Dopasowanie siodła

My star, bez zdjęć nie da się nic powiedzieć. Na pewno dobrze, że nie leży na kłębie, ale może być tak, że cztery palce w przypadku twojego siodła to za dużo i jest np. za wąskie
Już daję zdjęcia jak sądzicie dobrze pasuje czy nie Jak myślicie jaka to firma

wszystkie zdjecia za duze.
My star, po pierwsze zdjęcia są za duże, po drugie siodło za wąskie i nie leży w równowadze, po trzecie siodło wygląda na stary model pleszewski, albo jest to Hubert Dawmaga albo Konrad z Siodlarza.
Za wąskie.
Dzięki, chce oddać je do odpicowania ogólnego do rymarza i przy okazji można by coś zmienić jak jest potrzeba, ale chyba poproszę o dopchanie tylnych poduch (co siłą rzeczy je minimalnie podniesie).
Ale czy jak podniosę tył to nie zwężę przodu?
tunrida panele z przodu? Też dopchać?
Nie wiem. Jeśli już masz się czepiać przodu, to zamiast czepiania się, ze panele są za wąskie, to już prędzej bym się osobiście przyczepiła, że mogłyby być nieco wyższe- jeśli ju z mamy się ich czepiać.  Tyle, że wtedy, żeby podnieść tył , musiałabyś panele na całej długości dopchać, a sam tył ciut mocniej, prawda?

A zanim zdecydujesz się na takie dopychanie, to sprawdź plamy potu. Bo skoro planujesz dopychać panele, to warto wiedzieć gdzie dopchać mocniej. Może gdzieś masz suche plamy które warto dopchać? A to jest idealna okazja ku temu.

Raczej odbija się równomiernie (mam gluta którego odbicie idealnie zostaje po jeździe  :wysmiewa🙂, jedynie na przodzie gdzie koń nie ma mięśni (w okół kłębu) są jakby mniej wyraźne odbicia (czyli chyba nie jest za wąskie :P) ale zamierzam tam dopchać ale tkanką mięśniową 😉
Ty zaczęłaś coś o panelach dlatego się dopytuje 🙂
Nie- Ty zaczęłaś.  😉 Ty pytasz czy nie za wąskie, czyli czy panele z przodu nie leżą za blisko kręgosłupa. Więc ja odpowiadam, ze moim zdaniem, jeśli już się czepiać przednich paneli, to tego, że są ciut niskie, niż tego, że są ciut za blisko siebie.  😉
OK to już wszystko rozumiem 😀 😀
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
31 marca 2012 21:07
Dobrzy Ludzie,
Zrobił nam się ogromny problem z plecami - chciałam sprawdzić czy siodło się do niego przyczyniło - prosiłabym o wasze sugestie - ale zanim - to chcę zrobić DOBRE zdjęcia - jest jakiś wzór jak na np kopytowym wątku - żeby zdjęcia były dobre i czytelne?
W ogóle nie ma się co czepiać przednich paneli. Jeśli plamy potu masz równomierne, to spróbowałabym na twoim miejscu najpierw podnieść ten tył próbnie jakąś szmatką- zobaczyć jak się jeździ, jak wyglądają plamy i jeśli lepiej, to wtedy bym dopiero dopychała.
Nie wiem czy powinnam pisać tu czy w siodłach ale czy jest możliwe, żeby na niewykłębionego konia dobrać siodło terlicowe tak, żeby się nie 'kręciło'? Na razie mi nie idzie, dlatego postanowiłam mądrzejszych od siebie zapytać. Koń zdecydowanie okrągły.
Ślady potu po włożeniu gluta wyciętego na rakietę  🤣

