Kącik folblutów

czeggra1 oddaj mi swoje ogłowie , napierśnik i kask  😍
eeee. Kask to ja sobie rezerwuję!  😜



A my w sobotę jedziemy licencję!  😲 Tak więc proszę za nas trzymać kciuki.  😀
Hehe dziewczyny- udane z was agentki 😁
Sonkowa, trzymam kciuki mocno.
Ikarina, przekaż proszę Paddy'emu, że ma dbać o swoje nóżki, bo inaczej skończy mu się u mnie zapas wirtualnego drapania za uszkiem 😉
czeggra1, to zabrzmiało bardzo poważnie 😉 Teraz będzie wiedział, ze nie ma żartów 🙂
czeggra1, mam pytanie co do tego ogłowia ;p sprawdza się dobrze ? widać jakąś różnice w prowadzeniu konia itp. jak to mówi producent ?
Lenii:
Skusiliśmy się na Micklema dla mojego pobudliwego folbluta. Po kilku dniach użytkowania to rozwiązanie wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Koń zadowolony, przyjemny na jeździe, ustawiony na długiej szyi, przyjemnie oparty, nie odbijający od ręki, wędzidło w jednym miejscu. Zwierzak po zakończeniu treningu nie ma potrzeby ocierania nosa o nogę i o wszystko wokół, czyli może i rzeczywiście tradycyjne nachrapniki uciskają w jakiś sposób splot nerwów na nosie i powodują jakieś zdrętwienie pyska. U mojego Cześka póki co na razie Micklem się sprawdza.

a tutaj jest filmik od producenta: 

Dla Czesia to ogłowie to był strzał w dziesiątkę, a Orfeusz natomiast chyba woli meksykana.

Ikarina, no oczywiście, że nie ma żartów 😉. Umówiłyśmy się przecież na team, a Paddy się wygłupia 😉.
Byliśmy w niedziele z Czesiem na Novice ( CNC*) w Iping i się wytrąbiłam na przeszkodzie, którą w trakcie oglądania crossu zbagatelizowałam 😂. Po wskoku do wąwozu był ostry zjazd w dół, a po nim zaraz wjazd do lasku z coffinem gdzie w rowie płynął sobie szemrząca rzeczka i światło odbijało się od wody od słoneczka świecącego spomiędzy liści. Źle wjechałam, Czesiowi nerwy puściły ( bo on to nie lubi szemrzącej wody bardzo :hihi🙂 i niestety przejechałam bez problemu ale tylko do połowy. Skoczył sobie przez ten rów ale już po eliminacji, za czwartym podejściem. Jestem i tak z niego bardzo dumna, bo super poradziliśmy sobie na włoskiej górce, wąskich frontach po łuku, wskoku do wąwozu w górzystym terenie. Następnym razem będzie lepiej, jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, a sobotę jedziemy na trening crossowy z trenerem zdobywać dalsze doświadczenia 😉.

A tak na marginesie- przyszła w końcu piękna pogoda i prawdziwe lato 😀. Zobaczymy na jak długo 😉
Najaktualniejsze zdjęcie Czaszy 😉


fot. Dominika Sowa
Ikarina- ja trzymam kciuki bardzo, bardzo mocno, bo bym go chciała pod Tobą zobaczyć 🙂
Sonkowa- liczymy na Ciebie 🙂
czeggra1, tez mi sie pare razy zdarzylo na tubylczych krosach - czlowiek oglada wszystko bladym switem, twierdzi, ze proscizna, a potem jak sloneczko zaswieci, albo kwiatek zablysnie kolorkami, to nie ma zmiluj 😀 Mimo wszystko gratuluje, na Novice wiele "stajennych gwiazd" lezy i kwiczy, mam nadzieje, ze pokazalas im, co to znaczy STYL 😉
Trzymam kciuki, trzeba skopac tutejszym tylki 🙂
Byłam w odwiedzinach u Lovecruellove i Skocza 🙂
a o to i oni 🙂
eh, przydałoby się takie ogłowie, ale trochę szkoda mi 600 zł :/
ikarina, kuruj swojego gluta, to może wyskoczymy sobie w końcu gdzieś razem w teamie (i zgarniemy po drodze paru re-voltowiczów z UK ze sobą). Będzie git🙂. Ja do tego czasu się może trochę ogarnę i np przestanę gubić mapę na czworobokach ( tak, tak- odwaliłam taki numer ostatnio :wysmiewa🙂 i mądrzej podejdę do oglądania crossu 😉 oraz chłopaki już się opatrzą ze strumykami, strasznymi kwiatkami itp 😁.
To ja tak na dobranoc wepchnę się z moim dzisiejszym treningiem  🏇



