galeria zdjęć dla forumowiczów-szmatoholików

Zdjęcie fajne, jeszcze tylko jakby podpis nie był taki niechlujny...
cudna_11 dzięki 😀 , tak , kantar i uwiąz na koniu mogę zrobić w weekend. A polopad  z nausznikami sądzę , że na jakieś zawody : x.  😀iabeł:
Wygrzebałam jeszcze zdjecie moich eskadronów, to wstawię 🙂 i myslę , że na rudym to będzie też super wyglądać ! [ ja mam gnaidosza]
od lewej :
violet , creme[z chocochip/pink], silver [ z black/silver/cooper] ,nici navy , nici pinki , polopad bocolor z yellow/beige.
Od lewej: violet, creme (chocochip/pink), silver (black/silver/cooper), Nici navy, Nici pinki, polopad bicolor (Royal/navy).
Widzisz różnicę?

i link do dużego : http://imageshack.us/f/17/dsc07829q.jpg/
cieciorka   kocioł bałkański
30 maja 2011 21:28
Nikitaa, wybacz offtop, ale macie bajorko przy takim ładnym podłożu? nie baliście się że wyleje? 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
31 maja 2011 07:06
jedynie co mnie razi na tym zdjęciu to ,to że koń jest przypięty za wędzidło .

To tradycja u [b]asds
... Twoje tłumaczenie jest takie jak u kogoś, kto mówi, że "mój piesek nie gryzie, on jest taki spokojny". Po czym pieskowi coś odwala i łapie za rękę... Koń też jest tylko zwierzęciem, NIGDY nie masz 100% pewności jak się zachowa. Ale przypinaj za wędzidło dalej, jak któregoś razu ten "zapadający w letarg" koń się czegoś wyjątkowo spłoszy i rozerwie sobie mordę, może się zastanowisz.
Severus   Sink your teeth into my FLESH
31 maja 2011 12:33
Atamanka - pasuje mu coffee  😍 klasyka
asds   Life goes on...
31 maja 2011 17:20
[quote author=juliadna link=topic=878.msg1025649#msg1025649 date=1306771000]
jedynie co mnie razi na tym zdjęciu to ,to że koń jest przypięty za wędzidło .

To tradycja u [b]asds
... Twoje tłumaczenie jest takie jak u kogoś, kto mówi, że "mój piesek nie gryzie, on jest taki spokojny". Po czym pieskowi coś odwala i łapie za rękę... Koń też jest tylko zwierzęciem, NIGDY nie masz 100% pewności jak się zachowa. Ale przypinaj za wędzidło dalej, jak któregoś razu ten "zapadający w letarg" koń się czegoś wyjątkowo spłoszy i rozerwie sobie mordę, może się zastanowisz.
[/quote]


To poproszę w takim razie o propozycję co innego zrobić? Kantar niestety w stanie nie wyjściowym jest nasz, dla mnie nie problem, moge mu na szyję założyć ale czy wtedy do szmth będzie się zdjecie nadawać.

Pursat co do polityki braku zaufania to nie musisz mnie pouczać. 

Niektórzy robia zdjecia konia luzem stojacego i też pamietam komentarze były. Tak jak pisałam jeżdzę w takich godzinach ze zazwyczaj w stajni jestem sama, a więc jeżeli chce zrobić jakieś ładne! zdjęcie do tego wątku to musze przypiąć konia na te 10 - 15 sek za wędzidło.

Inna sprawa że nie mam niestety na stanie 20 kantarów dla grubego - mam dwa jeden jest w praniu, a drugi akurat był po tarzaniu i cały uświniony.


Raczej po tym wszystkim co z grubym przeżyłam przez ostatnie lata ( łącznie z 2 mc leczeniem po pogryzieniu przez niego) raczej już wiem czego mogę się po nim spodziewać i jak z nim postepować.  Prawda - kazdemu moze odbić - równie dobrze kolejny gimnazjalista moze zacząć biegać z nozem pos zkole i dzieci pozostałe szlachtować. Temu jak zapobiegniesz?


Wiem że nie jest to w 100% najlepsze rozwiązanie,a le jestem uważna  gdy go tak podpinam . Tak na marginesie to po huk sie tutaj w ogóle tłumaczę? Mam ci w ps uwiąz wymazać skoro od tylu miesięcy boli cię tak to że na te sekundy podpinam konia? Pursat uważam ze są  nw -rv większe problemy na któe by należało zwrócić uwagę.


Rozerwie sobie mordę...Hmmmm...ciekawie nam życzysz, ale w sumie koń to przy pomocy samego kantara bez uwiązu potrafi się zoofować.......kiedyś miałam nieprzyjemnosc oglądac konia z szywanym pyskiem od rozdarcia skóry od metalowej klamerski z kantara jak się zaczął odsadzać...a więc...człowiek nigdy nie jest w stanie przewidzieć co się stanie.


