* * * Kolejna tragedia - pożar w Stajni w Brzózkach * * *

Isabelle tak ja bede pakować mąz na szczescie ma dostep do kartonów.
Ale każdy oczywiscie dodatkowy sie przyda rownież
I własnie nie wiem czy samym streczem pudła obwiazac czy tez musi być np papier taki szary do pakowania albo np taka czarna folia....
W sumie paczki wysyłalam tylko na poczcie i tam wiem że paczki powinny być opakowane w papier do pakowania co do firm kurierskich nie wiem jak oni sobie to zycza aby bylo zrobione
Czyli rozumiem że za dwie paczki po 30 kg bez watu zapłace z Warszawy do Brzózek 28 zł
I jak to jest z kurierem sam weźmie te pudla czy musze mu pomóc w tym??
za dwie paczki po 30 kg zapłacisz 24 zł.

zlecającym i płatnikiem za usługę jestem ja, dlatego cena jest dla firmy.

kurierzy są mili, najczesciej jest puszczane DHLem. paczka jest ubezpieczona na 4 tys. status przesyłki mozna sprawdzic w internecie. zazwyczaj wysłane przed  14 sa do 15 nastepnego dnia.

nie musi byc papieru, my owijamy streczem(folią) dla zabezpieczenia, ale mozna oblepić tylko porzadnie taśmą zeby sie nie rozpadły po drodze.

ostatnio jak do Met wysyłałam paczkę to było wsadzone w worek na smieci i obciągnięte strecz plus taśma i doszło bez szwanku
rumka   niezbadane są wyroki boskie
26 marca 2012 19:57
Ode mnie jutro polecą 2 kantary , ogłowie z wędzidłem i owijki mam nadzieje że się przyda  :kwiatek:
isabelle no to super w czwartek wieczor poleci do Ciebie priv co i jak i na jaki adres ma sie zjawic kurier zobacze gdzie bedzie lepiej mi pakowac czy w pkin czy w domu
hehe cos czuje ze przy pakowaniu pol nocy mi sie zejdzie
aszhar,  super to się cieszę, ze chociaz trochę pomogę.

myslalam nad zrobieniem tabeli potrzeb "na już" bo kupa ludzi oferuje owijki, ochraniacze, kantary a jak Horse_Art wspominała to nie jest mega potrzbne, bo nie uzywają, i kantary mają konie i moze taka wielka ilosc się nie przyda, to najpierw najlepiej to co najwazniejsze kompletować.
isbell dobrze by bylo zrobic taka liste na pewno sie przyda
ja ze swojej strony oferuje 2 oglowia szczotki wedzidla i 2 czapraki
i bardzo pomagasz nie tylko troche kurier po kosztach to na prawde duuza pomoc :kwiatek:
Hej, jak by ktoś jechał przez Ostrów Wlkp lub pobliskie miasto to mam sporą paczkę. Gdzieś mam padokówkę w niedużym rozmiarze to będzie dla kucki. Rzadko wchodze tu na forum, więc jak by ktoś tędy jechał w najbliższym czasie i mógłby po drodze zabrać to podaję maila modesto04@wp.pl lub tel 607518788
Kurcze w Wielkopolsce akurat nie mam przedstawiciela :-(

tak , czy siak jesteście wielcy!!! Dziękuję  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
w sobotę dowiozę do stajni wszystko co do mnie trafi  😅
Myślę, że najważniejszy teraz numer konta, bo po co koniom 16 kantarków, skoro jak sądzę - ważne też siano...?? a to już trzeba odkupić, a na przednówku - sami wiecie jakie ceny :-(

horse_art czekamy na numer!!
tak, najpilniesze to te siodla , osprzet do siodel i oglowia z wedzidlami, derki padokowe, kaski ...

juz dostalam komplet cyz 2 ochraniaczy, chyba 2 czapraki i derke padokową, troche mala ale zawsze jest 🙂😉) + 1 pozyczona, i jakies kantary ale niewiem jakie rozmiary bo wlasnie przyjechalo i lezy tam gdzie nie ma prądu
te duze konie to jednak wielkie... dery na 2 do chyba 165 potrzebne ...
a i 4 worki paszy, przeterminowa ale chyba to nie problem?
podobno nei duzo...
- dziekuje !

kantary, wiecej czaprakow, owijek itd moze być poźniej... przyda sie zawsze, szczegolnie jak pooddaje to co pozyczone po obozie,
jak nie beda pasowac czy za duzo to oddam kolejnej osobie jak tylko ktos bedzie potrzebowal!!!!

