Konie wielkopolskie/trakeńskie

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
31 października 2011 08:18
Donia - a jeśli pokryjesz trakenem to źrebak ma szansę na wpis czy też nie?

Niestety też nie 🙁
Wielkopolaki to nie problem, musi tam być dolew jakiś sp-ków, hol, han lub coś w tym stylu. Teraz pytanie tylko w którym pokoleniu.
Klacz może być wielkopolska i uzyskać wpis.
Co do źrebaka zależy w którym pokoleniu u klaczy jest coś nie tak
Louisa
Tu masz jej rodowód
http://www.bazakoni.pl/horse_155385.html
.
Czy ktoś posiada zdjęcia potomstwa ogiera CZOS wlkp ?
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
02 stycznia 2012 19:35
"Moja" trakenka Westa po Sixtus od Wielka Woda/Germanic xx

na próbie polowej w Różnowie w maju:



i zdjecie z początku listopada

A co mi tam  💃

Paradeus
( trakeński ), jeszcze jako ogr, pod siodłem jako trzecia płeć.

po Gluosnis xx / Paradise trk.
Nie wiem czy takie pytanie padlo, ale czy wiecie gdzie i kiedy są wystawy/czempionaty wielkopolaków?
w zeszłym roku na pewno był pod koniec maja w Gnieźnie, ale nie wiem czy to coroczna impreza.
Chciałam dorzucić zdjęcie swojego trakena
po Divisor xx
od Aprila wlkp.poch.trak./wschpr
palenie trakeńskie
Hendi   Kara księżniczka
17 lutego 2012 17:15

Ja mam klacz z czystym rodowodem wielkopolskim poch wsch. pruskim i żrebaki po niej mogą być wpisane do ksiegi trakeńkiej ( jak ogier będzie trakeński) Ona sam jest w księdze głównej koni wielkopolskich.
Według znawców ona jest w tak zwanym starym typie rasy. Gdybym miała warunki to wyhodowałabym od nij chętnie kolejnego malucha.

Angela, Hendi bardzo eleganckie koniki  😀
Aż miło ogladać  :kwiatek: przepiekne, niepowtarzalne, dumne traczki.
Gratuluję właścicielom tych wspaniałych koników 😅 😅 😅
Powiedzcie mi jaki sens ma oddawanie klaczy wlkp, młp, sp na zakład treningowy? Rozumiem że jest to rzetelna ocena konia, ale czy poza satysfakcją właściciela daje coś jeszcze?Ciężko  mi uwierzyć, żeby źrebaki od takiej klaczy sprzedawały się lepiej.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
17 lutego 2012 18:45
Aroid jakie Twoje koniszcze jest z charakteru? 🙂
Mój też jest po Gluosnisie i muszę przyznać, że charakter ma bardzo dobry. Jest dzielny, bardzo szybko się uczy, ale z drugiej strony wymaga dość krótkiego trzymania i dyscypliny, bo lubi wyrażać swoje zdanie na dany temat 😉 Ale wkłada całe serducho w to o co się go poprosi 🙂


Tutaj jako 4-latek:
Generalnie, na co dzień potulny matołek, ale jak mu się coś nie spodoba to potrafi postawić na swoim. A z ciekawości, ile Twój ma lat ? I w jakim kierunku go użytkujesz ? To znaczy, sprawdza się na skokach ? :-P Moje to młode i jak na razie pechowe  🤔 Ciekawi mnie również jak z kondycją koni pochodzenia Gluosnisa, czy też takie podatne na wszystkie nieszczęścia świata jak mój  😁
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
17 lutego 2012 19:13
Mój to rocznik 2007 🙂 Działamy w kierunku ujeżdżenia. Tak naprawdę pod siodłem skakał ze... 3 razy? Więc tak naprawdę nie jestem w stanie powiedzieć za wiele o jego predyspozycjach skokowych. Ale w korytarzu radzi sobie dobrze, niemniej jednak bez szału.
Oj, Drago to też niestety pechowiec 🙁 Zeszły rok to w 3/4-tych była seria nieszczęść... Ale miejmy nadzieję, że w tym sezonie przystopuje z ciągłymi urlopami zdrowotnymi... 😉
To widać rodzinne 🏇

