ciąża, wyźrebienie, źrebak

13 maja o godzinie 01.00 przyszła na świat moja mała.
Nie jest ogierkiem, nie ma strzałki i chyba nie będzie ciemno gniada 🙂.
Dycha gratki! :kwiatek:

Mój miał byc ogierek i się udało, miał nie byc siwy i się udało, miał byc kasztan z czterema skarpetami i są dwie, na przody farby zabrakło 🙂.Dbaj o małą, bo to najfajniejsze uczucie na świecie 🙂
Ducha  Gratulację śliczna klaczka  😜 
Dycha
Śliczna babeczka  😍, po czym ?
Dycha- sliczna dziewczynka!!! Gratulacje!!!
Minęły nie wiadomo jak 4 miesiące z małą , a tu pojawiła się groźba wczesniejszego odsadzenia malej od cyca . Wlasciwie nie malej tylko potwora ktory juz na nas z gory patrzy ...
Jak to zrobic zeby bylo jak najmniej stresujaco , i zeby w miare szybko klacz zasuszyc ???? Prosze o rady , bo slysze o roznych patentach  i wlos mi sie od niektorych jezy na glowie ....
a dlaczego wczesniej musisz odsadzic?

zadnych patentow- małą do osobnego boksu, matce zero owsa i zadnego tresciwego- dozowac wodę przez pierwsze dni i obserwowac wymię. Mała i matka popłaczą sobie trochę i przestaną. Oczywiscie nie wypuszczac razem bo pierwsze co zrobi mała to wydoi mamuske.
Zlota , muszę odsadzic,  bo klacz bedzie leczona . Wychudla mi troche i martwi mnie koniecznosc odstawienia tresciwego ... Czy mozna podac jej jakies leki na wstrzymanie laktacji zeby jej tak dlugo nie glodzic ? I jak dlugo trwac ma separcja koni ?
przy zasuszaniu nie mozesz podawac tresciwego. Odpasiesz mamuske jak sie zasuszy... Co do lekow- zapytaj weta, ja nigdy nic nie podawalam bo nie bylo takiej potrzeby. Separacja- musisz obserwowac. Ja po miesiacu wypuscilam z matką i jeszcze dostawialo sie do cyca. Po dwoch miesiacach sprzedalam małą wiec i problem sie skonczyl.
furmanka   zawsze pod górkę...
18 maja 2012 11:48
tengusia, dziękuję za zdjęcia  :kwiatek:.

Dycha, może nie będzie ciemnogniada, ale na pewno wielka  🤣. Gratulacje 💃.

U nas małe zamieszanie bo łączymy stado. Mała ma problem - myli jej się matka z drugą klaczą o podobnej maści. Szczęście że "mama nr 2" jest oazą spokoju i daje się niemalże wydoić  😁
Do dołączenia pozostały jeszcze dwie klacze - jedna. liderka stada, a druga młoda, a jak młoda to i "głupia", mam nadzieję, że jakoś przeżyjemy



Armara, urocze obrazki. A mamuśki fakt bardzo podobne...🙂
brzezinka
:kwiatek:
Stado już zintegrowane, najbardziej zainteresowana nową sytuacją jest Mała. Z każdym chce się zaprzyjaźnić  😁
Furmanka, jaki fajny rudy 😀 te rude to jednak są.. 😁
Dzięki 🙂 .
Mała jest po klaczy wlkp, ojciec hol po Carretino i Desirre V .

Armara nie boicie się puszczasz malucha z dużymi końmi? W jakim wieku łączycie stado?
Klaczka ma dwa miesiące. Mała musi chodzić ze stadem, bo jej matka ostatnio zaczęła za nim mocno tęsknić. Dwie z trzech klaczy mają doświadczenie matczyne, najbardziej bałam się o młodą, ale odpukać dziewczyny świetnie się zintegrowały 🙂
Nasze źrebaki zawsze chodzą ze stadem.
Wcisnę się jeszcze z dwoma, wczorajszymi zdjęciami Niuni:




Mówię, na nią Niunia, albo Dziecko bo nadal nie wiadomo jak się będzie nazywać. Mój tata chce ją nazwać bo ją wychodował, a ja bo w końcu ja będę na niej jeździć i nijak się nie możemy dogadać  🙄


I pochwalę się jeszcze że za jakieś 10 miesięcy do was zapukam z jeszcze jednym źrebakiem po tym samym ogierze, matka też kłusaczka  😅
Super są wasze maluchy!

mój pierwszy tegoroczny  😉
Malutka z 12.05.12 na zdjęciu ma pół dnia



Louisa!Ale czadowy!!Gratulacje 😜
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
22 maja 2012 17:33
Louisa ile matka ma w kłębie?
iwona9208 mierzyłam ją w wieku 4 lat i miała 78 cm w kłębie, nie wiem czy coś podrosła
Tatuś ma 88 cm.

Może przyszłość polskiego jeździectwa to to nie jest  😉 ale są przesłodkie  😍

Edit: dzisiejszego źrebaka obfocę jutro - ta jest już standardowych rozmiarów  😉
Louisa
Cudeńko  😍 Gratulacje, a drugie dziecko to co ?
Louisa, może to nie jest przyszłość polskiego jeździectwa ale są świetne! A nie każdemu właścicielowi konia zależy na super sportowcu😉
Louisa, przesłodki!
Jak już to przesłodka  😉

armara drugie dziecko przyszło na świat dzisiaj o 1 w nocy po Corvus Z z matki po Louis
Tia   Psyt psyt
22 maja 2012 20:06
Jeeeej !!!!      Przesłodkie, małe, czarne coś  😍
ale rewelacyjny kucyk! 😜
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
22 maja 2012 20:41
Właśnie tak obstawiałam,że ma jakieś 80 cm  🙂. Takiego kucysia to też chciałabym  😍
Louisa- na tym trzecim zdjęciu wygląda kosmicznie!
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
22 maja 2012 22:31
Cudowny jest  😍 Aż by się chciało w domu, w łóżku takiego trzymać 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się