? Nacina się dziąsło? W znieczuleniu miejscowym? To się szyje później czy samo zarasta?
Jeśli to górna ósemka to znieczulenie nasiękowe, jeśli dolna to przewodowe. W przypadku zęba zatrzymanego trzeba nacinać skalpelem i odsłaniać go. Może być potrzebna separacja korzeni. Powinno się założyć gąbkę kolagenową i ranę zszyć.

Powodzenia dla T.
Dworcika   Fantasmagoria
23 maja 2012 19:41
Dolna. Na czym polega znieczulenie przewodowe? Ząb odsłonięty "równo z dziąsłem".
Na czym polega/jak wygląda separacja korzeni?
Tak po laicku:
Będzie miał znieczuloną jedną stronę, wargę, część języka i zęby. Separację korzeni wykonuje się przy pomocy wiertła, tak aby wyjąć je osobno. Będzie dobrze i im mniej wie Twój T. tym lepiej 🙂
Dworcika   Fantasmagoria
24 maja 2012 08:56
Będzie dobrze i im mniej wie Twój T. tym lepiej 🙂


Przeczytałam Mu to. "Czyli nic nie będę czuł? Jest!". Doszłam do końcu - o rozwiercaniu korzenia. I chyba nie wiem czy to dobrze, że to uslyszał, bo mina mu się jakaś taka zrobiła... mniej entuzjastyczna. Ale będzie dobrze.
Chociaż jak chwilowo nieobecne jeszcze dzieci przejmą te nasze lęki, to ja dziękuję.
Dworcika, będzie dobrze. Pozytywne nastawienie pacjenta jest bardzo ważne. Wiadomo, że nie będzie w salonie SPA i nikt mu masażu robić nie będzie, ale lekarz postara się tak, żeby T. nie czuł bólu i zabieg trwał możliwie krótko. Trzymam kciuki  🙂
Dworcika   Fantasmagoria
24 maja 2012 09:29
I tego się trzymajmy 😎
Dzięki za opis :kwiatek:
Może inny opis? Ku pokrzepieniu?  😂
Byłam u pani stomatolog i w trakcie plombowania krwawiło mi dziąsło.
I pani zawołała asystenta a ten za plecami cyk! zapalniczką rozgrzał kauter .
Metodę rozumiem, przyżeganie jest skuteczne. Jednak zapach własnego grillowanego ciała .... bezcenny. Hi!Hi!
oooo tak Taniu, smród jest nie do wytrzymania, z tym, że my mamy nowoczesny kauter, nie podpalamy go zapalniczką 🙂
Mam opcję wykupienia gruponu na skaling (usuwanie kamienia) lub na skaling, piaskowanie i fluoryzację. Babrać się w tą fluoryzację i piaskowanie? Baje to coś?
Cholera mnie bierze, kiedy widzę, że gabinety stomatologiczne sprzedają usługi na gruponie.... :/

Po1. Ten gabiden nie ma klientów, skoro musi reklamować się w taki sposób (jakakolwiek reklama lekarzy jest wbrew etyce)
Po2. Moim zdaniem każdy z tych zabiegów warto zrobić. Jeżeli zrobisz skaling, piaskowanie będzie zbędne. Skaling przysługuje raz w roku każdemu w ramach NFZtu. Zabieg kompletnie bezbolesny, jedynie wydający nieprzyjemny dżwięk:P taki jak paznokcie o tablice itp:P Fluoryzacja wiadomo, wzmacnia zęby, a fluor ma działanie kariostatycznie. Jest też możliwość robienia takiej "fluoryzacji" w domu. Proponuję zakup żelu Elmexa w aptece, do użycia raz w tygodniu, a myślę, że to bardzo dobrze zabezpiecza zęby🙂 Nie pamiętam teraz nazwy żelu, ale myślę że w aptekach będą wiedzieli o co chodzi.

Pozdro 😉
Gabinet akurat nie jest nowy, ale nie da się ukryć, że w ten sposób szuka się klienteli 😉
Ale i tak chyba kupię 😉 żel Elmex pewnie też, dzięki 😉

Jeżeli zrobisz skaling, piaskowanie będzie zbędne.  Zabieg kompletnie bezbolesny, jedynie wydający nieprzyjemny dżwięk


Tu się zgodzić nie mogę.
Przy większych przebarwieniach piaskowanie jest potrzebne, pomimo wcześniejszego skalingu. Czasem wystarczy tylko skaling, jeśli przebarwienia są niewielkie. Potem pasta polerująca i fluoryzacja.

