ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

halo to mnie rozwaliłaś  🤣  no po prostu nie mam co powiedzieć  👍


edit: literówka  🙄
paulut., to chyba będziesz musiała poszukać menedżera  😀iabeł:
wystarczy Szef Ekipy...sponsor  go zatrudni, bo płacenie kar na zawodach nie buduje dobrego wizerunku, a przecież o to w sponsoringu chodzi 😉
Skoro już tu weszłam to przy okazji zapytam, wypełniam właśnie wniosek rejestracji zawodnika w MZJ na 2011 i  powiedzcie mi to, że zrobiłam w 2010 III licencję w skokach to się gdzieś zaznacza czy tylko klasy? tu jest fragment druku


Posiadane klasy sportowe:.........................................
/jakie i kiedy nadane/

Data pierwszej rejestracji w MZJ..................................

Wnoszę o wydanie licencji regionalnej w następujących
dyscyplinach:.....................................................

klasa sportowa to nie jest, ale czy w takim razie w trzeciej linijce mam wpisać B, C czy B3, C?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 stycznia 2011 04:37
ja bym wpisała B3,C....ale u nas takie rzeczy wypełnia zawsze pani Zosia Górska i to ona pilnuje naszych klas i licencji,ba nawet mówi,jak już w ciągu roku norma jest zrobiona 😉

Wpisujesz przy literce cyferkę odpowiadającą LICENCJI, którą posiadasz w danej dyscyplinie  😉
no właśnie tak myślałam, dzięki🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
25 stycznia 2011 15:45
Hmn. A ja wpisalam A i B a na pzj wpisali mi A, B3 i C. Wpisywalam bez cyferki bo podobno i tak sprawdzaja. Choc tez nie mam pewnosci czy Pani Zosia nie poprawila 😡 Choc C to nigdy nie mialam. Moze to jakis znak  😀iabeł:
Czy ktoś może pamięta czy przy wysyłaniu wniosku o wydanie licencji zawodnika do PZJ trzeba załączyć ksero książeczki sportowca?

edit: już wiem- doczytałam 🙂 tak trzeba
Qaida, obecnie przy wydawaniu licencji dostarcza się do wglądu "komplet", czyli zezwolenie lekarskie (w książeczce?), zgodę rodziców (gdy potrzebna), dowód ubezpieczenia, no i klubowe...
halo, dzięki 😉 nie wiem jak to robię, że co roku nie pamiętam 😡
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
25 stycznia 2011 18:50
ostatnio dowiedziałam się, że wiek na OOM został przedłużony o rok, może ktoś potwierdzić tą informację? usiłowałam coś znaleźć w Internecie i nic..  🤔
Chciałabym zebrac wszystko do kupy jako że nowy rok się zaczął i muszę na nowo wyrobic kilka rzeczy. Przejrzałam przepisy, ten wątek i google i wnioskuję, że muszę:
- jeszcze raz zapłacic WZJotowi na 2011 rok za mnie i za konia
- męczyc dalej o blaszkę(plastik), której nie otrzymałam od listopada. Czy jeśli ją dostanę (= zapłacę ile trzeba panu z PZJ, który mi ją tak szybko dostarcza), to muszę jeszcze coś wysyłac/rejestrowac etc. w PZJ, czy to tyle?
- przedłużyc zezwolenie lekarskie. I tu właśnie kolejne pytanie. Posiadam tylko jeden świstek od lekarza, że mogę startowac itp. Muszę wyrabiac sobie książeczkę sportowca, czy to mi wystarczy? W ub.r. jeździłam tylko z tym i nikt mi nic nie powiedział, ale wolę się dopytac i w razie czego załatwic to od razu.

