rollnick

Konto zarejstrowane: 20 października 2012
Ostatnio online: 12 sierpnia 2022 o 17:36
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."
Andrzej Sapkowski – Czas pogardy

Najnowsze posty użytkownika:

własna przydomowa stajnia
autor: rollnick dnia 02 czerwca 2022 o 08:41
shewolf, http://www.ck-edukat.pl/rolnik/
Wszystko masz online, potem tylko egzamin, gdzie trzeba się naprawdę bardzo starać, żeby nie zdać. Najlepiej egzamin zrobić w zimie, to nie każą Ci orać ani nic z tych rzeczy 😉
Moderatorka rezygnuje z funkcji
autor: rollnick dnia 06 maja 2022 o 17:04
Bynajmniej. Jestem tu od ho ho, a może i dłużej. W latach to tak na oko ze 2 dychy. Niech Cię nie zmyli data rejestracji pod obecnym nickiem. I z tej właśnie przydługiej perspektywy oceniam stan obecny RV.

A darmowych platform dla forów dyskusyjnych bez zalewu nadmiarem reklam jest sporo. I o dziwo są one bardziej funkcjonalne niż toto tutaj.
Moderatorka rezygnuje z funkcji
autor: rollnick dnia 06 maja 2022 o 08:06
Nasze forum teraz to jedynie nic nie znaczący dodatek i jak pisał root przy zmianie na nowe forum, jak nam się nie podoba to alternatywą jest po prostu całkowita likwidacja forum.
I w ten oto sposób w majestacie arogancji rozj...no coś, co swego czasu było wielkim medium do wymiany informacji i wiedzy. W dodatku pierwotnie pod płaszczykiem uszczęśliwiania forumowiczów. Pogratulować.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 06 maja 2022 o 07:55
[No właśnie, jak się potoczyły dalsze losy odebranych jej zwierząt ? Gdzie się teraz znajdują np. konie ratowane przez pewnego pana z gorliwością równą jego brakowi kultury osobistej ?
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 27 stycznia 2022 o 18:03
Kozo droga, nie siedzę, tylko z rzadka przysiaduję. Poprzednia moja obecność miała miejsce ponad trzy tygodnie temu. Z pewnością nie świadczy to o zafascynowaniu tym miejscem ani o zauroczeniu Twoją osobą. Przykro mi.

Co do stricte zasadności odebrania zwierząt - nie mam i nigdy nie miałem wątpliwości i nie udowodnisz mi tego. Natomiast mierził mnie i mierzi nadal sposób załatwienia pewnych spraw ze szczególnym uwzględnieniem poziomu dyskusji tutaj o tej sprawie (co na zasadzie "Ceterum censeo..." Katona mówię po raz n-ty, nie zamierzając wszakże przy tym na wszelkie inne sposoby nakłaniać dyskutantów do zastanowienia się nad sobą).

Jeśli - zacytuję klasyka - nie "pożegnałaś się z rozumem", to może dostrzeżesz, że mnie też nie interesują wojenki między fundacjami." I nawet same fundacje jako takie mnie raczej nie interesują, bo spotykając je na swojej drodze od jakichś 20 lat nie spotkałem żadnej (sic !) porządnej ani uczciwej. Jedyna jaka teraz leży w kręgu moich zainteresowań to pewna quasi-fundacja ze Śląska, próbująca jak sądzę orżnąć mojego kolegę w związku z dostawą siana. Materiał traktuje o pewnej pani kradnącej konie i wkręcającej innych w swój proceder. Więc w odniesieniu do tej osoby powtórzę, że należałoby jak wyżej. W odniesieniu do pozostałych osób mogę tylko podkreślić głupotę, nieprofesjonalizm lub cwaniactwo, żadne nie prowadzące do niczego dobrego. Czy to jest jasne, czy mam powtórzyć drukowanymi literami ?

A a propos "Watykanu" to sprawa nie jest taka prosta, jak Ci się wydaje. Na ocenę człowieka nie składa się tylko jakiś jeden spektakularny czyn, lecz wszystko to, co dotąd zrobił i robi. Oceniając na podstawie jednej tylko przesłanki można się bardzo pomylić. Przykład: polityk, wybrany w demokratycznych wyborach, bohater wojenny odznaczony medalem, bez nałogów, wegetarianin, monogamista - same zalety, tyle tylko że u Adolfa H.

Do zobaczenia za kolejne kilka tygodni.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 27 stycznia 2022 o 06:32
Jak obejrzałem reportaż o kradzieży tej quasi-fundacji to mi się przypomniało Kukiza: "Jak ja was ##### nienawidzę..."

Andrzeju D., może jakiś komentarz ?
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 05 stycznia 2022 o 12:34
rtyuiop, Widze obrazek, widzę ! 😀 Kozo, zajefajny, ale jednak nie odpowiada mojemu prawdziwemu podejściu do RV. Gdybym miał je zwizualizować, to na rysunku widniałaby wielka d... Dotyczy to także tekstów w rodzaju "psychoanalizy dla ubogich", mojej skromnej osoby, czy bluzgów Jędrusia.

Abstrahując od powyższego: gdybym chciał nauczać i zbawiać tłumy, bywałbym tu często. Tymczasem nie bywam bo stosunek mam jak wyżej i nie zależy mi na ratowaniu świata. Co nie zmienia faktu, że mam swoje zdanie i rzadko, ale jednak czasem je tu wypowiadam. Dlaczego ? Bo mi się tak podoba.

