Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
24 października 2011 20:18
Podjęłam tę męską decyzje i na zimę ciachnęłam młodego na krótko.  🙂 Liczę że grzywa mu się przestanie w jednym miejscu kręcić bo non stop się kołtun robił i wyglądał na zaniedbanego.
Wojenka, a na torze nie opitola go na krotko i tak?
u chonsiu super wyglada sport-loczek 😉 chociaz nawet ja przyznam, ze u araba... dluga grzywa moze byc 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 października 2011 20:35
Nie opitolą  😉. Nie wiem, może przed pierwszym wyścigiem mu skrócę? Chociaż niby nie ścina się włosów przed maturą  🙄
Wojenka, u nas na torze, z tego co wiem wiekszosci koniom ciachaja na krotko, zeby sie z tym nie bawic. zooostaw mu, ladna jest. (no jak na dluga grzywe 😉 )
Katija nie pisz bzdur 😀iabeł:
Żadnym arabom nikt nie ciacha grzywy- chyba by z pracy wywalili za obciachanie grzywy arabowi.

Wojenka grzywy się zaplata do wyścigu w warkocza  żeby się plątała w wodze i bat- przynajmniej na Wrocławskich Torze PArtynice, w Wawie również.
Katija nie pisz bzdur 😀iabeł:

och, Perlica, moja jedna wysmazona bzdurka do tysiaca twoich na tym forum, coz to jest?
napewno widzialam ostrzyzone polkrewki, nie wiem czy araby, byc moze nie.
oj stronniczy moderator 😉
a co ma to wspólnego z tematem grzyw?

Półkrewki obcinają w 2 stajniach, w reszcie tradycyjnie przerywanie.
Urok araba to grzywa, więc nikt jej nie obcina ( konie biegające są sprzedawane na aukcjach, biorą udział w pokazach potem)...

I pokaż mi proszę tysiąc moich bzdur, bo ja jakoś nie zauważyłam ich 😂

Wojenka   on the desert you can't remember your name
25 października 2011 17:33
Perlica, ja wiem, że się zaplata  😉. Ale niektórzy też przerywają, szczególnie na Zachodzie, a rosyjski Dostatok biegający na Służewcu ma irokeza  😉
Perlica, To nie moderator, to Katija. Moderator jest zielony ^^ 😉

Z resztą, nie obcina się chyba tym najbardziej pokazowym... A na wyścigach to nie jest tak, że "co kraj to obyczaj"?
Wchodzę właśnie na finisz.pl, wpadam w galerię, a tam arab z irokezem. Wyrzucili kogoś z pracy? 😎 A może to nie arab? 👀
ehem, ja pracowałam w stajni wyścigowej arabów i nie raz byłam z nimi na Służewcu. Wszystkie czystej krwi miały zaplatane warkocze. Ale ja się tam nie znam. Swojej "arabce" ciachnęłam grzywę. Ok, przyznaję, arabce tylko z prapradziadków 😉

Ale nie jakoś nie widzę arabów w krótkich grzywach. Sorry.
Ja pisałam w odniesieniu do Partynic- bo tam jest taki obyczaj.
Raz jeden  był arab z irokezem ( ale właśnie był z Rosji).

W wawie w większości stajni też nie obcinają,ale tam bywałam okazjonalnie-więc nie wiem.

W innych krajach to zupełnie nie mam pojęcia.

Nie mniej u nas obcięcie grzywy arabowi to jak zabójstwo 🤣
Mojemu ogierowi kładzie się grzywa po irokezie. Chciałam mu ją zapuścić i przerwać, jednak po przerwaniu już kiedyś grzywa odrosła od dołu i wszystko mu dziwnie sterczało. Jest na to jakaś rada?


pytanie nadal aktualne, czekam na odp 😉
Bo przerywasz wyrywając wlosy od spodu, dlatego tak odrasta. Unika się tego jeśli przerywa się calość wyrywając najdluźsze wlosy. Tylko jeśli odrasta ci irokez to najdluzsze w pozycji lezącej będą wlasnie te wlosy na spodzie. Najpierw obetnij sobie na rowno jak grzywa juź lezy i wtedy dopiero przerwij.
Ok, czyli poczekam, aż będzie w miare długa, wyrównam i dopiero potem przerwe 😉. Mówiono mi że wyrywa się te długie kosmyki od dołu, zostałam wprowadzona w bład?
Ja mam wątpliwości, w lipcu ściałam kobyłę na zero, teraz ma już dosyć pokaźnego irokeza. Rośnie on oczywiście nierówno, jak widać na zdjęciu. Sęk w tym, że nie wiem, jeśli chcę jej potem przerwać grzywę, czy mogę obcinać te wystające dłuższe włoski, czy potem np, nie będzie mi wygodniej ich trymować.  🤔

