Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Mam w tej chwili body nikon d80, któe ma już swój przebieg i rozglądam się nad czymś nowym. Ile musiałabym wydać, pi razy oko, na body wyższej klasy ?
Własnie martwię się tą krótką gwarancją w używanym D90... A nie wiem czy jak kupię ten D300s to czy on mi będzie dobrze służył jeszcze wiele lat? Mam 16 lat a jakbym się chciała w dalekiej przyszłości zajmować fotografią to kupno nowego aparatu mnie nie ominie. A z drugiej strony nie wiem co będę robiła za 10 lat... Jestem pełna wątpliwości co do jednego i drugiego.
Rambuesa, samo body nie jest tak wazne jak dobry obiektyw, nie wiem czy jest sens wydawac tyle kasy na puszke (d300) .  🙄
rambuesa, obecny aparat mam 4 lata i sądzę, że jeszcze drugie tyle mi posłuży.

Różnica w cenie jest niewielka przypadku, który opisałaś... Ja przy 300 zł różnicy brałabym nowy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 czerwca 2012 18:55
rambuesa, bralabym nowy D90, skoro nie wiesz czy sie bedziesz bawic w przyszlosci w fotografie, to nie ma sie co wykosztowywac na D300.
Dzięki dziewczyny i tak właśnie zrobię. Planowałam już od dawna kupić i jutro właśnie się wybieram do Warszawki do sklepu, bo na moim zad*piu to nic nie ma. 😵 Dzięki za rady już niedługo pochwalę się efektami nowego sprzętu  :kwiatek:
Super! Życzę wiele cierpliwości w odkrywaniu niuansów. Jestem szczęśliwą użytkowniczką D90 od ponad roku, ciągle się go uczę i nie zanosi się na to, żebym szybko doszła do wniosku, że znam go dobrze. Na pewno to był dobry wybór body dla mnie, do amatorskiej zabawy wystarczy mi na lata. Jak przypnę przyzwoite szkło i nie schrzanię niczego, nawet daje się przyzwoite zdjęcie zrobić 😉
Same plusy słyszę o tym D90 , gdzie tu jest haczyk?  😁
Przejrzyj kilka poprzednich stron wątku, było też o wadach tego aparatu 🙂
maliniaq   Just do your job.
14 czerwca 2012 09:36
Pytanie do posiadaczy heliosów: czy każdy obiektyw heliosa zadziała z pierścieniami do makro, które nie przenoszą automatyki?
Każdy, który będzie pasował do pierścieni. Przenoszenie automatyki nie ma znaczenia w przypadku Heliosów, bo one jej nie mają.
Makro na heliosie? Łojezu... To już lepiej do kitowego kupić soczewki Close-Up...
MsCarmen, dla mnie to też kiepski zestaw od strony praktycznej. Ja dokupiłam pierścienie z przenoszeniem automatyki i podpinam pod to stałkę, jeśli już najdzie mnie ochota na takie zabawy. Domykanie przysłony po wyostrzeniu w przypadku głębi ostrości rzędu 5 mm jest zdecydowanie nie dla mnie 😉
abre z ciekawości, jakie kupiłaś? Firmowe, czy krzaki?
Te http://www.fotcom.pl/pierscienie-posrednie-makro-132131mm-nikon-eco-p-25.html i w tym sklepie. Potrzebowałam na cito, wieczorem zamówiłam, następnego dnia odebrałam (tylko te były dostępne od ręki).