W  każdym razie podsumowując. Wiem co robię, zdaje sobie sprawę z ryzyka i etc... Ale jak musze tak zrobic to zrobię.


Pzdr Niedobra niereformowalna asds


Ps.


Póki pamietam, jjakbys zwróciła uwagę na moją częsrotliwość dodawania pozowanych zdjeć grubego na uwiązie to byś moze zauważyła " jak często" mam mozliwość ich cykania poprzez to złowieszcze podpięcie za wędzidło.



W ramach uzupełnienia pozwole sobie wrzucić zdjecie z szmatoholików nasze które jednak pokazuje że nie tylko za wędzidło / rozrywacza mordy ja ZŁA podpinam




Ale jak dla mnie przez ten kantar zdjecie duzo traci z walorów estetycznych.


Koniec off topa. Jak chcesz kontynuować to zapraszam na pw.


Tak BTW

Koń pozujacy w pełnym sprzęcie luzem - 100% safe and accident prone .....Zdjeć tego typu w galerii multum

( zdjęcia wybrane losowo - wszystkei robione pod galerie podejrzewam)




http://szmatoholicy.konskieforum.pl/zobacz/103/1706#i


Severus dzięki. Wiadomo, klasyka zawsze najlepsza 😀
Pursat   Абсолют чистой крови
31 maja 2011 18:36
To poproszę w takim razie o propozycję co innego zrobić? Kantar niestety w stanie nie wyjściowym jest nasz, dla mnie nie problem, moge mu na szyję założyć ale czy wtedy do szmth będzie się zdjecie nadawać.
Rób co chcesz. Tylko tak jak mówię, żeby się coś kiedyś złego nie stało. A z perspektywy osoby przewrażliwionej - nie robić zdjęć, jeżeli brak do tego warunków.
Jak to jesteś sama? To kto tej stajni pilnuje? Zostawiona samopas?

Niektórzy robia zdjecia konia luzem stojacego i też pamietam komentarze były. Tak jak pisałam jeżdzę w takich godzinach ze zazwyczaj w stajni jestem sama, a więc jeżeli chce zrobić jakieś ładne! zdjęcie do tego wątku to musze przypiąć konia na te 10 - 15 sek za wędzidło.
Nic nie musisz. Zwłaszcza wiązać za wędzidło.

Prawda - kazdemu moze odbić - równie dobrze kolejny gimnazjalista moze zacząć biegać z nozem pos zkole i dzieci pozostałe szlachtować. Temu jak zapobiegniesz?
Nie zapobiegnę, bo nie mam na to wpływu. Natomiast ty świadomie prowokujesz niebezpieczne sytuacje przypinając tak konia. To zasadnicza różnica.

Tak na marginesie to po huk sie tutaj w ogóle tłumaczę? Mam ci w ps uwiąz wymazać skoro od tylu miesięcy boli cię tak to że na te sekundy podpinam konia? Pursat uważam ze są  nw -rv większe problemy na któe by należało zwrócić uwagę.
Mnie to nie boli, po prostu zastanawiam się jak dorosły człowiek może być tak nierozważny. Nie przeglądam wszystkich wątków, akurat zwróciłam uwagę na twoje zdjęcie.

Rozerwie sobie mordę...Hmmmm...ciekawie nam życzysz, ale w sumie koń to przy pomocy samego kantara bez uwiązu potrafi się zoofować.......kiedyś miałam nieprzyjemnosc oglądac konia z szywanym pyskiem od rozdarcia skóry od metalowej klamerski z kantara jak się zaczął odsadzać...a więc...człowiek nigdy nie jest w stanie przewidzieć co się stanie.

W którym miejscu wam tego życzę? Sugeruję jedynie możliwości, co się może wydarzyć.

Dla mnie też już koniec OT. Powiedziałam, co miałam powiedzieć. Dalej nie chce mi się ciągnąć tematu. Zresztą widzę, że dla ciebie nie ma problemu. Również pozdrawiam i mam nadzieję, że nie będziesz wspominać kiedyś moich słów w nieprzyjemnych okolicznościach.
asds, skoro nie jesteś w stanie tego konia zostawić na 10-15 sekund robienia zdjęcia luzem w odległości 2-3 metrów to sorki, ale nie wierzę w to, że się nie spłoszy uczepiony do wędzidła. Co to niby jakaś wtyczka specjalna to przypięcie do wędzidła że koń mega spokojnie stoi, a bez tego będzie latał jako szalony ogier. To się kupy nie trzyma. A przypinanie do wędzidła jest niewłaściwe, nieprawidłowe i potencjalnie niebezpieczne.
asds   Life goes on...
31 maja 2011 20:00
Ponieważ zawsze mnie uczono ze konia ubranego NIGDY nie zostawia się samego luzem bo jest to włąśnie niebezpieczne dla konia i dla innych. Nie ważne czy 10 sek czy 15.  Jak Pursat ma wizje że koń pokalecyz sobie pysk, tak ja mam wizje  że koń np. stając dęba zachaczy o luźną wodzę  która mu wpadnie między nogi przednie.

