Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

W ten weekend towrzyszkie wkkw - derby w bolecinie, ale polegaja tylko na skokach i krosie wiec akurat bez ujezdzeia 😀
Mam dużo słomy dla koni,mogę się  podzielić. Czasem ktoś poszukuje blisko jakiejś małej  ilości.Stajnia blisko Krakowa. 😀 😀
czyli, że na towarzyskie ujeżdżenie nie ma co już liczyć? A może jednak? 🙂
W niedzielę jest L i P w ramach Pucharu Gór w Rogoźniku
Carunia czyżbyś się wybierała na podbój czworoboków na Jaśnie Koninie? 😉
Miło by było, tylko nie wiem co na to Rudzielec Czarnogrzywy. Gdzieś w głębi duszy słyszę szepty 'już czas, jedź, będzie dobrze' po czym wsiadam na kobyłę i... no różnie to bywa 🙂 ale jakąś eLeczkę to myślę, że byśmy wykrzesały na tyle, że nie wstydziłabym się tego pokazać   😁
Ale co tam czworoboki, jedziemy do Swoszowic na puchar młp. (żeby nie było, ze małp :P), pomimo iż ze skokami drogi nam się rozeszły na znaczny okres czasu. Dziś stwierdziłam, że ''teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu'' i postanowiłam, że raz kozie śmierć, w końcu co to za zawody na których nikt nie spada, trzeba ludowi zaserwować odrobinę rozrywki 🙂
a ten puchar gór to zawsze musi być tak daleko? :P nie no już pal licho gdzie, ale nie dość że w tą niedzielę jestem w pracy, to trzy dni na ogarnięcie siebie i koniny to dla mnie o tydzień za mało :P

A kiedy ten puchar zdobywacie?ja jak zawsze nic nie wiem, co gdzie i kiedy 🙂 😡
Carunia, jak sama nazwa wskazuje, Puchar Gór zdobywa się w Górach  😁
Teraz to już tylko finał został...ale zapraszamy do zabawy w przyszłym roku!
Szczegółowe informacje, relacje z poszczególnych zawodów są tutaj: http://toporzysko.pl/Folwark/Sport/Article.aspx?id=756
Czy byliby chętni na zawody ujeżdżeniowe - towarzyskie jeżeli nie byłoby boksów ?
Mogę zorganizować takie zawody.
Mam dobre podłoże, ale niestety nie mam miejsc aby postawić konie.
Mogę zrobić wcześniej listy startowe i udostępnić padoki.
Jeżeli zgłosi się 20 koni (po 20zł za konkurs) - to pozostaje uzgodnienie terminu.
Kto chętny ?
O, super pomysł, jestem za, proszę mnie policzyć 🙂

tylko blagam, nie 17.09!!!
no dobra, niech będzie Gór to Gór :P Ale czemu puchar małopolski jest tylko w skokach? Nikt o nas biednych pingwinach amatorach nie pamięta...  😕 Jest kilka stajni w których czworobok 20x60 stanie spokojnie, programy L i P i jest zabawa, kilka razy w sezonie, ranking ogólny, może tylu chętnych co na skoki by nie było, ale jak będą programy łatwiejsze i trudniejsze to sporo osób znajdzie coś dla siebie. Gdyby ktoś chciał się targnąć na takie przedsięwzięcie to skłonna jestem wspomóc to organizacyjnie moja skromna osobą a myślę, że i zwarty i gotowy do akcji komitet spokojnie by się zawiązał 🙂

edit: fabapi kolejne zgłoszenie już masz 🙂 cudowny pomysł 🙂
fabapi
Ja bylabym chetna, podejrzewam, ze forumowa Alaskaa tez 🙂

niestety, z zawodami ujezdzeniowymi w naszym regionie lipa, nie mowiac juz o towarzyskich  😕
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
25 sierpnia 2011 21:32
no dobra, niech będzie Gór to Gór :P Ale czemu puchar małopolski jest tylko w skokach? Nikt o nas biednych pingwinach amatorach nie pamięta...  😕 Jest kilka stajni w których czworobok 20x60 stanie spokojnie, programy L i P i jest zabawa, kilka razy w sezonie, ranking ogólny, może tylu chętnych co na skoki by nie było, ale jak będą programy łatwiejsze i trudniejsze to sporo osób znajdzie coś dla siebie. Gdyby ktoś chciał się targnąć na takie przedsięwzięcie to skłonna jestem wspomóc to organizacyjnie moja skromna osobą a myślę, że i zwarty i gotowy do akcji komitet spokojnie by się zawiązał 🙂

edit: fabapi kolejne zgłoszenie już masz 🙂 cudowny pomysł 🙂


Carunia.. może po prostu mniej się opłacają? zawody skokowe zrobisz 120 przejazdów na towarzyskich, a w ujeżdżeniu? w L i P w sumie 30 to już jest sukces 😉 Poza tym były  w Toporzysku przy okazji Puharu Gór, a tam nie jest aż tak daleko🙂 i była super impreza🙂
ale takie jednodniowe ujeżdżeniowe u fabapi to dobry pomysł😀 jak tylko termin się nie pokryje z żadnymi towarzyskimi skokami w rejonie😉 może ja też bym wpadła, jakby było L i P to myślę że co najmniej 3 osoby od nas by pojechały.. a myślę że więcej. może nawet 5 os.
Cariotka   płomienna pasja
26 sierpnia 2011 05:51
ja się piszę na L i P🙂 najchętniej wrzesień/ październik🙂
Właśnie sprawdziłam kalendarz  😡
Mam wolny weekend najbliższy i potem dopiero 15 i 29 października.
Więc jeżeli będzie ładna pogoda możemy się wstępnie na ten październik umówić.

