Zakupy w Chinach, Hong Kongu na platformach typu ebay

Mnie ostatnio poczta zgubiła książkę, która szła z UK.

Co do cła, w zeszłym roku kupowałam nowy kołowrotek wędkarski z Hong Kongu. Urząd Celny zatrzymał na 1 dzień i wypuścił bez clenia. Miło 🙂

Teraz przymierzam się do futerału z włókna węglowego, więc to już pewnie zatrzymają. Mam nadzieję, że cło nie jest jakieś horrendalne.
Lena, u mnie to jakoś z cłem było śmiesznie, że normalnie zapłaciłam na ebayu i dopiero potem dostałam awizo, że mam się wstawić w magazynie poczty i zapłacić dodatkowo za to cło w kasie. To były grosze, jakieś dwa funty z czymś tam 😉 W paczce było sporo kosmetyków oraz bibelotów o łącznej wartości 30-40 funtów
robakt   Liczy się jutro.
31 grudnia 2015 11:43
U mnie paczki też nie dochodzą... Tzn. dzisiaj i przedwczoraj doszły w sumie 4, ale czekam jeszcze na kilka innych, zdecydowanie ważniejszych.
robakt, nie znasz tej złotej zasady? Że ta paczka, na którą najbardziej liczysz zawsze przychodzi jako ostatnia? 😀
robakt   Liczy się jutro.
12 stycznia 2016 17:39
Dziewczyny płacące przez przelewy24.pl

Starała się któraś o zwrot? Aliexpress zaakceptowało moją prośbę o zwrot, ale nie mam pojęcia jak to technicznie ma wyglądać. Gdzie i od kogo dostanę kasę?
Ash, dwie doszły z mega opóźnieniem a jednej nadal nie ma. Założyłam spór ale sprzedawca się nie zgodził na zwrot pieniędzy albo ponowną wysyłkę, potem poprosiłam żeby wydłużył ten czas ochrony kupującego a kilka dni później aukcja sama się zakończyła (nie dało się już założyć sporu) więc zostałam bez przesyłki i bez kasy. Dobrze że wartość to tylko szalony dolar. To moja pierwsza taka sytuacja na ponad 70 zakupów na Ali.
Doszła dzisiaj do mnie ta paczka która dotarła 6.11 do Polski. Brak mi komentarza na naszą Pocztę  😲
ash   Sukces jest koloru blond....
18 stycznia 2016 14:14
casines, u mnie dotarły prawie wszystkie, a ta co jest w Polsce od 2 miesięcy prawie nadal gdzieś jest. Sprzedawca odda mi kasę, wiec chociaż tyle. U mnie to szalone 2$ 🙂

Edit:
Właśnie jak to jest? Jest zgoda na pełny zwrot, ale jak to dalej wyglada?
robakt   Liczy się jutro.
18 stycznia 2016 14:23
ash Ja już wiem z praktyki jak jest ze zwrotem - jeśli płaciłaś przez przelewy24 to przelewy24 zwrócą na Twoje konto pieniądze 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
18 stycznia 2016 15:25
robakt, płaciłam kartą kredytową
zwraca na to samo konto, ja płacę wirtualną kartą 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
19 stycznia 2016 07:04
casines, dzięki
Kupiłam błyszczyk na ali i dostałam mail + na ich stronie informacje, jakbym już to miała o,o (wczoraj kupione i zapłacone). To normalne czy od razu założyć spór?
Wstaw screena jak to wygląda 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
31 marca 2016 13:26
Jeśli na ali upłynął czas dostawy (60 dni) a ja nie potwierdziłam otrzymania przesyłki (nie dotarła) to samo mi zrobi zwrot czy muszę klikać "open dispute" i kontaktować się ze sprzedawcą?
Przy jednej nieotrzymanej paczce mam fund processing a przy reszcie nieotrzymanych finished 👀
Automatycznie uznało że dostałaś towar, żeby dostać zwrot musisz założyć spór.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
31 marca 2016 21:22
dzieki!
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 kwietnia 2016 07:19
zamawiał ktoś sprzęt jeździecki na alibaba, interesują mnie pady westernowe? Jaka jakość, koszt wysyłki ? Czy ja dobrze rozumiem, że oni tam podają minimalną ilość zamówionych przedmiotów?
Tak jest podana minimalna liczba sztuk bo alibaba jest dla zakupów hurtowych a aliexpress dla detalicznych. Co do kosztów wysyłki z alibaby nie mam pojęcia.
Ja kiedyś kupiłem wisiorki + kolczyki na handel i chińczyk mi naliczył dodatkowe 30usd do przesyłki za to,że niby mieszkam na zadupiu  i dhl musi się fatygować  🤔 Na dodatek w polsce mnie nieźle oclili i jeszcze vat dorzucili,a wisiorki leżą w szafie...
Mam pytanie widziałyście gdzieś może na tych stronach te maski?



