Dopasowanie siodła

nostril   be your own kind of beautiful
28 lutego 2013 21:24
pokora93, xxagaxx w ten weekend postaram się o fotografa i zdjęcia takie jak prosicie😉 Przepraszam za fatygę -gapa ze mnie 🙇
Oglądam właśnie Cavaliadę i Skrzyczyńskiego, wiem, że przy skokach siodło w większości przypadków unosi się nad grzbietem ale to co zobaczyłam w rozgrywce to normalnie koszmar, siodło tak latało że hej......czy przy takim wyszkoleniu zawodnika coś takiego powinno mieć miejsce?
mi się wydaje, ze dobrze dopasowane siodlo nie powinno w ogóle się unosić..
A propos lewitującego siodła: klik
Faktycznie, często podczas oglądania wysokich konkursów można popatrzyć na bardzo dziwnie dopasowane siodła.
Czy może ktoś posiada maila do osób z Equishopu zajmujących się dopasowywaniem i serwisem Prestige'a? :kwiatek:
ash   Sukces jest koloru blond....
12 marca 2013 08:12
ashtray, aleksandra.wrobel@equi-shop.pl
Dzięki wielkie :kwiatek:

edit: agrr! Czy Equishop zawsze dopasowuje siodła na zasadzie "proszę zmierzyć linijką odstęp od kłębu do łęku i podać ilość cm"? 😵
Tak, to jeszcze mialas szczescie.  🤣
No chyba ze nowe kupisz to przyjada nawet 😉
ashtray,  ha ha dokładnie 😉

Arimona, no niekoniecznie ;/ Klami chciała kupić, ale powiedzieli ze nie przyjadą.
Ja też pytałam, czy przyjadą (chodziło o nowe siodło), usłyszałam, że nie, ale pani mi przez telefon skonsultuje, czy siodło pasuje. Odpuściłam.
xxagaxx, anai
o to cos nowego  🤣 
ash   Sukces jest koloru blond....
13 marca 2013 08:04
ashtray, już kiedyś ktoś tu pisał o tym nawet.
Dopasowanie siodła najczęściej odbywa się przez telefon. W życiu bym się nie zdecydowała na takie coś!

edit: co potrzebujesz zrobić z siodłem?
Po świętach Bogdan będzie w Warszawie.
Ja pisałam wcześniej o tym, że Equishop zaproponował mi dopasowywanie siodła poprzez wysłanie fotek i mierzenie konia linijką. Teraz znowu to samo.
Na razie chyba nic nie potrzbuję robić z siodłem, choć dobrze by było gdyby ktoś obejrzał jak ono leży na koniu, bo teraz po 3 miesiącach zimowej przerwy zaczyna wracać do pracy. Chciałam się jedynie dowiedzieć jak poznać, że to już czas wyjąć z pod siodła futro i zamienić je na cienki żel. 😉 Chciałabym umieć poznać ten moment sama i nie przegapić go.
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
24 marca 2013 20:58
Mam takie pytanko...jeżeli chcę podnieść przedni łęk (jest za niski i naciska na kłąb za bardzo) to co powinnam wsadzić pod siodło?
Z góry dzięki za odpowiedź.  :kwiatek:
Nobelowa a nie jest to czasem kwestia za szerokiego siodla? 😉
Nobelowa12345, najlepiej zwężyć siodło 😉 Albo wsadzić podkładkę korekcyjną, tylko nie wiadomo czy samą korektę przodu czy trzeba podnieść przód i tył jednocześnie. To zależy już od tego jak siodło leży.
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
25 marca 2013 13:50
Ok. A co lepiej wsadzić pod siodło...(odrzućmy na razie wariant zwężania siodła) futro czy żel?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
25 marca 2013 14:10
Jeżeli siodło jest za szerokie i co za tym idzie za blisko konia to jedyną możliwością podkładki jest taka która ma tunel na kręgosłup chyba? https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJtpxPn2hgLm7ggmkclMqdr_epwKiq7B-pB15N1ryr5LOx6dAf
Bo jeśli podłożysz coś bez tego miejsca to na jedno wyjdzie..Tzn nadal będzie leżeć na kłębie tylko za pośrednictwem podkładki.

edit:link nie działał
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
25 marca 2013 15:41
Ok, dzięki 🙂
Ok. A co lepiej wsadzić pod siodło...(odrzućmy na razie wariant zwężania siodła) futro czy żel?


to co akurat wystarczy? Skoro siodło leży na kłębie, to myśle że nawet futro nie pomoże, trzeba jakąś podkładkę KOREKCYJNĄ!
Może wystarczy podkładka mattes z korekta przodu?
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
25 marca 2013 20:12
a tak jak wczesniej mowila lacuna, to moze byc zel z tym tunelem? p.s. sory za brak polskich znakow, ale pisze z telefonu. :kwiatek:
Czy gdyby ktoś dał Wam za duże buty i kazał w nich  biegać maratony, to zastanawialibyście się jak grube skarpety założyć, czy pomyślelibyście raczej o wymianie butów ??? 😀
Gillian   four letter word
26 marca 2013 07:51
sekret, ja mam za duże termobuty i zakładam trzy pary skarpet  🥂
Czasami jest ciężko zmienić siodło na nowe. Sama to zawsze wszystkim powtarzam o dopasowaniu siodła a tak naprawdę to kurcze, skąd niby wytrzasnąć hajs na nowe? łatwo się mówi zmień siodło.
Gillian, sęk w tym , że w termobutach nie biegasz, to koń w niewygodnym siodle odwala całą robotę 😉

Gillian   four letter word
26 marca 2013 08:15
wiem 🙂 tak sobie tylko rozważam głośno, że to nie takie hop siup zmienić siodło 🙂
sekret, ale chyba lepsze za szerokie niż za wąskie? Przecież pod za szerokie siodło można włożyć podkładkę, tym bardziej że końskie plecy przy prawidłowej pracy będą się rozrastać i po jakimś czasie podkładka może nie być potrzebna.
Kittajka,
rozumiem, że wolałabyś biegać w za dużych butach i modlić się, żeby Ci stopy urosły 😉 , niż w za ciasnych.
To chyba nie chodzi o wybieranie mniejszego zła...
sekret, wiadomo że najlepsze jest siodło dopasowane idealnie. Poza tym jeśli siodło dobrze leży na podkładce, która jest używana jako dodatkowa amortyzacja, to czemu nie? A jeśli chodzi o porównanie ludzkiej stopy do końskiego grzbietu, to nie jest zbyt trafne, bo stopa rośnie tylko do jakiegoś momentu, a końskie plecy zmieniają się cały czas.
Kittajka,
ale chyba nie aż tak , żeby podnieść łęk leżący na kłębie o 3-4 palce ?
Ja nie piszę o idealnie dopasowanym siodle, bo po osobistych doświadczeniach , wiem , że to niemal graniczy z cudem, ale o podstawowych zasadach.
Jeśli siodło leży na kłębie, to jest ewidentnie za szerokie i ja zamiast wydawać pieniądze na kolejne podkładki (wcale tanie nie są) rozejrzałabym się za siodłem z odpowiednim rozstawem łęku...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się