Sklep polecam serdecznie a co do pierścieni... no są 😉 Działają nawet. Przy trzech niestety zaczyna się gubić AF (podpinam pod N85 f/1.4), pojawia się też czasem błąd przysłony, ale wystarczy je odpiąć i zapiąć ponownie, żeby znów wszystko chodziło. Używam bardzo sporadycznie, więc jak dla mnie dobry zakup - świetna jakość obrazka z dobrego szkła + przeniesienie elektroniki + dobra cena.
Wszystko zależy od tego, jakim sprzętem się dysponuje. Przy braku innego, Helios też się nada. Fakt, łatwo nie jest 🙂
Lena, oczywiście, że się nada. Ja po prostu nie mam cierpliwości. No i u mnie wieje, ciągle wieje. Jak mieszkałam w mieście to nie miałam problemu z kiwającymi się modelami 😉
Ja i w mieście mam problem, zdarzało mi się w przypływie desperacji trzymać kwiatka ręką  🤔 😂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
17 czerwca 2012 22:05
http://allegro.pl/nikon-d40-nikkor-18-55-kingston-2-gb-21300-zdj-i2428586872.html
jest tu gdzieś haczyk?
nie mam dużych oczekiwań, ale chciałabym już coś więcej niż cyfrówka z rzędu Sony H9 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 czerwca 2012 14:16
haczyk jest taki, ze D40 to stary (ale jary!) model i z jego ewentualna naprawa moga byc problemy (bo bez gwarancji, bo nie wszedzie Ci go wezma [tzn. w autoryzowanym serwisie raczej powinni], bo z czesciami zamiennymi coraz trudniej). z tego co sie oreintuje nie ma oryginalnych gripow do D40, a tu jest ajkis dolaczony. ciekawe kiedy ten D40 byl kupiony, przebieg 21tys wydaje mi sie nieco nieprawdopodobny, chyba ze ktos serio bardzo go oszczedzal. i ciekawe, w jakim stanie jest tez bateria, ile wytrzyma.
Facella, bez przesady z tym oszczedzaniem. Nie kazdy lupie zdjecia bez opamietania robiac milion powtorek.
Zu, do konca aukcji zostalo jeszcze kilka dni, cena na pewno pojdzie w gore. Przy starszych modelach trudno ustalic cene wyjsciowa, bo jest ich na rynku coraz mniej.
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 czerwca 2012 14:52
abre, niby tak, ale jesli to jest jego pierwszy wlasciciel, to ile go mogl miec? nie wiem kiedy wycofano D40...
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
18 czerwca 2012 15:31
Czyli d40 już w sklepie nie dostanę? Dzięki dziewczyny, zaryzykuję, ale dużo nie jestem w stanie dać
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 czerwca 2012 15:50
w sklepie na pewno nie (-;
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
18 czerwca 2012 16:05
A jakbym jednak nie wylicytowała to mogłybyście mi coś polecić? :kwiatek:
Jestem samoukiem, ale pojęcie jako takie mam. Do tej pory miałam tzw rozbudowany kompakt- sony H9, aczkolwiek umarł (w sumie to lepiej 😉 ). Marzy mi się Nikon d90, ale jak narazie to nie na moją kieszeń. Robię sporo zdjęć w stajni, ale też portrety i makro.
edit: oczywiście nie zamykam się tylko na Nikony, ale Sony już bym wolała nie kupować, bo mam wrażenie że głownie kłopoty z nim  🙄
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 czerwca 2012 16:24
ja moge polecic D3000, kupilam go jako samouk, po kompakcie marki HP (  😂 HP to moze miec drukarki... ale jak sie nie ma co sie lubi...). ma tryb podrecznika, na poczatku troche z tego korzystalam, ale raczej wszystko intuicyjnie. mam go ponad 2 lata i jestem zadowolona, na wysokim iso sobie nie radzi, ale raczej nie robie zdjec w takich warunkach, zeby bylo mi to potrzebne.
chociaz teraz chyba tez nie mozna go dostac w sklepach - ma dwoch mlodszych braci, D3100 i D3200, ale nie jestem w stanie nic o nich powiedziec.
Ja mam teraz D3100 i też jestem zadowolona. Kupiłam go jak dopiero zaczynałam robić zdjęcia i przez te dwa lata nie miałam do niego żadnych zarzutów. Jeśli zaczynasz to ja bym chyba poleciła d3100 albo d5100 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
19 czerwca 2012 21:43
Dziękuję Wam :kwiatek:
Buszuję dzielnie, jak narazie na allegro, bo na tyle mi pozwala skromny budżet  😡 , a jak trochę popracuję to może poszukam w sklepach stacjonarnych.
Tak na już czaję się na d40, d50 (to też taki stary model jak d40?) i d80. Jest też jeden d5000 ale wątpię, żeby poszedł w ludzkiej cenie  😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 czerwca 2012 02:35
Aparat zreanimowany o dziwo. 🙇

Tak więc zaoszczędzone 300 zł zamierzam wydać na jakiś obiektyw. Myślałam nad stałką canona 50 mm F.1.8, Ale czy w tej cenie znajdę coś innego canonowskiego?
Stałka to wydatek około 400 złotych teraz (+, - )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się