Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

noen   A story of a fighter of our human race
24 kwietnia 2012 21:10
Mam Canona EOS 600D. Mam plany pojezdzic po koncertach i myslalam, zeby porobic jakies fajne zdjecia, jaki obiektyw polecacie? Jedyne co mam to podstawowy 28-55, wiec cienko 😉 Potrzebuje tez jakiegos do zdjec Sport, czyli halowe skoki, lub tez normalne na swierzym powietrzu 🙂 Pomozecie? :kwiatek:
Mam takie głupie pytanie do fotografów-okularników: jak to jest z tą korektą dioptrii w wizjerze? Mam wadę -0,75, focę w okularach. Lepiej by było ustawić sobie korektę w w wizjerze i zdejmować bryle? Przy AF tematu nie było, ale od kiedy próbuję się bawić manualami, nie mogę ogarnąć ostrości przy makro...
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 kwietnia 2012 13:23
Lena, mam większą wadę (aż taką, że dioptrażu nie wystarcza), ale jak miałam mniejszą, to było mi wygodnej w okularach. manualnie ostrzę na potwierdzenie i na czuja.

noen, 70-200 f/2.8, najlepiej wiadomo - Canon, nie wiem jak z nimi pracuje Sigma, a jak Tamron... jak na koncerty to ze stabilizacją, ew. bez + statyw/monopod. zależy.

co z tymi akumulatorkami? zależy mi bardzo  :kwiatek:
Mam takie bardzo idiotyczne pytanie: czy aparat + pierścienie makro + obiektyw to jest właściwa kolejność/sposób połączenia? Przeglądałam ten temat na kilu forach i totalnie się zakręciłam :/
Tak, pierścienie mają za zadanie odsunąć obiektyw od matrycy/filmu.
Czyli dobrze to zrozumiałam. Problem polega na tym, że jak tak przykręcę, nie mogę w ogóle nastawić ostrości w żadnym szkle. Ani AF, ani MF - widzę tylko totalnie rozmazany świat. Co jest nie tak?
abre   tulibudibu
01 maja 2012 11:52
A jak daleko jesteś od obiektu? Im więcej pierścieni, tym musisz być bliżej, nawet kilka cm od obiektu do przedniej soczewki. No i głębia ostrości robi się minimalna (kilka milimetrów).
Facella nie wiem jak jest z tymi akumulatorami, ale jak ja dokupowalam baterie do mojeich Canonow, to kupilam na ebay, nie najtansza i mial byc to Canon, no nie nie byl, bo orginalna bateria z apartu miala napis Canon a tamta jakies cos innego i nie trzymala tak dlugo jak orginal. Potem kupujac drugiego Canona postanowilam kupic w sklepie orginalna bateria do Canona, zaplaca pomyslalam ale niech juz bedzie dobra. Okazuje sie ze to tez nie jest zaden Canon. Wiec moja rada kup co najtansze i zobacz jak bedzie dzialac 😉 Nie bedzie az tak szkoda jak bedzie lipa 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 maja 2012 14:53
Tysia, tylko że ja się boję brać takie tanie. znam przypadek, w którym zawartość baterii się wydostała na zewnątrz i skutecznie zabiła aparat  🙄 już wiem że EN-EL9 może być zamienny do EN-EL9a, także niedługo się wybiorę do FJ. jak się okaże, że to żaden oryginał, to pójdę się kłócić i tyle. myślę, że FJ nie będzie chciał sobie psuć reputacji taką pierdołą...  😀iabeł:
Mam małą zagwozdkę. Szykuje się do kupna tele i w związku z tym nie wiem co wybrać- sigma czy nikkor?
Czy te sigmy z kodem DG będą chodzić z nikonem d5100? (dx) Tego nie czaje  😁
http://www.e-fotojoker.pl/product/obiektywy/sigma/sigma-70-300mm-f-4-5-6-dg-macro-nikon-z-silnikiem/
http://www.e-fotojoker.pl/product/obiektywy/sigma/sigma-70-300mm-f-4-5-6-apo-dg-macro-nikon-z-silnikiem/

Czy kupić na początek tego nikorra:
http://www.e-fotojoker.pl/product/obiektywy/nikkor/nikkor-af-s-dx-55-300mm-f-4.5-5.6g-ed-vr/
czy dołożyć do tego:
http://www.e-fotojoker.pl/product/obiektywy/nikkor/nikkor-af-s-70-300mm-f-4.5-5.6-g-vr-if-ed/ ?

