Konie czystej krwi arabskiej

Ja uprawiam minimalizm kantarowy - moja w kantarach nie chodzi praktycznie w ogóle, więc ma dwa - jeden "pokazowy" i zarazem podróżny na wypadek konieczności jechania gdzieś bukmanką, drugi codzienny, gdyby miał się przydać obsłudze stajni do czegoś. "Pokazowy" oczywiście czerwony, a jak, zresztą miała go na sobie całe dwa razy przez dwa i pół roku  😉 za to codzienny niebieski i jest to jedyna rzecz w tym kolorze, jaką ruda kiedykolwiek miała  😁
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 sierpnia 2015 12:07
Murat moja też kantar tylko jak idzie na padok lub jak ją na jazdę szykuję, ale jakoś kantary mi się mnożą, może nie wiele bo mam ich ok 7- ale za to wszystkie jak nowe wyglądają i niektóre mają 4 lata🙂
Miałam ochotę na coś nowego i się skusiłam niestety,

Zakupiłam jej też witaminy bo się skończyły, jakąś odżywkę do kopyt i grzywy, jak szaleć to szaleć, jak się odżywi to może ktoś ją kupi, hihih
ale nikt krzywusa nie chce jakoś
Albo ona nie chce nikogo poza Tobą  😉
Mojej nie mogłabym zostawiać w kantarze, choćbym chciała, bo stoi z hucułką, więc no...  kantar nie przetrwałby długo 😁
Obecnie mam odżywkę z LaQuiby i muszę powiedzieć, że bez szału... Dobrze się po niej rozczesuje i to tyle, przy czym dwa dni później już śladu nie ma po jakimkolwiek efekcie. U nas bezapelacyjnie miejsce pierwsze to Black Horse, muszę tę wypsikać extraszybko i wrócić do BH 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 sierpnia 2015 12:19
u mnie super CDM się sprawdza, BH tootalnie nie to, szorstkie włosy na drugi dzień, ciężko się rozczesuje, matowe....
No, ale każdy koń, mojej odpowiada CDM i Y&Y&H.

Trzymajcie kciuki za dziś wieczór. Dziś nie będzie litości🙂
derby to ja kupuję tego krzywulca, cena nie gra roli, co Ty na to?  🤣
Lustranta używam od początku ciągle tego samego, z Decathlonu, ale jak mi się skończy to przechodzę na ludzkie odżywki bo z tego co czytam sprawdzają się lepiej niż te końskie.
szamanka derby, piękne te wasze konie 🙂
wpadamy sie pokazać ....

ja tez za pare dni wprowadzam witaminy,chevinal na jesien przy zmianie sierśi  bedzie idealny,teraz olej i drożdże 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
28 sierpnia 2015 06:18
My z C po pierwszym treningu🙂 Dużo błędów mojej jazdy odbiło się na koniu(sztywnościach) i jest co robić....Ze mną więcej roboty- zwłaszcza moja nieszczęsna ręka...
Wracamy do podstaw, może coś z niej będzie.

larabarson jesteś pewna? zapraszam na priv🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
28 sierpnia 2015 07:23
Ja wczoraj pierwszy teren w hackamore. Kon bez zarzutow poza jedna odmowa wejscia do lasu - zaparl sie , tanczyl w miejscu ale kroku w las nie zrobil - ja slepota nic nie widzialam tam zlego , ale kon ponoc madrzejszy. Jezdzilismy wiec tylko po gorkach.
Pozniej wyczyscilam i jako ze dostalam prezenterke - samorobke to mysle  - przymierzymy. No ale nikt mi nie powiedzial ze lancuszki zjadaja konie  😵 Po pol godziny przekonywania - udalo sie 😀
Chevinal jest super i też zamierzam w najbliższym czasie zakupić.
derby eee, no co Ty! Citri bez Ciebie to jak ptak bez skrzydeł. Poważnie myślisz o jej sprzedaży?
szamanka a wejście do lasu było może tak, że chciałaś wjechać ze słońca w cień? To bywa problemem, bo dla konia jest mocny kontrast i niewiele widzi. Ja w takich sytuacjach zsiadałam, wchodziłam z koniem w ręku i za kawałek wsiadałam z powrotem.

