Zakupy w Chinach, Hong Kongu na platformach typu ebay

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 września 2015 20:33
casines, przez przelew musisz kupić za co najmniej 20$
a widzisz, taka informacja już nie wyskoczyła 🙂 pokazało sie opcja płacenia m.in przelewem i kwota jaką bym zapłaciła. no ale dobrze wiedzieć, bo już chciałam zamykać tą kartę to płacenia na ali
Wiecie co? Ja uwielbiam kupować od Azjatów - ostatnie 10 różnych zakupów, z różnych internetowych stron i wszystko nie dość, że 100% w porządku, to ZAWSZE dostaję jakieś bonusy, próbki... nawet dwa razy ładną kartkę dostałam z podziękowaniami i kodem upoważniającym mnie do zniżek. Mało tego - na Yesstyle okazało się, że nie mieli produktu, którego zamówiłam to nie dość, że zwrócili mi kasę za ten jeden produkt, to jeszcze dostałam 3 próbki i dołożyli mi jako gratis drugą sztukę jednego z innych zamówionych u nich produków. No i czy to tylko ja tak myślę, czy ich kosmetyki sa niesłychanie wydajne?
Kurczę, fajnie by było, gdyby Europa nauczyła się takiej obsługi klienta 🙂
Dziewczyny, pierwszy raz spotkałam się z problemem przy zakupach przez internet (ha, ha -.-). Chcę kupić na ebay'u 3 przedmioty od jednego sprzedawcy i zapłacić za wszystkie razem PayPalem. Niestety po zakupie każdego od razu jestem kierowana na stronę płatności, w związku z tym musiałabym płacić za każdy z osobna i przez to płacić za przesylkę 3x. Da się jakoś zrobić by przy płatności dodać kolejne 2 przedmioty albo po kliknięciu "kup" zamiast od razu placić, kontynuować zakupy u tego samego sprzedawcy?
Dziewczyny w środę na Aliexpress będą zniżki  😍
Produkty objęte promocją mają czerwony znaczek 11.11 z ceną obok, która będzie obowiązywała przez ten jeden dzień.
Ja na pewno skorzystam.
Jedna wielka bzdura z tymi obniżkami 11.11, ceny są specjalne podwyższane, potem jest dawany niby wielki rabat i wychodzi na to że, cena jest taka sama jak na początku przed podwyżką. Pewnie są produkty faktycznie przecenione ale z tego co oglądałam rok temu to większość jednak kosztowała po obniżce tyle samo co w regularnej cenie 😉
robakt   Liczy się jutro.
12 listopada 2015 14:10
Ja ostatnio bardzo dużo zamawiam na aliexpress i ja na razie (tfu tfu) jeszcze się nie przejechałam na jakości. Zamawiam głównie pendrive'y, pędzle do makijażu, chustki, szaliki, obudowy i folie na telefon, jakąś drobną biżuterię, która i tak za kilka miesięcy nie będzie modna.
casines niekoniecznie, np duzo rzeczy dla dzieci bylo faktycznie przecenionych. Szukalam dzisiaj tych samych rzeczy i sa nawet o polowe drozsze i zaluje ze sie zgapilam.
robakt, bo ciuchów żadnych nie kupowałaś 😁

