siodło ujeżdżeniowe

Pytanie do miłośników Ratomek - jestem na etapie zgłębiania tematu...
Jak do tej pory myślałam, że dostępny jest jedynie jeden model ujeżdżeniowy - jak się okazało są 3 - chyba najbardziej popularny jest model trzeci.
Czy ktoś testował któryś z modeli lub jest użytkownikiem - może może coś powiedzieć na jego temat?
Jak wygląda kwestia jakości siodła?
1. siodlo Standart
2. sedlo-classic
3. sedlo-dear-mount
lostak   raagaguję tylko na Domi
17 października 2011 14:14
Bogdan nie robi ujeżdżeniówek póki co...  😉
Śledzę ebaya i póki co nic ekstra szerokiego nie widziała łącznie z przedłużaną tybinką więc chyba nie jest tak chop siup - z resztą p. Kostrzewa to samo powiedział.
Ani ja ani koń w standardy nijak nie pasujemy.

prestige, prestige.  moj mały konik wlasnie przeszedl z pozastandardowego szerokiego leku 37 na rozmiar 39,5 - milo, bezbolesnie zrobili przymiarke, poszerzyli i mam juz mega kibel😉 znow pasuje... na chwile...
Cobrinha

Chyba masz rację ten trzeci jest najczęściej spotykany.  Po tej podwyżce cen jak i wszytko, jakość skóry też trochę się obniżyła. Ja mam akurat siodło i jestem jego druga właścicielką i ma się świetnie, a jest używane w warunkach bezhalowych. Koleżanka kupiła nowe siodło nie dawno i widać, że jakość nieznacznie spadła, nazwałabym to po prostu, że skóra jest bardziej podatna na przypadkowe zarysowania czy uszkodzenia i trzeba bardziej uważać.
Wiadomo każdy wolałby mieć chyba prestige`a ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. I myślę, że jest godne polecenia jako siodło skórzane w tej kategorii cenowej.
Dodaje fotkę ( ja ok 175 cm wzrostu)
Alaska, dokładnie tak jak piszesz...
Co do jakości skóry - siodła produkowane są ponoć w dwóch wersjach: standard i lepszej... być może różnica stąd wynika.
Jak wypada rozmiarówka w Ratomce? na zdjęciu wygląda jakbyś miała sporo miejsca...
Jeszcze rozważam nowego Daw-Maga Sylwestra ale niestety ani w Ratomce ani w Sylwestrze nie siedziałam (w tym drugim tylko w sklepie 😉 )
no i nie wiem co lepsze...
[quote author=Alaska link=topic=300.msg1159786#msg1159786 date=1318858464]
Cobrinha


Wiadomo każdy wolałby mieć chyba prestige`a ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. I myślę, że jest godne polecenia jako siodło skórzane w tej kategorii cenowej.

[/quote]

Ee no co Wy, nie przesadzajcie z tymi Prestigami, miałam P. jednego z tych lepszych (wtedy)- Optimaxa, fakt skóra super (choc bardzo delikatna) ale roznica w jeździe Ratomka i Prestige nie jakas kolosalna na korzysc P. Ja bym powiedziała nawet ze Ratomka mnie zachwyciła, mimo ze bardzo mało nogi mi wystawało.... Niestety nie siodło dla mnie. Ale uwazam ze bardzo dobre.
A Sylwester jak dla mnie słaaaaby, no chyba ze jest jakas nowa nowa wersja
Evson, słaby w jakim sensie?
Ano na kazdym koniu na jakim widziałam wyglądało jak kibel i było niedopasowane, wielkie poduchy ale niekoniecznie dobrze wyprofilowane i ogolnie jakos tak 'za duzo' tego siodła z kazdej strony... Nie wiem, moje subiektywne wrazenie bo ja jestem drobna i krótkonożna. No i na jednym ktore widzialam skóra szybko zrobiła się zielonkawa
Evson, to mnie nastraszyłaś  😵
Ja z opinii słyszałam że Sylwester to niezbyt udane siodło.
Ja nie znam się na ujeżdżeniówkach wcale,ale to były opinie osób które się znają 🤔

