DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

dzięki 😉
to jeszcze jedno przymarudzenie- bo ceny są różne dość - od 11 zł do 26 (bo 13 zł za 0,5 mb)  - czy mogą być jakieś znaczne różnice w jakości? bo na moje laickie całkiem oko opisy wyglądają identycznie  😵 brać najtańszą?
http://allegro.pl/listing.php/search?string=kodura&category=76713&description=1
edit - linka nie wkleiłam 🤦
bierz najtańszą
O matko. w końcu sama stworzyłam coś co wyglądem przypomina derkę. 🙂
Kobyła miała ADHD więc nie dało się zrobić lepszych zdjęć. 🙁 No i jest trochę za duża w klacie, tak więc do poprawki.
Do kompletu są polarowe owijki w tym samym kolorze ale nie posiadam chwilowo zdjęć. 😉
Wrzucam zdjęcia derki od ivett, miałam je zrobić już dawno temu, ale niestety dopiero wczoraj dojechałam do stajni i takowe foty poczyniłam. Zdjęcia są halowe i oczywiście brzydkie, obiecuję, że kiedyś dokonam ich w świetle dziennym, żeby dobrze oddać kolor. A kolory to jak zimowa kol. eskadrona cofee/berry. Derka leży idealnie na koniu, jest super dopasowana i leciutka. A obawiałam się o rozmiar, bo po tak niejasnych komunikatach ode mnie  do ivett w sprawie rozmiaru to mogło być różnie 😁 Ale wyszło zajebiście. Ivett jest Divą maszyny 😅




🙂 🙂 🙂

A ja sie pochwale moją derka szyta pare miesiecy temu

na kucusia



dap_film, prześliczna derka! Serio, jestem pod wrażeniem 😍 a Kucuś jaki rozmarzony 💘
czerwony komplet nauszniki w nieco innym odcieniu
pozomeczka1   jazda w harmonii z koniem jest sztuką
23 lutego 2012 11:52
Ufff...wreszcie skończyłam mój polarowy kaptur dla kuca  😅 nie moge się doczekać jak będzie wygladał na właścicielu  😀


hanoverka, bardzo ładną derke kupiłaś,bardzo mi się podoba  😍
kaptur super i sznurek na miejscu gratulacje  😎
wszystko jest przepiękne!
mam do Was pytanie. Chcę zrobić sama pad. Z tego co wyczytałam, to używana jest alcantara, gąbka na wypełnienie?  Co dać na drugą stronę (tą od konia)?  I jeszcze jedno pytanko: trochę nie mogę się połapać w tych instrukcjach, czy wystarczy dać materiał spodni, gąbkę, materiał wierzchni? Czy między nimi jest coś jeszcze?

A teraz w razie niepowodzenia pytanie do ivett, czy jest możliwość zamówienia u Ciebie pada? I jeśli tak to w jakiej mniej więcej cenie?
Witam!
Przeczytałam prawie cały wątek i rozśmieszyła mnie pewna rzecz! Widziałam tu zdjęcia uszytych "ochraniaczy" na klatkę przeciwko obcieraniu się konia od derek, "ochraniacze" uszyte z polaru!
Pracowałam półtora roku w Uk, konie wiekszośc golone ale derkowane wszystkie 24h na dobę w różnych ilościach derek i powiem Wam czego się nauczyłam! To własnie polar obciera konia najbardziej! I jak widzę zdjęcia koni lonżowanych albo puszczanych na padok w derkach polarowych to mi sie smutno robi!
"Ochraniacz" powinien być zrobiony ze śliskiego materiału tak aby mógł swobodnie poruszać się po końskiej sierści a zeby derka na nim takze poruszała się "ślizgiem" nie wywołując przy tym efektu naelektryzowania jaki jest przy polarach!

Żebym nie została zlinczowana to powiem tak: Przetestowane na wielu koniach!