mniam, jakie ciasteczko  😍

edit: siodło dobrze leży? bo trochę jakby odstawało w skoku, ale to może wrażenie przez podkładkę. Tak tylko pytam, zero złośliwości.
Cierp1enie, dziękujemy 🙂
No właśnie mi też to nie pasuje - możliwe że to i przez podkładkę.
Prestige Venezzia kupowany 2,5 roku temu w międzyczasie dopychane poduchy...niestety to było wówczas jedyne siodło które na niego pasowało i jedyne na które było mnie stać - koń się zmienia cały czas...na nowe mnie po prostu nie stać - jak sobie gnieciemy kapuchę to jest ok 🙂
No właśnie z tymi siodłami to różnie bywa, jeszcze jak koń się rozrasta to już tym bardziej. Najczęściej właśnie przy skoku można poznać, że coś jest nie tak i dlatego zapytałam.
Ale konia to masz przeboskiego, mój kolejny ulubiony folbluciak, no i w świetnej formie jest.
Cierp1enie, myślałam o wymianie ale się jeszcze wstrzymam(aczkolwiek ciężko będzie mi się z nim rozstać bo kocham to siodło miłością wielką i szaloną) - koń cały czas się buduje - pracujemy jeszcze nad grzbietem i zadem bo tego towaru troszkę jeszcze brakuje 🙂 Jeśli trzeba będzie zmienić - zmienimy ale mam nadzieję że nie będę musiała 🙂

Bardzo się cieszę że ktoś lubi tą moją "kalekę"  i że w ogóle komuś się podoba 🙂
Jaką kalekę? Przeboski jest.  😜
Czy wie któś czy klacz Helena de la Roque żyje?
Cierp1enie, myślałam o wymianie ale się jeszcze wstrzymam(aczkolwiek ciężko będzie mi się z nim rozstać bo kocham to siodło miłością wielką i szaloną) - koń cały czas się buduje - pracujemy jeszcze nad grzbietem i zadem bo tego towaru troszkę jeszcze brakuje 🙂 Jeśli trzeba będzie zmienić - zmienimy ale mam nadzieję że nie będę musiała 🙂

Bardzo się cieszę że ktoś lubi tą moją "kalekę"  i że w ogóle komuś się podoba 🙂


kalekę?? ja Ci dam kalekę 😀DD
on jest fenomenalny!! Ucałuj go tam po chrapach ode mnie 🙂
Danish, ja Ci dam kalekę 🤬. Ja też uwielbiam Twojego zwierzaka 😍!
Danish - Rewelacyjny jest !  💘
Dziewczyny bardzo Wam dziękuję-miło się czyta takie słowa  😡  :kwiatek:

No łatwy do jazdy chłopak nie jest - od półtora roku dopiero skaczemy z przerwami w okresie zimowym gdyż brak hali skutecznie nam to uniemożliwia ale dajemy radę 🙂 Serce mi rośnie jak widzę jak wyładniał,jak obrasta mięśniami i tłuszczykiem którego zawsze mu brakowało 🙂

W ogóle miło się patrzy na wasze gluty - ta rasa potrzebuje "specjalnego" traktowania 🙂

Wrzucę jeszcze jedną fotę z wczorajszego treningu 🙂



Mój półsiad pozostawia wiele do życzenia - najchętniej bym się z tego zdjęcia wycięła  👀

Widać chłopak kocha skakać i ma talent 🙂
Danish-  😍 😍 😍 😍 😍 😍 aaa szczena opadła!
u mnie ten sam problem brak hali, ale dajemy radę 🙂
equum   Niech koń będzie z tobą.
28 lipca 2012 10:27
Danish cóż za zaangażowanie kopytnego aż miło patrzeć na takie zdjęcia w których widać taki ogrom pracy i cierpliwości :kwiatek:
Danish szacun dla chłopaka!  😍
A my wozimy się w kółeczko😉 Planujemy może jakiś start ale nie wiadomo czy zawody się odbędą czy my się ogarniemy itd. Najświeższy Glut🙂 Niebawem wstawię może porównanie zeszły rok z tym🙂
Prawda, że folbluty śliczne, zdolne i mądre?
Mamy ogromnego farta, że układ rynku w PL jest jaki jest i możemy do oporu cieszyć się folblutami pod siodłem (i oglądać w kąciku  :tanczacalinka🙂.

Doczekałam się zdjęcia:


i jeszcze "snapy"



i jeszcze takie:
mtl   I M Equestrian
04 sierpnia 2012 00:42
Na Wyspach oferuja stanowke srokatym xx, z pelnym, calkiem dobrym papierem xx, nie pamietam, jak sie nazywa, bo podalabym link 😉

edit - znalazlam strone pasjonatow kolorowych xx
http://www.angrovestud.com/coloured-thoroughbred-breeders-association.html




tego kasztanka z dosc wysokimi odmianami na nogach i biala plama na brzuchu mialam okazje poznac, nawet nie pomyslalam ze taka masc to srednio normalna jak na xx  🤣

Danish swietny konik!  😍
halo zdolne i madre ale tylko w dobrych rekach, albo inaczej... tylko prawidlowe podejscie do tej rasy pozwoli pokazac ich pelne zdolnosci i to w roznych dyscyplinach jezdzieckich 🙂 super fotki!
halo świetne fotki!  😜 Uwielbiam Twojego konia.  😍


A my póki co przerzucamy się na pingwiniarstwo.  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się