* * * Kolejna tragedia - pożar w Stajni w Brzózkach * * *

Paczkę wysłałam. Jutro powinna być 🙂
horse_art cieszę się ,że rzeczy się przydadzą. Co do popręgu - chodził w nim mój zwierz, 170 w kłębie, mam nadzieję, że na któregoś z  Waszych koni też będzie pasować. Powodzenia!
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 marca 2012 13:38
Koleżanka może oddać czapraki, kantar i zestaw owijek, może też dać kamizelkę ochronną. Przyda się?
A sprzęt dla jeźdźca również? Bo przypomniałam sobie o mim za małym toczku, który tylko kurzy się w piwnicy.
rzeczy dla jezdzcca także - o toczkach pislam, bo to dla dzieci na obozy...
ale i nasze buty, czapsy, oficerki, kurtki, rekawiczki itd ...też sie spaliły 🙁
o tym to już nawet nei chcialam wspominać bo tak głupio...konie najważniejsze ...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 marca 2012 14:40
A ta kamizelka ochronna? Potrzebna? bo czaprakow i owijek nigdy dosc. Jeden czaprak w praniu to drugi na kon a owijki do opatrunkow czy na jazdy...
mam kilogram witamin dla konia, hippovit chyba, jakby ktoś ze Szczecina jechał do Brzózek na dniach to dajcie znac 😉
Nie chcę  odpowiadać za horse_art, ale według mnie w tej sytuacji wszystko będzie potrzebne, więc chyba nie trzeba pytać.  😀
dzieki mikusiowa 😉

ja bede jutro w szcz. napewno w centrum - robie zakupy na oboz w sob., potem odbieram rzeczy z ul. Mickiewicza - dary z Pilchowa, potem jade do Gagi po mega pake 😉 pewnie kolo 17-18 bedzie
jak cos to moj kolega z wioski codziennie jezdzie szcz- brzozki i zadeklarowal sie przywozic rzeczy

a wlasnie dziekkuje Bartkowi z brzozek za rzeczy o ktore prosilam i kask w ktorym cholera mial jezdzić, a zamiast tego sie ożenił hahaha ;p

dziekuje sklepowi atos ze szcz. (nie pamietam nicka - monika....) za pasze z dowozem 😉

dorocie (nick pozniej) za zbiorke ze stajni w policach i przywiezienie !

aa...mamy juz 2 kaski i juz sie przydaja - zbyszek z chlopakiem z... neiwiem skad ani imienia nie znam🙁- rozbeirają saune, a że belki mogą spadać - chodzą w kaskach 😀
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
28 marca 2012 18:54
o masz... a ja się zastanawialam czy kask budowlany Wam zapakować.. nic to 🙂 doślę 🙂
Nie mam jak wysłać teraz paczki, zatem puściłam trochę pieniędzy .
no...fajnei wygladali faceci w takich przymałych kaskach jezdzieckich 😉))

załozyliśmy konto na facebooku - pododawajcie do znajomych ...neich sie rozniesie. bede starala sie tam opisywac tez co się dzieje, dodawac podziekowania (ale kurcze..po nickach spoza volty nikt nie pozna?;/) wstawiac zdjęcia

http://www.facebook.com/profile.php?id=100003720371672


edit: nie ten link wstawilam ;/
byl do stajni sąsiadów ;/

to pododawajcie do znajomych 😉))
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
28 marca 2012 19:31
brakuje słów...
na chwilę obecną nagłośnię sprawę po znajomych końskich i nie tylko, a jutro idę przeszukać siodlarnię...
ktoś ma jakieś namiery może na Isabelle która oferowała się kurierem ?
paczka czeka na wysłanie a poczta polska ma jedna niezły cennik paczek 🙂
gaga tez ma jakąs tanią firme kurierską  😅

masakra jak zaczeło wiać .... dobrze, że choć derki są !!!  🙇

Ożesz, jak będę w piątek w stajni przeszukam pakę. Na już powinnam mieć wędzidło, popręg ujeżdżeniowy (nie pierwszej nowości ale na pewno da się jeździć), ze dwa czapraki, może jakiś kantar się też znajdzie. Muszę się upewnić. No i znaleźć jakiegoś kuriera w miarę taniego bo poczta polska pewnie ma drogo. Popytam w stajni - może uda się zebrać jakąś większą paczkę.
jeszcze raz wstawiam link do naszego profilu.... zly link stawilam wczesniej ;/

