Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=7255.msg1206778#msg1206778 date=1322752952]
moja pierwsza niemiecka plomba byla przezyciem niesamowitym....pierwszy raz w zyciu jej nie widzialam! wygladalo jak normalny zab! nikt w domu nie odroznil  😎
[/quote]


Ale w Polsce też są zupełnie niewidoczne plomby  😉

Zresztą myślę, że nie ma co Niemiec przeceniać, bo znam wielu Niemców jeżdżących do Polski do dentystów  🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
01 grudnia 2011 16:07
ja od lat nie bylam w polsce u dentysty. ale wszystkie polskie plomy byly i sa widoczne u mnie. praca nie byla tak dopieszczona, moja tutejsza dentystka wiecej czasu spedzila na odrestaurowaniu idealnego zabka z plomby niz na samym borowaniu 😉 ok, tacy dentysci sa tez w polsce, jasne. ale moja eks tak sie nie ciackala z estetyka tylnej plomby.

a jezdza bo fakt, taniej.
Może to kwestia dentystki, a może też tego, że przez te parę lat z pewnością coś poszło do przodu  🙂

Dokładnie, to co pisała Hipnotize, wszystko zależy do jakiego dentysty trafimy...
Gienia-Pigwa
Moja szefowa własnie uczyła sie w niemczech . I wszelkie licówki, onlaye itp sa tak zrobione ze maja nawet namalowane odwapnienia na koronie, jesli zeby obok takie posiadają.  NIGDY jeszcze nie udało mi sie odróznić onlaya, licówki czy implanta robionego przez Nią od naturalnego zeba, jesli przychodził pacjent na kontrole.
A plomby to dla mnie mistrzostwo świata. Kobieta dobiera plomby kolorami żeby zab był taki ja zeby sasiednie. Szczegolnie to sie tyczy siekaczy. Widze u znajomych np ze przy borowaniu 1 czy 2 prześwituje u nich światło przez plombe, ze widac że ta plomba tam jest. U nas takich rzeczy nie odróznisz. Tak samo jak plomb w 5,6,7 itp. Każda jest tak dopracowana żeby były nawet zrobione bruzdy w trzonowcach i to tez kolorem podobnym do koloru sąsiada.
Niemniej jednak ceny ma konkretne.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
01 grudnia 2011 19:12
no i taka robote z checia oplacam.

kurde nie moge moich koron znalesc bo bym ci pokazala moje biale plamki (mam fluoroze i technik az sie cieszyl jak ja zobaczyl po powiiedzial ze sobie fajnie pomaluje i wyzyje sie na nich 😉)
Hypnotize, co to za gabinet, o ktorym piszesz? Opis jakosci wykonywania uslug do zludzenia przypomina moja dentystke, ale do niej chyba nie przyjezdza chirurg, wiec to raczej niemozliwe, choc kto wie? Moze byc na pw, jak nie chcesz tu oficjalnie podawac namiarow. A namiar sie przyda, jak moja pani doktor kiedys na emeryture pojdzie, bo reklame zrobilas zacna 😉
natchniuza
Na PW masz namiar na gabinet.
A co do reklamy, to najlepsza reklama dla Niej jest fakt , ze kiedys przyszedł do nas po wizycie wściekły pacjent.  Bo twierdził ze nic nie miał zrobione , bo nie widział plomby 😀 I nawet nie wiedział który to ząb 😉
A co do reklamy, to najlepsza reklama dla Niej jest fakt , ze kiedys przyszedł do nas po wizycie wściekły pacjent.  Bo twierdził ze nic nie miał zrobione , bo nie widział plomby 😀 I nawet nie wiedział który to ząb 😉


