Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 maja 2012 13:23
Mam wrażenie, że te "punkty" klejo lub taśmo podobnego straciły swoją trwałość. No i wypadło. A dlaczego to nie wiem - zmieniałam jak zwykle obiektyw. Jutro będę dzwonić po serwisach.
No to pewnie przy zmianie obiektywu coś się stało. Jedź do serwisu, ale nie wiem czy będzie sens naprawiać. 🙁
ma ktoś nikona d70?  😀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 maja 2012 13:54
Dostałam właśnie wycenę. Spadłam z krzesła prawie 😵
Całość naprawy wynosi prawie 800 zł, za całość (+ dołożyć trochę) bym miała canona 1000d x___X
I tak myślałam, że będzie gorzej. Naprawiasz?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 maja 2012 15:56
whitemoon071, Co ty, nie opłaca się. Cena naprawy mojego grata 350d to 1/3 ceny nowego. Wolę te 800 zł dołożyć do nowego. Niestety chyba będę zmuszona kupić Canona 1000d, bo na 600d mnie nie stać. 😵
No i mój Nikon X300 eytrzymał pół roku...obiektyw się rozwalił. Ten aparat się jednak nie nadawał na wycieczki na konie. Ciekawe czy mi gwarancję uznają... 👿
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 czerwca 2012 17:16
szukam kompakta, nie jakiegos zaawansowanego, ale fajnie by bylo, jakby mial tryb manualny i mozliwosc wyboru pola AF (o czym ja marze  🙄 ). nie chodzi mi o te rozmiarami zblizone do lustrzanek. chce go brac wszedzie, do szkoly, na spacer itd. wiec musi duzo znosic. najchetniej Nikon, ale nie pogardze innymi, chetnie wyprobuje Canona. no i przedzial cenowy jakis znosny, nie wiecej niz 600-700z. co mi polecicie? w temacie kompaktow jestem kompletnie niezorientowana.
Facella - Z kompaktów polecam dwa. Canon Ixus 125 hs i Nikona Coolpix s6300 - może nie do końca spełniają wszystkie Twoje oczekiwania, ale to na prawdę fajne zabaweczki za przyzwoite pieniądze  😉
Facella, Fujifilmy są dobre 😉 Ja właśnie dostałam jakieś 2 tygodnie temu s1600 i osobiście nie mogę za dużo powiedzieć, bo nie znam się na tych wszystkich ustawieniach (jeszcze :hihi🙂, ale pole do popisu jest szerokie. Przysłona, migawka, AF, lampa błyskowa (nie mam pojęcia co to, ale są pozycje +/- 2/3, 1/3 itd.), bracketing, ostrzenie no i oczywiście ISO czy balans bieli - wszystko do ustawienia na manualu. Trybów jest również sporo, dobry zoom (u mnie 15x). Mój model jest sprzed kilku lat, więc jakiś nowszy będzie jeszcze lepszy (choć nie znacznie). Na pewno znajdziesz jakiś model w swoim przedziale cenowym.
edit: ja mam jedynie zastrzeżenie co do jakości zdjęć, niestety.
gllosia, rozbroiłaś mnie 😀 Wszystko wspaniałe, tylko zdjęcia wychodzą słabe? 😀
To coś "+/- 2/3, 1/3" to albo kompensacja ekspozycji, albo kompensacja mocy błysku.
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 czerwca 2012 10:00
gllosia, ja sie niestety marna jakoscia nie zadowole, po to spytalam, zeby wlasnie taka opinie uslyszec... niby wszystko ma, a zdjecia jednak kiepskie  😁
No właśnie.. Ja się o tym przekonałam dopiero po zrobieniu zdjęć samemu. Ale narzekać i tak nie będę, bo mimo złej jakości mogę się uczyć i rozwijać, jest to dobry łącznik między prostym kompaktem, a lustrzanką.
Jakiegoś tam Nikona z kolei ma moja siostra, tylko on chyba nie ma za wiele funkcji, ot prosty kompakcik, ale z kolei jakość zadowalająca. Więc w tym kierunku bym szła na twoim miejscu 😉
może tu spróbuje, szukalam już troche , nawet specjalne fora znalazlam, ale poczulam się tam jak fotografik na naszym - nic nei zrozumialam. nawet tytułów wątków.

problem mam taki: mam conona 500d (to akurat nie problem bo fajny sprzęt ;P)

nagrałam filmy w jakości środkowej (bo są 3).
na aparacie wszystko ok, ale jak przezuciłam na komputer - otwieraja się w allplayer, ale leca spowolnione i nawet przestawianie suwaczkiem predkości nic nie daje (tzn dalej za wolno),
próbowałam też w media player, jest szybciej, ale tez za wolno, a opcja przyspieszania jst nieaktywna 🙁
jakby to film zjazdy to si edaloby przeżyć - przynajmniej lepiej widac hehe 😉 ale to z koncertu irlandzko/cantry wiec tempo raczej szybkie potrzebne....