Szczytem nieodpowiedzialności byłoby dla mnie pozostawienie OGIERA w stajni w której są też klacze luzem na padokach nie uwiązanego!!!  W czasie czyszczenia poza boksem jeżeli muszę pójść po cos do siodlarni chowam konia do boksu - dlaczego? Bo to nadal OGIER! Pozostawienie ogiera luzem jakiejkolwiek rasy jest dla mnie paranoją, do zdjeć czy tez do czyszczenia, nie ważne jak misiastyc zy spokojny koń

Nad koniem epk panuję o to się nie martw, nie mam problemów z jego obsługą bo jest nauczony tego ze jak jest przypiety uwiąz to ma stać.

Wiadomo jakby wulkan po sąsiedzku wybuchł to podejrzewam ze nawet stajenna wytresowana lama by wiała gdzie pieprz rośnie.

Nawet gdy zakładam rękawiczki do jazdy na ziemi, wodze mam zawsze przewieszone przez jedną ręke.

amnestria   no excuses ;)
31 maja 2011 20:04
o rety... nie udzielam się w tym wątku, ale argumentacja asds mnie powaliła

[quote author=Pursat link=topic=878.msg1026246#msg1026246 date=1306822019]
[quote author=juliadna link=topic=878.msg1025649#msg1025649 date=1306771000]
jedynie co mnie razi na tym zdjęciu to ,to że koń jest przypięty za wędzidło .

To tradycja u [b]asds
... Twoje tłumaczenie jest takie jak u kogoś, kto mówi, że "mój piesek nie gryzie, on jest taki spokojny". Po czym pieskowi coś odwala i łapie za rękę... Koń też jest tylko zwierzęciem, NIGDY nie masz 100% pewności jak się zachowa. Ale przypinaj za wędzidło dalej, jak któregoś razu ten "zapadający w letarg" koń się czegoś wyjątkowo spłoszy i rozerwie sobie mordę, może się zastanowisz.
[/quote]


To poproszę w takim razie o propozycję co innego zrobić? Kantar niestety w stanie nie wyjściowym jest nasz, dla mnie nie problem, moge mu na szyję założyć ale czy wtedy do szmth będzie się zdjecie nadawać.[/quote]
Propozycja - odpuścić sobie robienie zdjęć. Ryzykujesz tylko po to by dodać zdjęcie do szmatoholików? 😵
Koń nie stoi luzem - nie rób zdjęć
Nie chcesz nakładać brzydkiego kantara - nie rób zdjęć
asds   Life goes on...
31 maja 2011 20:16
Ech.......Zdjęcia robie bo chcę. Mogę je tu wstawiać jak chcę.  Jak nie chcecie ich oglądac można mnie zignorować albo cuś.


Lepiej  zostawiać konie samopas i liczyć ze się nie ruszą - szczególnie ogiery.


Tak jak zaznaczyłam na początku do tego zapiecia stosuję się jak MAM mozliwość cyknąć fotki, ale niestety jestem sama w stajni! Stajennego od pracy nie będe odrywac zeby sobie focie strzelić.

Dla mnie koniec tematu tutaj. Jak ktoś chce kontynuowac zapraszam na pw, bo nie chcę dostac ostrzeżenia że  🚫 tutaj zaczynam


+
boże naprawdę?? Naprawdę macie problem że koń jest dopięty za wędzidło? Nawet jakby zaczął się odsadzać spokojnie właścicielka dobiegnie i pociągnie za uwiąz żeby go rozwiązać.
Nie macie się już czego czepiać? Ja rozumiem ze tak się koni samych nie zostawia, ale na litość boską asds stoi od niego o parę kroków.

Nie ma mnie na revolcie parę tygodni, wchodze zeby sobie na szmaty popatrzeć a wy się wkurzacie o wędzidło.

Na rozluźnienie młody zwierz w chili 😉 zdecydowanie lepiej wygląda niż moje Grube zwierzątko w tym czapraku.

