DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

krysiex213 - Ty jesteś moim guru jeżeli chodzi o czapraki- wszystko takie równe i świetnie wykończone- polarowa dera to przy czapraku pikuś
Choć mój kon czekał 3 miesiące na uszycie swojej derki-bo dla siebie to nigdy nie ma czasu. No i oczywiście z resztek jakie mi zostały.
Zainspirowana waszymi cudami w końcu zrobiłam naczółek , zbierałam się do roboty rok  🤔wirek:
monia śliczny  😀, a czym połączyłaś te kryształki, drucikiem jakimś?
monia - daj fotke na koniu--wtedy dopiero jest efekt ! 🙂
Cześć
Mnie zainspirowały mocno opadające naczółki, które można zobaczyć u gwiazd ujeżdżenia  😉 Zdecydowałam się jednak podszyć je filcem  😉
Waćpanna bardzo fajny 😉
Jak myślicie czy 1,8 m na 12 cm wystarczy na owijki dla małopolaka? Bo chciałabym zrobić to wtedy wyszłyby mi 4 a tak to może 3m i dwie.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
23 stycznia 2013 10:12
Kamilaa, to jest bardzo mało, kiedyś ciachnęłam większość moich owijek do 2,5 i ledwo mi wystarcza 😉
kamilaa rób z 3m polaru, nie ciągną się, nie zawijają boczki....a to że będziesz miała 3 komplety to.... 🤣
monia śliczny  😀, a czym połączyłaś te kryształki, drucikiem jakimś?

Dzięki , poszłam na łatwizne , to był zwykły pasek kupiony kiedyś w lumpeksie  😉
jakie piękne zdjęcia.... i na koniu i bez konia tez
krysztalki tez 🙂

gdzie dorwałyście takie duże i 2-rzędowe? sa z kryształków? tzn szklane czy akryl/coś?

leci do mnie 15 metrow (wykupilam co bylo:P w końcu naczółek t ze 3 m/szt) takich (tzn szklnych, bo plastiki mnie nie za bardzo....)- ale drobnych i 1 rzędowych (podawałam co i jak i gdzie).... tez fajnie (mmm..kilku rzędowe świecidełka... wiosko! zakupuj okulary p-odblaskowe jak w nich latem wyjade!"😉 - ale wlasnie zobaczyłam wasze i zachorowałam na duze 😀
Powiedzcie mi jaka długa musi być taśma parciana do wypinaczy?
pytanie odnośnie naczółków: mam metrowy kawałek takiego łańcuszka identycznego jak monia, tylko, że pojedynczy a nie podwójny, jak to połączyć? Klejem czy złapać jakimiś drucikami? 😉
Wstawię foto gwoli ścisłości :P
pszczolka90, ale do jakich? Jak do trójkątów to 5 m Ci spokojnie wystarczy, mnie starczyło jeszcze na przelotkę na popręg 😀
okunka można kleić (do skóry np) ale ja bym naszyła na taśmę po prostu 🙂
Orzeszkowa-dziękuję 🙂🙂
okunka śliczny będzie naczółek  😜 


Ja muszę zrobić jeszcze jeden naczółek ,bo drugi kawałek diamencików leży i mnie woła  😁 
okunka, klej do dzetów i przyklej do taśmy/skory tasiemki - co ci tam pasuje do koncepcji, albo przywiąż/przyszyj - tylko jakąś mocną nicią, syntetyczną. ja np mam taką jak żyłka
hehe, nigdy nie robiłam naczółka i nie wiem nawet jak się za to zabrać, po prostu przeglądając Wasze diy przypomniałam sobie, że mam coś takiego :P przyznam, że był to pasek do spodni, które kupiłam jakieś 10 lat temu hehehe, po spodniach dawno słuch zaginął, ale pasek został  🤣