Dlaczego nie zamówiesz Kentaura? mają dużo modeli do wyboru, zrobią ci na miarę siodło jakie będziesz chciała w cenie przytępnej
Szczerze mowiąc nie wiem dokładnie co to za rozmiar, bo trafiła się okazja w Krakowie za b. dobra cene ,więc wzięłam. Podejrzewam, że 17-17,5 max.  Sporo miejsca mam to fakt, ale ja z kolei mały tyłek mam i w dodatku kościsty. Właśnie tu jest jeszcze jeden atut tego siodła dla mnie, że jest dość miękkie innymi słowy nie czuje swoich wszystkich kości jak siedzę w przeciwieństwie np. do stubbenów 🙂

A przykład prestige`a  był akurat przypadkowy, który pierwszy mi się nawinął.


Jeśli ma pomóc kiedyś, robiłam takie zestawienie mnie w mniejszej i większej Ratomce tylko nie wiem czy widać różnice 🙂
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,300.msg733344.html#msg733344
Cobrinha, siedziałam raz w Ratomce (model nr 3), bardzo pozytywne wrażenia, tak głęboko, odpowiednia długość tybinki (jakbym nogę puściła w dół to idealna), sama się nad nią zastanawiałam
zapytaj Kujkę bo jeździła w Ratomce dość długo, a ona też długonoga
Fantazja, jak widzę wszyscy jeździli w modelu nr. 3...
Przy zamówieniu da się dłuższe tybinki zrobić ponoć... tylko czekam na odpowiedź jak wygląda sprawa z terlicą...
Tak żałuję że Freemax jest na mnie za krótki... bo mimo, że kolano wystawało to siedziało się super  😜
jak wam sie jezdzi w bezterlicowkach ujezdzeniowych?
Cobrinha, a pytałaś się czy Acavallo nie robi z przedłużanymi? może zrobiliby wyjątek
Bambi, bardzo dobrze, więcej w wątku o siodłach bezterlicowych
Nie bardzo jest gdzie pytać... to chyba jest masówka jednak, a namiarów do producenta nie ma jako tako.
Chyba kiedyś pytałam w jakimś sklepie i ponoć jedynie standardowe rozmiary mają.
Cobrinha, a ty kiedyś miałaś okazję siedzieć w Ratomce? Znajdź może zdjęcia Lostak - ona jest podobnego wzrostu z tego co pamiętam co ty i podobnej długości nóg. I Ratomkę miała w standardzie z tego co wiem. Kilka osób je na forum ma - może dogadaj się o przesłanie na kilka dni.
epk, z osobą sprowadzającą Ratomki jestem w kontakcie - czekam na informacje jak wygląda sprawa z łękami.
Wcześniej nie siedziałam w tym siodle - z tego co wiem to jedna osoba na forum (przynajmniej ujawniona) ma taki wzrost jak ja, dodatkowo w grę wchodzą proporcje ciała  😉
Ale z długością to nie będzie problemu ponoć, bo zrobią jaką będę chciała (udko mam wymierzone)  🤣 - nie wiadomo tylko jak z gabarytami łęków 🙂
I tak przed kupnem, jeśli się zdecyduję, będę prosiła osobę która je sprowadza o przymiarki 🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
18 października 2011 10:00
jesli ktokolwiek jest w wawie, ma ochote przetestowac zarowno prestige jak i ratomki, serdecznie zapraszam.  jednego i drugiego jest u nas w stajni duzo. 🙂
jezdzilyscie na fremaxie? jak wrazenia?
olaela   Klub Różowego Jednorożca
21 października 2011 08:26
Nie wiem czy nie powinnam zadać tego pytania w innym wątku, ale zakładam, że najwięcej użytkowników siodła, o które chcę zapytać przebywa tutaj  :kwiatek:

