Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

ścięłam włosy, ale i tak mam suche końcówki, jest tu ktoś u kogo nie sprawdził się jedwac biovax/kropla oleju na końce? jakieś rady? 🙁
Zaczęłałam dzisiaj pić siemię i powiem wam, że smakuje mi bardzo, ale zapach- fuj. 🙁
Flo. pijesz glutka takiego bez niczego? Mi siemie pachnie identycznie jak pokrzywa ale jest sporo lepsze chociaż na pokrzywe nie narzekam :-) siemie podjadam łyżeczką bo lubię a pić nie chcę bo konsystencja glut jest dla mnie nie do przełknięcia :-)
Zalałam łyżkę glutka szklanką gorącej wody, zostawiłam 15 minut pod przykryciem, następnie wylałam wodę a ziarenka zmieszałam z jogurtem. Jak już mi się nie chciało rozgryzać tych ziarenek to po prostu wypiłam to jak taki jogurt pitny. Mnie też glutek obrzydzał, ale wmawiałam sobie, że to mini orzeszki w czekoladzie... 🤣 Podjadasz surowe?
Mini orzeszki w czekoladzie 😂 dobre! Podjadam to mało powiedziane :-) tylko boję się żeby nie zjeść za dużo bo nie mam czasu na dzień w toalecie ale to chyba aż tak nie działa ;-)
cavaletti dodajesz coś do henny, żeby uniknąć przesuszu? Ja cały czas próbuję zrehabilitować moje po niej 🙁 zastanawiam się czy nie szkoda takie poswięcenia, tym bardziej, że kolor wypłukuje się bardzo szybko.
Ja mam Tangle teezera od roku i jestem bardzo zadowolona.

Bay - jak końcówki są nadal przesuszone, to może za mało ciachnęłaś?j Ja używam w tej chwili na końcówki eliksiru gliss kurra albo odrobiny oleju z pestek winogron (ale to jak muszę, bo często przesadzam)
Ja również używam TT i jest super 🙂.
ktoras z Was uzywa szczotki tangle teezer?  🙂


nav, ja używam i jestem nią zachwycona. Moja ma już pół roku, 3 ząbki na razie wygięte i nic z nią poza tym nie jest. Bardzo szybko się ją czyści i nie jestem tak jak w przypadku innych szczotek-włosy wyjmuje się w 3 sekundy, ja po prostu przeczesuję ją starą szczoteczką do zębów 🙂 . Uwielbiam ją za szybkie rozczesywanie i dokładne, przy moich długich splątanych włosach to produkt must have. 🏇
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
08 lutego 2013 10:14
mi TT chyba wyrywa wlosy...
czy w tej odżywce jest coś ciekawego oprócz ekstraktu z pestek słonecznika?

Orising Helianthi's Color protection

Aqua, Cetearyl alcochol, Steartrimonium chloride, Isopropyl alcohol, Triethanolamine, Peg-2 Dimeadowfoamamidoethylmonium Methosulfate, Lauryl alcohol, Parfum, Myristyl Alcohol, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Extract, Butylene glycol, Linalool, Hexyl Cinamal, Citronellol

:kwiatek:
Ja po podcięciu włosów i przed kolejnym farbowaniem - namówiły mnie kobitki na henne miedzianą 😜 Aż sie boje.
Mam już swoje 4-5 cm zdrowych odrostów i cieszą mnie niesłychanie🙂
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
08 lutego 2013 13:37
Cz ktoś zna jakąś stronę, gdzie można zobaczyć różne efekty hennowania Chną z Elda? Szukam i szukam i nie mogę znaleźć, na Wizażu też ciężko, a mam jutro egzamin, więc bardzo mnie to interesuje w obecnym momencie. :P
Mnie kusi właśnie ostatnio henna i chyba sobie zrobię.
Czy ktoś się orientuje czy w Krakowie i gdzie można kupić coś innego niż venitę? Interesuje mnie jakaś rudość. 😀

