dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Poszukuję preparatu z dużą zawartością aminokwasów, wspomagającą rozwój mięśni...


Wiem o dwóch takich - Eqitop Myoplast, oraz Myostem Mass, te poleciła mi pani weterynarz, a co wy mi polecicie? 🙂 Widziałam More Muscle Cortaflexu, jest coś jeszcze godnego polecenia?  👀
A ja poszukuję pilnie informacji na temat dodatków, które mogą pomóc przy profilaktyce w przypadku zagrożenia zapiaszczeniem.

Wiem, że powinno podawać się mesz i olej. Podaję mesz 2 razy w tygodniu, a ponadto koń codziennie otrzymuje z paszą olej lniany (który bardzo polecam także jako dodatek energetyczny i wspomagający kopyta, włosie, sierść).

Co jeszcze mogę zrobić?
Podawać babkę płesznik (psyllium)
szemrana jakieś konkretne dawki czy po prostu, garść do paszy?
dawka to około 30-50 g dziennie.
Jeśli ma odpiaszczyć wymieszaj z paszą - trzeba podawac na sucho).
Jeśli chcesz aby psyllium zadziałało przerczyszczająco można podawac na mokro
Ok, dzięki, znalazłam nawet preparat z tym 😉
czy warto kupić Pavo VitalComplete?
cenowo jest bardzo atrakcyjne tylko nie wiem jak ze skutecznością 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 maja 2012 05:10
xxmalinaxx jeszcze u P. Podkowy jest mieszanka ziołowowa odpiaszczająca 😉 Ma w składzie babkę płesznik (łuskę i nasiona), siemię, rumianek i lukrecję. Opakowanie starcza na tydzień podawania
Nigna   Warto mieć marzenia...
07 maja 2012 10:58
Nirv: Myoplast działa cuda u mojej kobyłki <3
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
07 maja 2012 11:04
Z preparatów i dodatków paszowych z którymi miałam do czynienia przy okazji pleców mojego dziadka to mogę polecić dwa - More Muscle Cortaflexu i Orysanol E Derbymedu - po nich widziałam ewidentną i stosunkowo szybką reakcje.

Z dodatków które miały wspomagać mięśnie - korzystałam jeszcze z witaminy E i otrąb ryżowych - najpierw max-e-glo, a później equi-jewel - i niestety nie widziałam szczególnych zmian po rzeczonych.

Ktoś może stosował Pharma Muscle Force i może podzielić się opinią?
http://www.pasze.sklep.pl/asortymenty-konie-html/suplementy-html/ukladmiesniowy-html/pharma-muscle-force-1kg.html
Nirv Kilka znajomych stosuje Equitop Myoplast i są baardzo zadowoleni, efekty bardzo dobre, także za ich opinią polecam 🙂

Ostatnio tak się zastanawiałam nad magnezem - wiem, że jego główną funkcją jest uspokojenie, ale wpływa też pozytywnie na mięśnie, zapobiegając zakwasom. Czy ktoś podawał go właśnie w takim celu?
Wpływa na rozluźnienie, na zakwasy nie wiem.
Ktoś może stosował Pharma Muscle Force i może podzielić się opinią?
http://www.pasze.sklep.pl/asortymenty-konie-html/suplementy-html/ukladmiesniowy-html/pharma-muscle-force-1kg.html

A nie lepiej i taniej kupic worek aminorala a od P. Podkowy jakas miszanke🤔elen, aminokwasy, metionine! Wit.E? Taniej wyjdzie..
Spotkaliście się z biegunką u konia przy podawaniu preparatów z żelazem?
Dokładniej chodzi mi o ten:
KLIK
Somebody
wystarczy wpisać w google - podawanie żelaza biegunka - że dowiedzieć się, że podawanie doustnie może powodować objawy bóle brzucha, biegunki lub zaparcia.
Problem jest nie w produkcie jakiejśtam firmy ale we wpływie na organizm
Podawał ktoś magnez spożywczy od P.Podkowy?  👀
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
21 maja 2012 10:54
ktoś używał??
[[a]]http://horsefeed.pl/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=90[[a]]