+ 🙂
Eskadron Lavender


link do dużego ;

co sądzicie?
xxagaxx  😍 😍 chilli to jednak chilli ,
ps; z resztą zgadzam się z Tobą w 100procentach 🙂
+
Eskadron z kolekcji Navy / green



zdjece za duze.
Cassie   Kanalia niepospolita :)
31 maja 2011 21:14
xxagaxx jak dla mnie ślicznie chociaż nie lubię SR
prezeskoniu ten kolor zawsze mnie urzeka 😀
Celtowa lubię kasztany w zieleniach ale jak dla mnie szału nie ma
Celtowa a mnie się bardzooo podoba 😉
kujka   new better life mode: on
01 czerwca 2011 00:23
juliadna, Ty tak serio ze stawianiem zdjec ASDS jako przyklad?
komorkowe fotki, ktore nie oddaja nijak prawdziwych kolorow szmat (a chyba od tego jest szmatogaleria?) kon najczesciej uchwycony w malo szczesliwej pozie, cale zdjecia strzelane pod dziwnym katem... /kwestie przypinania konia za wedzidlo pomine milczeniem bo o tym juz napisano dosc, starczy ze napisze, ze zgadzam sie z pursatka, epka i amnestria)
szczerze mowiac nie spodziewalam sie ze takie zdjecia sie znajda w szmatoholikach, myslalam ze sa wrzucane tylko do KRM.

IMO doskonalym przykladem sa zdjecia Sierry, darolgi, quanty, juliadny, sei. sa estetyczne, wyrazne, dobrej jakosci, sam kon (poza wlozona na niego szmata) wyglada pieknie. TO jest idealny przyklad zdjecia do galerii:
cieciorka   kocioł bałkański
01 czerwca 2011 11:18
asds, to przypnij chociaż do nachrapnika,
wspiąć i zaplątać w wodze może się nawet zapięty, ale nie rozwali sobie pyska. też mnie dziwi, że boisz się go zostawić- więc go zapinasz. nie ma się warunków, to się nie strzela fotek.
zdjęcie które wstawiłaś pokazuje, że jednak da się inaczej.
koń, człowiek- wszystko jedno- po nikim się nie ma 100% pewności, dlatego zapobiega się nieszczęściom 🙂
Gagulec   Mistrz lokalny
01 czerwca 2011 11:45
xxagaxx - wygląda idealnie!!!
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
01 czerwca 2011 12:25
kujka fakt ,nie jest super ale jest dobre  😉  nie ma amoku na zdjęciu , nie każdy ma dobry aparat .



IMO doskonalym przykladem sa zdjecia Sierry, darolgi, quanty, juliadny, sei. sa estetyczne, wyrazne, dobrej jakosci, sam kon (poza wlozona na niego szmata) wyglada pieknie.

Dzięki za wyróżnienie 🙂
o ja nie moge, co jeden wątek to gorsze farmazony pierdzielicie, aż się czytać odechciewa.
asds, a nie możesz ustawić aparatu na samowyzwalacz, położyc w jakimś dobrym miejscu które złapie całego konia, a w tym czasie rumaka potrzymać jesli nie masz osoby która by to zrobiła podczas gdy ty robisz fotkę?
+
Komplet Anky Mist, myślę że nie trzeba wymieniać zdjęcia bo tu Edward wygląda na ciemno gniadego, na tym co mamy w galerii jest raczej skary
oj dziewczyny , dajcie już spokój ! 😵 ile można , tutaj chyba chodzi o zdjęcie , jego jakośc itp. a nie o to , żeby na forum się kłócić i być wielkim znawcą i się do wszystkiego przyczepiać, a to wędzidło,a  to siodło .. Własicielka jest właścicielką i będzie robić , co będzie chcieć, tutaj chodzi tylko o zdjecie .
A tak poza tym to xxagaxx super w Mist :kwiatek:
edit : jak już chcecie podyskutować [ bo wolny kraj] to chociaż róbcie to na PM ,a lbo w innym wątku bo tu sam  🚫, przychodzę tu , żeby pooglądać zdjęcia i poczytać opinie, a tu jakieś kłotnie 🤬
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
03 czerwca 2011 21:20
Gagulec   Mistrz lokalny
03 czerwca 2011 23:17
juliadna - ladnie mu, a konio wyglada jakby miał się wywrócić na przod xD
Wrzucam trzecie, bo faktycznie najładniejsze.
Witam, witam! Dzisiaj pierwszy raz wsiadłam w nowego eskadrona aubergine z najnowszej kolekcji  🤣 Mam nadzieję, że się Wam podoba na Edredonie 😉







Tylko które teraz do galerii ??


(Z góry przepraszam za totalnie niedopasowane siodło, ale niestety takie tylko mam, a na Pana od siodeł nie mogę się już doczekać)
Fatamorgana Najlepiej kolor oddaje pierwsze, ale ostatnie z kolei najładniejsze  :kwiatek:
A i się właśnie najbardziej podoba pierwsze, na którym koń nie jest ucięty 😀
Pursat   Абсолют чистой крови
04 czerwca 2011 09:08
Ostatnie. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się