Dopasowanie siodła

a ja nie mogłam jeździć z taką rakietą jak Dramka wstawiła zdjęcie w poście (ta tańsza), fakt bez podkladki siodło mi trochę lecialo do tyłu, zaś z podkładką owszem podniósł się tył ale wtedy siodło zaczęło brzydko leżeć na kłębie, więc nic z tego, przydałaby się taka podnosząca tylko tył a ta rakieta jednak trochę podnosiła również przód i wchodziła pod przedni łęk, ale to może tylko ja miałam takiego pecha, że nam ne pasowała.
Magdzior ale to wtedy glut nie jest idealną opcją??

Ja też nie mam miejsca z przodu na mattesa. Kupiłam więc gluta i podkładkę na tył. Skacze w tym po 130 i wyżej i nic nie lata, nie przesuwa się. A żel jest tak cieniutki że praktycznie nie ma różnicy z przodu.


Na początku myslałam o glucie z podkładkę z tyłu ale poniewaz siodło jest na styk z przodu nie chcę gluta.
Magdzior ale to wtedy glut nie jest idealną opcją??

Ja też nie mam miejsca z przodu na mattesa. Kupiłam więc gluta i podkładkę na tył. Skacze w tym po 130 i wyżej i nic nie lata, nie przesuwa się. A żel jest tak cieniutki że praktycznie nie ma różnicy z przodu.


no właśnie glut byłby dobrą opcją, tylko myślałam, że on mniej podnosi, a na twoim zdjęciu to jest glut podnoszący tył siodła czy glut + osobna podkładka pod tył? a jeśli to drugie to co to za podkładka?
Magdzior To jest glut + żel podnoszący tył siodła

[url=http://www.gnl.pl/podnoszÂący-acavallo-p-5693.html?manufacturers_id=41&osCsid=2070255f83c807126a9dc3b46a110ae1]http://www.gnl.pl/podnoszÂący-acavallo-p-5693.html?manufacturers_id=41&osCsid=2070255f83c807126a9dc3b46a110ae1[/url]

Ja na swoja podkładke Eskadron muszę czekac 2 tyg  😵




linki w postach umieszczamy korzystając z tagów url.
poprawiłam niewyświetlający się post.
c.
Magdzior To jest żel acavallo i podkładka podnosząca tył. Czyli 2 części 😀 Ale dzięki temu że jest najpierw glut to ten tył nie przesuwa się, lezy idealnie na swoim miejscu. Nie wiem czy sam tył by zdał egzamin.

a glucik acavallo jest naprawdę cieniutki.
vissenna   Turecki niewolnik
19 listopada 2010 20:12
Czy ktoś w Polsce zajmuje się poszerzaniem Lemetexów?  👀
czy jest w ogóle taka opcja?

Dzisiaj miałam rozmowę z p.Olą z Equishopu i powiedziała że mam sie nie przejmować suchymi plamami po zdjęciu siodła ze to nie jest oznaką niedopasowanego siodła no i ja już zgłupiałam totalnie  🤔wirek: nie wiem co mam myśleć.
a czego wg niej jest oznaką?
Aga, a tak z ciekawości, glut nie zostawia ci niespieralnych kropek na czaprakach?
Sorki za mały  🚫
mi zostawiał  🙄
Ja przez jakiś czas używałam i mi nie zostawiał  👀
Szczególnie na zamszowych padach było to widoczne😉
[quote author=D+A link=topic=95.msg777327#msg777327 date=1290201366]
a czego wg niej jest oznaką?
[/quote]

Braku pracy mięśni w tej części, dziwne to to bo na zapiętym popręgu i krótkiej jeździe wchodzą 2 palce no i nie wiem  🤔wirek:
Hmm może to i możliwe...Już kiedyś wspominałam,że w za szerokim siodle też powstawały suche plamy.
[quote author=gacek 🙂 link=topic=95.msg777356#msg777356 date=1290202427]
[quote author=D+A link=topic=95.msg777327#msg777327 date=1290201366]
a czego wg niej jest oznaką?
[/quote]

Braku pracy mięśni w tej części, dziwne to to bo na zapiętym popręgu i krótkiej jeździe wchodzą 2 palce no i nie wiem  🤔wirek:
[/quote]

Pani Ola zupełnie nie ma pojęcia o czym mówi.

Pani Ola zupełnie nie ma pojęcia o czym mówi.

🤔 😵 👿 No to ja już nic nie wiem


Rozumiem że siodło jest niedopasowane ale dziwne jest to ze skokowe rozmiar 35 z mattesem robi mniejsze plamy od ujeżdzeniowego 34.5, może też ja troszke źle siodłam, bo wczoraj jeden z koni spocił sie cały pod siodłem  a  wcześniej bylły miejsca suche.
Wiem, że to na pewno było, ale jak wyszukiwarka mi się wali.
Euroridingowy rozstaw łęku 3 to mniej więcej ile w Daw Magu?
Aga, a tak z ciekawości, glut nie zostawia ci niespieralnych kropek na czaprakach?
Sorki za mały  🚫


do tej pory tego nie zauważyłam. Ja nie mam zadnego padu VS zamszowego wiec może nie widzę tego na cottonach.
caroline   siwek złotogrzywek :)
20 listopada 2010 15:50
Aga, a tak z ciekawości, glut nie zostawia ci niespieralnych kropek na czaprakach?
to nie żel zostawia kropki, to kurz osiadający na czapraku w miejscach gdzie nie sa dziurki w żelu.
plamy sa spieralne.
a sam żel też warto regularnie myć - to zdecydowanie zmniejsza problem.
wiem, bo uzywałam go na białych czaprakach 😉
podniesienie się tyłu siodła podczas skoku (przy odbiciu) jest oznaką niedopasowania siodła pod jakim względem?
wszystkie siodla sie podnosza z tylu podczas skoku

naprawdę? jakiś czas temu na volcie toczyła sie dyskusja, że to niedopasowane siodło, a niektórzy wstawiali zdjęcia skoczków jeżdżących konkursy grand prix z podnoszącym się siodłem... w sumie oni na pewno nie mieliby niedopasowanych siodeł. no ale ja zgłupiałam  🤔wirek:. dzięki.
Dopasowane siodła się właśnie nie podnoszą.
To niestety wynika z tego że jeździec ma jedno siodło a pare koni i niestety nie może dopasować siodło do każdego konia. Znam ten ból bo też mam jedno a 3 konie.
tzn ze kon nie zaokragla w soku plecow ani troche?

jest mase siodel dopasowywanych do konia i odstaja podczas skoku, wiec sa dopasowane zle?

nic juz nie rozumiem  😵
ale siodło jest za wąskie, za szerokie? da się to jakoś poprawić nie zmieniając siodła?
silly

[ihaha.pl]
Dopasowane nie odstaje.


[photoblog.pl]
Niedopasowane odstaje.

ankers no za wąskie, za szerokie, albo dopasowane. Możesz oddać siodło do poszerzenia, zwężenia - wtedy nie zmienisz siodła. Albo jak masz siodło z systemem wymiany łęków [patrz np. Wintec] to zmienić łęk. Jak siodło jest za szerokie, to np. kiedyś w moim przypadku mattes i było idealnie. Za wąskie nic nie zrobisz.
Bay,
po pierwsze primo - to zupełnie inne fazy skoku + mattes jednak dużo maskuje...
po drugie primo - ciekawi mnie jak to jest na wyższych przeszkodach...

No niewątpliwie, niemniej dopasowane by nie odskoczyło AŻ tak jak na drugim zdjęciu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się