ale te na juz to najlepiej w tym tygodniu ....

a i jeszcze narzedzia itp jak coś znajdziecie ...

zaraz wkleje konto bo juz magda chyba skonczyla z policją i setami telefonow na 3 komorki na raz 😉


konto:
edit:
podobno nie wolno pisac na form... bo zbiórki trzeb azglaszac itd ;/
bede na pw podawać 😉


po wizycie biegłych (mieli być dziś...ale takie tempo ma policja ze nei dotarli, a trzeba sie spieszyć ze sprzataniem, zaczac rozbierać, potem coś budować itd, a bez ich wizyty nei mozna, nawet firma ubezpieczeniowa ma na cito przujechac i pozwolili juz sprzatac i ma wyceniac na podst. zdjec moich i policji - wstepnego sledzwa) opiszemy jak do tego doszlo itd.
bo chyba narazie nei mozna oficjalnie...
ale powiem ze gdyby policja dzialala sprawnie to by raczej do sprawy nei doszło...

dzis probowalismy podpalić siano papierosem. nie udało się. wiec nie sądze ze mogl doleciec niedopalek ladne kilka metrow od ulicy gdzie ktoś mógł przechodzić i niechcący rzucić  i zeby tak się podpaliło... prądu tam też nie bylo....


a.... w ramach podziękowań, jak się "ogarniemy" na pewno zorganizujemy np piknik zapraszając wszystkich  którzy jakkolwiek pomogli i wsparli 🙂
to co z ta listą robimy?

Mogę wkleić co mam zapakowane i co jeszcze w pralce sobie dochodzi.

- siodlo Pfiff Beauty 17, 5 o niewiadomym rozstawie łęku
- puśliska + strzemiona
- popręg sympatex 125 cm
- ogłowie cob bez nachrapnika + wodze parciane
- derka polar 125 cm (HKM ekonomiczny )
- derka drelichowa 135 cm (bucas! z ciuchlandu, wow🙂 niestety za mały na nasze)
- pas do derki
- czaprak jarpol stan db zielony, VS pełny
- czaprak  stan bdb, niebieski , VS wycięty

Może byśmy ta listę uzupełniali jakoś wspólnie? Ewentualnie horse_art wykreślałaby rzeczy które ewidentnie sa zbędne? Bo jak się wszyscy rzucimy to kiermasz murowany🙂 Chyba, że kiermasz to tez dobry pomysł, w końcu jakaś kasa! Albo przyda się innym potzrebującym ?
[quote author=_Gaga link=topic=87639.msg1350890#msg1350890 date=1332789690]
Kurcze w Wielkopolsce akurat nie mam przedstawiciela :-(

tak , czy siak jesteście wielcy!!! Dziękuję  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
w sobotę dowiozę do stajni wszystko co do mnie trafi  😅
Myślę, że najważniejszy teraz numer konta, bo po co koniom 16 kantarków, skoro jak sądzę - ważne też siano...?? a to już trzeba odkupić, a na przednówku - sami wiecie jakie ceny :-(

horse_art czekamy na numer!!
[/quote]

Ja już proponowałam,ale nikt mi nie odpowiedział.Toz Policki z chęcią udostępni konto,ludzie wtedy chętniej wpłacają.Wystarczyłoby w tytule przelewu  wpisać na stadninę w Brzózkach i po problemie,jak się pewna kwota uzbiera to wyciągamy pieniążki i jedziemy kupić szamanko dla koni na fakturę tozową.Nie ma żadnych przekrętów,bo toz musi się z każdego grosza rozliczać,Zastanówcie się 🤦
podopisywalam troche u góry ....

jesli bedzie cos co bedzie mozna dalej oddać bo nie pasuje, czy nei da się na cos wymienić itp, czy przestanie byc potrzebe - nepewno bedzie czekac na kolejnych potrzebujacych (tfu-tfu - byle nie bylo potrzebne ;/)

milenka - a jakiegoś miska pod siodlo nie masz? 😉
dziekowalam na pw - ale tu raz jeszcze wielkie  :kwiatek:
tak, pozwole podkreślić ...pusliska beda potrzebne - nawet do tych siodel co dam swoje, popregi...
oglowia full  jeszcze... ale chyab ktos juz proponował?

a...tylo bardzo prosze - jak coś do pożyczenia to napiszcie najpierw pw dobrze?