U nas jedna kosztuje 15 zł podobno są rewelacyjne. Może są tańsze w tych sklepach u nich i z darmową przesyłką. Pomoże ktoś?
Szukam kogoś kto ma konto na ebay- u i zechciałby mi pomóc. Chodzi o to, że mam konto. Jednak żeby wystawić rzecz na niemieckim Ebayu, jednym z warunków jest posiadanie 10 komentarzy. Ponieważ zależy mi na tym, by konto wyglądało jak najbardziej profesjonalnie, nie chcę zdobywać komentarzy kupując jakieś pierdoły.
Osobę chętną do pomocy, proszę o kontakt na priva.  :kwiatek: W pracy zrobiłam wywiad, wśród znajomych i NIKT nie ma konta na Ebayu.  🤔
[s]Co teraz? Ile czekać? Co się dzieje? Ktoś tak miał?
Puściłam przelew przez przelewy24 na alliexpress

Jak pierwszy raz coś robię to aż mi odbiera logiczne myślenie 🤣[/s]

Nieaktualne 🙂
A czy ktoś z Was ma konto na ebayu i umie wystawiać przez nie różne produkty? A jeżeli tak to byłby w stanie mnie tego nauczyc? 🙂
Ja jestem aliholiczką od ok 3 lat 😀 Myślę, że mogę się tak nazywać , ponieważ w przeciągu 2 tygodni zamówiłam 5 zestawów pędzli  😜
I ok 10 paczek rzęs , każda paczka po 5-10 par. Poprzednio miałam hopla na punkcie lakierów hybrydowych z Ali .

Gdyby kogoś interesował zestaw pędzli za ok 12 zł zapraszam na mojego bloga  😀 😀

A ja szukam kogoś kto dobrze porusza się po Alibabie  i mógłby mi powiedzieć na co zwracać uwagę szukając i wybierając najlepszego kontrahenta i jak to wszystko załatwiać jeśli chodzi o sprowadzanie do Polski w troszkę większych ilościach niż tylko dla siebie 🙂 Ktoś coś ? :kwiatek:


Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 listopada 2016 12:04
11.11 wyprzedaż na Aliexpress 😉
99% produktów ma teraz podnoszone ceny żeby 11.11 były w super promocyjnej cenie, która jest taka jak zawsze 🙂
Ale mozna trafic na super promocje 🙂 trzeba tylko znac standardowe ceny. Nie wiem czemu ale w tym roku mam wrazenie ze nie bedzie tylu roznych promocji i akcji co rok czy dwa lata temu. 🙁  I w sierpniu zawsze byly wyprzesaze a w tym roku nic .
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 listopada 2016 16:57
Dokładnie, niektóre rzeczy faktycznie można dorwać taniej niż zwykle ale trzeba uważać czy nie były ceny podniesione przed promocją. Obecnie jest jakiś event w zbieranie kuponów i naszywek czy czegoś tam ale w to się nie zagłębiałam 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 listopada 2016 13:53
Oszalalam na punkcie aliexpress, po prostu szal zakupow 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się