Z góry dziękuje za info  :kwiatek:
Jakby ktoś miał któryś z tych obiektywów to bardzo prosiłabym o podzielenie się opinią  :kwiatek:
abre   tulibudibu
01 maja 2012 22:48
Facella, nie wiem jak z zamiennikami w body ale w gripach były z nimi problemy - czasami psuły elektronikę aparatu. Ja bym nie ryzykowała i szarpnęła się na oryginał (podejrzewam, że bez trudu dostaniesz w autoryzowanym salonie).

baffinka, miałam N70-300 VR. Bardzo dobre szkło 😉
Abre, ale problem polega na tym, ze orginal orginalem nie jest!
Wiec idz moze do sklepu i popros o baterke i juz. Ja sie zaopatruje w Jessops moze place wiecej, ale zawsze moge zaniesc i powiedziec ze nie dzailo!!!...
Chciaz czesc rzeczy ebay oczywiscie 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 maja 2012 13:31
no to czeka mnie wycieczka do salonu, myślę, że tam mi wszystko powiedzą... jestem zdecydowana na oryginał, o ile mi nie zaśpiewają powyżej 150zł...  🙄
asds   Life goes on...
03 maja 2012 10:24
Czy ktos używał może aparatu Sony Cybershot HX200V ?

Właśnie jestem na etapie aktualizacji mojego sprzetu foto dla turysty podziwiacza przyrody i sie zastanawiam czy to dobry zakup będzie?
dziewczyny, znacie moze kogos/firme ktora zajmuje sie czyszczeniem lustrzanek (Canon) i obiektywow? Nie umiem i boje sie robic to sama, a musze wyczyscic lustro i obiektywy, bo juz mi dobrze nie fokusuja... Najchetniej w Lubuskim, ewentualnie Poznan. I jakie to sa kwoty mniej wiecej?
Bede wdzieczna za podpowiedz!
Dziewczyny pomożecie?  :kwiatek:
Myślę nad zakupem lustrzanki, raczej Nikon.
Miałam w łapach przez ostatnie 2 tyg d5000 i bardzo mi się podobał. 😉
Do robienia zdjęć raczej amatorsko - zawody, konie, i czasem jakiś ludzi 😉)
Tylko bym chciała taki aparacik, który bym łatwo teraz obsłużyła, i się w nim połapała, ale też za jakiś czas gdy będę mieć wyższy próg wymagań spełniał oczekiwania, co myślicie lub/i polecacie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 maja 2012 17:12
D90 może?
Niezły pomysł. Wprawdzie D5000 nie używałam, ale D90 mam od ponad roku i - pomimo pewnych drobnych wad - bardzo mi się ten sprzęt do mojej amatorskiej zabawy podoba.
Facella , Lena   :kwiatek:
D90 jak narazie czytam, i spoko 🙂
Lena jakich wad?  🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 maja 2012 17:38
Lena, a później w trochę mniej amatorskiej zabawie jest lepszy niż taki mój D3000 (miałam w łapkach D90)
abre   tulibudibu
17 maja 2012 18:27
Dla wielbicieli manualnych stałek wątek na długie wieczory 🙂
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=98734
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 maja 2012 19:08
o rany, a miałam się uczyć  😵
abre mam go w zakładkach  😁

Wracając do D90, moim subiektywnym zdaniem amatora...

- automatyczny balans bieli często mi głupieje - ale robię fotki w formacie RAW, więc łatwo mi to poprawić potem na kompie. Jeśli jednak ktoś nie chce się bawić w obróbkę, może być zawiedziony. Zdarza się, że robiąc 2-3 fotki pod rząd w tym samym miejscu, jedna jest "niebieska", a dwie w miarę normalne 😉

- w porównaniu z moim poprzednim EOSem 400D, ilość funkcji menu jest bardzo duża. Zanim udało mi się znaleźć, co jest gdzie i co się jak wyświetla, wielokrotnie poprzestawiałam coś niechcący w czasie focenia, bo dotknęłam jakiegoś przycisku/pokrętła i nie mogłam potem znaleźć, co jest nie tak. Na szczęście po roku używania ogarniam funkcje, których używam i rozumiem, co do mnie "mówi" wyświetlacz 😉

- funkcja podglądu na żywo na wyświetlaczu LDC dla mnie zupełnie bezużyteczna przy robieniu zdjęć w ruchu. Fotografowałam tańczące pary w dość kiepskim świetle i opóźnienie obrazu na LCD było na tyle duże, że po 10 minutach miałam dość. Od tamtej pory używam wyłącznie wizjera, ale jeśli dla kogoś podgląd na żywo jest ważny - hmm, no nie wiem, czy będzie zadowolony.