Natomiast pomysł organizacji Towarzyskiego Pucharu w Ujeżdżeniu bardzo mi się podoba.
Mogę zaoferować czworobok, rozprężalnię i spróbować zorganizować nagrody na zakończenie całości (za pojedyncze konkursy tylko floots)
Będzie tylko kłopot z boksami więc zawody najprawdopodobniej będą się odbywały jako jednodniowe.
Proponuję 4 x zawody

Pomoc w organizacji - mile widziana.

Terminy możemy uzgodnić po opublikowaniu kalendarza PZJ - czyli gdzieś na początku roku 2012

A teraz ważne pytania:
Kto ma sędziować ?
Ilu ma być sędziów ? - uwaga - im więcej tym drożej !

Proponuję zrobić dwa poziomy np L i P ( a może inaczej ? )
Co do programów - nie mam pojęcia - niech ktoś wymyśli

w sierpniu były zawody w Bolęcinie i mało ludzi przyjechało niestety.
ale we wrześniu jest organizowane WKKW (mistrzostwa amatorów) i można przyjechać wziąć udział tylko w poszczególnych próbach, więc samo ujeżdżenie też wchodzi w grę. tyle że obowiązują programy ujeżdżenia WKKW.
fabapi, super!
Ja też bym była chętna, ale nie mogę zdeklarować udziału na 100%. Chęci są  :kwiatek:
L i P chętnie. Puchar Gór był obsługiwany przez jednego sędziego, mnie to nie przeszkadza, ale pewnie są osoby, które wolałyby widzieć ze dwie budki sędziowskie.

Nie wiem, czy od nas ktoś więcej byłby chętny - wolą skakać...  😉
czy ktoś zna jakiegoś rymarza na terenie Krakowa, który mógłby dopchać tylne poduszki w siodle?
czy ktoś zna jakiegoś rymarza na terenie Krakowa, który mógłby dopchać tylne poduszki w siodle?

Jerzy Sutowski
Obozowa 52a,
30-383 Kraków
tel. (012) 262-18-06
[quote author=prib link=topic=196.msg1113252#msg1113252 date=1314355960]
czy ktoś zna jakiegoś rymarza na terenie Krakowa, który mógłby dopchać tylne poduszki w siodle?

Jerzy Sutowski
Obozowa 52a,
30-383 Kraków
tel. (012) 262-18-06
[/quote]

dzięki!!
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
26 sierpnia 2011 12:54
tylko Pan Jurek wraca końcem wakacji, tak że łapać go należy początkiem od września🙂


fabapi, jak najbardziej puchar w ujeżdżeniu, bardzo dobry pomysł, myślę że jak by się chciało liczyć na frekwencje, to właśnie przede wszystkim zawody jednodniowe mogą w tym pomóc, myślę że jeden sędzia wystarczy.. programy to nie problem, bo do wyboru do koloru ich jest, z L to myślę że to obojętne, w P, na pewno P1, można P10r i P4zmodyfikowany (na srebrną odznakę) i jeszcze jakiś jeden przyjemy w miarę prosty?  🙂
Czy ktoś orientuje się kto prowadzi rekreację w Michałowicach? Jeśli wiecie też jak to proszę o opinie 😉
Dava   kiss kiss bang bang
26 sierpnia 2011 15:17
Czy ktoś orientuje się kto prowadzi rekreację w Michałowicach? Jeśli wiecie też jak to proszę o opinie 😉


Mateusz prowadzi (nie wiem jak ma na nazwisko ale pracował z tego co wiem wcześniej w Zabierzowie). A jak to z tego co słyszałam ludzie są bardzo zadowoleni  🙂
Pomysł z ujeżdzeniem jest rewelacyjny wkoncu coś zacznie sie dziać w małopolsce
Tak, rekreację w Michałowicach prowadzi Mateusz, bardzo sympatyczny człowiek, jazdy prowadzi ciekawie 😉

A co do towarzyskich zawodów to moim zdaniem super pomysł! Zawsze czegoś takiego brakowało...

fabapi Co do programów, to proponuję jakieś L1/L2/L3, a z Ptek na pewno P1, może P2 czy P3 ? I jak Doma pisze, program na srebrną też fajnie 😉
A co do sędziów - w Zabierzowie zawody klubowe były sędziowane przez dwie trenerki ujeżdżenia. Myślę, że można spróbować ściągnąć któregoś z sędziów ujeżdżeniowych (p.Lusina, p.Zaręba, p.Popławska ?) i może właśnie jakiś trener ujeżdżeniowy ?
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
26 sierpnia 2011 21:17
optuje za Panią Zarębą, Panią Popławską, Panem Rudą  🙂
horka   black horse <3
27 sierpnia 2011 19:30
Czy jest jakaś stajnia w której w cenę pensjonatu wliczone są treningi?
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
27 sierpnia 2011 20:40
nie wiem czy nie Mustang
Ale tam nie ma napewno miejsc a tanio tez nie jest.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
28 sierpnia 2011 13:32
co racja to racja😉 w horse trade jeszcze ten tydz jest ujeżdżeniówka Daw Maga,nowy model Dominius do testowania
http://www.daw-mag.pl/products/saddles/siodla-ujezdzeniowe/siodlo-ujezdzeniowe-dominus.html,
jakby ktoś był zainteresowany🙂 a fajny model, zwłaszcza dla krótkonożnych jak ja😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się