Co ma kultura do chęci dzielenia się wiedzą - nie wiem. No i czym innym jest wyrażenie zdania o braku kultury u kogoś, a czym innym żarliwa walka o zmianę tejże na lepszą u tej osoby. Tym drugim winni byli zajmować się przed laty jej rodzice, nie ja teraz.

Co do poziomu: dziabdzia mnie, czy ten wątek nazwiemy regułą, czy wyjątkiem. Jakkolwiek go nie nazwiemy, jest nadzwyczaj wyrazistym zobrazowaniem zaskakująco paskudnych cech niejednego z członków tej wirtualnej społeczności - choć niekiedy na pozór szlachetnej i walczącej w imię zasad, to tak naprawdę pozostającej na poziomie oponenta, z którym walczą.

P.S. Co do pana Widackiego: to samo dużo wcześniej poruszał prof. Kopaliński w kontekście starożytnego Egiptu, cytując narzekania jednego z kapłanów na "tą dzisiejszą młodzież" i konkludując celnie, że gdyby każde kolejne pokolenie faktycznie było gorsze, to gatunek ludzki zapewne wyginąłby już dawno temu. Wierz mi, lub nie, nie narzekam na to, natomiast jedyny problem, jaki widzę to to, że z upływem lat coraz więcej przedstawicieli reprezentujących niski poziom zacznie pełnić jakieś istotniejsze role w społeczeństwie i kto wie, może nawet będzie nim rządzić. Przygrywkę do tego już obserwujemy.

Pozdrawiam
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 04 stycznia 2022 o 18:28
<b>rollnick,</b> a kim jest Koniokrad i co zrobił ? Bo widzę, że tu dużo narozrabiał, bo dwa bany w ciągu kilku minut...
Perlica, kim jest ? Doprawdy nikim godnym uwagi 🙂

Natomiast co do wypowiedzi Sankaritariny: jestem przykładem forumowicza, który nie tylko pamięta " interfejs, emotki etc. rodem z wczesnych lat 2000", ale nawet takie coś jak BBS-y - ciekawe, ilu z tu obecnych rozszyfruje ten skrót bez Googla 😀 Nie wiem, jak jest z innymi, ale w moim przypadku to nie jest tak, że zacząłem swoje dorosłe życie, że praca, rodzina. Koni nie sprzedałem, mam stale i konie, i stajnię, ale udzielać mi się na forach nie chce mi się w zasadzie tylko z 3 powodów:
1) Wszechobecna chamówa, o której już wspomniałem - także (zwłaszcza) w kontekście sprawy pani R., komentowanej przez większość bez klasy, bez choćby cienia kultury osobistej. To nie moja liga. Ja rozumiem mówienie rzeczy dosadnie i otwartym tekstem, rozumiem złośliwość, ale zbydlęcenia - nie.
2) W pewnym momencie dochodzi się do takiego etapu, że marne szanse, by fora dały jakąś dodatkową, wartościową wiedzę.
3) A własną wiedzą dzielić się na forach nie ma sensu, bo i tak się zostanie zakrzyczanym. W Internecie nieważne, kto ma rację, ważne, kto głośniej się drze. Jak w demokracji. Zwłaszcza tej obecnej rodzimej.

I tyle w temacie.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 02 stycznia 2022 o 19:01
[quote]No niestety, część wirtualnego życia przeniosła się na social media i fora powoli giną śmiercią naturalną. vanille,

Owszem, jest w tym coś, ale to chyba jednak nie do końca tak.

Z RV po raz pierwszy miałem styczność jakieś - żeby nie skłamać - większe kilkanaście lat, na oko conajmniej 15-cie. Niegdyś na co dzień, obecnie raz na przysłowiowy ruski rok. Owszem, w wielu branżach i dziedzinach Facebook i inne tego typu dziwotwory przejęły rolę for dyskusyjnych, ale dla mnie jest to przykład zgłupienia przeciętnego współczesnego użytkownika internetu. Zamiast korzystać z for, które dają pewne możliwości poruszania się po treści i wyszukania interesujących użytkownika informacji ludzie preferują przerost formy nad treścią, i te media społecznościowe, które są "trendy" a nie te, które są funkcjonalnie użyteczne. Dla mnie trzeba mieć we łbie nasr..., żeby na takim FB prowadzić dialogi metodą komentarzy, w których możliwości wyszukania czegoś są ograniczone, a żeby pokazać cały "wątek", trzeba się zaklikać na śmierć.

I niestety dokładnie to stało się z RV: pod pretekstem rzekomej nieuniknionej konieczności zmian na "nowe lepsze" wdrożono interfejs o którym można powiedzieć wszystko tylko nie to, że jest użyteczny. Przeforsowała to ni wuja wiedzieć czemu grupa miłośników formy, a nie treści - i efekt widać. RV więdnie na własne życzenie.

Ale to tylko jeden z powodów... Druga to dołujący poziom: dno i trzy metry mułu. I ten wątek jest tego dobitnym dowodem. A symbolem poziomu stała się - ot, paradoks - nie pani R., ale osoby takie jak AD zwany "Koniokradem".
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 31 grudnia 2021 o 13:58
Czas leci, a tu nic się nie zmienia. "Chamstwo & Pyskówy" sp. z o.o. 😀
Jesteście doprawdy godni waszego Wroga Naczelnego.
W nadchodzącym roku 2022 życzę wszystkim zacietrzewionym luźniejszej gumy w majtach.

P.S. Podobno pavulon doskonale uspokaja...
STUDIA PODYPLOMOWE DAJĄCE KWALIFIKACJE ROLNICZE
autor: rollnick dnia 30 lipca 2021 o 17:30
😀 Zaprawdę należy się raczej platynowa !

