Nasza twórczość fotograficzna cz. II

m.indira   508... kucyków
16 lutego 2012 18:46
za moich czasów o warsztatach to mozna było pomarzyć, a więc sprzęt domowy i od feniksa przez Zenity i Pentaxa, hybryda Minolta, i d60 nikona obecnie, a nauka, zanim trafił mi sie przedmiot fotografika obróbkę miałam w jednym palcu i ciemnie w domu, a potem 5 lat kucia przedmiotu i trening...
focę ogladam usuwam i tak w kółko, w miarę wiem czego się wystrzegać, kiedy moja puszka nie da już rady a kiedy obiektyw, popełniam błędy, mam tendencje do przekrzywiania kadru, i unikam jak ognia ciasnoty...
a tutaj przykład jak moje pudło poradziło sobie w kopalni przy iso 200 i kicie, i przyznam się że strzeliłam to z ręki i bez stabilizacji, f-4.8 ogniskowa 32mm, czas 1/1.3 s
ja nie lubię portali o fotografii, wkurzają mnie dywagacje o niczym


Sznurka
na masowym (teraz) plfoto jeszcze 5-7 lat temu ludziom sie chciało pisać, radzić, podpowiadać.
Jak wpadał gniot, to 2 pisało "gniot" a 2 innych pisało o wadach i nieskonałościach zdjęcia.
Słowo "gniot" należało ominąć łukiem żeby się nie stresować. Radzących należało uważnie przeczytać.
Przejżeć inne komentarze radzącego i zdecydować, że od tej chwili śledzimy delkwenta patrząc co radzi innym.
Takich fachowców robiących świetne zdjęcia, którym chciało się pisać było sporo.
I to był najlepszy kurs fotografowania 🙂 Omówienie błędów na przykładach.

Teraz już im się pisać nie chce ale wielu nadal robi świetne zdjęcia i warto ich podglądać.
Na plfoto warto zajrzeć do:
Harnut, telegraf,  - krajobraz
h h a n a , eco, fotoalterego,  - portret
Lego99, Kuszący - architektura
piotrzon, Slawekol, Zbigniew Woźniak, Włodzimierz Barchacz,  reportaż
Maciej Dakowicz podróże
procyon gwiazdy
Baku przyroda
i wielu, wielu innych których nie wymieniam.
Uważny oglądacz sam znajdzie swoich mistrzów 🙂

Jest na plfoto zdobywca nagrody z  tegorocznego World Press Photo - szkać trzeba autora barnej. W portfolio jest nagrodzone zdjęcie.
Jest galeria Retro w której można pokazywać stare zdjęcia znalezione w piwnicach, strychach i starych rodzinnych albumach. Zdarzają się rarytasy.

Możliwości samorozwoju jest wiele.

Dodam jeszcze, że plfoto ma w swoich szeregach czołówkę polskich fotografów przyrody. Zarówno amatorów (świetnych) jak i zawodowców.
Jak się widzi takie portfolio to człowiek najpierw nad sobą zaczyna płakać  😀 a potem to już tylko zachwyt  🙇

http://plfoto.com/13742/autor.html
szemrana, przejrzę sobie to co polecasz, czasami zajrzę na Nikoniarzy, ale po chwili zwykle żałuję;]
chociaż ja dalej za książkami obstaję i albumami, upieram sie bo w internecie tak naprawdę człowiek wzrokiem "skanuje" treści, ja zdecydowanie wolę mieć coś namacalnego, chociaż wiadomo ze nie zawsze się da
teraz niejakiego Moosa Petersona czytam, dziwna pozycja,  fatalnie  przetłumaczona ale jakieś nowe wnioski się wyciąga

a kupujecie jakąś prasę tematyczną? dawno temu i nieprawda była taka gazeta Pozytyw, na poziomie, fajna, potem ewoluowała w stronę postmodernistycznego bełkotu a teraz mam wrażenie ze nie ma tak naprawdę ciekawej gazety na poziomie


a jak będę duża i bogata to kupię sobie mało rzucającą się w oczy M9;]