jest ktoś kto mógłby mi pomóc - łopatologicznie powiezieć po kolei co zrobić? bez trudnych wyrazów:P
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 czerwca 2012 11:53
powiedz mi jak wyglada nazwa pliku? szczegolnie to co pogrubione, np. movie01.avi
nazwa jest taka jaką nadałam czyli cowboy(numer) 😉 a we właściwościach pokazuje, że to plik MOV
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 czerwca 2012 17:01
sprobuj w Quick Time Player.
mam Quick Time Player, przeczytałam na jakims forum żeby w nim,
ale nie chca mi się w nim uruchomić 🙁 jakies okienko wyskakuje po angielsku i pusty ekran 🙁
abre, dopiero teraz zauważyłam twojego posta :P Bo ja całkowity laik i amator, dopiero się uczę 😉 O ekspozycji to wiem, ale nie wiedziałam właśnie o co chodzi z ta lampą. No, ale już wiem, że chodzi o moc błysku - dzięki  🙂
No fakt, zdjęcia póki co słabe z mojej winy, ale pisząc do Facelli miałam na myśli jakość, po prostu dużo jest szumów, kolory na aparacie są zupełnie inne niż po wrzuceniu na komputer itd. A przez kilka pierwszych dni robiłam na automacie, dopiero potem zaczęłam się bawić ustawieniami, więc to nie do końca można zrzucić na mnie, tak myślę 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 czerwca 2012 16:07
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 czerwca 2012 16:19
ekran dotykowy? ciekawe, czy sie dezaktywuje, gdy uzywa sie wizjera. jesli nie, to lipa straszna, bo np. ja jak patrze przez wizjer, to dotykam ekranu policzkiem... i ten Tryb Scene Intelligent Auto, zaraz czlowiek w ogole przestanie byc potrzebny do zrobienia zdjecia  😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 czerwca 2012 17:22
Ciekawe w jakim przedziale cenowym będzie. 😉
I kolejny aparat z milionami zbędnych pikseli.
Dlaczego zbednych? Przeciez kazdy fotoamator zwyczajowo drukuje wszystkie swoje zdjecia w formacie 2 na 3 metry  😁
Mam ok 1 tyś. zł przeznaczone na aparat, lustrzankę. Ma on służyć do robienia bardzo dobrej jakości zdjęć bez zbędnych funkcji, przez amatorów, ale też gdyby się coś chciało to można by było z niego "wyciągnąć" jakieś naprawdę dobre zdjęcia. Fajnie, jakby radził sobie w warunkach halowych i ciemniejszych pomieszczeniach oraz dawał fajne kolory, abym mogła robić nierozmazane zdjęcia na zawodach w skokach. 5 lipca jadę na kurs fotografowania, więc mogę się tam poduczyć niektórych funkcji  🙂 Jakieś propozycje, istnieje w ogóle aparat, który spełnia moje "zachcianki"? 🤣
Florcik, a ile masz przeznaczone na obiektyw? 😉
obiektywów nie planuję kupować, będzie on używany czysto rekreacyjnie przez domowników.
Florcik, chcesz się bawić w fotografię otworkową? Lustrzanka to sam aparat/korpus/body, nazwij to jak chcesz. Pewnie uda Ci się jakąś używaną w okolicach 1000 zł dostać. Ale do tego musisz mieć obiektyw 😉 Co gorsza ceny używanych body spadają ale obiektywów... rosną. Obiektywy się nie zużywają, nie starzeją. Dobre szkło sprzed 20 lat nadal jest dobrym szkłem.
Dziewczyny z twórczości fotograficznej skierowały mnie do tego wątku z moim pytaniem... Mam okazję kupić Nikona D90 z przebiegiem ok. 4 tys zdjęć, za 2300zł od znajomego i z gwarancją do listopada ... Czy lepiej kupić ten , czy nowego D90 za 2600, czy zbierać jeszcze troszkę na coś jeszcze lepszego jak D300s? Z drugiej strony jestem jeszcze dość młoda i czy warto kupować aż taki przyszłościowy aparat jak D300s ? Sama nie wiem. Chcę kupić jakieś body bo aparat, którego teraz używam jest rodzinny i zawsze jak ja chcę pojechać na jakieś zawody porobić zdjęcia, to akurat jakiś wyjazd, jakiś grill czy inne bóg wie co, przez co nie mogę wziąć ze sobą aparatu. Może coś mi doradzicie bo chyba osiwieję zaraz od oglądania po raz setny ogłoszeń na allegro i porównywania wszystkiego  😵
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 czerwca 2012 17:49
Ja D90 uwielbiam, jest jak dla mnie intuicyjny, moja pierwsza lustrzanka. Tak jak pisałam, na twoim miejscu bym te 300 dołożyła i kupiła nowy D90 (dłuzsza gwarancja, pewność, że nic nie ruszane) lub zbierała na lepszy. Wybór między d90 a d300s to już druga sprawa. Jak to mówią, dobry fotograf to i pudełkiem po zapałkach dobre zdjęcie zrobi 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się