potem, jak juz dotrą paczki to bedziemy pytac o rzeczy do kupienia ...

jesteście wielcy ! po prostu szok!
ze znajomi coś tam na miejscu...ale w zasadzie obcy ludzie...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 marca 2012 22:00
Ja sprzętu praktycznie nie mam (coś poszperam ale chyba nic nie mam, kompletnie, to w czym jeżdżę- jeden kask i bryczesy, a dla koni u nas w stajni kupowałam to co jest używane a nie miały czyli jeden kantar i jedna dera 🙄 ) ale rozsyłam info gdzie się da 😀
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
26 marca 2012 22:01
horse_art to ja w takim razie jedną paczke wyślę w tym tygodniu, a jak bedzie więcej to drugą za tydzień, bo narazie to mam siodło 17 cali, 2 wędzidła, czaprak, wodze parciane i może ogłowie złożę ( małe cob ), kantar full. To mam w domku i mogę wysłać od ręki 🙂

Czekam na odpowiedzi kilku osób co do innego sprzętu jeździeckiego i tata mój ma sprawdzić stan narzędzi 🙂 ale nie wiem czy uda mi się to włożyć w pierwszą paczkę, bo chwilowo jestem niemobilna, więc nie wiem czy zdążę zebrać 😉

Wiem, ze masz duuużo na głowie, ale napisz może (mniej więcej) co Wam  niezbędne ze sprzętu w tym tygodniu.
horse_art,  moge dwie podkładki z futrem dorzucić do paczki, jutro bym Milence rano podrzuciła, tylko ze nie zdążę wyprać,

ile chcecie czapraków?
ja mam ze 2kg siemienia lnianego, przyda się?
juz w czesci domu jest prad- nawet syfiaste mozecie slac - damy rade wyprac a bedzie szybciej 🙂

czaprakow kilka wystarczy, juz widzialm ze jakieś są ...

ciezko mi tez pisac co jeszcze bardzo brakuje jak nie wiem co przyjedzie 🙂

ale jak ktos pisał - jak cos za duzo na pewno i tak sie przyda. ale jeśli wam są potrzebne - niewysylajcie, bo sa osoby ktore nie potrzebuja a wyślą jak sie zadeklarowaly ...

isabelle - super!!!

fruity_jelly - chyba nie ma sensu slac...bo to ciezkie - koszt wysylki wiekszy niz jego cena ...
horse_art,  to ile chcecie czapraków, 10? owijek nie chcecie, miśki nie są mattesami, ale nieuzywane tylko przeleżaly co swoje.

no właśnie, może napisz czego NIE chcecie, może tak będzie prościej 🙂 chociaż jak już wiele osób pisało nadwyżkę zawsze można sprzedać, a nawet takie owijki się przydadzą jak nie daj Boże jakiś opatrunek trzeba będzie założyć czy coś
horse_art
wspominałaś o derkach😉 Mam już zadeklarowaną derkę dla Ciebie i komplet szczotek, reszta się zbiera. Derka padokowa, chodził w niej koń 165 w kłębie tak na oko😉 Pasuje?
Rzeczy dowieziemy jakoś na dniach😉
eh, ciezko pisac co niepotrzebne , bo nie doszlo nic jeszcze (poza tymi pojedynczymi z dzis - tylko neiwiem dokladnie co jeszcze)
wiec nie wiem co mam, tylko deklaracje - boje sie ze jak napisze ze juz nie trzeba to te osoby nie wysla myslac ze ich nei potrzebne i w koncu nic  nie dojdzie 😉 i popregi itd... tez nie pamietam jakie rozmiary potrzebne 🙁
noo..wiecie o co chodzi ...

napewno jak dojda obiecane czapraki to pewnie ich starczy 😉 podobnie jak kantary. nieiwm jakie dostalam dzis, ale jak choc jeden jest cob (dla kuca) to cobow starczy i mniejszych 😉 siodla jak obiecane bada pasowac (ew z podkladkami) to tez starczy "na juz" do wakacji dokupimy już jakies docelowe (w koncu nei moga duzo konie choc jak nei dopasowane) a do wakacji tylko ze 3 projekty weekendowe to sie coś zalatwi czy na tych co dostaniemy czy pozyczymy na miejscu.
potrzebne na 3 konie standardowe, na 1 troche szersze i szerokie na kucke. na ogiera sie uratowalo, tylko bez osprzetu - stalo w domu bo bylo smarowane akurat

chyab ze wlasnie na potem, wymiany czy zapłat za coś 😉


aa.... jakbyście mieli jakies frędzelki na owady... zaraz sie zaczną ...