Dzieki za namiar. Co do plomb - dla mnie to nie do pomyslenia, ze plombe moze byc widac 😉 Ja swoich tez nigdy nie widze, choc rzeczywiscie mam gdzies tam w siodemce jakas plombe sprzed wielu, wielu lat, ktora sie odroznia i ksztaltem i kolorem, robiona w Helpie, swoja droga pozbywam sie jej w przyszlym tygodniu. A odkad chodze do mojej dentystki, to sie nie zdarza, zeby plomba byla widoczna, w innym kolorze albo nie uformowana w poprzedni ksztal zeba i nie sadzilam, ze gdzies jeszcze sie zdarzac moze, ale widac moze. No i u mnie ceny tez takie, ze mozna dostac palpitacji serca, patrzac na paragon 😉
Jaki środek wybielajacy ( pasta, jakiś bajer do nakladania, paski) polecacie do codziennego domowego stosowania? sprawdzony i w miarę dający efekt 😉
Karutek
Generalnie każde cos co jest wybielajace niszczy szkliwo i stad sie biora nadwrazliwosci na zimno/ciepło itp. Ja czasami stosuje to http://elgydium.info/podstrony/produkty.php?zawartosc=1&ggp=2&pp=2&pr=5  ale raczej raz w tygodniu do przebawien po kawie. I widze róznice. Ale tak jak mówie, tylko raz w tygodniu, żeby nie niszczyc sobie zebów, bo ta pasta jest na parwde mocna. Poza tym troche drazni dziasła i w 1 chwili po zastosowaniu mnie szczypią.
Powiedzcie mi, czy ząb po kanałówce ma prawo pobolewać?
Od wczorajszego popołudnia ząb mój jest strasznie drażliwy...
Przygryzę go i od razu go czuje.
Popukuje go po bokach łyżeczką, nic, tylko od góry.
Dentystka coś mi mówiła, że może on reagować na zmiany pogody, ciśnienia itd., ale czy to aby na pewno o to chodzi? =/

Dodam jeszcze, że nic takiego wczoraj nie jadłam, co mogłoby uszkodzić zęba. Dodatkowo nie gryzę tą stroną, co on jest.
A kiedy byl robiony kanalowo? Dawno?

Mnie pobolewaly dlatego ze odslonila mi sie zebina? nie wiem  co to bylo, ale dr zrobil mi takim odwrazliwiaczem i nie bolalo. Ale jak Ciebie boli na nacisk to moze jeszcze nie usmiercily sie wszystkie kanaly?
A może się pod nim zrobiła zgorzel  ropiejąca ?
Mnie jak bolał od nacisku z góry , to było właśnie to ... i przecudowny smród kiedy mi go dr rozwiercał . ; ]
Kanałowo był robiony ze dwa lub trzy miesiące temu.
Nie reaguje na zimno czy ciepło, tylko na nacisk i w sumie tylko jedna strona zęba (od wewnętrznej strony).
Czy to zgorzel to nie wiem, ale dziąsło i nic mnie nie boli, tylko od nacisku z góry na tą wew. stronę zęba.
Milla
Tak długo Cie po kanałowce nie powinien boleć.
Mnie znowu zęby bolą, znowu inne ustawienie aparatu i nowe zamki na obu 3. Najgorsze są dla mnie pierwsze 2/3 dni. Ale już nie jem nałogowo lodów, by uśmierzyć ból, co jest dobrym znakiem. Dzisiaj jednego zjadłam w ramach znieczulenia chwilowego. Ostatnio również dowiedziałam się, że gdyby jedna z 3 ustawiła się inaczej to wyszłaby mi korzeniem na wierzch, korzeń przebiłby dziąsło i miałabym dopiero dobry cyrk. Ostatecznie udało się to wszystko uratować. Po ponad 3 miesiącach moje obie 3 weszły na swoje miejsce, nie są na dziąśle i czekają tylko na korektę, bo jeszcze nie do końca są dobrze ustawione. Tak to jest jak ma się prawie 21 lat i jeszcze zęby mleczne, które nie chcą wyjść i trzymają się hardo. 4 zęby straciłam, jak 3 stwierdziły, że mają dość i chcą wyjść. No ale, i tak było za późno. Gdyby nie wyrwanie to prawdopodobnie ponosiłabym swoje 4 mleczaki jeszcze z 2 lata, skubane nie chciały dziąsła opuścić i słyszałam tylko jak był łamane w pół, a później wydłubywane, bo nie chciały wyjść. Na szczęście mam to za sobą, a ile krwi...  😁
Milla
Tak długo Cie po kanałowce nie powinien boleć.