Czyba wsio?  👀 Interesują mnie tylko ZR, we wrześniu Mistrz. Wojew.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 stycznia 2011 19:50
- męczyc dalej o blaszkę(plastik), której nie otrzymałam od listopada. Czy jeśli ją dostanę (= zapłacę ile trzeba panu z PZJ, który mi ją tak szybko dostarcza), to muszę jeszcze coś wysyłac/rejestrowac etc. w PZJ, czy to tyle?

tego nie rozumiem,jaka blaszka?
skoro chcesz startowac tylko regionalnie,to PZJ raczej Cię nie obchodzi.
- przedłużyc zezwolenie lekarskie. I tu właśnie kolejne pytanie. Posiadam tylko jeden świstek od lekarza, że mogę startowac itp. Muszę wyrabiac sobie książeczkę sportowca, czy to mi wystarczy? W ub.r. jeździłam tylko z tym i nikt mi nic nie powiedział, ale wolę się dopytac i w razie czego załatwic to od razu.

do rejestracji czy też odnowienie licencji oraz na każdy start musisz mieć aktualne (dla seniorów ważność jest 6 miesięcy) orzeczenie lekarskie ze słowem "zdolny" i "jeździectwo" podbite przez lekarza medycyny sportowej lub lekarza zatrudnionego w poradni sportowo-lekarskiej - czy ten wpis jest w książczce sportowo-lekarskiej,czy tez na "świstku" jak to nazywasz,to Twoja sprawa.

sprawa nr 3 - ubezpieczenie.
Dzięki Ktoś  :kwiatek:

Co do tej blaszki (taka zielona), to pan z PZJ, który - z tego co zrozumiałam - współpracuje z lubelskim WZJ, w październiku za przeproszeniem opierniczył mnie, że sobie jej nie wyrobiłam. Powiedziałam mu, że chcę startowac w ZR, że brałam udział w zawodach w Aromerze (mazowieckie) nie posiadając plastiku i "wszystko było ok". Ten się uparł, wziął moje dane i powiedział, że NIE MOGĘ bez tego startowac. No więc nie wiem, czy wyrabiac na 2011, czy nie.  🤔wirek:

to plastik nie blaszka i do startów jest niezbędny...sędzia który cie puścił bez tego dał ciała.
A przepraszam, będę mówic plastik 😉 Czyli mam wyrabiac, dzięki.
dostaniesz to po rejestracji w OZJ
Zarejestrowałam się i tego nie dostałam. Zgłosiłam się do wyżej wymienionego przeze mnie człowieka. Powiedział, że on mi plastik wyrobi i mam czekac. Czekam i czekam i doczekac się nie mogę. Ale z tego wynika, że muszę sama podzwonic i sobie załatwic.

edit: nie po polsku zdanie
Jasnowata, co tu dzwonić i załatwiać? Ściągnąć z internetu formularze, wypełnić, badania etc., cennik sprawdzić, zadzwonić, że się wysyła, kiedy to mogłoby być - i wszystko. Licencję się wyrabia corocznie. Rozumiem, że zarejestrowana już byłaś? A jeśli nie - że masz brązową odznakę? Jesteś pewna, że w 2010 startowałaś w "normalnych" zawodach a nie w towarzyskich?
Halo, dzwonic, bo tak jak juz pisalam, zgloszenie zostalo wyslane do PZJ, ale o plastiku ani widu ani slychu. Zarejestrowalam sie tylko w WZJ w tamtym roku. Jestem pewna, ze to byly ZR.
Jasnowata, ale plastik jest nowy co roku! Nie płacz nad rozlanym mlekiem. Normalnie - załatwiaj w WZJ, plastiki z PZJ przychodzą zazwyczaj w ciągu miesiąca, a jeśli baza danych PZJ się zgadza - że licencja wykupiona (w WZJ), to i bez plastiku w ręce wystartujesz.
Jasnowata - o wydanie plastiku wysyłasz osobny wniosek. Startować możesz pokazując dowody wpłaty i kopie dokumentów, jeśli nie masz plastiku. Przynajmniej tak było rok temu w MZJ, wątpię, żeby coś się zmieniło.


edit: to chyba ten wniosek, poszukaj podobnego na stronie OZJ http://pzj.pl/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=16&lid=6
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 stycznia 2011 07:22
Jasnowata,
po 1 - jeżeli się zarejestrowałaś w OZJ w 2010,masz na to potwierdzenia wpłat,i w ciągu 14 dni - jeżeli tylko OZJ działa rzetelnie - to powinnaś mieć komplet dokumentów, czyli plastikową licencję swoją  (w 2010 był to zielony plastik - co roku jest inny kolor), cytat ze strony PZJ:
Biuro PZJ zobowiązuje się do załatwienia wszelkich formalności związanych z rejestracją i licencjonowaniem w ciągu 14 dni od daty otrzymania kompletu prawidłowo wypełnionych dokumentów.