Ja raczej stawiam na skoki, ale powiem szczerze ( jako zielony ujeżdżeniowiec ), że jest bardzo przyjemny do jazdy i pojętny. Gdzie nigdy jakoś nie mam w nawyku rzeźbienia figur, na nim to sama radocha i co więcej mi wychodzi  🤣 Jedyny mankament to te wszystkie nieszczęścia zwalające się nam na głowę.. 🍴
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
17 lutego 2012 19:39
Hm... A myślałam, że to mój pech, a tu można na geny zwalić 😁 🏇
A Twój to który rocznik?
09 :-) Młode to jeszcze i głupie  🤣
Powiedzcie mi jaki sens ma oddawanie klaczy wlkp, młp, sp na zakład treningowy? Rozumiem że jest to rzetelna ocena konia, ale czy poza satysfakcją właściciela daje coś jeszcze?Ciężko  mi uwierzyć, żeby źrebaki od takiej klaczy sprzedawały się lepiej.

Donia sens jest taki że jeśli ktoś zabiera się za hodowlę to musi w jakiś sposób ocenić tą klacz- a najlepiej to zrobić na ZT lub MPMK.
wszystko by bylo fajnie z tymi probami gdyby wiecej klaczy odwaliali,selekcja byla mocniejsza a nie...jak czasem popatrze co jest na takiej probie dzielnosci, zerkne w papier a potem wyniki- 3 za jezdnosc, 4 za skoki luzem 5 za klus to sory...matkami sie hoduje a nie... jak matka gowno to z czym do ludzi. Ale niestety dotacje zrobily i robia swoje...mam cicha nadzieje, ze w koncu ktos przejrzy na oczy i ta selekcja bedzie wygladac choc troche jak z ogierami.
Chyba od przyszłego roku ZT są  obowiązkowe.
obowiązkowe dla kogo?
Dla klaczy - szukam właśnie gdzie to wyczytałam. Na razie znalazłam to- punkt 10, http://pzhk.pl/sprawy-zwiazkowe/pzhk/wnioski-przyjete-przez-walny-zjazd-sprawozdawczy-delegatow-polskiego-zwiazku-hodowcow-koni-w-dniu-17-maja-2010-r/

szukam dalej
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 lutego 2012 23:03
obowiązkowe dla kogo?

mają być obowiązkowe dla klaczy ubiegających się o wpis do Księgi
ms_konik- no tak, wszak o tym jest rozmowa. DoniaAleksandra własnie pytała, czy źrebaki klaczy po ZT będą lepsze. Więc wnioskuje, że chodzi o hodowlę. Ale teraz nie mogę znaleźć ani tego przepisu, ani od którego roku to miało być. Masz coś w tym temacie?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 lutego 2012 23:17
Wychodzi na to, że od 2014,
znalezione tutaj:
http://pzhk.pl/2010/12/03/komunikaty-polskiego-zwiazku-hodowcow-koni/
ok, a jeśli moja klacz w tym roku konczy 5 lat to jest ostatni dzwonek żeby ją do zakładu oddac? Zastanawiam sie nad tym, bo nie wiem  czy poza moja satysfakcja cos z tego bedzie?jeśli od przyszłego roku ZT bedzie obowiązkowy, to żeby uzyskać wpis będę musiała ją oddać? 6 latki można? A teraz jak mogę jej uzyskać wpis?wystarczy ją zbonitować?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 lutego 2012 08:09
Donia Aleksandra,
Do uzyskania wpisu potrzebujesz mieć źrebną/wyźrebioną tę klacz.
Możesz też poddać ją polowej próbie, w programie hodowlanym polówka istnieje jako
alternatywna metoda oceny wartości użytkowej.
Czyli podsumowując:
-możesz oddać na ZT (nie wiem czy nie ma ograniczenia wieku)
-możesz przygotować " w domu" i pojechać na polową
-możesz w tym lub przyszłym roku zaźrebić i ubiegać się o wpis do Księgi,
zanim przepisy wejdą w życie.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się