Zacznijmy od tego, że "zdrowy" (czy tam zaleczony) ząb w ogóle nie powinien bolec ;]

Pytałam dziś mojej dentystki, czy coś jest nie tak.
Podobno może to być spowodowane chorobą, jaką teraz przechodzę (przeziębieniem dokładniej).
Czy to prawda, że jakaś infekcja może podrażniać zęba?  🤔
Gieniaz ciekawosci. Masz wykupione dodatkowe ubezp. na zeby?? Moj maz sie "doubezpieczyl" 2 mies. temu w CSS i bedziemy testowac finansowanie implantu, bo sobie wczoraj zeba zlamal na pestce od oliwki (w chlebie!) 🙄 Jesli chodzi o robienie zebow, to bez zarzutu zwracaja kase.
Mamy tutaj b.fajna i b. dobra znajoma dentystke. Jezdza do niej ludzie czesto nawet z okolic Frankfurtu. Dobrze, ze ja mam zdrowe zeby 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 grudnia 2011 16:23
Pandurska nie mam nic dodatkowego, chociaz sie ostatnio ostro zastanawialam.

wlasnie z tego co wiem, te dodatkowe ubezpieczenia placa pelna summe (czy ta najwyzsza mozliwa z ubezpieczenia) za imlant dopiero po paru latach wplacania. wiec jak w pierwszym roku trzeba implant to oni ci placa doslownie grosze.

wiesz, ja mam przygody straszne z zebami, ale zawsze kasa mi placila. ok, profesjonalne czyszczenie place sama (85 euro), biala plombe tez. kanalowki mi placili, ale od 3 czyszczenia kanalow sama placilam (jakies 50 euro). hmmm no i jak to bylby koncowy zab a nie w "Reihe" to juz nie placa...

musze sie mocno zastanowic i omowic to z moja dentystka jeszcze.

daj znac czy zaplacili mezow calosc 🙂 i powodzenia przy zabiegu!
Gienia no wlasnie wrocil od dentysty z wyrywania tego zlamanca i lezy z mrozona fasolka na policzku  😉
Ta Krankenkasse o ktorej pisalam zwroci mu za implant 90%. Musisz byc u nich najpierw 3 mies, a potem zwracaja pieniadze. (Nasz przyjaciel jest maklerem ubezp. i wybral najlepsza oferte na rynku). W sumie, to sie bardzo oplaca, bo miesiecznie ma stawke 24euro, a w porownaniu z tym, ile sie placi u dentysty, to nawet nie ma o czym mowic.
Maz nie mial ubezpieczonego jednego zeba (mial kiedys tam wyrwany) i za implant w tamtym miejscu bedzie musial sam zaplacic, a ze jak sie wstawia 2 naraz, to jest  duzy rabat, wiec wyjdzie go tylko 600euro doplaty (a nie 1200).

