hucuły.

A ja chciałam Wam przedstawić panienkę, z którą zaczęłam właśnie pracę pod siodłem. Dawno nie jeździłam hucułkowo i nieco mi... nisko  🤣 Ale przyjemnie! Zabrałam się też za Naszego ogiera Lupo (jakkolwiek to nie brzmi 😉) Jest naprawdę śliczny, jak będę miała okazję to go sfocę 🙂

Jako, że Pasterka nie jest już na sprzedaż to mogę pokazać tu też ten film o niej.





Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 listopada 2011 14:26
Atea Lupo? Jakiej maści? Znałam Lupo (po Pamacs od Koliba), jak był młody.
Strucelka skarogniady, dokładnie ten 🙂 Teraz u nas kryje  🏇 Znałaś go od źrebaka?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 listopada 2011 19:35
Atea opowiadaj co u niego! I wrzuć jakieś focisze 🙂
Poznałam go jak miał chyba z 1,5 roku lub 2 latka, gdy stał w Chomiczówce jeszcze. [url=https://picasaweb.google.com/nikola.w.niki/ChomiczWka#]TU[/url] znajdziesz zdjęcia 🙂 Był bardzo ładny i cholernie łapał za oko 😉
Dzisiaj wezmę go na jazdę i poproszę kogoś o pstryknięcie zdjęć. Myślę, że będziesz pozytywnie zaskoczona. Ponoć na ścieżce huculskiej miał drugie miejsce 🙂 Teraz ja dopiero zaczynam go brać na jazdy mimo, że trochę już go mamy (w ciąży nie jeździłam). Jak patrzę na Twoje zdjęcia to żal mi go, że jest skazany na ogierze życie i tylko samotnie przemierza padoki.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 listopada 2011 07:28
Atea no niestety taki jest los ogierów 😉
tak więc czekam na zdjęcia 🙂
Jazda? Nuda....(pelcia)




funia


Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
16 listopada 2011 21:55
bardzo  podoba  mi  się  Funia , piekna  jest 
heh  i jaka  zgrabna 😀
Nie wiem, czy pamiętasz, ale wrzucałam jej fotki z końcowego okresu ciązy i któraś dziewczyna się pytała , czy potwierdzaliśmy źrebność, bo nie wygląda na źrebną. Więc to jest taki typ urody. Przed odstawieniem źrebaka była już za chuda nawet, teraz troszkę przybrała i wygląda ok.

Natomiast Pelci udało się spuścić trochę z tego wielkiego brzucha. Tylko ona dla mnie zawsze będzie miała coś z muła  😂 (ale nie chodzi tu absolutnie o jazdę na niej)

Atea obejrzałam film-jest piękna,  cudna, prześliczna jak dla mnie-taka "kobieca" 😉 😍
palemka Bardzo mi miło, że Ci się podoba. Jest największym miśkiem w stajni, jak się wejdzie na padok to nie daje mi spokoju, póki jej nie wymiziam 😉 Przepraszam, że jeszcze nie zrobiłam Lupkowi zdjęć, ale nikt nie ma czasu mi ich zrobić...
marysia550 Fuńka jest bardziej w moim typie, ale chyba Ci już to mówiłam że jest śliczna  👀
marysia550  fuńka przepiękna! Mój Ozi też kiedyś mógł się pochwalić taką sylwetką ale ostatnio nieco...  😉 mu się przybrało i wygląda teraz jak kula.

Rany aż sobie porównałam zdjęcia... ale był z niego przecinak-chudzielec, chyba nawet przebił Funię... 👀

Tak było w marcu 2008..