Natomiast w kwestii formalnej najprostsze jest zaliczenie dowolnego kursu online dającego honorowane w urzędach kwalifikacje w zawodzie rolnika (RL.03). Do tego wypełnia się tzw, dzienniczek praktyk, pod którym "za flaszkę" musi podpisać się jakiś faktyczny właściciel oficjalnego gospodarstwa rolnego, egzamin teoretyczno-praktyczny, którego nie sposób nie zdać - i już można oficjalnie chwalić się zawodem.
KĄCIK PARAJEŹDZIECTWA (kalendarz, wyniki, aktualności, ploteczki)
autor: rollnick dnia 25 lipca 2021 o 13:46
Prośba do wszystkich z okolic Gdańska: ktoś mnie zapytał, czy wiem może, gdzie osoba niepełnosprawna mieszkająca w Gdańsku właśnie mogłaby zacząć swoją przygodę z parajeździectwem. Ja - nie mam pojęcia, ale może ktoś z Was mógłby polecić takie miejsce ? A może wiecie coś o np. obozach ukierunkowanych pod kątem zajęć z osobami niepełnosprawnymi ?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 23 czerwca 2021 o 19:03
przecież nawet największy głupek wioskowy umie postawić tunel, który już posiada, nałożyć folię, wkopać sadzonki.

Bo postawić tunel, przekopać ziemię, wkopać sadzonki - to jest praca. A przecież - jak słusznie zauważasz - łatwiej moczyć sempiternę w basenie i czekać, aż się zrobi oraz aż kasa z nieba spadnie. W końcu świat jest pełen idiotów, którzy wpłacają na rozmaite "zrzutki.pl" i inne "siępomagi" bez patrzenia, na co i tylko w celu kupienia sobie dobrego zdania o sobie samym. Tak na zdrowy rozum: czym pod tym względem różni się pani Iza od fundacji C. ? No, oczywiście pomijając skalę przedsięwzięcia...

Też jestem ciekawa wyroku, rozumiem że nie można go cytować w całości, ale coś z grubsza lub cieńsza też nie? Uprawomocnił się już? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

Pewnie Niesobia herbu Niesobia wie. On jest zarąbisty i wie wszystko najlepiej.

P.S. Koza, dla Panasewicza jesteś niczym Słowacki dla Mickewicza 😀
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 26 maja 2021 o 04:31
<b>rollnick,</b> N Niestety ratując te konie , człowiek był skazany na unoranie się w gównie Redlarskiej
W owej substancji można się nurzać w stanie wyższej konieczności i z przykrym przymusem lub taplać się radośnie czerpiąc przyjemność z obrzucania nią innych.Ty i parę innych osób tutaj moim zdaniem zaliczacie się do tej drugiej grupy.

Doprowadzenie do tego, żeby ta kreatura nie skrzywdziła więcej żadnego zwierzęcia , wymaga dalszego babrania się w jej szambie
Nie, doprowadzenie do tego wymaga wyłącznie podjęcia odpowiednich kroków prawnych. Obrzucanie tej osoby inwektywami (skądinąd oczywiście zasłużonymi) nie daje efektu w postaci "nie skrzywdzenia więcej żadnego zwierzęcia". Pani R., która - co widać z lektury tego wątku - nadal miewa zwierzęta i obchodzi się z nimi tak, a nie inaczej.

Bylem tego świadomy , byłem świadomy nawet tego ,że w tym potoku gówna , przylepi się do mnie śmierdzący balasek w postaci brandzlującego się rollnicka. <br>
I tym sposobem udowadniasz przynależność do wspomnianej drugiej grupy. Pod tym względem nie widzę różnicy między zachowaniem twoim i pani R.
Najlepszego ! 🙂
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 24 marca 2021 o 06:38
Jakiej znowu agresji ? "Ja nie jestem agresywny ! Agresywność - jeden !" 🙂
A co do paliwa - zajedno mi, skąd je biorą. Stacje spod znaku Orlen tłuką na nim kasę i nawet jeśli taka stacja to prywatna firemka jakiegoś Kowalskiego, działająca pod logiem Orlenu, to część przychodu tak, czy siak trafia do Orlenu właśnie. A w bojkocie chodzi o to, żeby nie trafiało. Ot, wszystko.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 23 marca 2021 o 03:22
Jakby Trusia wprost napisała "nie kupuję od Obajtka" to też czepiałabyś się, że "nie Obajtek sprzedaje, tylko jego firma" ?
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 08 marca 2021 o 07:05
PRL ze swoją sowiecką propagandą ("kobiety na traktory"... ) niejako umożliwił kobietom wykonywanie dokładnie tych samych zawodów co mężczyźni (a nie wiem czy to było takie dobre... no ale było)
Niezupełnie. Istniała lista zawodów, w których nie można było zatrudniać kobiet. Zmieniło się to dopiero we współczesnej Polsce (po 98-tym).

