Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

18-20 miał być memoriał marszałek Waligórskiej, ale został odwołany.
W sumie to nie wiem, dla mnie na MZJ to jakoś jest nie jasne, ale z resztą to nie mój problem, bo jam ujeżdżeniowiec 😉
Ostatnio z Alaska probowalysmy rozkminic kalendarz mzj na najblizszy miesiac i niestety, jest tam troche niejasnosci  🙄 Moze ktos madrzejszy wytluaczy jak to jest z tymi odwolanymi i zastepczymi zawodami 😉
Dava masz rację, ale to, że ja tupnę nóżką i zmienię branżę nic nie wniesie do poprawy warunków tych koni, a zmiana przepisów owszem. Swoją drogą moja obecna branża, 'służba zdrowia' to jest dopiero patologia...
Ja tak trochę z innej beczki - czy ktoś z Krakowa chciałby wybrać się do Radzionkowa? Możliwe, że będę jechała samochodem w niedzielę na finały CDN, więc będę miała dwa wolne miejsca.
Piszę teoretycznie, bo nie wiem czy jadę ja czy zabieramy się z koleżanką - wstępne rozeznanie 😉
a ja mam pytanie, czy jest ktoś z OJ Diagram ?
Widzę, że oferują jazdy dla ludzi z zewnątrz ale chciałabym wiedzieć jak to wygląda mniej więcej 🙂

gwoli wyjaśnienia sytuacji w Niepołomicach,
na razie p. Czajka urzęduje od dwóch miesięcy i nikt jeszcze nie odszedł, wręcz przeciwnie doszły dwa nowe konie
Jednak owszem trenerzy (p.Badalow) podobno mają zamiar przenieść się do T.
aktualna cena to 950 zł (z watem), 850 dla drugiego konia.

póki co z p. Czajką nie ma żadnych problemów, wręcz przeciwnie ale czas pokaże co będzie dalej.

Zaplanowane są nowe inwestycje na czerwiec/lipiec, tak aby ośrodek był w stanie organizować zawody międzynarodowe, ale jak już pisałam zobaczymy co będzie.
Jak się Pan Czajka rozhula to myślę, że może być na prawdę dobrze 😉
O której jutro zaczynają się zawody w Swoszowicach?
Cariotka   płomienna pasja
04 maja 2012 14:42
a tak z ciekawości jak z łąkami i padokami w Niepołomicach?
Ktos moze wie czy jutro na zawodach w swoszowicach bedzie jakies stoisko ze sprzetem jezdzieckim? 😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
04 maja 2012 17:55
a ja mam pytanie, czy jest ktoś z OJ Diagram ?
Widzę, że oferują jazdy dla ludzi z zewnątrz ale chciałabym wiedzieć jak to wygląda mniej więcej 🙂




ja jestem  😀, a mniej więcej wygląda normalnie, umawiasz się przychodzisz i jeździsz 🙄
póki co padoki są dwa, na dniach kończą trzeci,
a co najlepsze stajnia dostaje w użytkowanie od nadleśnictwa kilka hektarów łąk dookoła budynku hali 🙂
Himenez   Koń ma pięć serc z czego cztery w kopytach...
04 maja 2012 21:01
I konie będą regularnie padokowane czy trzeba będzie tak jak kiedyś- przyjeżdżać, wypuszczać konia i samemu go sobie pilnować?
Cariotka   płomienna pasja
04 maja 2012 21:29
wg mnie i tak Niepołomice mają małe szanse z nowo powstałymi pensjonatami z halą....chociażby z Targowiskiem, Michałowicami czy Facimiechem...ale życzę powodzenia🙂
Niepołomice podpisały umowę z holenderską firmą na wykonanie zewnętrznej ujeżdżalni o standardach umożliwiających konkursy międzynarodowe, oraz dokonanie generalnych remontów hali,
to tak na razie, zobaczymy co będzie dalej
a co do konkurowania z Facimiechem czy Michałowicami, hmm.. my osobiście jesteśmy zadowolone jeśli na stajni jest mniej osób, więc z bogiem.. niech mają jak najwięcej chętnych uśmiech
btw. co do Michałowic to Mistrzostwa Małopolski będą organizowane w Niepołomicach :P mimo że przyznane były Szarym,
I konie będą regularnie padokowane czy trzeba będzie tak jak kiedyś- przyjeżdżać, wypuszczać konia i samemu go sobie pilnować?