A tak jest teraz (zdjęcia Katarzyna Okrzesik):


bielanska- Funkia jest w podobnym typie, jak Twoja kobyła.

ozzy - Ozi na pierwszym zdjęciu wcale zdrowo nie wygląda. Te ostatnie zdjecia pokazują go w całkiem fajnej kondycji.
Bischa   TAFC Polska :)
17 listopada 2011 18:32
ozzy_bb, matulu jaki on podciągnięty na pierwszym!
emptyline   Big Milk Straciatella
17 listopada 2011 18:39
ozzy_bb, no teraz wygląda jak na hucuła przystało!
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 listopada 2011 23:40
ozzy masz przepiękne konisko! Nie pozwól żeby wyglądał tak jak kiedyś, teraz jest na prawdę super. Ogólnie nie przepadam za krówkami, ale ten mi się wyjątkowo podoba  😍
Dziękujemy, trochę nam zajęło żeby dojść do tego stanu, teraz to głównie zasługa zmiany stajni  :kwiatek:

PS. Ciekawostka: Na pierwszej fotce miałam konia niecałe pół roku, był jeszcze ogierem - kupiłam na jesieni szczupłego ale normalnie wyglądającego i pierwszej zimy, przy standardowym żywieniu siano+owies+dodatki spadł mi właśnie do takiego stanu jak na zdjęciu, mimo że pozostałe hucuły w stajni wyglądały jak pączki - udało się go podtuczyć dopiero po badaniach krwi które wykazały niedobór elektrolitów... Lizawka z dodatkiem witamin i kastracja  (w sumie nie wiem co bardziej pomogło) rozwiązały sprawę i już nigdy później nie wyglądał jak koń z rzeźni.
w rzeźni to zazwyczaj dużo lepiej wyglądają  😎
W sumie racja  🤦

Na szczęście udało się go doprowadzić w miarę szybko do stanu używalności 😉
Na zdjęciu nr 1: czerwiec 2008, na zdjęciu nr 2: maj 2010 no i teraz jest kuuula.

PS. Czy ktoś używał bezterlicówki na hucuła? Wyszukiwarka nie pokazała nikogo.
Ja używam bezterlicówki na hc 😀 a co chcesz wiedzieć o związku bezterlicowo - huculskim 😉
Super! Jakiego modelu używasz - czy nie zjeżdża - czy nie jest za długa?
Poczytam chętnie o wszystkim! W stajni był freemax evo użytkowany na araba ale nie wiem... jakoś tak na nim latał ale może to kwestia złego dopasowania. Zresztą bardzo podobał mi się freemax dopóki go nie zobaczyłam w akcji 🤔
Law też wygląda już jak gruby niedźwiedź, a ja się zastanawiam czy w tym roku golić.
ozzy_bb w jakiej akcji? 👀
W akcji w sensie na grzbiecie konia - bo latał  😲 Napiszę raz jeszcze po polsku - podobał mi się freemax evo na zdjęciach w sklepach internetowych, przy macaniu na żywo również, natomiast nie spodobał mi się na grzbiecie wymienionego wyżej araba ponieważ przekrzywiał się na boki, popręg dziwnie leżał i ogólnie siodło wydawało mi się bardzo długie. Może to wrażenie, a może niedopasowane siodło albo zwykły czaprak pod spodem zamiast padu - nie wiem - dlatego zgłębiam temat. Uff...  🤣
Kastorkowa   Szałas na hałas
18 listopada 2011 14:44
Z Wadimkiem

Rexiu dawaj jakieś foty Law
ozzy poszedł pw 😉

wklejam jeszcze fotki no może nie najświeższe ale nowszych nie mam
Kala w bezterlicowym freemax dress 😉

Ile wzrostu najwyżej może mieć hucuł?
Myślę, że mieszczą się pomiędzy  ok. 130 cm do 145 cm w kłębie. Tak mi się przynajmniej zdaje, ale może ktoś bardziej poinformowany się wypowie ;P

To ja się pochwalę naszymi nowymi zdjęciami autorstwa Marysi Kalinowskiej 🙂





Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 listopada 2011 10:05
Klacz do 143 cm, ogier do 145 cm 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się