więc nie rozumiem o jakie załatwianie to pan z PZJ, który - z tego co zrozumiałam - współpracuje z lubelskim WZJ, chodzi - to  obowiązek wyznaczonej osoby w OZJ, która przyjmuje od Ciebie komplet dokumentów, który powinna przesłać to do PZJ i PZJ wysyła do OZJ licencję plastikową Twoją i konia:
Identyfikatory licencyjne dla zawodników uczestniczących we współzawodnictwie sportowym tylko szczebla regionalnego, przesyłane będą do odpowiednich WZJ/OZJ po wprowadzeniu przyznanych przez WZJ/OZJ licencji do centralnego rejestru licencji zawodnika w jeździectwie.


Zawodnicy, biorący udział we współzawodnictwie sportowym tylko szczebla regionalnego o licencję występują do WZJ/OZJ osobiście,  w imieniu niepełnoletnich o licencję dla nich występują rodzice lub prawni opiekunowie.
WZJ/OZJ biorą na siebie odpowiedzialność za sprawdzenie w procesie przyznawania licencji, prawidłowości przedstawianych przez kluby i zawodników dokumentów


i

W celu uzyskania licencji rocznej zawodnika należy złożyć:

wniosek z oświadczeniem, - pobierz wniosek dla zawodnika zrzeszonego   - pobierz wniosek dla zawodnika niezrzeszonego
dokumenty potwierdzające odpowiedni stopień uprawnień sportowych,
potwierdzenie wpłaty za licencję roczną,
potwierdzenie ubezpieczenia zawodnika obejmującego sport kwalifikowany,
zaświadczenie lekarskie od lekarza medycyny sportowej  – spełniające wymogi Rozporządzenia Ministra Sportu z dnia 3 października 2006 r. (Dz.U. nr 189 poz. 1396).



całość jest tu:
http://pzj.pl/modules/mastop_publish/?tac=58

nie wolno startowac bez tych dokumentów, wg przepisów ogólnych PZJ:
Artykuł 18. NIEZBĘDNE DOKUMENTY
1. Szef ekipy lub zawodnik jest zobowiązany po przyjeździe na zawody
przedstawić organizatorowi poniŜsze dokumenty potwierdzające:
1.1. licencję PZJ/WZJ zawodnika oraz dokument potwierdzający toŜsamość i wiek
zawodnika (dotyczy równieŜ zawodników zagranicznych za wyjątkiem
zawodników z Federacji które mają podpisaną umowę z PZJ);
1.2. licencję PZJ/WZJ i paszport urzędowy konia*
1.3. ksiąŜeczkę zdrowia zawodnika, (luzaka);
1.4. zgodę opiekuna ustawowego na start niepełnoletnich zawodników,
a w dyscyplinie powoŜenia równieŜ niepełnoletnich luzaków.
1.5. Okres waŜności badań lekarskich wpisanych do ksiąŜeczki zdrowia zawodnika
wynosi maksymalnie 6 miesięcy. Badania muszą być potwierdzone przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej lub lekarza
posiadającego certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej lub
lekarza, który zawarł umowę z odpowiednim funduszem na świadczenie usługw zakresie medycyny sportowej
2. Paszporty i koni powinien sprawdzić lekarz weterynarii zawodów.
3. Szef ekipy albo zawodnik ponosi odpowiedzialność za prawidłowość
dokumentacji warunkującej udział w zawodach.
4. Bez przedstawienia dokumentów wymienionych w p. 1.1 do 1.8 zawodnicy i
konie nie mają prawa startu w zawodach.

na Twoim miejscu nie chwaliłabym się tym,że ktoś puścił Cię bez dokumentów,bo SG mógłby mieć grube kłopoty w związku z tym...

