Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
23 lutego 2012 21:10
Ale super obrysowane kontury dziewczyny! Jak wklejona 😜
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 lutego 2012 13:15
gdyby m.indira nie napisała o tym słupie, to nawet bym go nie zauważyła  🤔

wow, Strzyga, jak ja lubię takie kicze  💘
Mam problem z jakością zdjęć, która leci na łeb, na szyję przy obróbce. A robię wszystko tak samo jak przy poprzednim body [zmniejszanie w PS]. Jakiś pomysł gdzie leży przyczyna? Nie mogę na to patrzeć. 🤔
flygirl, mamy wróżyć? Skąd mamy wiedzieć co robisz i co robiłaś kiedyś?
Jasność, kontrast, zmniejszenie na tych samych parametrach. A jakość milion razy gorsza.
Najwyraźniej nie jest tak samo, skoro jest gorzej. Napisz dokładnie co robisz.
Trochę przyciemniam, zwiększam kontrast, zmniejszam do 800x533, wszystko w PS 7.0 CE, a potem te zmniejszone podpisuję w Gimpie i nadpisuję. W sumie jedyną różnicę jaką mam pomiędzy tym a tamtym body to rozmiar dużego zdjęcia. W poprzednim było 3088x2056 a teraz mam 2592x1728. Obiektyw ten sam. A poprzednie body to Canon 450d, a teraz 600d. Nic więcej nie robię i nie robiłam.
Ronin.   Każdy orze jak może.
26 lutego 2012 14:31
Ja też ostatnio zaczęłam robić zdjęcia ! a oto kilka z nich  🙂 :
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 lutego 2012 15:53
Ronin., powiem tak: dużo pracy przed Tobą.
nie rozumiem zamysłu pierwszego zdjęcia. jest nieostre i rozmazane zupełnie bez ładu i składu. na drugim zdjęciu uwagę odwraca czerwone wiadro w tle. na trzecim ostrość uciekła na gałązki, zabrakło poziomu a szkoda, bo scena ładna. czwarte przeładowane po prawej i ucięte ucho.
i nie wiem czy te zdjęcia nie są trochę za duże...

dzisiejsza Młoda:

edit: teraz to nie mam pojęcia do czego wyrównywałam pion-poziom  😵
Ronin.   Każdy orze jak może.
26 lutego 2012 16:09
Facella ,dzięki za porady  😀
trzynastka   In love with the ordinary
26 lutego 2012 16:32
coś Ty mu w oko/ pyszczek zrobiła, że on taki wyblaknięty biedny ?
I co do pytania "do czego równałaś" stawiam, ze do niczego 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 lutego 2012 16:34
nine, zabiłam obróbką  😵
chyba już wiem do czego, do tej poziomej belki tuż pod kotem... chyba ona jest równa
trzynastka   In love with the ordinary
26 lutego 2012 16:36
Musisz to koniecznie poprawić, bo się bidny zlał z jasnymi deskami i wcale nie jest "mocnym punktem", którym zapewne chciałaś żeby był. 😉
Edit: fioletowe ucho też nie prezentuje się najlepiej. 😉
edit2: pietro niżej ;P
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 lutego 2012 16:43
fioletowe ucho to już wina złego balansu  😡
trzynastka   In love with the ordinary
26 lutego 2012 16:44
nie wiem czy nie pisałyśmy równocześnie, więc zacytuje sama siebie 😉

edit2: patrzę na to zdjęcie i jednak trzeba było ciaśniej kadrować, za dużo linii stwarzających wrażenie, że zdjęcie jest krzywe.
Stanąć na wprost i cyknąć tak, żeby były drzwiczki, kot i po kawałeczku desek [tych fioletowych], najlepiej szerokości tej poziomej belki.
co poprawić w tym zdjęciu? Proszę o rady z góry dzięki

