Konie wielkopolskie/trakeńskie

Trochę informacji jest w "Polskie konie wierzchowe"
Jako fanka wlkp to trochę materiałów zgromadziłam, mam tez stare Konie Polskie wiec mogę Ci posprawdzac co nieco. Troche Koni Polskich jest zeskanowana i umieszczona na pcbj.
1000049524.jpg 1000049524.jpg
Odkopuję wątek. Jakie ogiery o pochodzeniu Trakeńskim kryją w 2024 roku?
Porzeczus, a jaki kierunek? Skoki, ujeżdżenie, WKKW? Trochę tego jest w PL i DE
Odnośnie trakenów - dlaczego tak niewiele jest potomstwa po ogierze Bossier? Pytanie trochę chyba natury filozoficznej, ale zawsze mnie zastanawia dlaczego ogiery praktycznie wcale albo w ogóle niesprawdzone w sporcie, o gorszej bonitacji, z osteochondrozą 3 mają więcej potomstwa. Kwestia maści?
Haru99, Bossier byl kary, wiec modnej masci. Nie bylo wysylki nasienia przez wiele lat, jak chodzil w sporcie to byla tylko mrozonka.
Gdyby ktos byl zainteresowany, Trakehner Verband robi aukcje mrozonek i sa ciekawe rzeczy dla hodowcow wkkwistow - Heops i Almox Prints J

https://bid.trakehner.auction/auctions/874e3b24-67d1-4d1b-c91e-08dc4509ef6b
Znów dostępny jest Lord Oder I 😊
Czy ktoś chciałby się podzielić opinią o potomstwie?

Ja póki co słyszałam, że jego dzieciaki są jezdne i generalnie mają dobrą głowę, część z nich chodziła też w sporcie z powodzeniem (skoki, WKKW). Czy ktoś ma jeszcze jakieś inne przemyślenia na temat małych Oderów?
Haru99, ja mam dwulatka, wiec jeszcze o jezdnosci nic nie powiem, ale jest to najbardziej wyluzowany mlodziak jakiego znam. Mily dla ludzi, ladnie sie rusza. Kupilam go pare miesiecy temu z Lisek, wlasnie ze wzgledu na Lorda Odera/Odera i matki po Eloquent. Mialam tez okazje zobaczyc Lorda Odera na zywo i naprawde dobrze wyglada mimo swoich juz >20 lat
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się