Używał ktoś w ogóle pianek koloryzacyjnych? Reklamują, że niby bez amoniaku, faktycznie takie dobre są? Jaka jest trwałość koloru po nich?
Alaska, mi po piance blond w sumie do dzisiaj trzyma. Tylko zżółkł i jest pięknym kurczakiem, który nie daje się zakryć niczym. ; /
Chyba naprawdę rozejrzę się za chemiczną farbą. Ale kurcze, na jaki kolor farbować? Naturalnie mam taki mysi blond, ile bym dała by znów go mieć.  🙄 Jak dam brąz to będzie źle, jak dam blond to zżółknie.  😵
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 lutego 2013 17:16
Krupnik to może przejdź się raz do jakiejś dobrej fryzjerki i poproś o zafarbowanie na kolor jak najbardziej zbliżony do Twojego naturalnego a potem po prostu hoduj odrosty?  😉


Maska Kallos Argan to ostatnio zdecydowanie mój KWC  😜
smarcik, myślałam nad tym, ale zapewne nawet taki robiony u fryzjerki kolor z czasem zżółknie. No i do tego niedawno henną robiłam.  🙄
disco, sucho jest tylko do pierwszego mycia. Potem maska na 20 min i jest cacy. Do samej henny dołóż łychę kakao, trochę niweluje przesusz. A po hennie płukanka lniana. Też nawilży.
Ja generalnie nie mam tego problemu, więc nie bardzo mogę pomóc 🙁
Odżywkę sobie daruj. Badziewie straszne. Dawno takiego nie widziałam. Oleju słonecznikowego to tam tyle, co kot napłakał, a IPA (który często i gęsto podrażnia skórę) jest zdecydowanie za wysoko w składzie...
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
09 lutego 2013 07:56
Alaska zobacz sobie henny na naturaj.pl . Fajne 🙂
dzieki za opinie o TT 🙂

chyba sprobuje Waszego sposobu z pudrem na przetluszczajace sie wlosy, bo przetluszczaja mi sie mega szybko, musze myc codziennie i najlepiej to rano, jesli chce zeby do wieczora wygladaly ok
czy używała któraś z was oleju Brahmi Amla?
szukam czegoś, co zahamuje wypadanie włosów, bo lecą mi garściami, wzmocni cebulki i będzie stymulowało wzrost włosa 🙂
dodam, że używam normalnych sylikonowych kosemtyków do włosów
Babi wcierki wcierki 🙂
Saponics, Jantar 🙂
Jak wypadają, to coś jest nie tak z całym organizmem - może odstawiłaś hormony? Jak nie, to najlepiej zacząć od suplementacji (olej z wiesiołka, skrzyp+pokrzywa, drożdże), do tego wcierki. Samym zewnętrznym odżywianiem nie zdziała się wiele.
PonPon hormony odstawiłam, 14 miesięcy temu  😉
przez drożdże strasznie popsuła mi się cera i długo nie mogłam tego unormować, ale może skrzypu pojem 🙂 
chociaż uważam, że wcierki nie zaszkodzą, dzęki Epikea  🙂
Nie zaszkodzą na pewno 🙂 Ale wypadanie to jest zawsze problem wewnętrzny. Chociaż nie - jest jeszcze jeden przypadek - błąd w pielęgnacji - odżywka z parafiną nakładana na skalp, niewłaściwie dobrany olej.

Ja dzisiaj zaczynam wcierkowanie z Radicalem 🙂 Będę walczyć o gęstość 🙂
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
10 lutego 2013 12:48
Siedze z eldem na głowie... Obym nie miała zielonych włosów 🙁
odstawilam tabletki anty, wlosy mi sie przetluszczaja, wypadaja, załamka  😵
nawet nie moge oleju na wlosy nalozyc, bo wieczorem mam juz tluste wlosy.... Szlag mnie trafi  👿 😕
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
11 lutego 2013 11:03
Kupiłam wczoraj Kallos Crema al Latte w litrowym opakowaniu (jakby nie podpasował to cóż, stracę te 11 zł i komuś go oddam 😉 ). Moje włosy bardzo mi podziękowały i zastanawiam się czy nie przedobrze używając go po codziennym myciu...? Mogłabym je przeproteinować?
Protein jest tam tyle co kot napłakał. Znajdują się po zapachu, a więc w bardzo małej ilości. Maska ta jest raczej emolientowa, więc krzywdy sobie nie zrobisz 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
11 lutego 2013 12:39
maracuja, wieeelkie dziękuję, ucieszyłaś mnie :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się