aa...kalarepa (moze pomylilam nick, bo na gg rozmawiamy tylko 😉 ) to sie nie wychyla tu, ale tez zadeklarowała kilka rzeczy  :kwiatek:
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
26 marca 2012 23:21
horse_art zbierajcie wszystko 🙂 co się nie przyda to się sprzeda, albo wymieni na potrzebne 😉
w razie czego służę kontem allegro i czasem bo na macierzyńskim jestem i czas akurat na to się znajdzie 😉
ja będę miała siodło, nie jest to rzecz pierwszej potrzeby, także dowioze sama wraz z wieloma innymi rzeczami po weekendzie.
cefyyl - moze racja 🙂
ale owijki (choc wiadomo ze nie 100 bo szmatocholikami nie jestesmy 😉, szczegolnie w takiej sytuacji...) sie oczywiscie przydadzą ...
szczegolnie jak nei ma ochraniaczy ...
czy do opatrunkow wlasnie itd

tak samo jak narzędzia 😉

słuchajcie, my to my...
ale jakie konie nadal przerazone... stoja takie biedne na tym padoku, czesc wystaje przy bramie bo chce do stajni jaz kwykle ...
kucka (ona najmocniej przezyla...bo i ogien i bitwa z ogierem, przeciaganie jej przez plot... ) nawet nei daje sie zlapac jak poczuje ze ma isc w strone stajni... wyrywa się ucieka nie patrzac na stado nawet, serducho jej lomocze...slepy tez takei przerazony ciagle... nowa sytuacja i w ogole...

karolkamadry  - jak dasz rade to lepiej w tym ..zebyśmy wiedizeli czy i co pozyczac - w sobote obóz...
a paczki mogą nie dojść.
jeśli oczywosćie to nie problem  :kwiatek:

dziekuje!!!
[quote author=horse_art link=topic=87639.msg1351274#msg1351274 date=1332801287]
cefyyl - moze racja 🙂
ale owijki (choc wiadomo ze nie 100 bo szmatocholikami nie jestesmy 😉, szczegolnie w takiej sytuacji...) sie oczywiscie przydadzą ...
szczegolnie jak nei ma ochraniaczy ...
czy do opatrunkow wlasnie itd

tak samo jak narzędzia 😉

słuchajcie, my to my...
ale jakie konie nadal przerazone... stoja takie biedne na tym padoku, czesc wystaje przy bramie bo chce do stajni jaz kwykle ...
kucka (ona najmocniej przezyla...bo i ogien i bitwa z ogierem, przeciaganie jej przez plot... ) nawet nei daje sie zlapac jak poczuje ze ma isc w strone stajni... wyrywa się ucieka nie patrzac na stado nawet, serducho jej lomocze...slepy tez takei przerazony ciagle... nowa sytuacja i w ogole...

karolkamadry  - jak dasz rade to lepiej w tym ..zebyśmy wiedizeli czy i co pozyczac - w sobote obóz...
a paczki mogą nie dojść.
jeśli oczywosćie to nie problem  :kwiatek:

dziekuje!!!
[/quote]
w takim razie postaram sie w tym tygodniu, moge Wam jeszcze dodatkowo jedno pożyczyć, bo właśnie pożegnałam się z moim 21 letnim przyjacielem i wisi na ten moment bezużyteczne...tylko popreg długi 145 cm.
Może w środę mi się uda dojechać. Przywioze Wam też szczotki, uwiąz, i wszystko co tam znajdę....
Serdecznie Wam współczuje...próbowałam się dzisiaj z Madzią skontaktować...nie udało się, wiem że macie zawrót głowy
Weźcie też pod uwagę propozycje TOZ - mogą zrobić zbiórkę pieniędzy, które ptem wydacie na co chcecie...byleby tylko faktury były