Ja sie caly czas zastanawiam nad aparatem ort., ale to w tutaj takie kosmiczne ceny, ze wiesz..Niestety Zusatzversicherung nie pokrywa wad kosmetycznych (glupi nie sa 😉)) i chyba jednak taniej mi bedzie jezdzic do Pl raz na jakis czas. Ah, moze keidys sie w koncu zdecyduje..
Czy macie jakies sprawdzone sposoby na zlagodzenie bolu spowodowanego wyrastaniem ósemek? Na usunięcie idę dopiero za 3 tygodnie, umrę z bólu do tego powodu:/ Buzie moge otwierac tylko odrobinę, jak zamykam też boli, bo nadgryzam dziąsło. Łykam przeciwbólowe na masę i smaruje zelem na zabkowanie, bo inaczej nie moglabym jesc.
W połowie grudnia zaczęło mnie boleć "coś" po lewej stronie.
Poszłam sobie na wszelki wypadek zrobić zdjęcie panoramiczne, bo miałam i tak i tak do usunięcia ósemkę po lewej własnie, górną.
Poszłam do dentysty 3 dni temu, bolała mnie i góra i dół lewe - lekarz stwierdził, to usuwamy ósemkę.
Usunęliśmy usemkę, 24h minęło całkiem nieźle i jak mnie strasznie zaczęło boleć wczoraj w nocy.
Pojechałam na nocny dyżur i co? I okazało się, że to owszem, lewa strona, ale dół i siódemka.
Miałam ją kiedyś plombowaną, ale było tak głęboko, że zrobił się stan zapalny.
Dostałam ponad 2 ampułki znieczulenia a i tak bolało jak cholera przy borowaniu.
Skończyło się znieczuleniem do-nerwowym - aż zawyłam.

no i trujemy siódemkę, będzie kanałowe.
3 dni przy truciu ma prawo boleć, jadę cały czas na przecibólowych. Boli tak, że aż pulsuje mi ucho i dolna warga  🤔
Wistra Biedaku...współczuję, ja na szczęście nigdy nie miałam leczonych kanałowo ząbków.
Natomiast mam pytanie, czy wiecie gdzie w Warszawie można usunąć ósemki pod narkozą? Znalazłam dwie prywatne kliniki gdzie robią to za kase ;-/ próbuję dowiedzieć się gdzie można zrobić to w ramach NFZ..
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 stycznia 2012 14:41
Petit., Teraz narkozy się raczej nie stosuje, chyba że to naprawdę poważny przypadek (albo przy osobach niepełnosprawnych). Możesz poprosić o głupiego jasia - niechętnie też dają, ale bardziej są przychylni do jego podania niż do pełnej narkozy.
Mnie w tym roku czeka zabieg chirurgiczny kolana - ale ze znieczuleniem miejscowym. Słabo mi na samą myśl.
ash   Sukces jest koloru blond....
25 stycznia 2012 14:59
Petit podasz mi namiary na te kliniki gdzie pozbędę się ósemek pod narkozą?
usunęlabym wszystkie cztery za jednym razem.
Notarialna,
wolałabym miec oba kolana robione w znieczuleniu miejscowym, niż wyrywane ósemki 😉

Niemniej jednak jak dobry chirurg to nie jest najgorzej z tymi 8. Na Śląsku polecam Dr Włodarza.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 stycznia 2012 19:09
ash, Nie usuną wszystkich 4 na raz. Co najwyżej dwie.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 stycznia 2012 19:39
mozna usunac 4 na raz, nawet w miejscowym. znam takie przypadki, mi tez proponowal moj chirurg, ale nie odwazylam sie 😉 robilam na dwa razy  🙂
Miałam "przyjemność" wyrywania 4 zębów (co prawda nie ósemek) w tym miejscu. Polecam

Klinika Chirurgii Czaszkowo - Szczękowo - Twarzowej
Kierownik: Prof. dr hab. med. Hubert Wanyura
Adres: ul. Nowogrodzka 59
Telefon: 022 502-12-39

Ash podczas jednego zabiegu można wyrywać zęby po prawo albo po lewo, bo jeżeli usuną Ci z jednej i z drugiej strony to nie będziesz mogła otworzyć buzi  😉

Prywatne lecznicze w Warszawie np.
http://www.denticart.pl/oferta.html
http://www.dentis-stom.pl/
W tej drugiej klinice koszty są następujące-
za jeden ząb:200-450 zł (zależy od tego jaka ta ósemka jest, czy na zewnątrz czy w dziąśle i trzeba dłutować)
plus 450 zł narkoza na 1h ( w przypadku gdy zabieg trwa dłużej to trzeba dopłacić) + 10% wartości zabiegu (anastezjolog).

Czyli biorąc pod uwagę , że mam do wyrwania 4 ósemki, to koszty są dużę  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się