Na Śląsku panował (nawet nadal panuje, moim zdaniem...) model: chłop do pracy, baba do domu.
Oj, to chyba dawno na Śląsku nie byłaś. Ja szczerze mówiąc w gronie znajomych i sąsiadów nie znam ani jednej takiej rodziny. A dawny model, o którym piszesz, miał też inną cechę: chłop po powrocie z roboty grzecznie oddawał całą pensję żonie, od której dostawał co najwyżej parę groszy na cygarety. A za to, że utrzymywał całą rodzinę, miał w domu posłuch i spokój. I żona, owszem, mogła mu łeb wałkiem do ciasta "wyhaftować", ale tylko wtedy, gdy gdy przyszedł do domu totalnie ożarty.

o ile tą kobietę zatrudniono, bo to mąż musiał wyrazić zgodę, żeby ta kobieta w ogóle mogła pójść do pracy...
A ów mąż w dwudziestoleciu międzywojennym to dostawał pracę na ogół tylko wtedy, jeśli przedstawił przyszłemu pracodawcy zaświadczenie od proboszcza, że jest katolikiem.
Szczerze mówiąc nie widzę większego sensu porównywania obecnej sytuacji u nas z innymi czasami i krajami z drugiej półkuli.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 07 marca 2021 o 10:47
halo polecam poczytać sobie co-nieco o realiach 20.lecia międzywojennego. W Warszawie nie było kobiety, która nie byłaby chociaż raz zgwałcona. Żony siedziały w domu i były regularnie bite i gwałcone przez mężów na oczach dzieci. Niezależnie, czy przez mężów roboli, czy przez mężów z wyższych sfer.
Ech... A to nas, facetów, nazywają "szowinistycznymi świniami"...
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 05 marca 2021 o 06:35
[quote author=donkeyboy]Już nie wspomnę o najstarszym zawodzie świata. [/quote]
Wersja męska ? Proszę bardzo: dziwek 😉

[quote author=halo]Poddawani obróbce "zmiany świadomości społecznej w służbie postępu" z reguły nie wnikają skąd się to bierze. Kto i kiedy zaszczepił taką światłą koncepcję. Ani - po co.[/quote]
O właśnie. I to jest w tym wszystkim największy problem. Dotyczący zresztą nie tylko języka, ale też polityki, cen w sklepach itd. itp.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 04 marca 2021 o 03:31
[quote author=halo]Inna sprawa gdy sztuczne, arbitralnie narzucane zmiany w języku mają wywołać(!) zmiany w "świadomości społecznej" a tak jest we wszelkich nurtach wywodzących się z marksizmu,
ponieważ takie jest założenie teorii językowej wg dialektyki materialistycznej. [/quote]

Poprawność polityczna (także ta wyrażana językiem) nie jest, bynajmniej, domeną li tylko społeczeństw postmarksistowskich. Popatrz na Stany Zjednoczone...

Co do Korei Północnej - wcale mnie to nie dziwi. W wykreślenie ze słowników słowa "spadek" to najczystszy orwellowski "angsoc". Ale takie koreańskie działanie tak naprawdę niewiele się różni np. od językowego ostracyzmu nakładanego w ostatnich latach w polszczyźnie nana słowo "murzyn".

Czy tworzenie dziwotworów językowych typu "ministra" jest rozwojem języka ? Moim zdaniem nie. Jest to rzecz sztuczna i zbędna, a uznawanie równouprawnienia nie powinno polegać na używaniu takich słowotwórczych koszmarków, lecz na odpowiedniej powszechnej świadomości i mentalności ludzkiej, którą trzeba wypracować, a nie na chama narzucać.
Wybory 2019/2020 i co dalej ...
autor: rollnick dnia 12 lutego 2021 o 05:24
naród podzielony jest łatwy do rozgrabienia i historia naszego kraju pokazała to nieraz.

Historia naszego kraju pokazała też nieraz, że stać nas na walkę o swoje - obojętne, czy z wrogiem zewnętrznym, czy z wewnętrznym. Teraz natomiast ludzi stać co najwyżej na zrobienie zamieszania w internecie. Czyli na nic.
Wybory 2019/2020 i co dalej ...
autor: rollnick dnia 10 lutego 2021 o 12:42
A w Kurwizji w najlepsze trwa nagonka, że "międzynarodowe koncerny medialne nie chcą płacić na służbą zdrowia, kulturę i zabytki" oraz że "nie chcą się dzielić z Polakami swoimi wielomilionowymi zyskami".
Zgodnie z oczekiwaniami protest nie zmienił niczego, za to stał się wzmacniającą pożywką dla rządzących.

P.S. Niech mi ktoś mądry wytłumaczy tę retorykę tak na zdrowy rozum: a niby dlaczego koncerny miałyby tego chcieć ?
Wybory 2019/2020 i co dalej ...
autor: rollnick dnia 10 lutego 2021 o 10:00
[quote author=espana]rollnick chodzi o to, aby to "zwykli odbiorcy, prenumeratorzy i reklamodawcy" wzięli sprawy w swoje ręce. Sami wydawcy nic nie mogą. [/quote]

Znaczy się strajkujące koncerny medialne sądzą, że zachęcą widzów, słuchaczy i czytelników do wyjścia na ulicę ? 😀

Bo sami pracownicy i przedstawiciele koncernów na ulicę wyjść nie mogą ?

A tymczasem na "Wirtualnej" nie ma nic poza czarnym ekranem i linkiem do artykułu z wyjaśnieniem. Który, wszakże, żeby przeczytać, to trzeba najpierw wyłaczyć AddBlocka... I w tym kontekście tak mi się jakoś dziwnie przypomniało:

"(...) O, przy­ja­cie­lu nie­uczo­ny,
Mój bliź­ni z tej czy in­nej zie­mi!
Wiedz, że na trwo­gę biją w dzwo­ny
Kró­le z pa­na­mi brzu­cha­te­mi;
Wiedz, że to buj­da, gran­da zwy­kła,
Gdy ci wo­ła­ją: "Broń na ra­mię!",
Że im gdzieś naf­ta z zie­mi si­kła
I ob­ro­dzi­ła do­la­ra­mi;
Że coś im w ban­kach nie szty­mu­je,
Że gdzieś zwę­szy­li kasy peł­ne
Lub upa­trzy­ły tłu­ste szu­je
Cło ja­kieś grub­sze na ba­weł­nę. (...)" 😉

Money makes the world go round. Protest niewątpliwie ma coś wspólnego z wolnością słowa. Tylko pytanie, czy w tym momencie głównym jego powodem jest owa wolność, czy strata części zysków ?

