hucuły.

Sprowadza się to też do tego, że ograniczona jest możliwość eksportu i importu koni hodowlanych ( bo zawsze jakiś przodek może mieć NIE TEGO KOLORU GEN)
Jestem taka szczęśliwa gdy widzę jak on się zmienił.Mimo to ,że nie ma go przy mnie jestem dumna.

Kastorkowa od początku Ci mówiłam, że dobrze trafił. Wygląda super.
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
02 października 2011 15:23
Wygląda pięknie!  😉
A ja dopiszę, że nie wygląda jak hucuł :P
No od zawsze żył w chowie bez stajennym ,a teraz od około 1,5roku stoi w Farmie Sielanka Warce w stajni to się zmienił.
O fajnie tam ma, nic dziwnego, że nie wygląda już jak hucuł 🙂 A co teraz robi?
marysia550 został sprzedany do rekreacji.
Chów bezstajenny to jedno, opieka i karmienie to drugie, zdjęcia i chociażby pora roku w którym zostały wykonane to trzecie (na tych "przed" wygląda wybitnie niekorzystnie  🤣 ) ale suma sumarum dobrze trafił i powinnaś się cieszyć  😉
Zresztą ja się też bardzo cieszę z jego szczęścia, bo to w sumie zupełny "przypadek", że kiedyś rozpoczęłam przygodę z Law, a nie z nim, gdyby parę rzeczy potoczyło się inaczej pewnie dzisiaj byłabym jego właścicielką  😁
Tak jak Rexiu napisała,chodzi pod dziećmi na lonże no czasami na jazdy. Ale bardzo się cieszę ,że trafił właśnie tam.
Moi Drodzy Hucularze! 😉
Potrzebuję Waszej pomocy przy mojej pracy inżynierskiej. Jestem w trakcie tworzenia ankiety, w której będą zawarte pytania odnośnie wszechstronności użytkowej hucułów. Chciałabym poznać Waszą opinię na ten temat popartą własnymi doświadczeniami. Najprawdopodobniej będą dwie wersje ankiety - dla hodowców i użytkowników.
Najchętniej chciałabym, aby swoją opinią podzieliły się ze mną osoby, które mają wieloletnie doświadczenie w użytkowaniu/ hodowli tych koni. Interesują mnie wszelkie formy użytkowania - począwszy od ścieżek, przez skoki, ujeżdżenie, zaprzęgi po rajdy i hipoterapię.

Jeśli macie ochotę podzielić się ze mną swoją wiedzą i opinią lub znacie kogoś kto mógłby mi w ten sposób pomóc bardzo proszę o informację na PW.
Dodatkowo, jeśli znacie konie huculskie, które były wybitnie wszechstronne również proszę o informacje. Byłoby rewelacyjnie jeśli możecie poprzeć to konkretnymi wynikami np. sportowymi.

Pomóżcie mi udowodnić, że hucuły to nie tłuczki na leśne wycieczki, ale super konie do wszystkiego 🙂 

Z góry dziękuję  :kwiatek:
nerunia- jak to udowodnisz to się pochwal wynikami. Szczerze, dla mnie to są wspaniałe konie, ale nie doszukuję sie w nich użytkowości w kierunku ujeżdżenia czy skoków. Dla mnie najważniejsze jest to, że są wytrzymałe, a przede wszystkim odważne. Po latach jazdy na dużych wariatach to dla mnie bardzo, bardzo ważne.

Jutro w Sielcu kwalifikacje młodych ogierków i zaprzęgowa próba dzielności. Pojechałabym chętnie, niestety w pracy koleżanka na zwolnieniu, ktoś więc pracować musi.
Wzięłam się za papierologię- jutro idę odebrać protokoły do badań dna, w końcu chłopaki mają po 7 miesięcy, a paszportów brak 🙂
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
12 października 2011 17:40
http://www.konpolski.pl/galeria_zdjec.htm#DH_cz_1_Regietow_16_18_09_2011
gosia15   koń-symbol nieposkromionej wolności
13 października 2011 10:20
Ja mam 16 hucułów! Mam pare wałachów i dużo klaczy. Stadnina jest w okolicy birczy i Przemyśla .Jakby co to jest na podkarpaciu.
Hucuły są naprawde wszechstrone.Nie są takie złe w skokach ja na moim moge ponad metrówe skakać.W wyścigach też mają ten galop dobry.Do hipoterapi się nadają .i oczewiście w wycieczki leśne.
Ja wczoraj wróciłam od Bohemy nie widziałam jej z 2 tygodnie... Mamy zmiane kobyła wygląda jak mamut, jak weszłam do stada na padok odrazu do mnie przybiegła dostała jabłko  momizialiśmy się. I zaczeło jej troche odwalać zaczeła galopować, brykać a co jest w tym najlepsze NIE KULEJE 😅 Do pierwszego śniegu będzie siedzieć na pastwiskach gdy wróci do stajni zawołam weta i zobaczymy co powie jak będzie wszystko ok to na feriach zaczynam wsiadać  😍

