siodło ujeżdżeniowe

Wciagnełam jeszcze raz Luckiego - pojezdziłam , i sciągnęłam w takim stanie jak był. Nic się nie ugięło i nie zmatowiło jak w DD . Skóra na tym siodle jest inna, nie jest taka delikatna
Livia   ...z innego świata
11 lipca 2012 10:43
Pytanie do osób, które mają Lucky Dressage - jak z jakością skóry po dłuższym użytkowaniu? Niedługo będę takie siodło kupować, ale chciałabym żeby dlugo mi potem jeszcze posłużyło 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 lipca 2012 11:04
Moje ma rok, nie chucham na nie przesadnie - ze dwa razy w tygodniu przecieram mokrą chusteczką, raz na jakiś czas natłuszczam. Widać na tybince ślady po puśliskach, ale nie przesadnie. Jeżdżone ok. 5 razy w tygodniu na jednym koniu. Także myślę, że jest OK.
Livia   ...z innego świata
11 lipca 2012 11:13
maleństwo, bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂
czy miał ktoś może doświadczenia z siodłami Anky? Będę wdzięczna za opinie.
Doszło moje Emporio  😍 Póki co mega mi się podoba. Dlaczego niektórzy narzekają na skórę?
episode, opisz wrażenia  z jazdy please  😅
A masz 16 czy 17? nówka? ile czekałaś?
Wrażeń z jazdy nie ma jeszcze 😀 Chyba, że z testowej, ale to nie to samo - bo ja mam jedną tybinkę 🙂 17, 16 się bałam :P Czekałam krótko. Ja się wiernie trzymam equipe od 3 lat skokowo, a teraz również ujeżdżeniowo 🙂
episode, to korzystaj z tego, że masz siodełko i dołóż nam tu w wątku cegiełek do kopalni wiedzy 🙂
Zrób jakieś zdjęcie real foto. Jakie masz wymiary siodła przy 17tce? Siedzisko i długość tybinki?
episode, fajnie że jedna tybineczka -będzie jakieś porównanie 🙂
Zrobię, zrobię. Wymiarów nie znam, ono dosłownie kilka godzin temu przyszło 😉 A jutro z rana wyjeżdżam, więc dopiero niedziela 🙁
to póki je masz w domu zmierz tybinkę 🙂
też jestem ciekawa tego siodełka
ekuss   Töltem przez życie
14 lipca 2012 17:07
Co sądzicie o siodłach Kentaur? Dzisiaj w sklepie siedziałam w modelu Medusa i bardzo fajne wrażenie.
ekuss, też bym się chętnie dowiedziała opinii, mi podoba się model Afrodyta i Elektra
a nie kosztują dużo...
ja mam Kentaura ale Joung Dressage-siodła nie do zdarcia, fajna skóra...ale to taka średnia półka, moje siodło : szału niema, ale poprawne siodełko i pozytywne
Model Medea 2 i Elektra to ponoć najbardziej udane modele Kentaura.
Też przyglądałam się siodłom firmy kentaur. Wyglądają fajnie. Tylko co z tego, skoro żaden sklep, który je sprzedaje nie ma siodeł testowych. Kupować siodło w ciemno?
Perlica, widziałam ten model, tylko ma krótką tybinkę, coś jak Lucky albo Emporio

http://www.okser.pl/kentaur-siodlo-dresazowe-afrodyta-p-9856.html
http://www.okser.pl/kentaur-siodlo-dresazowe-elektra-p-7096.html

ma ktoś któryś z tych modeli?
Elektrę ma koleżanka, na razie kilka dni więc ciężko coś mówić o niej
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
14 lipca 2012 23:22
apsik,
ale co Ty mówisz?
Norviva ma siodła testowe, dojeżdża z nimi do klienta, NIE wysyła na testy.
ms_konik, Norviva już nie istnieje raczej z tego co wiem...ale proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Chciałam skorzystać i zakupić sprzęt,ale nie ma już żadnej strony ani żadnego kontaktu tel nie znalazłam...
Nie istnieje, zbankrutowali.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
15 lipca 2012 09:32
Perlica, kare_szczescie,
dzięki za sprostowanie!
Szybko się zawinęli 🙁
niestety -siodła niezłe, ale o pasowaniu to oni nie mieli żadnego pojęcia ( mogę stwierdzić po czasie kiedy już coś wiem w tym temacie)
ekuss   Töltem przez życie
15 lipca 2012 10:10
Ja wczoraj jeździłam po sklepach i oglądałam siodła i wam powiem,że KenTaur ma baardzo fajną skórę. Jak wsiadłam to zsiadać nie chciałam 😀 Do tego serwis na miejscu,podrobią je jak chcę ,więc... chyba je kupię 😀
sei   . let's grow old together & die at the same time .
15 lipca 2012 10:16
wrzucam zapowiedziane wcześniej niedopasowane moim zdaniem siodła do jeźdźca z ostatnich zawodów. zobaczymy czy macie podobne odczucia 😉

więc...
za długa tybinka. dużo za długa.
noga w połowie klocka raz, dwa, trzy
ogólnie jakieś za duże raz, dwa

dwa problematyczne przypadki, o których do końca nie wiem co myśleć...
pierwszy - w kłusie jest nawet ok. a w galopie dzieje się tragedia bo całą amazonkę przesuwa w siodle. i ze względu na to, że jest taka chudziutka i drobniutka obstawiam, iż po prostu siedzisko jest dużo za duże... czego może nie widać na zdjęciach  🙄
kłus, galop

drugi - w sumie podobnie. nie jest niby źle. ale jednak coś nie pasuje. może to kwestia ogromnej tybinki...
kłus, galop


na koniec już. nienajgorzej wyglądający (chyba najlepiej ze wszystkich) DD dominox.
kłus, galop
oświadczam, że dołączyłam do grona osób posiadających wintec pro dressage. Jestem zachwycona, zakochana i mega szczęśliwa 💘  😍
Polecam wszystkim to siodełko.
Hej  :kwiatek:

Jakie siodło ujeżdżeniowe polecilibyście na ogólnie pierwsze własne siodło ? Jestem raczej na początku 'kariery ujeżdżeniowej' i myślę że przydało by mi się raczej dobrze trzymające , ale nie jakoś przesadnie ortopedyczne siodełko. Jestem osobą dobrze zbudowaną i raczej krótkonożną, więc nie jest to budowa 'ujeżdżeniowca'. Cena jaką byłabym w stanie wydać to do 3 tyś zł, więc rozglądam się za czymś dobrym, ale używanym.

Moją uwagę zwróciło siodło Euroriding Titan II, a dosłownie przed chwilą Kentaur Elektra - jakie macie opinie na temat tych siodeł? Nadałyby się dla kogoś takiego jak ja ? 😉

Z góry dziękuję za pomoc i wszystkie odpowiedzi 😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
15 lipca 2012 17:43
Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z siodłem ujeżdżeniowym, to w Titanie nie będziesz w stanie usiąść.
Wersja na sucho:



I wersja pode mną:



Tybinka niestety chyba ciut za długa 🙁 Ze zdjęcia wydaje mi się, że klocek średnio do mnie dopasowany, ale w jeździe nie czuję nic na minus. Wypowie się ktoś lepszy ode mnie w ujeżdżeniu? Ja to skoczek jestem.

Wrażenia z jazdy super. Jest to pierwsze siodło, w którym jestem w stanie rzeczywiście siedzieć w kłusie pośrednim na tym koniu. W innych było to niemożliwe, a w tym.. po prostu siedzę 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się