I tyle w temacie.
Wybory 2019/2020 i co dalej ...
autor: rollnick dnia 10 lutego 2021 o 09:45
[quote author=espana]Masz lepszy pomysł? Uważam, że jako nielicznym - radiowcom wyszło zjednoczenie. Włącz sobie TVP, tam nie ma gównianych reklam.  😉[/quote]
Gówniane reklamy są we wszystkich mediach. Natomiast przypomnę, że tego typu "mediowe" akcje protestacyjne w ostatnich latach były już przeprowadzane, a ich efekty nie były spektakularne, bynajmniej.

Na braku przekazu stracą zwykli odbiorcy, prenumeratorzy i reklamodawcy. Rządzący nie stracą nic, a strajkujący sami się osłabią (z pewnością znajdą się reklamodawcy, którzy za strajk naliczą mediom kary umowne za niewyemitowanie reklam ich firm).

Zamiast ciszy i czarnych ekraników mogliby właśnie wyemitować serię artykułów, czy audycji poświęconych uświadomieniu ludziom znaczenia wolności słowa. Bardziej twórcze by to było i kto wie, czy nie lepszy efekt społeczny dało.
Wybory 2019/2020 i co dalej ...
autor: rollnick dnia 10 lutego 2021 o 07:04
Jak Wam się podoba poranek bez wolnych mediów?  👿

Ano cisza, spokój, żadnych g...nych reklam, żadnych tanich sensacji... 😀

Gdyby media nie były wolne, nie byłoby takich akcji, jak ta.
Protest jest oczywiście słuszny, ale o tyle źle pomyślany, że działa na zwykłych ludzi, a nie na tych, przeciw którym faktycznie powinien być skierowany.
Koronawirus
autor: rollnick dnia 23 grudnia 2020 o 05:07
Chyba nikt kto się zainteresował tematem i poszukał rzetelnych informacji, nie pisałby że szczepionka została stworzona "byle jak".
Pogadamy za parę lat.
Koronawirus
autor: rollnick dnia 22 grudnia 2020 o 05:27
Ogólnie śmieszne, że akurat ludzie którzy,leczą innych nie planują się szczepić... jakaś patologia nastała  😵
Edit. Mówil w radio dziś lekarz o tym,że lekarze nie chcą się szczepić  😵


Żadna patologia, po prostu: przy pewnej wiedzy na temat działania szczepionki i świadomości konieczności jej stosowania jednocześnie zupełnie zrozumiały brak pełnego zaufania do preparatu robionego w pośpiechu, byle jak, którego skutki uboczne mogą być znane dopiero za parę lat. Wcale mnie takie wątpliwości nie dziwią.

I jeszcze jedno: gdybyśmy mieli rząd, który cieszy się choćby szczątkowym autorytetem, gdyby wcześniej nie było pitolenia o tym, jak to niby wygrywamy z wirusem, gdyby wszelkie obostrzenia z ostatnich 9 miesięcy były nakładane "z głową" i stosownie do sytuacji oraz konsekwentnuie przestrzegane (zwłaszcza przez rządzących), pewnie świadomość potrzeby szczepienia się byłaby w ludziach inna.
własna przydomowa stajnia
autor: rollnick dnia 26 września 2020 o 17:56
[quote author=Na_biegunach link=topic=19013.msg2946370#msg2946370 date=1601131263]
Na słupki przewiduję okorowane dragi sosnowe 2,5 m. 80 cm w ziemię zabezpieczone przepalonym olejem, góra preparat do drewna. [/quote]
Zapomnij o drewnie, chyba, że za małe parę lat chcesz wszystko robić od nowa.
Żadnych desek nie kupuj, nie wytrzymają naporu.
Mimo kosztów popieram wersję metalową - na OLX-ie można czasem dostać rury 80-ki z demontażu ogrzewania szklarni. To chyba najlepsza opcja.
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: rollnick dnia 22 września 2020 o 12:41
https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-rzeczpospolita-wpompuja-miliony-w-stadnine-w-janowie,nId,4746808

​Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dołoży do słynnej hodowli koni, która podczas rządów PiS stanęła na skraju bankructwa - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Jak przypomina dziennik, od 11 września Stadnina Koni Janów Podlaski ma nowego prezesa - to były senator i były poseł PiS Lucjan Cichosz. "I już na starcie może liczyć na wsparcie rządu. Podległy ministrowi rolnictwa Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zamierza dokapitalizować stadninę" - czytamy w "Rz".

Z informacji, które KOWR przekazał gazecie, wynika, że decyzję o dokapitalizowaniu podjęto "w związku z rolą i znaczeniem Spółki SK Janów Podlaski sp. z o.o. dla polskiej hodowli koni czystej krwi arabskiej". Dokapitalizowanie - jak podaje dziennik - ma nastąpić "w zamian za nowe udziały wydane jedynemu wspólnikowi - KOWR". "Jednocześnie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pragnie podkreślić, że planowane dokapitalizowanie przeznaczone będzie na cele li tylko rozwojowe" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Według gazety kwota dokapitalizowania może wynosić 5 mln zł.

WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: rollnick dnia 12 września 2020 o 05:18
https://wiadomosci.wp.pl/stadnina-w-janowie-podlaskim-prezes-marek-gawlik-podal-sie-do-dymisji-ma-juz-nastepce-6552943933127616a

Marek Gawlik nie jest już prezesem stadniny koni w Janowie Podlaskim. Podał się do dymisji. W piątek zastąpił go na tym stanowisku Lucjan Cichosz, były senator i poseł PiS. To już piąty prezes stadniny od 2016 roku.

Gawlik stadniną w Janowie Podlaskim kierował zaledwie od 5 miesięcy - od początku kwietnia. Dlaczego zrezygnował?

- To szersze zagadnienie. Nie mogłem dłużej funkcjonować na tym stanowisku. Sam złożyłem rezygnację, powody były różne, ale nie mogę o nich mówić - stwierdził w rozmowie z portalem dziennikwschodni.pl Gawlik.
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: rollnick dnia 13 sierpnia 2020 o 13:29
Bawią, nie bawią... Z notatki policyjnej wynika, że wbrew wersji publikowanej przez pana Mateusza oberwał z liścia, a nie "z pięści w tył głowy" i nie poniósł żadnego uszczerbku. Czyli było tak, jak to opisywał od początku pan Marek. Co będzie dalej - to już sprawa między oboma panami, ale pan Mateusz z pewnością następnym razem dwa razy się zastanowi, zanim określi kogoś mianem "mendy" 😉
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 25 czerwca 2020 o 05:24
To moze byc Redlarska we wlasnej osobie.
Oczywiście, że nie. To jest Izabela Sz., a nie Izabela R.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 25 czerwca 2020 o 03:29
Popytajcie w wątku mazurskiim o nią. Albo o adres stajni koniuszewo na fb.  Nie ma nigdzie lokalizacji, tylko z zawodów, w terenie mają zdjecia przy tabliczce z napisem RADOSTY wiec w okolicach tej miejscowosci pewnie mieszka.

Kiedyś gnieździła się w Tęgutach, to wieś obok, zapewne stąd ta tabliczka.
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: rollnick dnia 10 czerwca 2020 o 14:25
A tymczasem po 4 latach wreszcie opublikowano wyniki audytu, jaki przeprowadzono niedługo po odwołaniu pp. Treli, Białoboka i Stojanoiwskiej:

https://www.gov.pl/attachment/0b60a0cc-2a83-4776-b5ba-6ae1ad81661f

Wystarczy przeczytać strony 5-7 żeby zobaczyć, że pod kątem prawnym i księgowym wszystko było prawidłowo, a ewentualne dalsze uwagi co najwyżej są zaleceniami sformalizowania i większego uporządkowania pewnych aspektów działalności stadniny. Zatem pytania:
1) Jakim prawem pewien bucefał parę lat temu bił pianę, warcząc: "Za złodziejstwo !" ?
2) Jakie podstawy ma obecny minister, żeby nadal twierdzić, że przed 2015 w Janowie nie działo się dobrze ?
3) Czemu ten dokument był przez aż 4 lata utajniony ? I dlaczego tyle czasu z kadencji obecnego ministra musiało minąć, żeby został w końcu ujawniony ?
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: rollnick dnia 13 maja 2020 o 07:16
https://www.money.pl/gospodarka/janow-podlaski-stadnina-chyli-sie-ku-upadkowi-6509644216616577a.html

[img]https://img.wiocha.pl/images/5/f/5fbed0ffd0c2d39bfffa32ab21be0fc4.jpg?s=1590040248[/img]

W Janowie Podlaskim zwierzęta po kilka miesięcy stały we własnych odchodach, na wilgotnym podłożu.

Konie w warunkach hodowlanych potrzebują regularnych wizyt kowala i pielęgnacji (tj. strugania kopyt). Nie zapewnione im tego, co skutkowała ogromnym dyskomfortem starszych koni i poważnymi schorzeniami i wadami rozwoju u młodych. Spowodowane przez to zaniedbanie problemy ortopedyczne ciągnąć się później przez całe życie.

Zwierzęta karmione były sianem bardzo niskiej jakości, które nie dostarczało im potrzebnych składników odżywczych. Nie wiadomo, czy konie w ogóle były szczepione i odrobaczane, co powinno się robić dwa razy w roku. Koniom nie zapewniano także wizyt dentysty, które powinny odbywać się raz do roku.

- Na 476 koni, które są w stadninie, a 150 koni nie ma paszportu - mówiła posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska tłumacząc, że to jest najważniejszy dokument zwierzęcia, który poświadcza miejsce i datę urodzenia oraz pochodzenie. Zapisuje się w nim wszystkie najważniejsze informacje dotyczące danego konia m.in. daty szczepień, ilość porodów, potomstwo. Bez tego dokumentu ciężko jest odtworzyć historię konia, nie da się również go sprzedać.
Koronawirus
autor: rollnick dnia 15 marca 2020 o 05:17
[quote author=Cricetidae]Nie wiem jak to jest być tak uduchowionym, że trzeba konieczne iść do kościoła[/quote]
Zapytaj Terlikowskiego. Albo Cejrowskiego. Oni tacy uduchowieni, że aż dziw, że ich żywcem do nieba aniołowie dotąd nie wzięli.
A jeśli chodzi o zakazy - owszem, są potrzebne. Rzecz w tym, żeby to narzędzie nie było nadużywane przez "zakazodawców". A o to bardzo łatwo - zwłaszcza u obecnie panujących.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 14 grudnia 2019 o 04:19
[quote author=Strzyga]rollnick, stosowanie prawa to pieniactwo? Lol. [/quote]
Tak, bezwzględne stosowanie prawa jako narzędzia wyżycia się na kimś o odmiennej postawie bywa pieniactwem.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 03 grudnia 2019 o 16:09
[quote author=MoniMoni]Tym bardziej dziwi fakt, ze wojtowi sie odwidzialo i zwrocil pieski Izce. Ludzie, jak widze, sa nieprzywidywalni.[/quote]
Można to tak tłumaczyć. Można inaczej.
Z całą pewnością pieniactwo paragrafowe skierowane przeciw osobie wójta sytuacji nie poprawi. Za to zdrowy rozsądek mógłby może pomóc.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 30 listopada 2019 o 04:37
Rollnick, ty jak sie odezwiesz to jak ten filip z konopi