http://www.facebook.com/profile.php?id=100003720371672

pododawajcie do znajomych !!!  :kwiatek:
Hej!
Prawda prawda widziałyśmy się dzisiaj popołudniem, ludzie tym ludziom i koniom warto pomóc nie tylko dlatego, że poprostu wypada, nie tylko, że to niewinne istoty, ale także dlatego, że jedno spojrzenie na ten wspaniały dom i ciepłych ludzi dało mi obraz takiego małego azylu, miejsca spokoju, dobrego serca, kultury, tradycji, widać, że konie zawsze miały tam dobrze, zadbane, na ogromnych zielonych padokach, a z boku widok rozpaczliwy - czarne zgliszcza, resztki sprzętu które kolorem i kształtem niczego już nie przypominają, wszedzie zapach spalenizny, do tego nuta biurokracji i absurdu... o którym opowiadała horse_art podczas mojej wizyty a człowiekowi ręce opadają;/ A oni mimo wszystko uśmiechnięci, mimo wszystko każdego przyjmują jak swego, moja pomoc mam nadzieję na zebranych rzeczach się nie skończy, mam pewne pomysły ale powiem jak będę wiedzieć dokładnie wszystko, a teraz uciekam na fb podziękować tym którzy podarowali rzeczy na zbiórkę.
Pozdrawiam! Dorota jak to ujęłaś z stajni w Policach😉
szkoda tylko, że nie mogłyśmy spokojnie usiąść i porozmawiać tylko latałam(jak i reszta z nas) i w końcu cie wygnałam 😉))
E tam ja się nie gniewam to zrozumiałe, trza patrzeć na wszystko z przymrużeniem oka i tyle, bylo miło, szkoda, że okoliczności tragiczne. P.S. Jak Adrian będzie jechał do konia podrzuci Ci trochę bandaży i plastrów z naszej apteczki bo ja tego nie zużyję, a wam może się przydać na jakieś otarcia, skaleczenia skoro stoją na dworzu w nocy róznie bywa a to się spłoszy wpadnie na coś, a to się kopną itp. I wysłałam wiadomość do koleżanki odnośnie pomysłu o którym wspominałam z naklejkami ale na razie cicho😉
dziekuje AMAKOR i KIKKI- za wpłaty !!!!


Xellesia - i ty tak tu na forum piszesz żeby się nikt nie dowiedział tak? hahaha 😉

a ja powinnam od jutra siada i robic kartki cyz jajka...tylko jak te jajka powysyłać  🤔

dodajemy do galerii zdjecia. duzo ich nie ma... bo mam slabe lacze..pare godz je wysylalam... no i nie bylo jak sie skupiać na robieniu w czasi epozaru. jak już bylo "spokojniej" minelo zagrozenie domu a wiadomo ze stajni itd nie bylo co ratować (tzn poza gaszeniem "spokojnie"😉 policjant cyz strazak zasugerowal robienei zdjęc ... wiec zrobiliśmy kilka. no i rano już jako dokumentacje kazali
Gillian   four letter word
29 marca 2012 06:30
ludzie, do niedrogich wysyłek polecam to - http://www.wysylajnajtaniej.pl/
Również polecam przesyłkę, którą podlinkowała Gilian
Ja korzystałam tam z UPSa - wszystko szybko i zdecydowanie tanio :-)

Melduję wpłaty od :
Husar
Damarina

:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Jesteście wielcy!!!  😅
Jeśli komuś nie odpoweidziałam na PW - sms proszę owyrozumiałość. Przychodzi ich multum, a ja poza akcją pracuję (w dodatku jestem w trakcie szkoleń , znaczy szkolę ;-)) - no i mam własną stajnię i rumaki do ogarnięcia... ale się staram jak mogę !
edit: dopisałam nick :-)
Ja tam nie mam nic do ukrycia😉 Kombinuję jak mogę, żeby pomóc ale co z tego wyjdzie zobaczymy😉 Jaja są piękne, dziękuję za jedno z  kolekcji😉
cholera jak się zimno zrobiło i wietrzysko...

od rana pracuje ekipa z firmy budowlanej. pełno ludzi, sprzętu, koparki, - dzieki życzliwości firmy której dane później ustale 😉
i mają nawet kaski budowlane 😉
podlaczali do wioskowego szamba, przekopali węglowisko-gruzowisko, teraz wycinają zwęglone belki stropowe.
wstawie poźniej zdjęcia tam na fb

chyba sauny będą do uratowania - częściowo- ale da się je chyba odremontować  😅

niby miałam, ale widze, że szans nie ma - czy jednak ktoś mógłby podjechać co jakiś czas i ruszuć (np przelonżować ) mojego konia w drogoradzu? (k. Trzebieży)???

bardzo spokojny i grzeczny zwierzak... nie mam nawet jak pojechać pieszczochowi cukierki dać 🙁
tel.: 504 235 645

i proszę o kontakt osoby z TOZ POLICE - zagubiłam się w akcji (kto o tym pisał) - a ich wsparcie będize potrzebne napewno !!!



[font=Verdana]
chętnych do wsparcia finansowego proszę o kontakt pw - podam nr kont przez które można nas wesprzeć[/font]


edit: resztki stajni juz zburzone ... te popalone belki i cegly chyba naprawde slabe byly ...jedno dotknięcie koparki i się posypało...
lece do miasta...- biurokracja i odbieranie darów 🙂😉) jak wroce opowiem
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
29 marca 2012 10:51
poszedl przelew
Horse Art
pisała tu osoba z Toz Police
na stronie 3 podała swój nr telefonu
na re-volcie jest pod nickiem tatankas
Wita,chcialam zapytac,czy nadal potrzebujecie duzej derki,poniewaz jakas znalazlam... wiec moge wyslac.a moze znowu ktos z lodzi bedzie do Was jechal lub jakas zrzutowa paczka idzie... dajcie znac pozdrawiam
Niestety następną wizytę przedstawicieli handlowych w centrali planuję za jakieś 5-6 miesięcy...
oki,al;e moze ktos wysyla z Lodzi to dorzuce...tylko nie wiem czy potrzebuja jeszcze duza derka...bo czytam,ze sporo ludzi jakies derki wyslalo.dlatego pytam czy jeszcze jest potrzebna...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się