Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 stycznia 2018 00:34
flygirl kolosalnej różnicy nie ma, rafinowany jest "mniej wartościowy", bo przy produkcji poddany jest obróbce termicznej. Nie ma też kokosowego zapachu.
Scottie   Cicha obserwatorka
06 stycznia 2018 08:52
flygirl, pewnie, wal najpierw to co masz w domu i jeśli podpasuje, to szukaj czegoś bardziej "bio". O ile Ci się chce, bo dla mnie nie ma różnicy we włosach między olejem z pestek winogron z Biedronki a takim bio.
flygirl- Nie pisałaś nic o tym, że sprawdziłaś porowatość, a znam wiele osób które stosują olej kokosowy mimo, że nie pasuje do ich włosów, bo nie wiedzą że jest coś takiego jak porowatość i że oleje dobiera się pod włosy.
efeemeryda   no fate but what we make.
09 stycznia 2018 07:12
Cierp1enie
pisałaś kiedyś o jajecznej maseczce agafii, powiedz mi czy stosujesz ją zamiast drożdżowej tylko na skalp, czy oprócz drożdżowej na długość ?
Podpytuje bo Twoje metody mi się najlepiej sprawdzają, kocham banie agafii, a bez Ciebie nie wiedziałabym o czarnym mydle  😜
Włosomaniaczki, jak tam? Obkupione w Rossmannie, czy dopiero planujecie co zdobyć?
Dziewczyny czy uzywalyscie rokitnikowego szamponu z  Siberica Organica?Jak wrażenia ?wczesniej miałam przeciwlupiezowy do wrażliwej skóry-był ekstra.Kupiłam ten rokitnikowy i cała głowa świąd,pieczenie..coś mnie uczulilo chyba..ZNOWU. 😵
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 stycznia 2018 21:26
Używam i co jakiś czas do niego wracam i nigdy mnie nie uczulił.
Cierp1enie kiedyś się mocno zafiksowałam na punkcie naturalnej pielęgnacji, używałam tych wszystkich kosmetyków bez SLS itp., ale moje włosy miały jakiś bunt i nic na nie nie działało, więc się zniechęciłam. Teraz postanowiłam spróbować jeszcze raz i póki co jest lepiej, w końcu na coś zareagowały, łaskawie. 😀 Gdzieś mi mignęło, że niskoporowate są włosy zdrowe, ale jakoś mi to nie pasuje do moich. Chociaż, kto to tam wie.

Spróbowałam ostatnio olej kokosowy, nierafinowany, bo się okazało, że obie wersje mam w domu. Były super po nim. 😍

lusia722 a w tych kosmetykach EO jestem zakochana. 💘 Jeszcze żadne odżywki mi nie robiły takich ładnych włosów. I mniej mi wypadają. Muszę kupić wszystkio, co tam mają. 😁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 stycznia 2018 01:13
Ja bardzo EO lubię, chociaż ostatnio głównie Melica była wykańczana.
Moją zmorą są marne końce, włosy rosną mi do pewnej długości i potem już się łamią.
Przestałam podcinać, bo końce mam zdrowe tylko bardzo postrzępione tzn. różnej długości.
Rok temu obcinałam 15cm, w sierpniu znowu 6cm. Teraz nie chcę obcinać i zobaczę co mi się uda zaczarować.
Lusia-dzięki.próbowałam przeczekać(myślałam,że tak cos z innych kosmetykow mnie uczulilo)Jest coraz gorzej..chciałam oddać siostrze,nawet nie chciała (już to przerabiala z tym szamponem).No nic wracam z podkulonym ogonem do poprzedniego,który się sprawdził.Jak to mówią lepsze wrogiem dobrego 🤣
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 stycznia 2018 00:04
Pytałam 6 osób, które tej serii używały i nikt nie miał takiego problemu.
Niestety tak to czasem bywa, z włosowymi kosmetykami to u mnie nie najgorzej, ale za to te do twarzy to koszmar.
Cierp1enie
pisałaś kiedyś o jajecznej maseczce agafii, powiedz mi czy stosujesz ją zamiast drożdżowej tylko na skalp, czy oprócz drożdżowej na długość ?
Podpytuje bo Twoje metody mi się najlepiej sprawdzają, kocham banie agafii, a bez Ciebie nie wiedziałabym o czarnym mydle  😜


Jajeczną nakładam od ucha w dół, a resztki które zostaną mi na dłoniach wmasowuję w skalp, czyli to jest minimalna ilość. Drożdżową nakładam na skalp i całą długość.

