żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

A nie ma podkładek Horze podnoszących tył? Ja zrozumiałam, że taką właśnie Siwa Folblutka ma. Podnoszącą tył. Tyle, że podkładka podnosząca tył firmy Horze nie podnosi tego tyłu tak bardzo jak Folblutce potrzeba. Wtedy może doszycie filcu z tyłu pomoże.
Jest..ja zrozumialam ze zwykla  😡
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
29 czerwca 2011 18:48
Tunrida dobry pomysł nawet mam bardzo zręczną krawcową, która może się tym zająć. Tylko na jakiej długości powinnam to zrobić?
Dramka kupiłam podkładkę podnoszącą tył siodła, ale niestety efekt jest zbyt mały w naszym przypadku. Niestety zależy mi na futerku...

Tunrida, właśnie o to mi chodziło 😀.
Moze siodlo masz za waskie?? Dlaczego tak bardzo leci na tyl ze nawet podkladka podnoszaca nie pomaga? Taka podkladka podnosi ale jednoczesnie zweza przod..
Tylko na jakiej długości powinnam to zrobić?

Hm...no..na takiej , na jakiej widzisz, że powinnaś ten tył podnieść. Tego się nie da powiedzieć przez net.  😉
I pytanie ...które zadała Dramka..czy masz dobrze dobrany rozstaw przedniego łęku? Bo jeśli nie, to podnoszenie tyłu nie jest dobrym rozwiązaniem. Ten tył można podnosić, jeśli jest taka potrzeba, pod warunkiem, że przedni łęk jest dobry.
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
29 czerwca 2011 18:56
Nie siodło nie jest za wąskie. Ujeżdżeniówka siwej też tak na arabce leży, każde siodło wymaga podniesienia u niej tyłu, taka jej budowa. Do tej pory stosowałyśmy rakietkę, ale sprawia zbyt dużo kłopotów 😉

Dziękuję za radę, od jutra ruszam na poszukiwanie filcu 🙂
Daj fotki  😉 bo juz nie jedna osoba, w tym ja, myslala ze ma dobre siodlo
tunrida - mówisz, że sam relugan jest gruby? myślałam, że jak kupie taki z krótkim włosem to będzie akurat. Siodło mam powiedzmy dopasowane, chciałam coś cieniutkiego  🤔

E; zmniejszyłam zdjęcie  😡
Kurczę...ja mam też taki z krótkim włosem. Kupiłam taki, jaki mi poleciła Ivett, która szyła z tych reluganów podkładki pod siodło. Nie znam się na tych futrach więc słuchałam co Ivett poleca. 
Jeśli już masz ten relugan, to przymierz i zobacz czy nie za gruby. A jak nie masz to mogę ci podesłać swój czaprak do przymierzenia.
Nie mam, ale i tak zamówię. Jak będzie zbyt ciasno to uszyję sobie takiego buta na dwie stopy coby grzać, bo są wiecznie lodowate 🙂 ale baardzo dziękuję za propozycje pożyczenia  :przytul:  🙂
a on jest równomiernie gruby i z przodu i z tyłu?


Jest równomiernie gruby oprócz wycięcia na kłąb gdzie nie ma żelu, jedynie neopren (chyba). Ogólnie żel jest super 🙂, gruby, mięsisty, bardzo dobrze układa się pod siodłem, mam go od kilku miesięcy.
Pierwsze kilka jazd było dziwnych, ale teraz jest rewelacyjnie i widać że kobyle też odpowiada.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
01 lipca 2011 17:41
Ostatnio wdrażałam konia do pracy w ujeżdżeniówce (tylko czaprak+siodło), a potem przesiadłam się w skokówkę (siodło+mattes+czaprak) i moje plecy umarły  😵 czy żel załatwiłby sprawę? Nie wiem czemu, raczej wcześniej nie miałam żadnych problemów, a teraz czasem nawet przy anglezowaniu mnie bolą...
Zu żel nie, ale wizyta u ortopedy i pas na plecy tak 😉


edit: literówka
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
02 lipca 2011 11:36
Ech, myślałam że tego uniknę 😉 Dzięki  :kwiatek:
Zu Mattes lepiej amortyzuje niz zel..mnie plecy bolaly jak mnie zle dopasowane siodlo.
Spotkał się ktoś kiedyś z taką podkładką ?
http://www.siodlarnia.com/index.php?page=produkt_info&produkt_id=570
lub taką
http://www.galloper.pl/pl/p/Podkladka-podwyzszajaca-z-welny-Horze/1203

bo zastanawiam się nad kupnem, która byłaby lepsza. Przyznaj, że byłoby super gdyby była  gruba i tania. Może znacie tańsze ?
Mam takie pytanie, czy ceny Mattesa może zwariowały, czy po prostu Ihaha przesadza z marżami? Bo 45 za zwykłą podkładkę to lekkie przegięcie.
45?
450 😉, to już chyba przesada 😉
jak ci cena nie pasuje, zamow od dorcysi, ma mniejsza marze  😉
Wiem, wiem - tylko Dorcysia nie odpowiada na razie a chciałam wiedzieć, czy to już tak poszybowały ceny u producenta czy marże 😉
przeciez to oczywiste  😉

Konik juz nie sprzedaje mattesa?
Ceny poszły w górę, ponieważ producenci skór z Australii i Nowej Zelandii podnieśli ceny futer o 50%.
😵
50%?  🤔

Dobrze ze mam 3 sztuki w zapasie  😉
No biorąc pod uwagę te ceny, to właśnie sprzedałam Corection system za jakieś śmieszne grosze. Hmm, nawet nie wpadłam na to, że to może tyle kosztować obecnie. A jest jakiś odpowiednik, czy nie bardzo?

Mam pytanie a propos podkładek podnoszących tył
jakie według was są najlepsze, ale w miarę rozsądnej cenie i
czy do żelu tylko pod tył siodła trzeba mieć jeszcze normalną podkladkę na całość?
Ile cm długości ma mattes standard rozmiar L ? 🙇
Ile cm długości ma mattes standard rozmiar L ? 🙇

Cały 58cm a pomiędzy obszyciami 48cm.
dziękuje  :kwiatek:
Czy jakaś dobra dusza podałaby mi kontakt do Dorcysi? Moje priv do niej nie dochodzą a na gg jej nie ma. 😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się