Konie czystej krwi arabskiej

Buck, Erekcjusz i Wiocha na przykład mnie bolały.
BUCK   buttermilk buckskin
03 stycznia 2024 09:27
padłam !!!!!!!!! no faktycznie...........
Ludzie, jak bardzo trzeba nie czuć klimatu, żeby dać koniowi takie imię 🤣
i wiem czym się rządzą pokazy
Piaffallo,
Z tego co wiem, to konie na ring wychodzą anonimowo, więc sędziowie nie znają imion (przynajmniej teoretycznie). Myślę że na ocenę większy wpływ może mieć twoje imię czy imię prezentera niż konia 😉
A pani Redaktor Ksiąg nie gryzie i na pewno spokojnie odpowie na pytania
Buck Eunuch
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 stycznia 2024 11:39
Epikea, A chociaż prawdziwe ty było? 😉
BUCK   buttermilk buckskin
03 stycznia 2024 11:53
Epikea 😂 zmienię mojemu, bo i wałach i kompletnie nie rozumie zachowania kobył w rui, a jedzenie to nadrzędny cel życiowy
ja mam kucyka Serduszko 😀
i to ogier jest
ogurek o widzisz, ja w arabach nie siedzę totalnie, w rasach szlachetnych podczas Czempionatów itd jest czytane co to za koń, jakie pochodzenie, kto wyhodował itd.
Myślałam, że u arabów tak samo
zembria,

Eunuch (PL) kasztanowaty ogier, ur. 1970
hodowca: SK Michałów, PL
po Bajdak, od Elokwencja po Rozmaryn

http://www.janow.arabians.pl/pl/rodowod-form.php tu można wpisać imię
Piafallo Konie są wzywane na ring po numerach katalogowych, a imię, inne dane i uzyskane oceny są czytane dopiero po tym, jak zejdzie z ringu, podczas czasu na ocenę następnego konia. To tak żeby zachować chociaż pozory bezstronności i anonimowości. 😉 Nie słyszałam jeszcze o przypadku zmiany imienia u araba i nie przypominam sobie niestety, żeby taka opcja była przewidziana gdziekolwiek w przepisach, ale najlepiej będzie zadzwonić do ksiąg i dopytać.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 stycznia 2024 16:47
Epikea, Jak ogier, to jednak nie pasowało 🤣
A nie będzie jak w pzhk - nowe imię ex stare imię?
BUCK   buttermilk buckskin
03 stycznia 2024 17:05
zembria ale jednak coś w tym było 😉

Eunuch.png Eunuch.png
BUCK you made my day 🤣🤣🤣
okey troche pocieszacie, że nie tylko ja trafiłam na taki koszmar, ale wezmę w takim razie i sie jutro zbiore by zadzwonić do Związku i się może cosik dowiem 😉
Piafallo Jak coś, to księgą stadną, paszportami, papierami arabów zajmuje się PKWK, PZHKA to bardziej taki związek sympatyków 😉 Może coś podpowiedzą z doświadczenia, ale ostatecznie trzeba będzie wszystko załatwiać z redakcją księgi stadnej w PKWK.
A, no i oczywiście daj znać, co wyjdzie, sama jestem ciekawa 😁
Czy ktoś z was ma siodło australijskie ma swoim arabku?
ooooo ja się podłączam. To już kiedyś było.... albo nawet ładnych kilka razy, ale nie mam siły przekopywać cały wątek, a wyszukiwarka wypluwa tak różnie. Powiedzcie proszę jakie macie siodła na wasze araby i jak wam leżą.
Właśnie stałam się posiadaczką wszechstronnego siodła. Było pasowane, ale teraz widzę, że wystaje za T18. Poza tym, leży ładnie. Pan, który mi pomagał wybrać powiedział, żebym dała spokój, nic się nie będzie działo i że ogólnie jest ok. Znalazłam też taki artykuł na temat tego, że czasem wystaje, u krótkich koni i spokojnie, ale chciałabym wiedzieć jak jest u was.

link do artykułu:file:///C:/Users/maria/Downloads/is-my-saddle-too-long-for-my-horse.pdf
piszą, że lepiej jak trochę wystaje, niż przyciasne dla jeźdźca.
Chcę siodła koniecznie wszechstronnego...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się