Tak myslę, że może na Egona by to wszystko pasowało....mam na mysl popręg
Acha i jeszcze jedno...do końca miesiąca mam opłacony boks po moim koniu🙁 Jeżeli jest potrzeba umieszczenia któregoś konia to dajcie znac możliwie najszybciej i możecie go przywieźć - do Trzeszczyna

edytuj posty!
tak...egon i elf mają dlugasne  - to pamietam 🙂😉)

magda caly dzien latala po miescie, miala padnięty telefon, jutro tez od rana - na policje itd ...moze nie odbierac
jak dasz rade - przywez, odrazu przymierzymy cze dobre 🙂😉)

kazali nam zrobic liste spalonych rzeczy z ich cenami dokladnie... nokurde...jak podac ceny tych starszych rzeczy? no jak my mozemy dokladnie to ocenić? jakie to wiarygodne niby? zreszta ubezpieczalnie - jakby byl ten sprzet ubezpieczony to jeszcze... ale jak nie? no po co...
jeszcze "na juz" ... jakby byl czas zeby siedziec po necie i spr ceny wszystkiego, wyciagac z faktur ich modele itd... (tego co kupione na firme i nie dawno...bo wczesniej i tych "niefirmowych" to niewykonalne przeciez...
oni nei moga biegłego przyslac przez 2 dni ....

no siedze wlasnie i szukam ile kosztują np elektronarzedza... ale modeli multum..jak pamietać ktore to?
albo skad pamietac ile bylo czaprakow, podkladek, ochraniaczy...oglowi... i jaka ich wartosc?
jeszcze mamy slaby net to tez zajmuje od cholery czasu nawet przez to...
szukaj po prostu narzędzi o tych samych parametrach i już...ubezpieczalnia i tak odda jakiś niewielki procent wartości... Na kiedy potrzebujecie tą wycenę? Już tu w domu ustaliłam, że córkę zostawiam w środę na treningu i jadę do Was...Jeżeli będzie potrzebna pomoc w wycenie i tp itd to nie ma problemu...służę
Biorę ze sobą na ten moment 2 siodla...przymierzymy...i jeszczew wszystko co będę mogła - opróżnię szafke
Trochę też poimprowizujcie🙂 Z tą wyceną - to tak z doświadczenia ... sprawdzicie w warunkach ogólnych ubezbieczenia ile procent ubytku na majątku trwałym odda ubezpieczalnia
I ta wycena potrzebna jest też policji w przypadku gdyby znaleźli sprawce...Może go do odpowiedzialności pociągną ...
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] wielokrotny brak edycji postow
Ja mogę dorzucić ochraniacze przody - cob, o ile jeszcze nie macie 🙂
jesteści ekochani  :kwiatek:

proponowano pomoc finansową ... tak się bałam, wolałam konkretne namacalne rzeczy - potrzebne "na juz", wiec nie wiedziala czy to lepsze... ale wymyśliłam na co faktycznie potrzebna "na już":

Czlowiek się w końcu prześpi i się troche klaruje,

Jakby ktoś finanse chciał podarować, znalazłam konkretne cele „na już”:

- owies, pasze – zapożyczyliśmy się w sklepiku z paszami, owies, susz traw,  -rachunek jakieś 200 zł, będziemy brać stamtąd naprewno dalej – bo calkiem tanio i blisko (dorogoradz)
- jakby ktoś chiał pomóc w spłacie tego czy na kolejne zakupy – będziemy wdzieczni…
Może by się tym zajął właśnie TOZ z Polic? Zbiórką na to, dostarczeniem pieniędzy??
Proszę o pw…zgubiłam się kto jest z TOZ ;/
To bardzo odciążyłoby nas nawet logistycznie…


- rzeczy. mamy pozamawiane rzecyz ze sklepu jeździeckiego. Nie mogę odwołać zamówienia. Wprawdzie to też buty dla nas, kantary, frędzle  …. Ale to też potrzebne,
Bo takie rzeczy też spłonęły i są potrzebne – nasze (Zbyszka i „służbowe” ale i moje) buty, czapsy, oficerki, kurtki, rękawiczki, kalosze itd…. niedawno zostały przeniesione w ramach „odśmierdzania „ domu  do siodlarni…., lub zawsze tam były …)
To na prawde potrzebne rzeczy (inaczej bym nie zamawiala 😉 ), ceny były b. niskie - super promocje, wiec zadne przeplacanie, nie są to też czapraczki niciaka czy inne rzecyz tylko dla szpanu. czy jakby ktoś chciał wspomóc finansowo mógły wpłacić coś bezpośrednio do tego sklepu?
Całość rachunku to jakeiś 400 zł
horse_art jak będziemy wysyłać kasę na konto to i tak sami przecież zdecydujecie na co to ma być w pierwszej kolejności.
ja dziś wyślę przelew, niewiele bo wiadomo jak jest na koniec miesiaca, ale uzbiera się na pewno.
pozdr.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się