In memoriam

efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
06 listopada 2011 17:11
straszne 🙁
cieciorka   kocioł bałkański
06 listopada 2011 17:13
Ale przykre, współczuje jeźdźcowi, musiał być mocno zdezorientowany 🙁
Kilka lat temu w taki sam sposób padł na torze w Anglii Best Mate,wtedy to był zawał i tu chyba będzie podobnie.
Podobnie też wyglądał koń ze stajni w której jeździłam,po tym jak dostał kopniaka w okolice serca i również pożegnał się z tym światem.
Bischa   TAFC Polska :)
06 listopada 2011 17:28
Mnie to bardziej do udaru pasuje, mój kot dostał udaru i wyglądało to podobnie. Przy zawale chyba nagle nie sztywnieją kończyny (widziałam dwa na własne oczy z bliska u ludzi)? Komentator powiedział, że wygląda to na atak serca, więc nie wiem. Chociaż przy ataku serca występuje też pobudzenie ruchowe, na co mogłoby wskazywać machanie kończynami widoczne na filmiku...

Ogromna szkoda, wygląda to strasznie 😕
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 listopada 2011 17:33
W 5 minucie kto się tak wydziera i co krzyczy?
cieciorka   kocioł bałkański
06 listopada 2011 17:40
ja się zastanawiam, dlaczego klaszczą w pierwszej minucie
Bischa   TAFC Polska :)
06 listopada 2011 17:44
Może zjechał z parkuru zawodnik, który miał jechać po nim (widać go jak pokazują idącego Hiksteda i za chwile upadającego) i było to fair z jego strony w tej sytuacji? Różnie ludzie reagują.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
06 listopada 2011 17:45
MASAKRA  🙁
Pursat   Абсолют чистой крови
06 listopada 2011 18:09
Biedak... 😕
slojma   I was born with a silver spoon!
06 listopada 2011 18:17
Szkoda konia [*]
.
glanek a w jaki sposób padł Kaliniec? Ten po Ignamie?
.
Zawał jako taki u koni zdarza się rzadko, na pewno było to coś mega nagłego, skoro koń chwilę wcześniej ukończył bardzo trudny parkur z jedną zrzutką.
Jeźdzca z parkuru sprowadzały dwie osoby, szedł z wielkim trudem. Po tym jak konia zwieziono z placu, na parkur wyszła grupa zawodników, luzaków i trenerów, była chwila ciszy, płakali niemal wszyscy mnie rzuciła się w oczy najbardziej chyba zapłakana Meredith...

cieciorka
Wydaje mi się, że klaskano po tym jak wstał jeździec, ale mogę się mylić, na pewno oklaskiwano go kiedy opuszczał plac, podbnie gdy zjeżdżał trajler.
Podpinam sie do pytania JARY, czy ktoś rozumie co ta babka tam krzyczy w 5 minucie ? link -
Ktoś tutaj powiedział że widział to na żywo w tv a jaki to był program ?
Strasznie szkoda 🙁 [*]
Ktoś tutaj powiedział że widział to na żywo w tv a jaki to był program ?
Strasznie szkoda 🙁 [*]

Class Horse TV, telewizja włoska.
http://www.classhorsetv.it/
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 listopada 2011 19:22
straszne, bardzo straszne...
straszne. ojciec mojego padl pod dziewczyna w terenie. zawsze sie martwie, ze to moze byc cos genetycznego...
czy jezdziec w 0:46 puka konia batem w czolo?
Naprawde straszne. Nie mam słów na to co zobaczyłam (*) 🙁
straszne. ojciec mojego padl pod dziewczyna w terenie. zawsze sie martwie, ze to moze byc cos genetycznego...
czy jezdziec w 0:46 puka konia batem w czolo?


Puka albo macha gdzieś koło głowy. Myślę,że był po prostu totalnie zdezorientowany,nie bardzo wiedział co się dzieje i próbował zachęcić go do wstania.
Wielki KOŃ, wielki jeździec. Przykre zdarzenie na pewno zapadnie wszystkim w pamięci.
Widziałam identyczny zgon konia zeszłej zimy - upał w  boksie co prawda nie na jeździe, ale wyglądało to dokładnie tak samo. Był to udar.

Masakra w ogóle, biedny koń 🙁  Jeźdźcowi też współczuję.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
06 listopada 2011 21:31
Makabra 😕 Strasznie przykra sytuacja [ * ]
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
06 listopada 2011 21:36
no strasznie przykra sprawa... ale jeśli popatrzeć na to z innej strony to Hickstead odszedł jak sportowiec, na parkurze i...nie cierpiał długo 🙁

myślę że gdybym ja miała możliwość wyboru śmierci to chciałabym własnie tak-nagle, w czasie robienia tego co kocham

może nie trafiam z porównaniem, ale jedyne to co mi sie nasunęło
Mój boże... Biedny koń i jeździec oczywiście  😕 [*] 
Osobiście jestem w szoku po tym co zobaczyłam...  😕
Biedny koń ,w tv dzisiaj nonstop pokazują jego ostatni przejazd . 😕
wygląda okropnie. ale odszedł po sportowemu.

niedawno bylam przy usypianiu konia, którego znałam kilka lat, który byl oczkiem w glowie swojej wlascicielki, mial dopiero 7 lat, a złamał nogę bardzo niefortunnie, i niestety nie dalo sie nic zrobić. widok, który zostaje w głowie na długo...
Wielki KOŃ, wielki jeździec. Przykre zdarzenie na pewno zapadnie wszystkim w pamięci.


🤔


Od razu na Wawel z nim 😵
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
07 listopada 2011 09:17
[quote author=Western link=topic=784.msg1178739#msg1178739 date=1320611746]
Wielki KOŃ, wielki jeździec. Przykre zdarzenie na pewno zapadnie wszystkim w pamięci.


🤔


Od razu na Wawel z nim 😵
[/quote]
Daruj sobie 🙄 Koń z ogromnymi sukcesami sportowymi, i na taki koński wawel na pewno sobie zapracował 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się