buty dla koni

za pare
anetakajper   Dolata i spółka
27 czerwca 2012 12:32
Nawet mi ulżyło 🙂
No, ale jedna noga wejdzie, a druga ? :/ one się rozejdą na jakieś 4mm?
właśnie o to chodzi że but sprzedawane w parach trudno dobrać na nie idealne kopyta
anetakajper   Dolata i spółka
27 czerwca 2012 12:37
to już się nacieszyłam  😤
szukam dalej
a te dallmery?
anetakajper   Dolata i spółka
27 czerwca 2012 12:48
Anetakajper - przepraszam!!!  :kwiatek: Nie skumałam, że to dwa kopytka tylko pomyslałam, że przed i po werkowaniu ... 😡
Te pełne butki typu TK czy cavallo  mają jakiś zapas ale kurcze...cięzko mi powiedzieć jaki.... Może coś używanego upolujesz na przymiarkę? Ja mam niestety rozmiar 4...🙁

A Glove potrzebujesz w wersji WIDE, na Kramerze niestety nie ma🙁
Ale widzę, że też tylko na jedno kopyto...🙁
http://www.easycareinc.com/our_boots/easyboot_glove/easyboot-glove_sizing.aspx (rozmiarówka)
anetakajper   Dolata i spółka
27 czerwca 2012 13:14
No teraz to widzę  😀
Czyli na to kopyto dł. 10,50 szer. 11,50 wejdzie taki bucik?
http://www.der-hufpflegeshop.de/product_info.php/info/p167_1-Stueck-Easyboot-Glove--Hufschuhe-Gr--0-W.html
tak, ja mam inny rozmiar jak ci już pisałam,ale ja sobie bardzo chwalę te butki
Są takie bardziej "profesjonalne" niż cavallo wg mnie.
Sory dziewczyny, chyba mi się włączył syndrom "doradzającego-poczatkującego"! Brrrr...  😀
Perlica - a 1 cm luzu na długości to nie będzie w Glove za dużo?
Anetakajper - wymiary zdjęłaś tuż po werkowaniu czy tak "średnio"? 
milenka_falbana, nigdzie nie napisałam że będzie ok 1cm luzu 🙂
Oczywiście nie będzie- te buty muszą dokładnie dopasowane, ale możesz kupić pojedynczo a nie parami je wiec łatwiej dobrać.

Perlica - 😀  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

No tak ale jesli kopytko ma długości 10,5 cm a Glove Wide rozmiar 0 zakłada 11,4-11,7 cm to w długości będzie ok. 1cm zapasu, czy tak?
A na to drugie kopytko które ma dł.11,0 x szer.12,0 wydaje się być najlepszy rozmiar GW 0.5 (11,8 - 12,1) ale też jest troszkę ...za krótkie. Kopytko🙂
Za krótkie kopytka! Dokleić!😀

Właśnie- Perlica - jakie wahania dopuszczają glove? Pytam już tak z egoistycznej ciekawości🙂 :kwiatek:
milenka_falbana, nie mam pojęcia  😉
Glove to sa jedne z najtrudniejszych do dopasowania butów. Pasują na poprawne, zdrowe kopyta, w wymiarach dokładnie odpowiadających rozmiarówkom. Jak macie kopyta "trudne" kombinujcie z innymi modelami.
nie polecam butów przed koronkę dla koni o stromej ścianie ❗ A glovów to już w ogóle ❗ będą Ci spadać jak puścisz konia, jak dojdzie błoto i gaiter namoknie to szanse na utrzymanie buta na nodze prawie zerowe (tak z moich wcale nie małych doświadczeń). Turf kingi na wysokie pietki tez mogą być problematyczne. Pomyśl o old mac's sa tolerancyjne rozmiarowo. Jak wpakujesz wkładkę i gaiter to nawet 1,5cm luzu nie powinno być problematyczne. konie, które znam tak chodzą i nic się nie dzieje. pewnie będziesz musiała przepatentować but żeby nie obcierały te paski na piętki ale zawsze można pomyśleć o podszyciu futerka czy polaru 😉
Minusem butów za koronkę są ich gabaryty i waga a pewnie potrzebujesz na wybieg ❓
Ja po dośc długim czasie użytkowania mogę polecić Cavallo Simple.
Co prawda nieco zdarła się skóra na wierzchu, ale to przez to, że jeździłam dużo po ścierniskach. Ich dużym plusem jest łatwe zakładanie i nie zdarzyło mi się żeby obtarły🙂 No i jeszcze kolejny plus - z daleka wyglądaja jak kalosze, więc jest szansa, że nie będzie się wzbudzać sensacji pt. "koń w butach!"