Przy koniach z rzadką leżącą grzywą wyrywa się spód, jeśli grzywa jest gęsta i stercząca ze sztywnymi włosami to przerywa się wlosy z calości, wtedy się nie podnosi.
Ja mam wątpliwości, w lipcu ściałam kobyłę na zero, teraz ma już dosyć pokaźnego irokeza. Rośnie on oczywiście nierówno, jak widać na zdjęciu. Sęk w tym, że nie wiem, jeśli chcę jej potem przerwać grzywę, czy mogę obcinać te wystające dłuższe włoski, czy potem np, nie będzie mi wygodniej ich trymować.  🤔




sliczny irok  👍

my się podciełysmy, nie wiem czy nie powinnam na zero jeszcze raz pojechac, bo nawet krótki irokezik, się kładzie miejscami, raz na jedną raz na drugą, nawet scinając z boku, zeby stało. cos okropnego z ta grzywą 🙁
Przy koniach z rzadką leżącą grzywą wyrywa się spód, jeśli grzywa jest gęsta i stercząca ze sztywnymi włosami to przerywa się wlosy z calości, wtedy się nie podnosi.


jest gęsta, mocna i ładnie leży cała po prawej. Dziękuję :kwiatek:
Mam pytanie: mógłby mi ktoś podać instrukcje jak się robi  jakieś fajne "fryzurki" na końskich ogonach ( prócz kłosa )  ? I może na grzywie też, ale grzywa trochę bardziej trudniejsze ;p
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
30 października 2011 20:39
To znowu ja z moją wyciuraną grzywą u kucyka...myślę czy mu tego nie ściąć na zimę na irokeza...ale szkoda by mi było a mega żal mi jak ma takie powyrywane 🙁

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
30 października 2011 21:00
ja bym cięła iroka ... grzywa nie ręka - odrośnie
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
30 października 2011 21:04
sakura na dobrą sprawę, żeby zaczęła wyglądać normalnie i tak musisz czekać aż odrośnie i tak, to co za różnica?
Powiem Ci tylko, że w Waszym przypadku wiele przemawia przeciw irokezowi: przeważnie po takim ścięciu grzywa gęstnieje-chcesz jej więcej? Jak odrasta, to wygląda ochydnie, kładzie się, rozpada na wszystkie strony, jest nierówna-kwestia-nieestetycznego wyglądu dłużej... Radziłabym to przemyśleć  😁
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
30 października 2011 21:09
Zu właśnie wiem i pamiętam jak wyglądał w krótkiej- dla przypomnienia- jak taki koń od woza xD

W sumie chyba jednak nie będę cieła a poczekam aż odrośnie...albo sam sobie zrobi ;/
Sakura, jak Ci troche odrośnie to sobie mozesz dosztukować z ogona 😉
sakura mam identyczny problem! W tym samym miejscu wytarte, tam gdzie u nas leży pasek od wytoku. Nigdy wcześniej się to nie zdarzało. Niestety grzywa 3 miesiąc już taka jest i nie zaobserwowałam poprawy 🙁 Jakieś rady? Albo zacznę bez wytoku jeździć i tyle  😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
30 października 2011 21:41
nopebow albo zainwestuj w napierśnik z wytokiem
ChingisChan   Always a step ahead! :)
30 października 2011 21:45
Mój sobie też wyciera, bo przy padoku jest trochę trawy 😵. Efekt? Mogę zrobić zaledwie 4 koreczki bo reszta grzywy sobie powolnie odrasta 🙁.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
30 października 2011 22:17
jemu rok ponad odrastała z takiej  jak miał krótką do obecnej...ale ten goły plac wygląda FUUUUUJ ;(
zapuszczać czy opitolić znowu na irokeza? 🙂
lunqa, zdecydowanie zapuscic krotka na dlon grzywe. slicznie bedzie. taka troszke dluzsza niz na drugim zdjeciu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się