konwalia po pierwsze jest przepalone, po drugie, pomijając kadr kompletnie bez pomysłu, to bez sensu umieszczać konia małego, zajmującego 1/4 kadru, gdzieś tam z boku, zero miejsca po lewej i cała przestrzeń kosmiczna po prawej. A po trzecie koń w nieciekawej fazie ruchu i tło (żółte budynki) kiepskie. Nieciekawy moment do fotografowania, kadr bez sensu (przynajmniej ja owego sensu nie widzę) i poleciały Ci parametry. Piszę to wszystko, bo wiem, że masz kilka lepszych zdjęć i zastanawiam się, co to, które osobiście usunęłabym z aparatu, tu robi 😉
Atamanka  :kwiatek: niestety innego tła nie mamy
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 lutego 2012 18:06
nie wiem czy nie pisałyśmy równocześnie, więc zacytuje sama siebie 😉

[quote author=nine link=topic=35683.msg1318206#msg1318206 date=1330274211]
edit2: patrzę na to zdjęcie i jednak trzeba było ciaśniej kadrować, za dużo linii stwarzających wrażenie, że zdjęcie jest krzywe.
Stanąć na wprost i cyknąć tak, żeby były drzwiczki, kot i po kawałeczku desek [tych fioletowych], najlepiej szerokości tej poziomej belki.

[/quote]
na to wygląda  😉
wiem, że tłumaczenie głupie, ale nie chciałam włazić w błoto po kostki i wolałam zostawić tak jak jest...
Facella, a na co ostrość łapałaś? Bo kot jest przepalony tragicznie i najbardziej ostry to gwoźdź sie wydaje...
To że pion/ poziom jest najmniejszym problemem tego zdjęcia...
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 lutego 2012 18:59
na kota, którego w końcu zniszczyłam obróbką.
m.indira   508... kucyków
26 lutego 2012 18:59
Facella zawsze w takich przypadkach ustawiasz pion, nigdy poziom kłania się perspektywa, bowiem krzywy spód(i tak ta deska jest krzywo) by tak nie raził niż krzywy pion... no długo musiałam na kota patrzeć by sie dopatrzeć tego pysia 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 lutego 2012 19:01
nie będę się usprawiedliwiać, zdjęcie zwyczajnie jest nieudane... cofnęłam się chyba. edit: w sensie w rozwoju.
trzynastka   In love with the ordinary
28 lutego 2012 14:11


Edit: i jeszcze takie, pod tytułem "chciałam być kreatywna" 🙂



Edit2 : w sumie jak już mam je dodane na fb to wrzucę wam tu też 🙂 Nie ukrywam, że jestem szalenie zadowolona z wczorajszego dnia.





co poprawić w tym zdjęciu?

dosiad?? 😂 😂 😂
Nine ostatnie najpiękniejsze, super! 😜
m.indira   508... kucyków
28 lutego 2012 17:50
wczorajszy pokaz ułanów 22 Pułku Ułanów Podkarpackich w Skaryszewie na Wstępach...
takie sobie pomysłem na inne czasy

trzynastka   In love with the ordinary
28 lutego 2012 18:11
Nine ostatnie najpiękniejsze, super! 😜
 

Dzięki 🙂
m.indira - ciapnij minimalnie dół. Barierka kłuje w oczy.
Niewielkim przekadrowaniem uzyskasz dziewczynę wpatrzoną w ułana 🙂 a tak masz widza za barierką 🙂

nine - super, ale to ostatnie najfajniejsze
trzynastka   In love with the ordinary
28 lutego 2012 21:33
Szemrana dzięki. Zastanawiam się, czy filtr połówkowy szary uratował by pierwsze zdjęcie, czy może wtedy koń byłby czarną masą?

edit: z tego dębowania mam jeszcze kilka tylko już nigdzie tak ładnie nogą nie pociągnął wody 🙂
Zaraz dodam tylko się wgrać muszą.

edit 2: są 😉



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się