Fota mojego siwego😉


Ja cały cza jestem zadowolona z Cavallo Sport. Też uważam, że nie rzucają się jakoś strasznie w oczy.

mi niestety obcierały jedną nogę końską...
A miałaś jakieś zabezpieczenie, czy wkładałas na gołą nogę?
Ja mojemu kupuję takie rozciągliwe skarpetki z grubej pończochy  😁
Ja skarpety zakładam tylko jak koń musi być w butach kilka godzin- w trakcie zawodów. Na codzienne treningi nic nie podkładam. W Cavallo nic się nie dzieje, a w Old Machach po 20 minutach mój koń miał zwichrowane włosy i zaczerwienioną skórę od tych wewnętrznych pasków. Jestem pozytywnie zaskoczona tym jak but trzyma się na nodze. Bałam się, że w wodzie albo zasysającym błocie je pogubię, a nic takiego się nie dzieje.
Alice, ileś stron dalej są moje perypetie-zakładam wszystko do firmowych po szyte wg przepisu.
Dlatego butki poszły w świat- chodź żałuję bo były świetne w sensie że nie spadały wcale.
No i też są fajne w czyszczeniu. Simple są całe ze skóry, prawda? nie niszczy się ona od ciągłego mycia?
Niszczy:/ A sport nie mają skóry?
Sport mają skórę tylko na piętkach i na obramowaniu. Cała reszta jest materiałowa- taki mocny materiał jak w niektórych kaloszkach.
D+A, to ciekawe że twojego konia prawie obcierały OM a mojego Cavallo- myślałam że OM mają taki sam materiał jak Glove ( Glove mają taki miękki neopren o mój koń się nie obciera od nich) a Cavallo są takie jakby sztuczne i się obcierała...
W którym miejscy dokładnie Twój się obcierał? Old Mac z zewnątrz podobne Cavallo- ten materiał też taki chropowaty, ale w środku są mocowane na paski i to właśnie one nie pasowały mojemu.
[img]http://i.oodleimg.com/item/2718575954u_4x424x360f?1324511761[/img]

Ogólnie dla mnie średnio wygodne jest to zapięcie w Old macach.
Bo Glove to taki model, że jest mega miękki i przyjemny, ale też niestety to najcięższy but do dopasowania chyba z dostępnych na rynku.
Jak sie chce buta, którego łatwiej dopasować i który będzie leżał na skokach itp, to niestety płaci się trudniejszym zakładaniem i innym materiałem, z którego but jest wykonany.
Ciekawa jestem jak w praktyce z wytrzymałością Glove. Mi moje Cavallo do skoków odpowiadają. Póki co skaczę w nich L i P, kilka skoków 120-130 i sprawdzają się bardzo dobrze. Mój koń niestety ma zawężone kopyta, więc zależało mi na łatwości dopasowania.
D+A, moja się obcierała ponad piętkami na nodze- nie wiem jak się nazywa ta część konia  😁 ale na 1 nodze ( tam ma innaczej ukątowaną kończynę bo ma sztorca).
Glove są za to super- ale już jej się kopyto zmieniło i nie pasują - są za luźne i spadają z kolei z drugiej nogi-nie sztorcowej gdzie kopyta jest szersze 😂 więc nie jestem w stanie tego skumać.

Cavallo się fajnie zakładają.
Skoro piszesz że paski w OM mogą obcierać to pozostają mi na spróbę już tylko Dallmery 😉
No to chyba Old Mac właśnie tam chciały mi konia obetrzeć😉Między piętkami a pęciną.
Ja mam nowe Glove, ale właśnie obawiam się, że mogą mojemu spadać- ma wąskie kopyta, więc na wszelki wypadek wystawiłam póki są nieużywane na sprzedaż.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się