- jedyna rzecz, która mnie tak naprawdę irytuje to to, że po zrobieniu fotki ja już chcę robić następną, a jak tylko odsunę trochę twarz od aparatu, pokazuje mi się podgląd zrobionego zdjęcia, więc każde kręcenie pokrętłem w celu zmiany przesłony/migawki kończy się przewijaniem zrobionych zdjęć, zamiast tym, o co prosiłam.

- programów tematycznych nie używam, focę tylko w trybie M. Kilka razy próbowałam doświadczalnie trybu "sport" i nie podobało mi się, wg mnie foty wychodziły za jasne i niepotrzebnie podbijane było automatyczne ISO.

Wśród największych zalet tego aparatu dla mnie jest to, że po krótkim oswojeniu dobrze mi się nim foci, wszystkie ustawienia mam "pod ręką" dzięki możliwości przypisania funkcji do przycisku i wyboru, które ustawienia są pokazane na wyświetlaczu. Dobrze widzę w wizjerze, wskaźniki są czytelne i jakoś mi się ten manual obsługuje instynktownie. Akumulator działa na tyle długo, że nie muszę się stresować nawet na wyjazdach, często nawet nie muszę używać zapasowego. W porównaniu z EOSem 400D - w moim odczuciu klasa wyżej co najmniej, znacznie przyzwoitsze jakościowo zdjęcia z porównywalnej klasy szkieł i jakoś lepiej sobie radzi w gorszym oświetleniu.
Reasumując, bardzo go lubię i polecam, choć wielu półprofesjonalistów ma nienajlepsze zdanie o tej puszce, dla mnie wystarcza w zupełności i nie wyobrażam sobie aktualnie zamiany na inny sprzęt.
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 maja 2012 19:37
- jedyna rzecz, która mnie tak naprawdę irytuje to to, że po zrobieniu fotki ja już chcę robić następną, a jak tylko odsunę trochę twarz od aparatu, pokazuje mi się podgląd zrobionego zdjęcia, więc każde kręcenie pokrętłem w celu zmiany przesłony/migawki kończy się przewijaniem zrobionych zdjęć, zamiast tym, o co prosiłam.
mam dokładnie to samo u siebie, dlatego jak zrobię zdjęcie i chwilę przerwy po nim, dociskam lekko spust migawki (nawet nie do połowy) i wtedy mi przechodzi na tryb zdjęć.
abre   tulibudibu
17 maja 2012 19:45
[quote author=Lena link=topic=52.msg1404768#msg1404768 date=1337279608]
- jedyna rzecz, która mnie tak naprawdę irytuje to to, że po zrobieniu fotki ja już chcę robić następną, a jak tylko odsunę trochę twarz od aparatu, pokazuje mi się podgląd zrobionego zdjęcia, więc każde kręcenie pokrętłem w celu zmiany przesłony/migawki kończy się przewijaniem zrobionych zdjęć, zamiast tym, o co prosiłam.

mam dokładnie to samo u siebie, dlatego jak zrobię zdjęcie i chwilę przerwy po nim, dociskam lekko spust migawki (nawet nie do połowy) i wtedy mi przechodzi na tryb zdjęć.
[/quote]Przecież to możecie zmienić w menu. Ja wyłączyłam podgląd żeby mi baterii nie zżerał i nie błyskał przy oku.
Co do WB, nigdy nie używam auto, zawsze na ikonkach albo na PRE działam.
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 maja 2012 13:30
abre, ja tam się przyzwyczaiłam, czasem tylko na zawody przestawiam.
Witam, ktoś miał okazję używac canona EOS 350D ?
Jakies recenzje?  😉
asds   Life goes on...
21 maja 2012 11:45
Ktos może miał jednak do czynienia z wcześniej wspominanym przez mua aparatem SONY?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
22 maja 2012 23:03
Mam canona 350d. I jest już do serwisowania.
Przy zmianie obiektywu usłyszałam jakiś taki dziwny stuk i na stół wypadło mi szkiełko (lustro?), to w środkowej części wnętrza. W wizjerze ciemno. Czy to nadaje się do serwisowania? Ile taka wymiana kosztuje i czy można zrobić to w zwykłym serwisie czy trzeba specjalnie wysyłać do serwisu Canona?
Jak to zrobiłaś, że wypadło Ci lustro ? Wypadnięcie lustra raczej nie należy do rzeczy, które 'naturalnie' psują się po jakimś czasie, tym bardziej jeśli chodzi o jego 'ewakuację'  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się