Skaling może być nieprzyjemny i bolesny w przypadku odsłoniętych szyjek zębowych.

Edit. Poza tym trzeba pamiętać, że fluor jest trucizną i trzeba z głową go używać 🙂


Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 czerwca 2012 10:14
CuLuLa, A co jeśli zęby po piaskowaniu znacznie zjaśnieją i zostaną 'plamy' ciemniejszych o 1-2 tony plomb? Jest na to jakiś sposób?
Notarialna, piaskowanie usuwa przebarwienia po kawie, herbacie, papierosach itd. nie zmieni Ci się kolor szkliwa, to nie wybielanie. 🙂
jestem dzisiaj po pierwszej ósemce... ( czekają mnie jeszcze trzy) ta była jedyna nie wyrżnięta, zabieg miałam o 11 po 3 ketonalach czuje się znośnie ale dalej mnie boli przy przelykaniu sliny, fatalny szczekościsk i mega opuchlizna. jakieś porady od osob które są 'po' ?
cholera!!!!!!!!! moj ząb po wysjciu od dentysty boli zdecydowanie mocniej. Jestem po ketanolu, 2 pyralginach i nie mogę mówic. Szlag by trafil- cholerne zęby!
Nie wiecie czy możliwe jest założenie korony (chyba?) na górne jedynki tak, żeby były równiejsze? Nie wiem jak to wyjaśnić, od strony dwójek obie jedynki są dłuższe i zniżają się do środka, przez to ich krawędzi nie są równoległe do krawędzi dolnych jedynek. Chętnie bym sobie jakoś z tym poradziła, tylko nie wiem czy w gabinetach się w ogóle taką kosmetyką zajmują?
emade, wytrzymaj jakoś. Szczękościsk może trzymać ze 2 tygodnie, opuchlizna będzie (Aescin sobie kup), zimne okłady. Nie ma innej rady

Faza, co było robione?

Dzionka, aparat założyć, licówki zrobić, korony cerkonowe. Masz 3 wyjścia w teorii. Choć za bardzo nie rozumiem o co Ci chodzi. Zrób zdjęcie w zwarciu.
"zwykłe" leczenie kanałowe. Ponoc wredny zwęzający się kanał. Trudno dostępny , lekarz nie wie czy wszędzie dobrze oczyscił kanal. Dostałam Dalacin i mam przyjsc za tydzien. Ból zelżał wczoraj pod wieczór. Myslałam ,ze tynki bedę zjadac z bolu. Nie raz juz miałam leczenie kanałowe ale takiego bólu to nie pamiętam. Teraz to już "leberko" ćmi ale da się wytrzymac.
Potrzebuję rady, mam rozgrzebane wręcz dwie szóstki jedna po kanałówce kompletnie martwa, pusta w środku bo jestem po takich przebojach z nią że ręce opadają druga nie dotruta również otwarta, mam dość już wręcz dentystów bo mi tak spierniczyli te szóstki że w sumie nadają się do usunięcia już patrząc na prześwietlenie mojej szczęki, więc mam pytanie gdzie można zrobić sobie mosty i w jakiej cenie najlepiej we Wrocławiu by było ale mogą być też okolice, bo niestety na implanty to mnie nie stać :/
Dyra, z pełnym zaufaniem polecam Dentique: www.dentique.pl Jeśli się da to ratuj te szóstki.
Poza Wrocławiem: MedCom www.medcom.pl

Faza, cieszę się, że ból ustał.
CuLuLa dziękuję za info jak tylko teraz będę mieć większy przypływ gotówki to od razu dentysta, nie wiem czy te szóstki (dolne) uda mi się uratować bo sporo były wiercone,  jedna ma tylko takie cienkie ścianki bo przecież jedna dentystka tak mi wydłubała ze środka wszystko i wstawiała mi taką ogromną plombę która w kółko mi wypadała....i na same te wizyty wydałam ponad 800 zł :/ więc jedyne co mi przyszło do głowy to właśnie mosty ale nie wiem jak to się liczy za wstawienie takiego mostu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się