Myśl sobie, co chcesz. Ale  zastanów się: ktoś nakłania do współpracy człowieka, który w określonych okolicznościach raczej nie ma na to szczególnej ochoty.
Ten człowiek w końcu zgadza się i współpracuje, ale po pewnym czasie mając dosyć atmosfery robionej wokół niego (tak to widzę) odpuszcza.
W odwecie ów ktoś składa na niego donos i miesza publicznie z błotem.

Jak sądzisz, ile innych osób widząc takie postępowanie zechce w przyszłości pójść z Tobą na podobną współpracę ?

Czy ktoś się zastanowił, czemu wójt tak postąpił ?
Czy zamiast tego nie można było z nim po ludzku pogadać ? Poznać powody jego decyzji i wspólnie zastanowić się, jakie w tej sytuacji są inne możliwości walki z patologią ?
A jeśli ów nie chciał dalej gadać, to czy ktoś się zastanowił, dlaczego ?
I czy trzeba z człowieka, który przecież jeszcze może się kiedyś sprawie przydać, robić sobie zakamieniałego wroga ?
Czy ludzie potępiający wójta mają choć odrobinę takiego zwykłego doświadczenia życiowego i zdrowego rozsądku ? Potrafią coś więcej niż hejt i pieniaczenie ?
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 29 listopada 2019 o 04:34
safie, tak. Podlega. Ale to i tak osobiste widzimisie wójta, ponieważ nie ustosunkował się do wniosku fundacji. Złamał prawo w przynajmniej 3 paragrafach, fundacja już szykuje zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
Przeciwko wójtowi ? Temu, który dotąd współpracował z fundacją ?
Póki współpracował, było ok, a teraz w niego zawiadomieniem o przestępstwie ?
Naprawdę aż strach mieć jakąkolwiek styczność z fundacjami...
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 19 listopada 2019 o 07:46
Tu nie ma "sporu zwaśnionych stron". Przynajmniej nie w sądzie. W sądzie jest sprawa o znęcanie się nad zwierzętami i na obsługę prawną tej sprawy jest zbiórka.
Sprawa tego typu potrzebuje obsługi prawnika ?
Chyba co najwyżej po stronie pani R.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 05 listopada 2019 o 07:26
rollnick, czemu w takim razie, skoro Ty masz gdzieś jak Cię oceniają, oceniasz innych?


Bo takie moje prawo.
Podobnie Twoim prawem jest mieć swoje zdanie na mój temat. Nie mam nic przeciwko.

A co do zbiórek:
Do kolejnej zbiórki na faktyczną, mierzalną pomoc dla odebranych zwierząt chętnie się dorzucę.
Do kolejnej zbiórki na prawną obsługę sporu między zwaśnionymi stronami dorzucać się nie mam ochoty.
Jak ktoś chce mi wykazywać zasadność stawiania znaku równości między jednym i drugim, to niech odpuści, bo szkoda czasu.
I tyle w temacie.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 29 października 2019 o 06:47
rollnick ups... chciałeś wyjść na gościa z Wielką klasą a tu klops 😁 Powiem ci tak, nie ma kompletnie znaczenia kontekst, to jest Twoja wypowiedź i takich użyłeś słów w stosunku do człowieka.
Na nikogo nie chciałem wychodzić. Nie interesuje mnie kto jak mnie tu postrzega i ocenia.
Kontekst wypowiedzi natomiast ma wielkie znaczenie. A w przypadku mojej wypowiedzi dotyczył bezprawia.

Serio, "klasa" tu nie ma nic do rzeczy, trzeba patrzeć na wspólny cel - bo chyba go mamy tutaj?
Tego wcale nie jestem pewien. Widać tu bowiem wyraźnie dwa przeplatające się wątki. Pierwszy to ukaranie z całą surowością pani R za jej poczynania - i to popieram. Drugi do dowalić ile wlezie pani R w dokładnie taki sam sposób, jak robi to ona. Czyli: chamstwem i hejtem najgorszego rodzaju. Oczywiście dowalić pod pretekstem jeszcze bardziej dotlkliwego ukarania.

Ale cel nie uświęca środków.

Proponuję każdemu obruszonemu tym, co piszę, przejrzeć sobie ostatnie 10 ekranów tego wątku i policzyć: ile wypowiedzi dotyczyło sprawy zwierząt, a ile było samym tylko wyżywaniem się na tej osobie dla samej perwersyjnej rozkoszy wyżywania się. Ciekawe, czy patrząc na taką statystykę dalej będzie się twierdzić, że nadrzędnym celem tej dyskusji jest dobro zwierząt ?

