Saddle fitterzy, pasowacze siodeł, zaufani rymarze

Mam pytanko: czy ktoś uzupełniał wypełnienie poduszek po obu stronach kłębu? Czy mocno zmieniła się szerokość siodła? Ktoś ma jakieś fotki z ,,przed" i ..po" ?
U mnie sporo się zmieniła szerokość. Tylko, że w tym siodle było bardzo mocno ubite wypełnienie + nigdy nie doszło do dokończenia dopasowania (zły kształt paneli i siodło okazało się niedopasowywalne do konia). Także nie jestem pewna na ile ta spora zmiana u mnie to jakiś wyznacznik  🙄
Moga byc nawet 1-2 rozmiary, zaleznie od stanu poczatkowego.
Czy znacie jakiegoś bardzo zaufanego pasowacza siodła w Poznaniu/okolicy?
Chodzi Ci o osobę, która przyjedzie i sprawdzi, czy siodło dobrze leży i co ewentualnie poprawić u rymarza, czy kogoś, kto przyjedzie i przerobi siodło na miejscu?
moze być pierwsza wersja, w razie czego siodło będe mogła wysłać do rymarza u którego je kupowałam, koń się trochę rozbudował i wydaje mi się że nie mieści się w swój rozmiar natomiast porównanie łęków M i L nie dało mi odpowiedzi czy coś trzeba zmienić dlatego szukam kogoś kto się zna na miejscu 🙂
drabcio, poszło pw.
Dziewczyny, polecicie mi jakiegoś "Magika", który by przyjechał do Wrocławia, wypchałby siodło i najwyżej poszerzył łęk na miejscu? Boję się trochę wysyłać do p. Andresza, że coś źle pomierzę  🙁
Roudzielec, tego się nie da na miejscu zrobić raczej...
_Gaga właśnie słyszałam, że są tacy, którzy jeżdżą i na miejscu robią (co mnie też zdziwiło), dlatego miałam nadzieję, że ktoś kogoś takiego zna.
Roudzielec, są tacy (np. w Niemczech), którzy mają w aucie cały zestaw maszyn, tylko dopasowanie siodła nie kosztuje wówczas 200 zł, czy nawet 200 euro, bo sam dojazd droższy... 😉
Ojej, a myślałam, że tacy też u nas jeżdżą  🙁 no nic, to pozostaje mi mieć nadzieję, że dobrze pomierzę siodło i wyślę do p. Andresza. Ma ktoś może do niego telefon? Chyba, że polecacie kogoś innego? Siodło prestige (zmiana wypełnienia i ewentualnie poszerzenie łęku).
Roudzielec, nr telefonu masz zarówno na re-voltowej bazie, jak i na stronie www.
A Travelling Saddler nie ma w ofercie poszerzania na miejscu? Choć w sumie... Choć w ich przypadku to też raczej nie jest 200 zł. 😉
_GagaDziękuje, poszukam  :kwiatek:
sumirejeśli dojeżdżają to nie oczekuję, żeby to kosztowało 200 zł.
W Traveling Saddle przyjeżdżają, mierzą i wysyłają siodło do Niemiec. Jednak nie opłaca mi się wydawać od 800 zł w górę za dokładne dopasowanie siodła do konia, bo moja kobyła prawdopodobnie źrebna, więc za jakiś czas będzie miała labę, a po wyźrebieniu siodło już nie będzie dobre  🤔 a wypełnienie wymienić trzeba.
W ten weekend ma być we Wrocławiu pani Ewa Zaremba, która ukończyła kursy saddle fittingu, wiem że mierzy konia i siodła wysyła do pana Andresza do korekty albo proponuje jakieś inne - prowadzi komis. U nas w okolicy ludzie są zadowoleni z jej usług. https://www.facebook.com/events/1521196968174983/
Zuzanna Sakwerda ooo!!  :kwiatek:[s] a wiesz może ile za taką usługę bierze?[/s] znalazłam 🙂
Tylko nie jest pewne czy przyjedzie - to zależy od tego czy zgłosi się te 10 osób...
Ok już zamowiłam do dopasowania teraz sprawa rymarza, albo wyslę do swojego ale to znowu pocztą etc. albo do p.Koniecznego - i tutaj pytanie czy ktoś już poprawiał wypełnienie/zmieniał łęk etc? Jakie opinie pod względem dopasowania siodła do konia po odebraniu od rymarza?
sumirejeśli dojeżdżają to nie oczekuję, żeby to kosztowało 200 zł.

Odnosiłam się do tego, co wcześniej napisała Gaga. 😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
15 lutego 2016 22:35
tak w ramach sprostowania... Traveling Saddle  już nie wysyłają do Niemiec, bo mają już własne maszyny. Dzięki temu skrócił się czas czekania na siodło i cena odrobinę spadła.
Orientuje się ktoś, czy jest osoba na pomorzu która przyjedzie do konia i dopasuje siodło? :kwiatek:
A możecie kogoś polecić z mazowsza, łódzkiego? Albo kogoś kto dojedzie szybciej niż za 2-3 miesiące?
Rozważałam Kentaury z usługą pasowania, ale są bardzo długie terminy, rozmawiałam też z Panią od Prestige - z rozmowy wynikało, że ma dużą wiedzę, ale też termin i chyba cena jest dość wysoka? Przynajmniej tak jest na stronie. No i pasują tylko prestige. A mi by chodziło o kogoś takiego jak Paweł Kostrzewa - żeby wymierzyć konie pod kątem różnych siodeł i ew. komis.
Pan Sebastian Szeląg jest z Wejherowa i pewnie mógłby dojechać na Pomorze, ale trudny człowiek do skontaktowania się jest 😉
Podłączam się pod pytanie o łódzkie. Jest ktoś z opcją dojazdu, ktoś kto chociaż pomiar ściągnie?
Pan Sebastian ogólnie jest trudnym człowiekiem i osobiście nie wierzę w jego wiedzę na temat dopasowania siodeł.  😉
ae ja się nawet nie będę wypowiadać, bo w na przełomie kwiecień/maj będzie rok jak się męczę z panem Sebastianem...
Znam Wasz ból 😉 I w ten sposób uciekłam z bólem od Equipe...
Czy ktoś z Was ma może praktyczne doświadczenia z tymi Panami? (Wrocław)
https://www.facebook.com/travelingsaddler1/?fref=ts
Moniqa, praktyczne nie, ale czytając posty właściciela firmy raczej odechciewa sie współpracy z nimi 😁
ooo, a ja taka nieświadoma żyłam, dopiero skojarzyłam że krzysztof to oni  😁 brawo Monika  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się