derby macie nowego trenera? To ktoś na miejscu czy dojeżdża do Was?
Uwaga na Chevinal bo jest mocno dajacy kopa energii, mojej szla para z uszu...
O kurde faith, poważnie? A ja się zimą dziwiłam co ten mój głupek takiego pier.olca dostał  🤣 I zmniejszyłam mu o połowę dawkę owsa  😁
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
28 sierpnia 2015 08:52
Nie wykluczam sprzedaży.....
Murat do mnie i C będzie dojeżdżała przesympatyczna Pani trener, rokowania mamy dobre, a jest nad czym pracować....
Co do Chevinalu - proponuję dawki przemyśleć po prostu.  😉
derby dobry trener dobra sprawa 🙂
Zazdroszczę hali w takim układzie, my jeszcze pewnie góra dwa miesiące i przyjdzie pora na zimową przerwę w treningach, bo nie będzie podłoża do jazdy oraz ja będę zamarzać...
Dawka byla przemyslana, nawet na polowie tej zalecanej mialam problemy z kontrola zwierzaka. To jest naprawde grzeczny kon a potrafila mi wysloczyc z 4ch w gore na placu po ktorym chodzi 24h... po odstawieniy jak reka odjal🙂
Ja się cały czas biję z myślami czy nie przenieść na zimę konia do stajni z halą. Najgorsze jest to, że miałabym wtedy ponad 40 km w jedną stronę do niego więc i tak nie mogłabym sobie pozwolić na częste wizyty.
Ja z kolei zastanawiam się nad zakupem jakichś tanich szorów i oprzęgnięciem rudej na zimę, ale czy mi coś z tego wyjdzie, to zobaczymy. Z nią by raczej problemów nie było, w zeszłą zimę zabawowo ciągnęła oponę i nie zrobiło to na niej specjalnego wrażenia, także mogłabym sobie na sankach po śniegu pojeździć 😉 ale zostaje kwestia, czy będzie mi się chciało ładować kasę w taką zabawę.
larabarson też mam ten dylemat, z jednej strony miałabym możliwość trenowania w zimie, a z drugiej lubię moją stajnię, koń dobrze się tam czuje, siano, owies, słoma genialnej jakości- produkcja właściciela  😉 w stajni z halą większy ruch, troszkę drożej, jak ostatnio tam byłam między boksami nie było przegród, co dla mnie jest sporym minusem, bo ruda czasem przez kratę próbuje dziabnąć sąsiadkę, a co by się działo jakby nie miała żadnej przegrody 🤔 dojazd w sumie wyszedłby ten sam i koń stałby tam tylko w okresie, w którym nie da się jeździć na dworze, ale chyba tęskniłabym za swoją małą stajnią 😉

Murat ja wygrzebałam szory w siodlarni, może dzisiaj je przetestuję, jako że chwilowo nie jeżdżę mam czas na takie rzeczy 😀 mam nadzieję, że da się jakoś dopasować te szory na araba  😁 marzy mi się taka zgrabna dwukółka 😁

derby jakoś nie wyobrażam sobie Was oddzielnie 😲 zazdroszczę trenerki 😉

Wczoraj skończyło nam się muesli Pro Linen, muszę coś kupić i chyba wybiorę po prostu coś dostępnego na miejscu 😉
U nas w treningu intensywnym, 6 x w tyg dostawal chevinalu 30 ml i wszystko bylo ok,dostawal tez wtedy pasze na rozbudowe miesni.Zobaczymy w tym roku jak bedzie,szczegolnie ze codziennie 100ml oleju dostaje i nadmiar energii nie zauwazylam  😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
28 sierpnia 2015 12:35
Dobra sprawa oj dobra, a trener trafił mi się bardzo dobry, wstępnie jesteśmy umówione na raz w tyg. ;-)))

Ktoś mi musiał otworzyć w końcu oczy

tu pierwsze XX minut jazdy- poznawczej: (w skrócie)



Mam nadzieję, że jakoś się nam uda wyjść na PROSTĄ🙂

A to jest trening klasyczny, westowy? 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
28 sierpnia 2015 12:48
Jednak edytowałam🙂

Upał jak nie wiem🙂
My też zaczynamy treningi już od 5 września  😅  Cieszę się bardzo, bo w końcu po wielu zmaganiach udało mi się ściągnąć trenera do nas.
larabarson super!

U nas w końcu zanosi się na deszcz 😅 nie pamiętam kiedy ostatnio cieszyłam się z tego, że będzie padało 😂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
28 sierpnia 2015 21:09
My dzis testowalismy nowe siodelko - Freemax class, bezterlicowka. No przyznam bez bicia - to jest siodlo do jazdy  🏇 Kon na kantarze i sam dosiad sterowal mi koniem 😀


Mamy jeden malutki problem - nie mamy w siodle zaczepow do puslisk - przyszyte sa jakies prowizoryczne, no ale to nie to..., w togodniu maja nam doslac oryginalne zaczepy.



zazdroszcze,ja bezterlicówek nie znosze w zadnym wydaniu...a Rigo tym bardziej ... 😁
jezdze obecnie kucyka w takim wynalazku i no zadziwia mnie cala konstrukcja...no ale ja lubie klasykę  😀iabeł:
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
28 sierpnia 2015 22:42
No ja jestem zadowolona. Myslalam ze moze siwemu nie spasuje, ale chodzil bardzo rytmicznie i wygodnie, bez jakis fochow wiec chyba siodlo git.
szamanka fajnie, że udało Ci się znaleźć siodło dla Was, ja też przez jakiś czas nosiłam się z zamiarem zakupu bezterlicówki, ale wygrała klasyka i jakieś niedoścignione marzenie żeby zostać dresiarzem 😂 Siodło nowe, czy udało Ci się dostać na rynku wtórnym?

U nas dzisiaj jest kowal 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się