Sama zakupiłam owy ochraniacz w oryginalnej nazwie BIB hand made bo podobał mi się kolor!
Jakoś komórkowa!

zdjecie za duze
deborah   koń by się uśmiał...
23 lutego 2012 20:48
pozomeczka1, uszyty ładnie ale wydaje mi się trochę za wąski. mierzyłaś dokładnie?


pochwalę się moją derka. zdjęcie już właścicielka wrzucała do derkowego wątku

[img]http://re-volta.pl/galeria/img/62555[/img]



cień wiatru   Coś się kończy, coś się zaczyna…
23 lutego 2012 20:56
przepraszam jeśli juz było, ale chciałam zapytać, gdzie  można kupić  dwukolorowe lamówki takie jak w cottonach?
draskaeb to szkoda, że Ci smutno, najważniejsze, że mój koń na wybiegu w polarze szczęśliwy i nieobtarty :]
deborah   koń by się uśmiał...
23 lutego 2012 21:16
draskaeb, moje konie od 4 lat łażą calą zimę w derkach podszytych polarem 24h na dobę i żaden nie ma najmniejszego obtarcia.. nie generalizowałabym zatem. jeden obetrze się od śliskiego nylonu nawet inny nie będzie się obcierał od żadnej derki.
Mój wyciera się nawet pod ochraniaczem z lycry i ze śliską od spodu derką.
draskaeb mówisz o tej mojej koszulce?



która podszyta jest od spodu śliską podszewką?? 😉

pozomeczka1   jazda w harmonii z koniem jest sztuką
23 lutego 2012 21:51
Deborah,Ta Kobyłka na którą to robiłam ma niezwykle chuda szyje i dzisiaj przymierzyłam i kaptur lezał jak ulał,nawet sama się zdziwiłam bo lezał na niej jak "druga skóra"naprawde super wyglądała może potem wrzucę foto ale to jakość komórkowa więc nie spodziewajcie się rewelacji
draskaeb, myślę że konie, które obcierają się od wszystkiego obetrą się od wszystkiego 😉 Natomiast zwykłym, które obciera np. tylko twardy drelich, osłonka polarowa w zupełności wystarczy.

I taka mała porada - wiesz, na tym forum mamy jeszcze oprócz wykrzyknika: kropkę, przecinek, wielokropek, znak zapytania 😉. No mówię Ci, full wypas, więc zapraszamy, korzystaj! 🙂
w sumie zimą konie to i od łydek się wycierają więc apeluję ODSTAWCIE ŁYYYYYDKI ! 🤣
bez urazy  😀iabeł:
Hehe no wykrzykniki mnie rozwaliły  🤣

Dzisiejszy wszechsronno-ujeżdżeniowy stąd taki dziwaczny kształt. Kolor taki  😉
Zorilla
Fajny, nawet bardzo fajny. Jeden z najlepszych w Twoim wykonaniu 🙂 Problemy z maszyna mineły?
Minęły, wyregulowałam sobie i na razie jest OK.
No też takie mam wrażenie, oczywiście moje mistrzostwo fotografii robi z prostych rzeczy krzywe  🤣 ale bardzo mi się podoba także. Dzięki  😉
deborah   koń by się uśmiał...
23 lutego 2012 22:18
ivett, i całą ideologię szlag trafił 😉
co zrobić  😉
ivett , Twoja koszulka to jedna z niewielu, która ma śliskie podszycie jakie widziałam na necie! ;-)
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 lutego 2012 10:05
A moja polarowa piżamka nie ma śliskiego podszycia, koń stoi w niej w boksie całą noc, w tej chwili jest to sporo czasu bo ok. 12 godzin, koszulka jest dość dopasowana-choć, BTW, ułożyła się i choć miało tu kilka osób obawy- w tym ja- czy nie będzie maława, jest idealna, nie odstaje ale też na pewno nie krępuje, i konisko się nie obtarło. Choć nie jest golony, może to dzięki temu też.
bo Twoja koszulka miała grzać i miała być elastyczna, dlatego sam polar
deborah, derka bardzo ładna, ale osobiście brakuje mi klapy na ogon 😉
deborah   koń by się uśmiał...
24 lutego 2012 10:57
to derka stajenna. nie było zamówienia na klapę więc jest bez klapy 😉 cieszę się że się podoba 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się