Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

Domyślam się na czym rzecz polega... Ale jakim cudem te konie wogóle skakały? Piszą, że niby żaden nie został "uszkodzony" w czasie rozgrywania tej "dyscypliny", ciekawe ile w tym prawdy... Czy to wogóle fizycznie możliwe, żeby koń nurkował? No i wreszcie, na czym wgoóle polegała ta "konkurencja", który skoczy z wyższej wysokości, czy co?  🤔
to ja dodaje filmik którym się zachwyciłam ostatnio  😀
Nigna   Warto mieć marzenia...
28 lipca 2012 22:23
zoja: oczywiście że się da . Konie kaskaderskie też skaczą z wysokości , baa nawet WKKWiści pokonują czasem przeogromne przeszkody wodne. Myśle że w tym przypadku nauka wyglądała podobnie ( mam nadzieje , bo jest jeszcze opcja zastraszania konia że nie ma wyboru, musi skoczyć ), pewnie stopniowo zwiększała wysokości.

A co sie może stać ; D? Basen jest w 100% bezpieczny , bez ostrych rzeczy czy krawędzi, na tyle głęboki żeby koń nie walnął o dno. Wygląda przerażająco ale na dłuższą mete nie jest to niebezpieczne ; ) Choć dla mnie totalna głupota.  Konie nie są fizycznie przyzwyczajone do nurkowania... ale psy czy ludzie też nie a mimo wszystko nurkują i nic im sie nie dzieje.

To nie była dyscyplina ; o  (z tego co wiem) , babka jeździła ze swoimi końmi robiąc pokazy na całym świecie ; )
Nigna, dokładnie tak jak mówisz. To nie była dyscyplina. Ta babka to Sonora Webster. Podczas jednego z nieudanych skoków straciła wzrok - na skutek odklejenia siatkówki podczas uderzenia o wodę, jednak dalej skakała. Dysney w 1991 nakręcił film na podstawie jej historii: Wild hearts can't be broken - w tych filmikch z youtuba przewijają się właśnie sceny z filmu. Kiedyś nawet udało mi się go ściągnąć, a nie było łatwo, bo nigdy nie był w Polsce emitowany.

Moje nowe dzieło po baaardzo długiej przerwie. Tymczasowo nie jeździmy, więc musimy wynajdywać sobie inne zajęcia 🙂
Znowu zrobiony przezemnie nowy filmik

🙂



nie wiem czy było, ale zastanawia mnie czy on to robi sam z siebie ?
bo nie dopatrzyłam się niczego na nogach, chyba, ze jestem ślepa.  🙄
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
31 lipca 2012 21:08
Chyba coś jednak ma na nogach, ale ciężko stwierdzić.
Mnie ciekawi stan kręgosłupa tego konia... dziewczyna(?) siedzi prawie na nerkach 🤔wirek: Zastanawiam się, czy taki siad prowokuje budowa konia, czy tak po prostu go jeżdżą...
To sa Tenessee Walking Horse. Byla o nich goraca dyskusja niedawno

Ciekawe, skąd koń w środku miasta.  🙂
Daniella_283 poszedł pewnie na zakupy 😁ale jaki przystosowany i na pasach przechodzi 🤣
Nigna   Warto mieć marzenia...
01 sierpnia 2012 12:42
Daniella_283: hahah zarąbiste : D Jaki spokojny jakby sobie serio na spacer poszedł  😀
Może w jeździeckim była wyprzedaż ?  🏇
Mój też umie przez pasy przechodzić w mieście  😂
Nigna   Warto mieć marzenia...
01 sierpnia 2012 23:29
Też czterokopytne : D Rozwaliła mnie ta koza : D Ciekawe co jej dosypali przed kręceniem tego filmu : P
Jak wywaliła na początku tę większą to parsknęłam śmiechem. Chcę takiego psychola  😁
Hipp   Hipster Hippoland
02 sierpnia 2012 06:34
A teraz wyobraźcie sobie, że jakiś źrebak tak szaleje na pastwisku  😁
Ale koza jest ekstra 😀
hahah dobra koza  😁 inne to się na nią patrzą jak na głupią  😁
Hehe małe to i szaleje ! A potem dorośnie i się nieco uspokoi. 🏇 Ahhh pamiętam jak moją nosiłam na rękach, była taka malutka. A teraz kawał kozuchy !  😁
Hipp   Hipster Hippoland
02 sierpnia 2012 08:58
To że ta Twoja kozucha urosła wcale nie zwalnia Cię z tego, że masz ją nosić ! Co się obijasz ?! Do roboty !  😁
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 sierpnia 2012 09:09
Nie koń, ale też ma 4 kopyta i cwany łeb 😁
❓ A tu mikołajki w naszym wykonaniu :P kucyki rządzą! xD
Nie koń, ale też ma 4 kopyta i cwany łeb 😁


Fajny byczek ;D
❓ A tu mikołajki w naszym wykonaniu :P kucyki rządzą! xD

Ale tem mniejszy daje z zadu !  👍
Wybaczcie za post pod postem, ale minął już ponad dzień... 😉

Jak kogoś ciekawi jak topiłam 2 konie o zachodzie słońca to proszę:

🏇
.
Vanilka krowa w derce, krowa w bryczce ,galopująca krowa i do tego skacze wyżej niż moje konie  👍 😁
Oglądałam już sporo takich filmików z krowami : P
ja bym się trochę bała.  😁
Hipp   Hipster Hippoland
03 sierpnia 2012 21:42
Mi się  nie podoba jazda na krowach. Nie są to zwierzęta przystosowane do takiego biegania i skakania. Owszem-z własnej woli jak stoją cały czas w oborze i zostaną wypuszczone na pastwisko-wtedy przecież znają granice swojej wytrzymałości, a tak-nie. Całkowicie na NIE.
Nigna   Warto mieć marzenia...
03 sierpnia 2012 21:52
Też jestem podobnego zdania co Hipp , przegięcie ; o Może niedługo osiodłamy świnie i wsadzimy na nią dzieci ;o ? Ludzie wymyślają cuda niewidy. krowa to zwierze której celem jest zjedzenie trawy i oddanie jak najwięszej ilości mleka. A nie skakanie przez przeszkody  ;o
Jak najbardziej, się zgadzam z Wami Hipp i Nigna. Swego czasu, jak to na wsi, mieliśmy krowę. Są to mądre zwierzaki. Kiedyś nawet siedziałam na jednej kilka sekund, gdy leżała. Ale jazda na krowach ? Nigdy mi się to nie podobało ! A czy Wy też zauważyliście, że jakoś w Polsce nie ma takich zwyczajów, by siodłać krowę i sobie skakać na niej ?
PumCass   zachowaj zimną krew!
04 sierpnia 2012 02:11
bo to tylko Niemcy mają takie pomysły  🤣
Ja na krowie za czasów -nastu lat siedziałam, ba nawet "jechałam" i przyznam, że nie polecam  😁
Osobiście nie podoba mi się to co z tymi krowami robią.
Okej, widząc krowę skaczącą wyżej niż niejeden koń, człowiek myśli "Łał, ale zdolna ta krowa!", ale później widzi te wymiona obijające się o nogi i latające na wszystkie strony  🤔 brrr...  chyba nawet nie chce wiedzieć jak to musi je boleć  🤔
Hipp   Hipster Hippoland
04 sierpnia 2012 11:34
PumCass-co do krowich skoków. Krowa mojego dziadka kiedyś szalała i przez takie coś naderwała sobie wymiona. Interwencja weterynarza była konieczna. I smarowanie maści, a widać, że krowa cierpiała...🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się