Dziś zamówiona dostawa 3x maska jajeczna i 3x maska drożdżowa.
Moja Jula też stosuje te maski po basenie 🙂



Andzia1
- możliwe, że podrażnił Cię jakiś składnik, nie wiem jaki ma skład bo z tej firmy tylko 1 szampon mam dla dzieci, ale ma te zioła, więc może to któreś z ziół?
Trzeba pamiętać, że zioła mogą mocno podrażnić głowę.

flygirl- aa rozumiem, no to super że Twoje włosy polubiły się z olejem kokosowym 🙂

Poncioch - a co była promocja?? Znowu nic nie wiedziałam ehh, choć ja i tak mało zamawiam z takich sklepów, ale muszę mojej Julce kupić nowy szampon


Laski jaki polecacie szampon dla dziecka?? Szukam czegoś nowego dla Julki, długość włosów za pupę, blond, narażone na działanie chloru 2 razy w tygodniu, w tym w piątek ma basen rano i popołudniu. Oczywiście bez chemii. Do tej pory używaliśmy Babydream, ale on mocno plącze włosy, więc zmieniliśmy na Syberice, ale on nie do końca ma taki idealny skład. Na zmianę mam mydło cedrowe, ale chcę też szampon.
Cierp1enie, w Rossmanie trwa teraz promocja 2+2 gratis na kosmetyki naturalne i zdrową żywność. Obowiązuje jednorazowo, dla posiadaczy karty stałego klienta. Można kupić np. szampony i odzywki Natura Siberica, olejki Bioamare (czyli marki własnej Nacomi), czarne mydło czy żel aloesowy.

Ja się obkupiłam  😡 mam zapas szampomów na pół roku  😂
a czarne mydło jakiej firmy mają w rossmanie?
Chyba też Siberica, ale jako że nie używam, to nie jestem pewna.
efeemeryda   no fate but what we make.
11 stycznia 2018 11:48
Mają bani Agafii czarne mydło  😀
Ten nowy szampon micelarny nivea nie robi przyklapu? Wlosy są po nim puszyste i odbite od nasady? 🙂
Mają bani Agafii czarne mydło  😀


oooo to lecę 😀 czarnego mydła nigdy dość 🙂 a szczerze mówiąc jestem uzależniona od jego zapachu, tak samo od maski drożdżowej, wącham ją jak się kąpię  🤔wirek:
efeemeryda   no fate but what we make.
12 stycznia 2018 07:38
ja też  😀
Pytanie, jaką lokówkę polecacie do bardzo długich włosów? Czasami jest okazja, by Julii zakręcić włosy, np teraz urodziny, czy czasem na sesje zdjęciowe i chciałam coś kupić, ale nie za milion monet, bo będzie używana może z 4 razy w roku, a tak to będzie leżeć.
Może magiczne papiloty? https://www.ceneo.pl/32464971
oo fajne to, dzięki!

edit: tam w komentarzach napisane jest, że nie nadaje się do włosów długich, a Jula ma już za pupę

Kupiłam na ali jakieś gąbki-papiloty za dolca.
Nadają się do długich - są różne rozmiary tych "spiralek". Trzeba trochę poszukać na allegro czy na ali 🙂
aaaaa no to super! To idę szukać 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 stycznia 2018 12:40
Cierp1enie, a papiloty z gazety? 😉
no właśnie nie pamiętam jak to się robiło 😀 mama mi robiła na komunię 😀
A macie może jakiś pomysł, jak przekonac włosy, żeby po ułożeniu ich trzymały się w tej formie dłużej niż godzinę. 😜 Pokręcę, a one w niecąła godzinę są może nie całkiem proste, ale kręcone też nie. Nawet jak kiedyś prostowałam sobie, bo chciałam mieć druty, to one za chwilę już były takie jak zawsze, no nie ma na nie siły. 😵 A wolałabym jednak lakieru nie używać, a nie wiem, czy istnieje jakaś inna opcja. Znając życie to nie i pewnie muszę się z tym pogodzić. 😀
asds   Life goes on...
14 stycznia 2018 21:37
U mnie ścięcie włosów to była bardzo dobra decyzja. Nowe włosy rosną jak szalone i przestały mi wypadać. Teraz znajduję jedynie po kilka włosów przy czesaniu. Jednak to chodziło o zbytnie obciążenie cebulek włosów.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 stycznia 2018 21:57
Cierp1enie, rwie się gazetę na paski, które się składa kilka razy i nawija włosy, zawiązuje i wszystko, a przynajmniej tak robiła mi je mama 🙂
Asds i pięknie wyglądasz!


safie - aa dzięki, to już sobie przypominam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się