Niestety nie uwieczniłam jej bryków bo komórka to nie aparat ale mamy takie trzy zdjęcia na przypomnienie  😉
a  ja  chciałam  sie  pochwalić swoim  Puchaczem ,kochany  chłopak  chodzi  pięknie  w  tereny z 
duzymi  końmi  po ponad 40 km
i  nawet  w  galopie im    dorównujemy 🙂









Gołdopiwo? A z kim to tak pomykacię, czyzby z panem Ż.? 🙂
Dla zainteresowanych hodowlą - fotorelacja i wyniki kwalifikacji młodych ogierów do hodowli - Sielec, Odrzechowa i Gładyszów - 12-14 października - http://peckiel.pl/huculy/uznawanie-ogierow-huculskich-12-14-pazdziernika-2011/ ...
Wiśnicz i Lawin są w moim typie.
Gołdopiwo? A z kim to tak pomykacię, czyzby z panem Ż.? 🙂

hhe  niom  oczywiście  że  Gołdopiwo 😀
tak  z  panem  Tadeuszem Ż 🙂
Ja pamiętam  swoja pierwszą jazdę w terenie na hucule, jeszcze w Zabierzowie. Umawiałam sie niby na ujezdżalnię,bo bardzo długo nie jeździłam, to była zima, dużo sniegu. Przyjeżdżam do stajni a tu srokaty hucułek Peniko dla mnie +dwa duże konie 🤔. Okazało się ze jedziemy w teren 😲. Rany, ale sie bałam pamiętam.Wyjechałyśmy na taką prostą drogę w lesie, a dziewczyny poszły 🏇. Ja za nimi zapier....am na tym małym, a on ani myśli być  z tyłu, skubaniec zaczął je wyprzedzać 😜. A dziewczyny krzyczą do mnie-złap sie za grzywę i jedź!!!!! No i nachwilę złapałam-ale weź potem puść 😁. Nogdy więcej za grzywę juz nie chwytałam, jak dla mnie totalny bezsens.
Ale stajnie i konie pokochałam 😍
Jak dla mnie najpiękniejszy og Lawin(Nokturn-Liana) 🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
20 października 2011 08:32
A mnie najbardziej wpadł w oko Lawin i Widok po Sonet.
Natomiast przeraża mnie to powszechne siodłanie hucułów na szyjach  🙄
bielanska21 2 tygodnie mówisz? Ja Czakry nie widziałam cały wrzesień praktycznie i cały październik (oprócz przeprowadzki). Pojadę do niej dopiero w tym tygodniu, najprawdopodobniej w sobotę. Koleżanka stale mi ją monitoruje i podobno już chodzi czyściutko!! Od listopada zaczniemy pracę z ziemi a co później - zobaczymy.
Osoby z nowej stajni zaczynają pojmować co to jest hucuł i czym różni się od innych koni. Dzięki Czakrze nie nudzi im się :P

AleksandraAlicja Myślę, że to nie jest kwestia siodłania na szyi a raczej nie używania podoogoni szczególnie u młodziaków huculskich. Budowy się nie przeskoczy, ale warto byłoby na to zwrócić uwagę dla dobra koni i sensu treningu..
To ja się tak wtrące z jednym hubertusowym
Co tu tak cicho?

A na rozgrzewkę jedno Wadima
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
01 listopada 2011 14:19
ale ma piękną grzywę!  😉


Kastorkowa oddaj mi tą grzywę!!!  😉

A wiecie co? Czakra jest zdrowa! Dzisiaj już nawet na nią wsiadłam na stępa. W grudniu zaczniemy pracę w kłusie.
Konina stoi już w nowej stajni, hala czeka tylko na ściany, ale dach i podłoże jest, więc można jeździć. Trwają prace wykończeniowe budynku 🙂

Nawet nie wiecie jak się cieszę, że wszystko jest ok! Przerwa dobrze jej zrobiła, bo przypakowała w klacie ( i w brzuszku, ale to już jest normą). Postaram się o jakieś zdjęcia niedługo 🙂

Kastorkowa   Szałas na hałas
01 listopada 2011 19:04
A bierzcie mam jej dość.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
02 listopada 2011 18:28
heh wiem cos o tym, tez czasami mam dośc grzywy swojego Puchatego
nerunia   gratuluje 🙂  wiedziałam , że  jej  sie  poprawi , czekamy na zdjęcia 🙂

a ja wstawiam zdjęcie  mojej  grubej kochanej  Wiesi , 9 listopada  bedziemy  obchodzić  nasza pierwszą rocznice  🏇
2 miesiące  do  terminu :


Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 listopada 2011 22:07
Trochę u hucułków ucichło, więc dla odświeżenia wstawiam jesienną Farunkę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się