PS. mamy bardzo odstające łopatki..
macie namiary na jakiegoś handlarza, który przyjedzie z kilkoma siodłami i pomoże coś dopasować?
bardziej chodzi mi w sumie o spory wybór siodeł, niż o dopasowanie.  :kwiatek:
Mam za szerokie siodło, co powoduje, że leci mojemu koniowi na łopatki. Czy poducha pod siodło sprawi, że nie bedzie ono leciało az tak ? Pytam, bo znajoma mi poradziła, żebym kupiła albo poduchę podnoszącą przód, albo zwykłą, pełna poduchę i bedzie po kłopocie. Ale czy to prawda ?
Tia- a możesz próbować, ale reguły nie ma. Raczej jeśli już to pełną kup.

ae- jak tam Twoje sprawy względem tego siodła zniszczonego?
marysia550, z tego co wiem, pan z Waldhausena z Niemiec był w Polsce. Zaraz po jego wizycie, pan Kostrzewa poinformował mnie, że przyszła dostawa i niepotrzebnie narobiłam szumu  😂 dziwny zbieg okoliczności 😉 wczoraj wysłałam swojego winteca, dziś miało być wysłane nowe siodło. Zobaczymy, czy jutro przyjdzie 🙂
ae- czekam na pozytywne zakończenie sprawy tfu tfu
ae
Z tego co wiem to telefon do Ciebie był w godzinach południowych lub wczesnopopołudniowych, a pan "Waldhausen" był wieczorem i zapewniam Cię, ze nie ma on z tym nic wspólnego. O ile pamiętam to chyba uszkodzenie Twojego siodła zostało uznane przez firmę Wintec za mechaniczne, nie podlegające reklamacji, dlatego dostaliśmy od Winteca siodło zszyte, a nie nowe na wymianę.
zwracam honor, jeśli faktycznie tak było.... 😉
A to wintec! nie mogli klientce zaoferować płatnego naprawienia siodła i zrobić to ładnie? I jeszcze gwarancję zabrały!
Co do naprawy to rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia w kwestii estetycznej, jestem na 100% pewna, że zaprzyjaźniony Pan Rymarz zrobił by to ładniej  🙂
Koń młody, szeroki w kłębie, na sobie siodło Kentaur Athen (polski odpowiednik to Artemis). rozstaw łęku 3. siedzisko 17.5.
Przepraszam za jakość komórkową.
Wydaje mi się, że powinno mieć podkładkę na korekcję tyłu (przymierzana jest bez korekty, przez co wydaje mi się, że zwęziła za bardzo siodło z przodu.)
z doborem siodła na takie konie nie jest łatwo, wiem coś o tym - oprócz rozstawy łęku trzeba sprawdzić czy n ie jest od spodu za szerokie i czy nie jest za długie. W naszym przypadku, to jest problem. I pytanie czy ktoś ma doświadczenie z siodłami equip?  mają też ogólnoużytkowe. A może tradycyjnie hubert?  🙄U nas przyszedł czas na zmianę. Co wcale nie jest takie hop siup.
Thymos Siodłasz na łopatkach, wygląda na za wąskie i leci do tyłu
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 kwietnia 2012 08:33
Thymos,
jeśli nie widać linii podłoża to trudno ocenić cokolwiek,
aczkolwiek na pierwszej fotce wygląda dziwnie, kompletnie bez równowagi,
czemu ten przód taki wyniesiony? że ciasne?
Kurcze, własnie nie mogłoby być szersze, bo by jej leżało za bardzo an kłębie, mogłaby sie obetrzeć, mam z dopasowaniem siodła problem, jeszcze żadne dobrze nie leżało....
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 kwietnia 2012 08:43
Przesuń siodło nieco w tył (i fotki wrzuć) i sprawdź ile paluchów upychasz bez obciążenia
i z Tobą w siodle.
Macie jakiś problematyczny grzbiet? Mocno wykłębiony, łękowaty?
Zdjęcia grzbietu:
Jak nie siedziałam to weszły 3 palce.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 kwietnia 2012 09:09
Mhm.
Na drugiej fotce grzbiet wygląda właściwie normalnie.
Obraz nieco zaburza uniesienie głowy (fotka 1 i te z siodłem).

 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się