Ja z Aliexpressu, jeżeli kupowałam ubrania, to były głównie bluzy, wszystkie rozmiaru XXL, albo XXXL, mimo, że ja noszę na co dzień M 😉 Gorąco polecam, już dwa lata je mam i nadal są w świetnym stanie. Nie ryzykowałabym jednak ze spodniami. Mam jeszcze dwie spódnice, obie suuuuuper krótkie (ale to jest Azjatycka moda, podobno Azjatki chodzą z ręcznikami, aby zakryć się przed zbyt krótką miniówką 😉)
robakt   Liczy się jutro.
12 listopada 2015 21:34
ikarina ja dosyć wysoka jestem, więc nie chcę ryzykować z "zza krótkim wszystkim"  😎
Przymierzam się do pierwszych zakupów na ali. Powiedzcie jaki wybieracie sposób wysyłki? Przez China Post? Bo na aukcji, która mnie zainteresowała jest napisane, że taka opcja jest darmowa, natomiast koszt kuriera kilkukrotnie przebija wartość samego produktu... No i pytanie jest czy ichniejsza poczta nie gubi przesyłek 🙂
honey, żadna przesyłka z Azji, czy to z Chin, Korei, czy Japonii mi nigdy nie zginęła, paczki były w idealnym stanie. Mało tego - zakupiłam komplet porcelany z Hong Kongu i nie było na nim ani jednej ryski. Gdyby coś się działo, to byś musiała chyba obwiniać Pocztę Polską 😉
Szczerze mówiąc nawet nie zwracam uwagi na sposób wysyłki, mi też nigdy nic nie zaginęło ani nic nie zostało zniszczone w transporcie. Za to jak zamawiasz coś wartościowego to w Singapore Post jest największa szansa na ominięcie cła, mi się dwa razy udało 😉
Ekstra, a jak z cłem? Jakie są widełki cenowe? I mogę opłacać zakupy z normalnego konta w złotówkach? Totalnie obce mi są takie sprawy, nigdy przenigdy nie zamawiałam nic z zagranicy  😉
Cło jest powyżej 10 czy 15 dolarów, ale i tak sprzedawcy zawsze znznaczają na paczce że to gift i że nie przekracza tej kwoty. Co do płatności ja mam wirtualną kartę w USD z mbanku więc nie mam pewności czy ze zwykłego konta w złotówkach też można, chociaż wydaje mi się że tak, ale przewalutowanie jest mało korzystne
Dziękuję za odpowiedzi, poczytam o formach płatności i pomyślę jak działać.
ash   Sukces jest koloru blond....
13 listopada 2015 20:22
honey, ja płace kartą kredytową
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
13 listopada 2015 20:35
cło mogą nałożyć dopiero od 22 dolarów 😉 ale z własnego i nie tylko doświadczenia wiem, że UC interesuje się przesyłkami, które przekraczają 30 dolców
robakt   Liczy się jutro.
17 listopada 2015 12:56
Miałyście kiedyś ocloną paczkę? Idzie do mnie paczka o wartości ok. 130 złotych, darmową przesyłką i boję się trochę o cło...
Robakt, jak już wyżej pisałam, zamawiałam dwukrotnie telefon o wartości 250$ i w obu przypadkach nie musiałam płacić cła. Sprzedawca zaznaczył paczkę jako gift z mniejszą zadeklarowaną wartością, mimo że nawet go o to nie prosiłam 🙂 Wiesz jakiego przewoźnika wybrał sprzedawca?
robakt   Liczy się jutro.
17 listopada 2015 13:36
casines AliExpress Standard Shipping
czyli nie wiadomo jaki przewoźnik, bo współpracują z różnymi.

edit. zamawialiście coś ostatnio? ja zamówiłam kilka pierdół i 3 z nich są już w kraju - status Item arrived at Poland (od 6.11, 16.11 i 20.11) i na tym się kończy ich podróż... na stronie poczty polskiej nie odnajduje w trackingu, nie bardzo wiem o co chodzi. Nie chce mi się wierzyć że zagubili aż 3 paczki, urząd celny też nie ma do czego się przyczepić bo wartość najdroższej paczki to 5 dolców. Miał ktoś podobną sytuację?
Hej, zrobiłam ostatnimi czas bardzo nieudany zakup na Ebay.uk  😕. Kupiłam bukmankę nową na trzy konie, za BARDZO dużą kwotę. Przelew zrobiłam przez PayPal. Gość nie odpowiada na e-mail nie ma z nim kontaktu a kasa przelana. Moja znajoma z uk poszła na policje bo podobno facet zhakował konto pana X z bardzo dobrą opinią i podszył się pod niego sprzedając nam ów produkt... Jest jakiś cień szansy na odzyskanie pieniędzy z ebay lub PayPal?  😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 listopada 2015 19:47
pirat30, kupiłaś przyczepę przez internet?
Tak ja wspomniałam tak  😵 nówka okazja i te sprawy  😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 listopada 2015 20:48
Takich cudów, żeby kupować przyczepę przez internet i płacić przelewem to jeszcze nie widziałam.
Pirat30 Jak mieli Ci przysłać tą bukmankę  🤔 ?
ojej, dziewczyny, stalo sie i trudno. Nie musicie jej dokopywac.
Mysle, ze jesli transakcja cala lacznie z platnoscia byla wykonana przez ebay to powinnas dostac pieniadze z powrotem, tranzakcje PayPalem sa chyba ubezpieczone na takie okazje. Musisz to na pewno zglosic do ebaya i powinni sie tym zajac. Policja to osobna sprawa.
Miałam po nią pojechać do Londynu.
ash   Sukces jest koloru blond....
30 grudnia 2015 13:37
czyli nie wiadomo jaki przewoźnik, bo współpracują z różnymi.

edit. zamawialiście coś ostatnio? ja zamówiłam kilka pierdół i 3 z nich są już w kraju - status Item arrived at Poland (od 6.11, 16.11 i 20.11) i na tym się kończy ich podróż... na stronie poczty polskiej nie odnajduje w trackingu, nie bardzo wiem o co chodzi. Nie chce mi się wierzyć że zagubili aż 3 paczki, urząd celny też nie ma do czego się przyczepić bo wartość najdroższej paczki to 5 dolców. Miał ktoś podobną sytuację?


Mam to samo z 2 paczkami. Coś się wyjaśniło u Ciebie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się