Prasy o fotografii nie kupuję, czasem podkradnę na dwa dni od znajomej z kiosku Digital Foto Video, Foto Kurier - przeglądam pobieżnie i rzadko coś mnie tam zatrzyma na dłużej.
Lubię za to kwartalnik Fotografia - czasem aż kupuję 🙂
Namiętnie lubię oglądać wszelakiego rodzaju albumy fotograficzne - zarówno te autorskie jak i tematyczne.
Często macam a czasem kupuję 🙂
głupio gadam, jest jedna gazeta, aczkolwiek bardzo niszowa i niestety kiepsko rysuje się jej przyszłość "Foto Natura", polecam zwłascza jak komuś chodzenie po krzakach bliskie
Sznurka
a to jeszcze wychodzi ?
Znalazłam ich stronę ale tam widze tylko jednen numer z 2011 roku

http://www.fotonatura.pl/rocznik/2011/
szemrana, wychodzic ma ale blizej nie wiadomo jak czesto, aczkolwiek wykupilam prenumerate na 2012 r wychodzac z zalozenia ze to tez forma wsparcia dla wartosciowej pozycji
m.indira   508... kucyków
16 lutego 2012 22:44
szemrana na plfoto dawno temu zamieszczalam zdjecia, baku dla mnie mistrz nad mistrze w ulubionych od poczatku... pejzaże powalają niektórych,makro super miał jeden człek ale znikną wraz ze zdjęciami, a mnie pobraniówki zostały na pamiątkę...
niestety,prawdą jest co piszesz o komentarzach, coraz trudniej o pomocną opinię,ale tak jest wszędzie...
jedna z lepszych jakosciowo stronek z fotkami...
m.indira ja od dawna jestem mało aktywna na plfoto ale ciągle tam zaglądam.
Przeglądam zdjęcia retro, zaglądam do ulubionych od dawna obserwowanych autorów - czasem coś u nich piszę.
Zaglądam do reportażu, na TOP oraz DNO.
Z fotograficznych stron często bywam na rosyjskim www.photodom.com.
To takie międzynarodowe miejsce spotkań dla fotografii.
Świetnie prowadzone rankingi, warte uwagi polecane przed redakcję portfolia
Jest tam też coś, co przyciąga moją szczególną uwagę a mianowicie jedyne w swoim rodzaju zestawienie :
4 zdjęcia (często kompletnie różnych autorów) o podobnej tematyce, stylistyce czy temacie fotografii.
Tu przykład takiego zestawienia
http://www.photodom.com/featured/photos

Na więcej fotobuszowania po sieci czasu brak 🙂

trzynastka   In love with the ordinary
17 lutego 2012 13:43
Sznurka - ja polecam www.1x.com 😉
nine, znam, znam i lubię
artlimited też polecam
Dodane do ulubionych 🙂 Będę zaglądała pod oba sznurki
Ja zaglądam też na Fotoferię http://www.fotoferia.pl Oczywiście nie dla komentarzy, lecz dla zdjęć.
Ja zaglądam też na Fotoferię http://www.fotoferia.pl Oczywiście nie dla komentarzy, lecz dla zdjęć.


jołkipołki jakież tam cudeńka są
Są 😉 Czytać nie ma co, ale jak się wie o co chodzi to można się sporo nauczyć 😉
trzynastka   In love with the ordinary
18 lutego 2012 16:53
Przysięgam, ze kiedyś sobie kupie konia tylko po to by zawsze móc podjechać do stajni i pofocić go.
Nie kiedy ktoś może, tylko kiedy ja mam czas i jest piękne światło. O.
Ostatnie dni mnie dobiły.
Umówiłam się na piątek na fajne sesje, niestety za bardzo sypało kiedy modele mieli czas. Uspokoiła się pogoda jak już nie mogli.
Dzisiaj to samo, rano deszcz i syf, po południu jak już nikt nie mógł to piękne słońce.
A głupio mi tak samej przyjechać do czyjejś stajni i robić zdjęcia. Wole mieć chociaż jedną znajomą twarz obok siebie.
No i zima się skończy, a ja nie będę miała nawet pół porządnego śniegowego zdjęcia.
Bishone   Bishone story ...
18 lutego 2012 17:42
m.indira niesamowite ! 😀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
22 lutego 2012 14:57
Co zrobić żeby śnieg nie był prześwietlony a koń i modelka za ciemni? Robię zdjęcie, często przyciemniam w programie bo wydaje mi się że "będzie ok" i albo śnieg mniej przepalony i modele ciemni albo modele ok i śnieg świeci po oczach 😵

ostatnie fotki:




Przysięgam, ze kiedyś sobie kupie konia tylko po to by zawsze móc podjechać do stajni i pofocić go.
Nie kiedy ktoś może, tylko kiedy ja mam czas i jest piękne światło. O.
Ostatnie dni mnie dobiły.
Umówiłam się na piątek na fajne sesje, niestety za bardzo sypało kiedy modele mieli czas. Uspokoiła się pogoda jak już nie mogli.
Dzisiaj to samo, rano deszcz i syf, po południu jak już nikt nie mógł to piękne słońce.
A głupio mi tak samej przyjechać do czyjejś stajni i robić zdjęcia. Wole mieć chociaż jedną znajomą twarz obok siebie.
No i zima się skończy, a ja nie będę miała nawet pół porządnego śniegowego zdjęcia.

wpadaj do mnie :P mam swoje konie i czas zawsze jest 🙂
MartaBaranowska, to jeszcze PRE kup 😉

Misskiedis, fotografuj siwki 😉 Matryca ma zbyt małą rozpiętość żeby jednocześnie dobrze naświetlić scenę o takich światłach i cieniach. Trzeba posiłkować się obróbką. Najlepiej trochę niedoświetlić śnieg, aby go nie przepalić i wyciągać cienie. W cieniach informacji będzie jeszcze sporo, w przepale żadnych.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
23 lutego 2012 13:18
czyli lepiej robic troche niedoswietlone i rozjasniac? Dobra, bede probowac, dzieki Abre, jak zwykle pomocna 😀
trzynastka   In love with the ordinary
23 lutego 2012 15:04
Marta - dzięki za zaproszenie, szkoda, ze tak daleko 🙂
Na szczęście udało mi się następnego dnia podjechać do stajni i zrobić kilka zdjęć.
Ze względu na szarugę, brązowy śnieg i ogólną syfiatość pogodowo-istnieniową szału nie robią ale zawsze jakieś są 😉







i kilka starych  i nowych, których nie wrzucałam tu, a zdążyłam polubić 😉













Facella   Dawna re-volto wróć!
23 lutego 2012 17:34
nine dałabym sobie palec uciąć, że wrzucałaś gdzieś tu na r-v zdjęcia maszynek z Niemiec  😁
trzynastka   In love with the ordinary
23 lutego 2012 17:36
Do wątku o akcjach w Verden wrzuciłam tylko to jedno zdjęcie 3 od dołu 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 lutego 2012 17:44
nine, strona 101 tego wątku. wiedziałam  😀iabeł:
edit: [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,35683.msg1175106.html#msg1175106]link[/url]
trzynastka   In love with the ordinary
23 lutego 2012 17:47
faktycznie, zwracam honor  :kwiatek:
m.indira   508... kucyków
23 lutego 2012 20:55
nine a cóż tam na pierwszym się dzieje wokół głowy dziewczyny jakaś pikseloza 😉 ?

przepalenia, no normalnie ze sniegiem jest masakra, trudno naprawdę dobrze zrobić fotkę bez obróbki i tak jak mówi Abre, lepiej ciemniej niż jaśniej i PS da radę
ja jakos tylko raz się bawiłam przepalenia śniegu usuwając, jakoś udaje mi się tragedii uniknąć
trzynastka   In love with the ordinary
23 lutego 2012 20:59
m.indira - to jest kawałek rozmytego przez bokeh słupa 😉
Przyznam, ze wcześniej go nie zauważyłam, potem myślałam, ze to brudny obiektyw ale po przejrzeniu reszty zdjęć, to słup ! 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 lutego 2012 21:02
Taka landrynka, ale ją lubię:

m.indira   508... kucyków
23 lutego 2012 21:09
moja znajoma miała kiedyś podobną fototapetę Strzyga, landrynka do obrzygania ale jaka nastrojowa i szczera
to pokazuje że kiczor też bywa piękny
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się