edit: zmiena - konie zarejestrowane tylko w WZJ nie otrzymujuą plastikowej licencji - mają tylko wpis w karcie rejestracyjnej.
olciiik, masz na myśli, że przepisy zmieniły się od 2011 roku? Ja się tym interesuje raczej na bieżąco i jeszcze nic na ten temat nie wiem. Do końca 2010 roku, można było startowac do 16 r. życia.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 stycznia 2011 12:05
nigdzie nie mogę znaleźć regulaminu OOM które dla mnie są po prostu MP juniorów młodszych, w regulaminie skoków stoi jak byk,że junior młodszy jest od12 do 15 lat, natomiast w PP i HPP kuców można startowac do 16 roku życia włącznie. (ale na OOM nawet na kucu już tylko do 15 roku życia)
No to jeszcze raz po kolei.
[quote author=Ktoś link=topic=9999.msg870792#msg870792 date=1296026523]
Jasnowata,
po 1 - jeżeli się zarejestrowałaś w OZJ w 2010,masz na to potwierdzenia wpłat,i w ciągu 14 dni - jeżeli tylko OZJ działa rzetelnie - to powinnaś mieć komplet dokumentów, czyli plastikową licencję swoją  (w 2010 był to zielony plastik - co roku jest inny kolor), cytat ze strony PZJ:
Biuro PZJ zobowiązuje się do załatwienia wszelkich formalności związanych z rejestracją i licencjonowaniem w ciągu 14 dni od daty otrzymania kompletu prawidłowo wypełnionych dokumentów.
[/quote]
W sierpniu 2010 zarejestrowałam siebie i konia w WZJ. Dostałam tylko papierowe "licencje" i z tego co sobie przypominam pan w WZJocie powiedział abym zgłosiła się do pana X (tu podał nazwisko), bo gdybym chciała startowac w krajowych (najpewniej się pomylił/przejęzyczył i nie zwrócił na to uwagi, a ja też nie wiedziałam) zawodach, to potrzebuję takiego znaczka, który mi wyrobi pan X. Zapomniałam o tym i wyszło jak wyszło.
W każdym razie spotkałam p. X na zawodach pod koniec października. Wtedy właśnie powiedział, że muszę miec plastik, spisał moje i konia dane i oznajmił, że on się tym zajmie i wkrótce mam się do niego zgłosic po odbiór.
W połowie grudnia zadzwoniłam do niego z pytaniem co z moim plastikiem. Powiedział, że oczywiście wysłał wniosek, że coś PZJ nawala i on sam się musi wybrac po to wszystko, on ma mój telefon i będzie dzwonił. Do tej pory się nie odezwał.

To tyle. Mam nadzieję, że juz dobrze wytłumaczyłam jak sprawa wygląda.

Do WZJ tak czy siak muszę pojechac osobiscie, więc postaram się wypytac dokładnie o wszystko co mi potrzebne. Teraz już wiem dużo więcej i nie dam się tak szybko spławic.
omenova   Potwór w stajni ;]
28 stycznia 2011 10:00
Hej 😉
Czy ktoś mógłby mi 'opisać', jak to by było do klasy LL na rok 2011, np. jak to jest na Hipodromie w Sopocie? To bardzo ważne, bo czekam na odznakę i chciałabym już startować. Z góry dziękuję 😀

[move]
Pozdrawiam ; *
[/move]
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 stycznia 2011 10:09
Do LL nawet odznaki nie potrzebujesz ,zgoda rodziców,dokument identyfikacyjny konia,aktualnie konia szczepienia i zaświadczenie lekarskie.

edit: literówka słownikowa telefonu poprawiona 😉
omenova   Potwór w stajni ;]
28 stycznia 2011 11:14
O, fajnie ;}
Dzięki ;D
[quote author=Ktoś link=topic=9999.msg873690#msg873690 date=1296209356]
Do LL nawet odznaki nie potrzebujesz ,zgoda rodziców,dokument identyfikacyjny konia,aktualnie konia szczepienia i zaświadczenie lekarskie.

[/quote]

Pod warunkiem, że LL jest rozgrywane jako konkurs amatorów lub towarzyski bo jeżeli jako regionalny to licencja niezbędna, a więc odznaka też
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się