Galeria ogłowi

Julie chyba jednak czepianie się to twój żywioł, przynajmniej tak to wygląda 😎 Podgardla są zapięte dobrze, jeżeli masz do czynienia z końmi, (a zapewne jednak masz skoro tu siedzisz) to powinnaś zauważyć, że jeżeli koń opuszcza głowę do dołu, podgradle nieco opada na szerszą częśc ganaszy ( zgodnie za prawem grawitacjii) , przez co może sprawiać wrażenie dobrze przylegającego, ale nie za ciasnego.
Co do kwesti nachrapnika i skośnika daruję sobie Twoje uwagi. 🤔 nie mam koni od wczoraj.
Ten wątek to galeria ogłowi, a nie kącik czepiania się dla zasady, od przesady do przesady. Wydaje mi się, że nie ma tutaj obarazków wołających o pomstę do nieba, gdzie aż prosi się żeby coś poprawić, bo inaczej koniowi stanie się krzywda.
joakul, ale akurat na drugim twoim zdjęciu widać wyraźnie, że to nie jest kwestia opadnięcia podgardla, bo tam jest mocno naprężony cały pasek. Nie jestem zwolennikiem wiszących pasków podgardlanych, ale w żądnym położeniu głowy ten pasek nie powinien być napięty. A u Ciebie jest.

W nachrapnikach natomiast nie widzę nic złego - pasek krzyżowy często ciągnie nachrapniki w dół, szczególnie takie cienkie - zresztą kwestia dopięcia ich też jest uzależniona od preferencji konia - są konie, u których dopinamy ciasno pasek krzyżowy a luźniej nachrapnik - zazwyczaj to te, które lepiej chodzą w nachrapnikach hanowerskich.
epk

ten sam koń, na tych samych zawodach, to samo podgardle:




czasami to poprostu kwestia zdjęcia.
I gwarantuję że ten koń do dziś żyje i się nie udusił.
Zwracam honor w takim razie, co do podgardla  :kwiatek:
Jednak co do nachrapnika i skośnika na tym zdjęciu zdania nie zmieniam: Nie są dobrze dopasowane.
Co z tego, że nie woła o pomstę do nieba? No nie woła, żadna tragedia, ale jak dla mnie coś co jest pokazywane w galerii jakiejkolwiek, zwłaszcza przez kogoś "kto nie ma koni od dziś" powinno być perfekt.
Przepraszam za  🚫
Julie, niestety akurat to ogłowie tak ma, jakby się nie zapięło, na niektórych koniach poprostu zjeżdża... Myślę, że właśnie dlatego warto umieścić to zdjęcie w galerii - dopóki jest nowe wygląda ślicznie, a później dzieje się z nim To 😉
Więc może mój żywioł - "czepianie się" - komuś się jednak przyda. Widocznie nachrapnik jest wykonany ze zbyt cienkiej, miękkiej lub giętkiej skóry.
Bo z tym, że powinien być prosto i nie dotykać kości jarzmowej, chyba każdy się zgodzi? No popatrzcie na to zdjęcie. Nie rozumiem dlaczego się upierasz joakul, że tak jest OK. Taki, lub tak zapięty nachrapnik po prostu nie spełnia swojej funkcji, moim skromnym zdaniem. Sposób dopasowania ogłowi w tym wątku nie podlega dyskusji?  😀
Ja naprawdę nie zajrzałam do tego wątku w celu czepiania się, ale co poradzę, że na poprzedniej stronie na wielu zdjęciach nie jest tak jak być powinno.
No przepraszam, ale też nie mam koni od dziś, mam oczy i widzę!
Już znikam, już się nie odzywam, przepraszam, co złego to nie ja!  😉
Tak, wszelkie proby dopasowania tego "prestizowego" oglowia na konia konczyly sie u mnie zawsze frustracja. wykonane jest z jakiegos badziewia, ktore rozciaga sie niczym guma... efekt wizualny zawsze watpliwy... dodatkowo paski bardzo szybko rozdwajaja sie na koncach wiec zawsze trzeba walczyc, zeby to w szlufki powkladac.
straszny bubel za 1000 zl....
cieciorka   kocioł bałkański
23 czerwca 2011 19:08
Julie, nie wszystkie muszą być prosto, niektóre przecież są profilowane w dół 🙂
Olla miałam 3, obecnie mam 2 ogłowia Prestiga i jestem zadowolona. Nigdy żaden pasek mi się nie rozdwoił na końcówkach. Prawda jest jednak taka, że o taką skórkę trzeba zadbać częściej niż czasami.
Julie A ja się uprę przy swoim. Koń koniowi nie równy, temu akurat sprzyja wyższe zapięcie. Chociażby dlatego że jest to koń mocno zgrzytający.
Jeżeli masz jeszcze jakieś wirtualne 'uwagi', napisz na pw, szkoda zaśmiecać galerię. 
Już nie mam, nie zaśmiecam. Wyraziłam swoje zdanie. Mogę się mylić, oczywiście.  :kwiatek:

cieszę się, że doszłyśmy do porozumienia  😉
ale ta elastyczna "skorka" troche sie wrzyna w potylice... malo komfortowy dla konia ten material. ktos wie co to wogole jest? jakas elastyczna tasma w srodku a po obu stronach naprasowana warstwa skorzanej mielonki?
Nigdy żadnego z moich koni nie obtarło, nie wrzynało się w potylicę. Może mówisz o E-60? To ogłowie nie jest dodatkowo podszywane tak jak E-39.
aha, to po co Ci ten misiek na potylicy?
koń obtarł się od kantara na padoku  🤔wirek:
Stubben Dublin kolor havana od Dramki :kwiatek:
(Wiem ,wiem ... kiepskie zdjęcia, ale lepszych na razie nie mam)
Odświeżę trochę ten wątek  😉

Ogłowie Prestige E101 HIGH LINE



Ogłowie meksykańskie BRANDSBY



Ogłowie VillaHorse + nachrapnik p.Markowy


Fair Play Venezia cob.
Kieffer Madonna II + naczółek od Artemisa
Armara - Twoje zdjęcia do galerii są cudowne


Tutaj
ogłowie Global
nie wiem jaki model

duże foto

http://imageshack.us/photo/my-images/857/dsc08085.jpg/


albo to drugie

duże

http://imageshack.us/photo/my-images/833/dsc09618n.jpg/
Dziękuję Cierp1enie  :kwiatek:
armara, przepiękne  😍
Co polecacie dla kobylki z avatara: Artemisa w brązie czy czerni?
armara, przepiękne  😍
Co polecacie dla kobylki z avatara: Artemisa w brązie czy czerni?

Dzięki  :kwiatek:
Trudny wybór, ale ja artemisa wolę w czerni  😜
Czerń kusi, tle że reszta sprzętu w ciemnym brązie  🤔
Mam zamiar wybrac pomiędzy Artemisem a Kiefferem Ullą  😍
Stubben 1600 Tipperary ebony i naczółek Shining 4200


Edit: poprawiłam nazwę naczółka
atena23 a Kieffer Ulla występuje w brązie?
Kiedyś jeździłam w stajni gdzie było kilka takich ogłowi.
Znalazłam tylko to zdjęcie.
Ogłowia są dość ciekawe według mnie 🙂
nachrapnik ursusowy+naczolek ursusowy z dodanym przeze mnie lancuszkiem
Herkules na pierwszym w Globalu nie pamiętam modelu, a na drugim zdjęciu w no name.
No to i ja dodam foteczki!
dwa pierwsze zdjęcia:
Ogłowie Hooks Artemis Cob, na głowie niedużej folblutki, nachrapnik za duży, naczółek mógłby być dłuższy i przez to bardziej opadający!
trzecie zdjęcie:
Ogłowie Hooks Carlow Cob, na głowie tej samej folblutki, nachrapnik za mały, zapina się na ostatnie dziurki a klamra wypada akurat na pysku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się