DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

hehe🙂
chronię 🙂 bez tych rączek już dawno wylądowałabym na utrzymaniu męża    😉
ivettowa zimówka/podpinka, że ślicznym kołnierzykiem, którego niestety nie widać..

i moja treningówka
Mam pytanko do ivett, mianowicie jakie wymiary ma ten czaprak?  🙂 To, co chcę wiedzieć zakreśliłam kolorami. Proszę o odpowiedź, bo chcę się pobawić w tworzenie własnych "dzieł", chociaż wątpię aby coś z tego wyszło. 🙂

Tak nawiasem, to piękne derki Pani robi 🙂
Wyglądają jak derki za 500 zł 😀
Moje wczorajsze dwa "dzieła":
zrobiłam pessoa DIY 🙂 koszt wykonania: 40 zł (owczą skórkę miałam na stanie)
niestety musiałam obyć się bez bloczków, bo nigdzie nie mogłam ich zaleźć. Linkę przewlokłam przez oczka od karabińczyków i z tego co widzę w niczym nie przeszkadza takie rozwiązanie, linka swobodnie się przesuwa i nic się nie blokuje
Póki co ma za sobą pierwszy crash test, i generalnie spisuje się ok.
zdjęcie robione przed ostatecznym docięciem sznurków, zrobieniem regulacji:
(wszystko luźno bo to pierwszy raz siwego w pessoa)

Mam pytanko do ivett, mianowicie jakie wymiary ma ten czaprak?  🙂 To, co chcę wiedzieć zakreśliłam kolorami. Proszę o odpowiedź, bo chcę się pobawić w tworzenie własnych "dzieł", chociaż wątpię aby coś z tego wyszło. 🙂



czerwony 58cm
zielony 50cm
fioletowy 65cm
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 marca 2012 09:53
ivett -  czy turkusowy czaprak ze zdjęcia zamieszczonego powyżej to kolor trzeci od góry w zestawieniu ( błękity/zielenie ) ?

Przepraszam, że tak dopytuję 😉 ale pad w tym kolorze jest kolejny na mojej liście  😜
zgadza się 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 marca 2012 09:58
Dziękuję bardzo  😍
Ruda77 bardzo fajne! Sąd miałaś taką skórę? Kryształki doczepiałaś pojedynczo czy miałaś taki 'pasek' 4 rzędowy?
Skóra jest ze starych skórzanych wodzy, docięta przeze mnie na wymiar nożem ( ręce całe poranione 😵 ). Miałam paski całe 2 rzędowe, na zdjęciu nie widać ale ten dolny jest złoty. Do skóry przykleiłam klejem do biżuterii, który można kupić za grosze w empiku 🙂
ruda77 - naczółek super  😍 właśnie - skąd miałaś kryształki w takiej jakiej formie?

i pytanie do szyjących ( a może nie tylko:P) - czy wszystkie pady (takie jak euro-sar, anki itd) mają wymiar po grzbiecie mniejszy niż dolny? i dlaczego? jak zrobie równy to wyjdzie jakoś brzydko albo nie funkcyjnie?
właśnie robie projekt na swój rajdowy (czyli dłuższy żeby sakwy, worki, owsiaki się mieściły) i mierząc stripe euro-stara to zauważyłam -tak "na oko" nie było tego widać, a wyszło że jest ok 6 cm róznicy!  to dużo ..niewiem czy i jak to uwzględnić ...ma sie rozszerzać tylko z przodu, z tyłu czy z obu stron? 
czy to b.ważne?  ... bo wyglądać musi całościowo dobrze ...bo jakby mi nie zależało pojechałabym na kocu :P
bo jak się rozkłada na brzuchu to sie wizualnie zwęża tak? i dlatego takie rozszerzenie?

dzięki 🙂
horse_art, ze sklepu świat spinek, trzeba szukać w sklepach z tanią biżuterią 😉
horse_art to chyba kwestia tego jak zbudowane są siodła. Wiadomo, że jeśli tybinka wysunięta jest do przodu to czaprak musi "wychodzić" aby oddzielać siodło od skóry konia na całej powierzchni. Tak samo, przedni łęk jest "cofnięty" względem tybinki -> szczyt czapraka schodzi ku tyłowi (jakby był równo z tybinką to by koń miał cały "dziub" czapraka na kłębie wylaźnięty spod siodła...to taka ma teoria na "chłopski rozum" 😉
dzięki Ruda77  :kwiatek: już szukam świecidełek :P ale jakbys miała jakis link to chyba dużo osób by.loby ci wdzięcznych :PPP
weszlam w ten sklep i widze tylko gotowe produkty...czy to po prostu rozmontowałaś (no włąsnie , co?)