Nirv, na rozwój mięśni ostatnio to spotkałam
http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=38&product_id=91
ew. pasza
http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&product_id=54

w ogóle ktoś już zamawiał coś z tej firmy??
dea   primum non nocere
21 maja 2012 22:12
Podawał ktoś magnez spożywczy od P.Podkowy?  👀


Ja.
dea i jak? 🙂 nie śmierdział jakoś wybitnie? Będzie się nadawał dla konia "ja-nie-jem-proszku"?
dea   primum non nocere
22 maja 2012 16:17
Nie śmierdzi w ogóle, jest biały i smak ma neutralny (próbowałam), no ale proszkiem jest. Nasze jadły, dopóki miały małe żłoby. Teraz jak mają duże, kamionkowe to rozgarniały - daję im w granulacie.
o! i to jest pomysł ten granulat, dzięki wielkie!  :kwiatek:
Co mozcie polecic na uspokojenie i wyciszenie?
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 czerwca 2012 22:02
Epona ma magnez z dodatkowymi skladnikami-tez dzialajacymi na glowe, kobyla u nas dostaje, jest bardzo wybredna, a to wyjada na sucho. Jak zadziala nie wiem, bo dopiero kilka dni.
Poza tym Epona ma tez sporo pasz dla nerwusow, moze cos wybierzesz. Horsefeed.pl, tylko ze strona chwilowo nie dziala, ale podobno to krociutka przerwa. Albo napisz do forumowej Julie.
Co mozcie polecic na uspokojenie i wyciszenie?

Tego nie polecam: Nutri Horse Biomag
Tanie, ale nieskuteczne  🙁
Chociaż w wątku o Nutri Horse dziewczyny polecają, u mojej kobyłki niestety nie zadziałał tak jakbym chciała, swoje fochy jak miała tak ma.
Teraz wyprobuję Take Control D&H. A może ktoś stosował?

basznia, a którą paszę konkretnie dajesz z Epony?
Baileys Outshine - jakie wrażenia? Wyszukałam, że quanta poleca, jeszcze jakieś pozytywne wieści 😉 ?
Czy faktycznie daje takiego kopa? Jak wygląda dawkowanie dla konia w średniociężkim (ujeżdżenie N/C) treningu?
Stosował ktoś może mieszanki uspokajające od pana Podkowy? bo zastanawiam się wlaśnie czy wziąć sam magnez np z melisą czy którąś z gotowych mieszanek.
Nigna   Warto mieć marzenia...
10 czerwca 2012 14:58
mam pytanie co do Myoplastu.
Moja siwa ostatnio "troszeczkę" przytyła. Długo stała po kontuzji , do tego doszło moje prawko i ogólnie :jadła , stała i nic nie robiła. Więc ma ogromny brzuszek. Oczywiście zaczynamy z tym walczyć wszelkimi metodami ... z czasów przed kontuzją została nam jedna puszka myoplastu... i zastanawiam się kiedy ją dać ? Gdy teraz jej podam mimo że jest gruba , przytyje jeszcze bardziej , czy też brzuszek przestanie tak zwisać bo łatwiej wyrobi mięśnie po myoplaście ? Boje sie troche jej go dawać bo mam wrażenie że już całkiem prosiaka będzie przypominać ; o lepiej poczekać aż zrzuci kilka kg ?
Dziewczyny mam problem !
Mojej niedawno zakupionej trzylatce (z bardzo dobrej hodowli) strasznie strzelają stawy i sama nie wiem co robic..
Wzywac weta od razu czy sa na to jakies witaminy ?
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 czerwca 2012 09:25
Cedryk, przepraszam, nie zauwazylam wczesniej, ze pisalas.
U nas "wariatka " dostaje headvit i pasze schongang-ale pasza nie miala szansy zadzialac, malo jej zjadla. Za to headvit dziala-wg wlascicielki. Dodam, ze kon naprawde... no naprawde... 🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się