Połączę je, żeby zrobić 2 rzędy, chyba żyłką, bo wydaje mi się, że lepiej się układa niż taki sztywny na pasku 😉 no i tylko pytanie jak zrobić zaczepy? jakiś skórzany cienki paseczek? 🙂 do tego paska przykleić, przyszyć czy w jakiś inny sposób przymocować? z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
okunka ja te uszy zrobiłam ze zwykłej taśmy parcianej ( przesiałam pasek skórzany ) ale następny uszyje już ze skórą .  Ja na twoim miejscu zobaczyła bym jak będzie się prezentował ten jeden pasek , potem złóż go na pół i zobacz jak wyglada podwójnie . U mnie jest dość szeroki nachrapnik ( 4 cm. ) więc pojedynczy by zginął , może u ciebie będzie pasował .
okunka kawałek skórki i lecisz jeden rządek, potem drugi rządek, możesz potem jeszcze raz zusammen do kupy i heja 🙂

krysiex213 śliczny naczółek , robiłaś cały sama czy on jest na zwykłym naczółku ?
moniadzięki  :kwiatek: robiłam sama cały od podstaw 🙂

to jeszcze wrzuce widok boczny. Uszy na początku uszyłam "na sucho" a potem naszywałam je do części..głównej ;p

Hehe, ja niestety nie posiadam swojego zwierzaka więc musiałabym obczaić jak wygląda ogłowie, do którego by się nadał (jest taki jeden model, w którym się rozpadł podobny naczółek) 🤣 także jutro jak będę w stajni to zobaczę co i jak i wtedy zrobię 🙂 ale wersja na skórzanym pasku wygląda rewelacyjnie  😍
krysiex213 ale robiłaś na zwykłej skórze czy na dermie i jak w ogóle zrobiłaś go ? 
monia ten akurat jest z koziej skórki  (żeby Książe Delikutasiński się broń boże nie poobcierał)

najpierw zrobiłam baze ze skóki (zszyłam 2 warstwy, w środek wpychając trzecią), potem ponaszywałam kryształki a na końcu doszyłam uszy. Profilowanie robiłam od razu, wycinając skórkę.
Krzysiekx ja cie b. proszę ty nagrywaj się na kamerkę jak coś robisz i jakiegoś video bloga zrób.

... bo takie tępe baby jak ja czytają to co piszesz i nadal nie rozumieją jak np. przyszyć te kryształki
Zainspirowana Waszymi cudami, postanowiłam sama spróbować swoich sił. Mając maszynę do szycia pierwszy raz w życiu w ręku, zasiadłam wczoraj wieczorem i zmajstrowałam taką derkę + doszyte logo stajni robione na zamówienie 🙂 Jestem z siebie dumna.

kotbury oże to przemyślę :P

ok to jeszcze raz

1. Wycinamy w skórce 2 łukowate paski, i jeden byle jaki( to en w środek)
2. składamy wszystko razem i zszywamy
3. doszywamy kryszałki - na okrętkę, najlepiej łapiąc co oczko za ten metalowy łącznik między kryształkami, ściskamy kryształek do kryształka i znowu
4. to samo robimy z drugim rządkiem
5. potem można łapać jedno z drugim - albo przeszyć jesze raz wszystko, albo łapać żyłką za te "łapki" co trzymają kryształek
6. Potem szyjemy uszka podobnie jak sam naczółek i je doszywamy. Potem wpadłam na pomysł że można zrobić dłuższą "bazę" i potem uszka zrobić przez wywinięcie tego nadmiaru na zewnątrz i przyszycie tam gdzie zaczynają się kryształki

o 🙂
Potem wpadłam na pomysł że można zrobić dłuższą "bazę" i potem uszka zrobić przez wywinięcie tego nadmiaru na zewnątrz i przyszycie tam gdzie zaczynają się kryształki

o 🙂


I to jest bardzo dobry pomysł, całość będzie delikatniejsza 😀
krysiex213- jak to jest, że za co sie weźmiesz to wszystko takie piękne
naczólek -jest przepiekny i tak błyszczy-- masz fotke na koniu?
Dzięki wam wielkie bo widziałam w necie że są elastyczne 1,8 ale dobrze że powiedziałyście 😀
Piękny naczółek serio jest świetny!! Może ja też coś spróbuję?  🤣
Derka tez fajna  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się