a z tym czaprakiem...kurcze już 2 fajki ze stresu wypalilam ;/
bo wszechstronny to wiadomo, ale pad wydawało mi się że jest prosty, wysokość, szerokość i już... a tu klops - większa filozofia
ale tak: namierzyłam (ten swój idealny :P), "popaczałam", po analizowałam co gdzie będzie leżeć itd, no i rysuje właśnie w programie graficznym dodając to gdzie chce przedłużyć i o ile....
kurcze czuje się jakbym co najmniej wieżowiec projektowała... a jeszcze zostało mi opisać żeby i kto inny mógł wykonać

o pięknie...siwy włos... jakbym miała jeszcze szyć, wybierać materiał  (w sensie żeby kupić jak każdy niby takie sam, a ceny rożne - jest gdzieś haczyk? który wybrać??? to w ogóle bym oszalała...  😂

horse_art, rozmontowałam naszyjnik, ja szukam takich świecidełek w sklepach stacjonarnych, bo w internecie nie znalazłam nic 🙁
aa...no bo własnie tez nic nei widziałam 🙁
no nic - trzeba się będzie porozglądać w realu 😉
Uszyłam po wielu mękach takie coś:




Niestety ciężko zrobić zdjęcie nie mając siodła odpowiedniego 🙂
Jest to Zalea dla Incantowej czyli kożuch na siodło. Mam nadzieje że chociaż trochę będzie pasował  😀iabeł:
ivett dzięki wielkie  🙇
Ivett jesteś moim nowym mistrzem  🙇
Zorilla rewelacja  👍
ja wstawie moje uszka na modelu  🙂
Mam pytanie czy ktoś szyje torby na siodło? Chodzi mi o ujeżdżeniówkę. Jeśli tak to proszę o kontakt. 🙂
kantarek zrobiony przez forumową Ola_koniczynka  :kwiatek:



azzawa świetne  😜
też chciałam spróbować zrobić pessoa DIY, ale nie mam pasa do lonżowania więc się wstrzymałam .
A oto mój konik od Sio patatający sobie na lusterku  🙂 niestety jakoś komórkowa
a ja się chwalę moim nowym dziełem  😅 oczywiście kolor zupełnie inny w realu jest różowy powiedzcie mi czy doszyć paski do przystuł czy tak zostawić bo nie mogę się zdecydować  🤔
jutro postaram się zrobić zdjęcia na modelce  😁
Sio   nowe wcielenie marchewki
05 marca 2012 19:49
O!!skąd  ja ją znam? 😉
A dziś wrzucam nowiutkiego konika polskiego z marchewką-to też rozmiar na lusterko (pierwsze dwa zdjęcia)
I dla przypomnienia przed Świętami: jajkonik i jajkurczak, czyli ubranka na jajka 😉
Dopisałam:
dora123  bardzo ładny ten róż (to wielki komplement z mojej klawiatury bo nie lubię różu ;P )- dokładny jak sklepówka
jeśli chodzi o te paski to- jeśli koń jest mało wykłębionym okrągłym hucułem (albo innym pasującym do opisu) i jest prawdopodobieństwo przesuwania siodła to chyba lepiej,żeby były ( żeby się czaprak przy przesunięciu nie podwinął albo coś) tak mi się wydaje...

jajkoniki i jajkurczaki za duze!
  👿
Haha o mój Boże, czemu on ma jajko w odbcie haha.
Czaderski jest!
Sio   nowe wcielenie marchewki
05 marca 2012 19:57
👿 czemu?czemu?? 👿 bo to jajkonik 😅 

edycja-bo mi się jeden obrazek nie wstawił jak trzeba
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
05 marca 2012 20:01
Sio, jajkonik rewelacyjny.
Myślicie, że nadaje sie do święconki? 😉

Zorilla, nic nie będę pisać, bo nie chcę zapeszać 😉
Sio   nowe wcielenie marchewki
05 marca 2012 20:03
moja rodzina się nie zgodziła,żeby poszedł do święconki..... 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się