Czy może ktoś używa Winteca Isabell albo Pro na wykłębionego koniucha?
Spotkałam się ze skarajnymi opiniami. Od twierdzących, po takie, że wszystkie siodła Wintec mają specyficzny kształt terlicy i nie bardzo pasują na wykłębione konie. Mojemu konikowi pod Wintec 500 robią się dwa punkty podparcia, a po środku dziura [ale trzeba oddać sprawiedliwośc, koń nie ma mięśni na plecach 🙁 ]
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
21 października 2011 08:27
Istnieje moźe siodło o podobnej długości tylnych paneli jak Prestige Doge new, ale w nieco bardziej przystępnej cenie? Ruda jest bardzo krótka grzbietem i ideałem byłoby siodło juniorskie, ale w życiu nie zmieszcze się w siedzisko o rozmierze 16.  😵 Pomocy  🙇
arivle, ciężko będzie, ale wiem, że te siodła można już kupić używane.
Istnieje moźe siodło o podobnej długości tylnych paneli jak Prestige Doge new, ale w nieco bardziej przystępnej cenie? Ruda jest bardzo krótka grzbietem i ideałem byłoby siodło juniorskie, ale w życiu nie zmieszcze się w siedzisko o rozmierze 16.  😵 Pomocy  🙇


Arvile a Stubben juventus D? Ja go mam, to siodło juniorskie w rozmiarze 17 cali 😉
i jest na pewno krótsze a przy tym siedzisko całkiem sporo pomieści
arivle, mamy konia o podobnie krótkim grzbiecie i oprócz Prestige dobrze spisuje się 17 Amerigo albo Equipe 😉
Te siodła bez problemu kupisz używane, a są naprawdę świetne 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
21 października 2011 14:23
Dzięki dziewczyny za szybką odpowiedź  :kwiatek:
Epk, można, ale jest ich bardzo mało i chodzą w podobnych cenach jak nówki. Obserwuje na e-bayu jedną aukcję na razie, ale cena szybko rośnie...
Epikea, ale przy tych 17 calach jak wygląda długość paneli? Proporcjonalnie jak przy 17stkach innych firm, czy są krótsze?
Croopie, a które modele polecasz? I masz może porównanie szerokości łęku? Jeśli kobył ma 34/35 to jakiego łęku Equipe czy Amerigo szukać?
arivle, dokładniej Equipe Cobra, ale akurat u nas jest pod marką Amerigo. Jeśli chodzi o łęk, zabij - nie pamiętam. Sprawdzę jutro 😉

Po cichutku dodam, że jedna z forumowiczek ma je na sprzedaż, i to nie jestem ja 😉
Jestem właśnie przed zakupem nowego siodła i mam związany z wyborem dylemat: Prestige Doge czy Sommer Opus?
Siedziałam w obydwu, niestety w dość dużym odstępie czasowym, ale w obydwu siedziało mi się dobrze i obydwa są z podobnej półki cenowej. Pamiętam, że Opus od początku dość mocno pociągnął mi nogę w dół, siedziało mi się luźno i stabilnie we wszystkich chodach, natomiast w Doge'u bardzo "łatwo" mi się galopowało, w kłusie siedziało mi się gorzej, ale to raczej przez około dwumiesięczną przerwę od jazdy niż przez siodło.
Czy ktoś z Was miał styczność z hmm...firmą Master Saddle Fitting Consultant - chodzi mi o to siodło: http://www.divoza.com/english/collection/horse/saddles/7935_msfc-professional-saddle.html
Intryguje mnie znaczek tej firmy, logo: sylwetka jeźdźca z zaznaczonym kręgosłupem http://www.msfc.nl/
Czy symbolizuje to jakąś "ortopedyczność" tych siodeł? Albo dobroczynny wpływ na plecy? 😁
Fakt faktem, jest niebiańsko wygodne
Witam, nie wiem czy w dobrym poście zamieszczam pytanie??
Nic nie mogę znaleźć na temat tego siodła??
Otto schumacher sattlerei marienheide??
To jest siodło ujeżdżeniowe czy wszechstronne o profilu ujeżdżeniowym??
Trochę się jeszcze gubię w poszczególnych modelach, typach....
Dziękuję za odpowiedzi.
Ostatnio w moje lapki wpadlo to cudo (kupiłam dla kolezanki)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się