To Ty rzuciłeś tezę a ja poprosiłam o Twoje wyliczenia. Rozumiem, że nie masz pojęcia tak naprawdę. Tego się można było spodziewać. Miłego dnia.
Były dwie zbiórki. Obie pod hasłem prawnika.
Kwoty pozyskane w ramach zbiórek zna każdy, kto interesuje się sprawą.
Kilka ekranów wcześniej napisane zostało, że prawnik dostał z tego 7 tysięcy.
Jaki wniosek wyciągniesz z tego ?
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 29 października 2019 o 04:15
Dance Girl ty lepiej uważaj, bo rollnick całkiem niedawno się odgrażał, że będzie, cytuję „widły wsadzał w rzyć”
To jeszcze napisz kiedy, komu i za co to obiecywałem. Przytaczasz moje słowa w zupełnie innym kontekście sugerując, że grożę konkretnej osobie z tego forum.

rollnick, czy mogłabym cię prosić o jakieś konkretne wyliczenia? Bo jak na razie jako autorytet moralny wkroczyłeś, uświadomiłeś niektórym, że są bydłem, puściłeś brzydkiego bąka w sprawie kosztów prawnych i zniknąłeś po angielsku...
Nie mam obowiązku śledzić na co dzień potoków łajna, jakie tu się wylewają.
Tak, uważam i potwierdzam, że co poniektórzy tutaj, w tym wątku, zniżyli się w swoich wypowiedziach do poziomu bydła.
Co do wyliczeń: jakie kwoty dotąd uzbierano w zbiórkach z tytułem "na prawnika" ?

(...) Serio, widzisz tu ludzi, którzy nie różnią się charakterem od sadystki, naciągaczki, złodziejki i klamczuchy?
Nie powiedziałem, że są tu "od sadystki, naciągaczki, złodziejki i kłamczuchy".
Powiedziałem, że są tu ludzie, których pieniackie zachowanie jest na dennym poziomie.

Rollnick, Ciebie też proszę, tak z całego serca - wpłać pięć złotych
Wpłaciłem. Dwukrotnie. Trochę więcej niż pięć.
I w żaden sposób nie zmienia to mojego poglądu na zachowanie tutaj co poniektórych.


Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 28 października 2019 o 03:26
kiedy spod szyldu fundacji wychodza teksty, ze Izka może polerowac gale ogierowi, to ja nie wspieram takiej patologii. I jak sie okazuje moi znajomi rowniez dali sobie siana z pomoca po pierwszej zbiórce. I powodem nie byl brak kasy, a brak klasy.

Brawo. W samo sedno.

Czytając niektóre wypowiedzi nie widzę różnicy charakterów pomiędzy autorami a panią R. Więc bardzo zasadne staje się pytanie o to, czy popierając w oczywisty sposób słuszną sprawę nie popiera się jednak "rykoszetem" także ludzi, których w realu omijałoby się równie szerokim łukiem, jak wspomnianą quasi-hodowczynię.

A jeszcze abstrahując od zbydlęcenia niektórych w tym wątku: uważam kwoty przeznaczane na obsługę prawną za zdecydowanie nadmiarowe. To również może zniechęcać.
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 27 lipca 2019 o 08:21
[quote author=MoniMoni]Ludzie w dzisiejszych czasach nie maja pracy, albo maja taka prace, z ktorej nie moga wyżyc. Wiec lapia sie na wyjazdy na farme/budowe do Irlandii, gdzie glodzeni sa jak niewolnicy, albo do Wloch/Grecji, gdzie, jako planowane barmanki, koncza w domach publicznych, z zabranymi paszportami. [/quote]

Mam sąsiada - mechanika i spawacza. Od 15 lat bezrobotny, bo łatwiej mu było żyć i pić z emerytury matki i renty babki, niż brać się do roboty. Często miauczał, że nie ma kasy, ale jak mu proponowałem robotę, to się albo nie pojawiał, albo robotę porzucał - mimo, że zawsze chciałem mu dać tyle, ile sobie za daną pracę zażyczył. Drugi egzemplarz mieszka naprzeciwko - jego nie stać nawet na podjęcie się najprostszej pracy. Jak ostatnio dostał ode mnie szpadel w celu wykopania odpłatnie płytkiego rowu obok placu do jazdy, to przyszedł po 9-tej, a o 10-tej już narąbany uwalił się i chrapał aż do 16-tej, po czym się dziwił, że nie mam ochoty z nim więcej gadać. To właśnie są przedstawiciele najliczniejszego pozdbioru tych, co to "w dzisiejszych czasach nie mają pracy".

Za to córka znajomej właśnie siedzi w Stanach. 2 miesiące popracowała jako pomoc "przynieś-wynieś-pozamiataj" na obozie dla amerykańskich dzieciaków, a teraz rusza na kolejny miesiąc zwiedzać ów kraj za zarobione tam pieniądze. Stać ją na bilety lotnicze, wynajęcie samochodów itd. mimo, że jako "pierwszorazowa" pracowała tam za najniższą stawkę. Czy tak wygląda los barmanki-niewolniczki z podrzędnego burdeliku ?

Wypowiadasz się autorytatywnym tonem o rzeczach, o których nie masz pojęcia.

[quote author=dobby]_Gaga, bo ci którzy nie mają pracy to: (...)[/quote]

No i podstawa: 500+ 🙂
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: rollnick dnia 22 lipca 2019 o 04:49
[quote author=rtyuiop]Otóż kłamstwo widać jak na dłoni (przepraszam - tu akurat jak na stopie), albowiem naprawdę - stopy które często chadzają boso, nie są blade jak smalec. [/quote]

I w ten oto sposób mamy z dawna wyczekiwaną premierę sezonu 157 serialu pt. "Mazurskie Brandzlowanie" - odcinek 1, "Podofilia".
Czy wszyscy mają pod ręką piwo i chipsy ?