no niestety póki co trzeba to robić samemu, dlatego też żadnego tłoku nie ma na pastwiskach ( dla nas lepiej),
jakkolwiek chyba się coś zmienia, bo chodzą takowe słuchy,
ale jak to będzie cenowo, (dodatkowo czy w cenie) i czy wogóle będzie- nie wiemy

edytuj posty
duunia
chodzi mi bardziej czego można się spodziewać - ambitniejszej rekreacji czy wożenia się w kółko na ujeżdżalni? Sensownych instruktorów?

Przeszłam już wiele naszych krakowskich i okolicznych rekreacji więc wolę najpierw zaczerpnąć jakiejś opinii zanim gdzieś się wybiorę.
:kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
05 maja 2012 08:39
O której jutro zaczynają się zawody w Swoszowicach?

wg mocno ukrytego na stronie programu w sobote o 10,w niedziele o 9 😉
Ale że Mistrzostwa Młp w której dyscyplinie miałyby być w Niepołomicach? Ujeżdżenie z tego co wiem jeszcze nie wyznaczone, ale nie byłoby źle w sumie 🙂.

Ktoś już wie, że wybiera się do Facimiecha 19.05?
Uj jest ponoc w Topo
MM ujezdzenie jest na pewno w toporzysku

ja sie wybieram do facimiecha 19.05 😀
MM skoki (B), ujeżdżeniowych zapędów w Niepołomicach to raczej nigdy zbyt wielkich nie było
Ja też będę 19.05 🙂
kjolimpia,zastanawia mnie tylko czemu Oleg B. się wynosi?przeciez Niepołomice wszystko mają np.hala,karuzela itp. a w T nawet nie mają pozadnego lonzownika nie mowiąc o placu na zewnątrz.a poza tym Oleg przeciez mieszka przy stajni w Niepołomicach,dla mnie jest to troche dziwne 😲
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
06 maja 2012 23:25
ech a nam się zazębiają swoszowice z Facimiechem grrr...  🙁 19-20 czy jakoś tak, są drugie skoki w Swoszo.. z cyklu Pucharowych
Rubik
Napisałam, że nikt się jeszcze nie wyniósł, P Oleg planował przenieść konia, ale póki co temat ucichł, a z tego co wiem to nawet jeśli by go przeniósł to nadal mieszkałby na terenie ośrodka, ponieważ razem z żoną pełnią tu funkcję stróżów 🙂
P.S. A z tego co mi mówili Targowisko bardzo im się podobało.

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] nagminny brak edycji postow
bo hala jest bardzo ładna ale poza nią i padokami nic tam nie ma 🙄,nie przeniesli się bo musza odstac okres wypowiedzenia
mieć stajnie pod nosem i wynosić się do innej?dojezdzać codziennie?oj chyba jednak żle sie dzieje w Niepołomicach
nie porównywałabym niepołomic i targowiska. dwa rózne miejsca
moze i inna,ale niestety takie sa fakty byłam w T.ok rok temu i teraz jakos niedawno i jak juz pisałam do uzytku jest hala,padoki,i nie zadaszony lonzownik z masakrycznym podłozem a w N.masz hale i parkur gdzie będzie wymieniane podłoze,padoki,zadaszoną karuzele i zadaszony lonzownik.mi nie chodzi o porownywanie tych stajni tylko dziwi mnie fakt po co oni sie wynosza skoro maja wszystko pod nosem 😲
bryziak w woli wyjasnienia ja kibicuje jednej i drugiej stajni bo uwazam ze beda fajnymi osrodkami jak juz sie wybudują,wyremontuja 😉
Doma nakładają się? A nie są następne 26-27 maj?
Swoją droga widział ktoś może wyniki ze Swoszowic z tego weekendu gdzieś? Bo nie umiem znaleźć. Coś szwankuje mzjtowska strona, kalendarz nie do końca aktualny,wyniki z opóźnieniami.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
08 maja 2012 11:16
https://picasaweb.google.com/108729893542602265921/20120505SwoszowiceZR#

zapraszam  😉
zachęcam również do zapoznania sie z warunkami sprzedazy zdjeć
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się