Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

i co to właściwie znaczy "ile warto za niego dac?"? w sklepach masz podane ceny. chcesz go sprzedać, czy kupujesz używany, czy jak?
Zgodzę się w 100 % jeśli chodzi o wentylację. Szczerze mówiąc za cenę Jabu można kupić np. Casco czy choćby York, które mają o niebo lepiej rozwiązaną sprawę wentylacji. Miałam Jabu i wszelkie modele tej firmy kojarzą mi się ze szczelnie zamkniętą skorupą. Ni to ładne ni użyteczne. Na szczęście w miarę bezpieczne.
chcę kupic używany, jest kilka ogłoszeń sprzedaży w sieci. wahają się od 60zl do 240 za ten model. Nie chciałaby przepłacic, ale też nie mam zamiaru żalowac na dobry sprzęt. Ta wersja volta plus ma wentylacje z przodu również
cale 4 dziurki wielkosci orzeszka  😎
Afrodyta ta wentylacja to parodia. Ale wszystko zależy od tego co kto lubi i co potrzebuję. Szczerze, za 240 zł nigdy bym tego kasku nie kupiła, nawet nowego. Inna sprawa, że kupując używany kask ponosisz pewne ryzyko, bo nigdy nie masz pewności czy kask nie zaliczył upadku, a wtedy może nie tylko nie zabezpieczyć głowy podczas kolejnego upadku, a nawet może być przyczyną dodatkowych obrażeń.
Napisz jaki masz przeznaczony budżet na kask. Bo jeżeli wspomniane 240 zł, to za tą cenę kupisz dobry jakościowo, nowy kask.
Zgadzam się z nefferet, u nas w stajni dziewczyna jeździła w tym kasku, po godzinnej, zwykłej jeździe głowę miała mokrą... Ja obecnie jeżdżę w casco carbonic sport- ma 10 otworów i po 2,5h terenie w upale głowę miałam suchą, a z innych się dosłownie lało..nie wydałam na niego więcej niż 200zł. I także odradzam Ci kupowanie używanego kasku, bo możliwe że ktoś kiedyś nim nieźle wydzwonił i nie będzie już chronił tak jak powinien😉
Ja zakupiłam wcześniej zachwalany tutaj equi-theme i generalnie polecam. Jest wygodny i dobrze wygląda na głowie. Niestety po treningu i tak mam na głowie ukrop, ale przynajmniej trochę mniejszy niż w yorku. Myślę, że wentylację ma dobrą (patrząc na wcześniejsze komentarze), tylko ja się bardzo nienaturalnie mocno pocę i mój komentarz jest niemiarodajny.  😉
Anderia   Całe życie gniade
02 sierpnia 2012 12:32
Ma ktoś to? Widziałam na żywo w weekend, straszny ładny skubaniec i ultra lekki, na głowie się go pewnie nie czuje  😀 Wygląda na porządny. Nie przymierzam się co prawda do wymiany kasku, bo mój służy dzielnie i absolutnie nie "dziadzieje", ale pytam z ciekawości 🙂
nostril   be your own kind of beautiful
02 sierpnia 2012 13:07
Ostatnio zamówiłam kask Waldhausena czy ktos miał/ma takowy? Prosze o relację 😀
przebrnęłam przez wszystkie strony tego wątku, klasycznie wiem, że nic nie wiem 😉
usiłowałam znaleźc tu informacje, ale są różne, znalazłam w dobrej cenie Horze HaloRider Pluz, ale nie wiem jaki rozmiar wybrać, nie mam możliwości mierzenia, obwód głowy mam 56, z tego co czytam rozmiarówka może być zaniżona, do wyboru mam rozmiar 55,57, 58, 59, i nie wiem
przebrnęłam przez wszystkie strony tego wątku, klasycznie wiem, że nic nie wiem 😉
usiłowałam znaleźc tu informacje, ale są różne, znalazłam w dobrej cenie Horze HaloRider Pluz, ale nie wiem jaki rozmiar wybrać, nie mam możliwości mierzenia, obwód głowy mam 56, z tego co czytam rozmiarówka może być zaniżona, do wyboru mam rozmiar 55,57, 58, 59, i nie wiem


Ja mam Horze HaloRider ale zwykły i rozmiary są raczej standardowe. Mam 56 jeździecki, narciarski i motocyklowy i wszystkie są ok. Chyba, że na każdy model mają inne rozmiary.
Dzieki🙂 zamówiłam jednak 57, 56 nie ma, mam nadziej, ze będzie pasował 🙂 i że nie będe musiała sprawdzać jak chroni 😉
championka   "... I w sto koni nie dogoni... "
05 sierpnia 2012 10:49
Czy ktoś z Was ma Casco Passion? Jakie jest wasze zdanie na temat tego kasku? Zastanawiam się co wybrać: Horze Atlantic Zhelter czy właśnie Casco Passion? Jeden i drugi kask wydaje mi się bezpieczny i solidny, stąd trudny wybór 🙂 Co poradzicie?
Championka również rozważałam oba te kaski, niestety Zheltera trzeba brać o 2 rozmiary większego, więc nie mieszczę się w rozmiarówce  😁 jak by było 61 to wzięłabym Zheltera na stówę  😉
championka   "... I w sto koni nie dogoni... "
05 sierpnia 2012 16:34
dzięki , Mona 🙂
Dzieki🙂 zamówiłam jednak 57, 56 nie ma, mam nadziej, ze będzie pasował 🙂 i że nie będe musiała sprawdzać jak chroni 😉



Ja miałam haloridera 57, później kupiłam haloridera pluz też 57 i niestety był za duży.
Obydwa kaski mają inne wypełnienie w środku, tzn tą warstwę, a raczej jej grubość.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
07 sierpnia 2012 18:55
Na http://animalia.pl są kaski Casco Mistrall po 360 zł.
[quote author=marta__sz link=topic=153.msg1484465#msg1484465 date=1344226535]
Dzieki🙂 zamówiłam jednak 57, 56 nie ma, mam nadziej, ze będzie pasował 🙂 i że nie będe musiała sprawdzać jak chroni 😉



Ja miałam haloridera 57, później kupiłam haloridera pluz też 57 i niestety był za duży.
Obydwa kaski mają inne wypełnienie w środku, tzn tą warstwę, a raczej jej grubość.

[/quote]

oj, mam nadzieje, że będzie jednak pasował, jutro, najdalej po jutrze powinien do mnie dotrzec
jakie kaski polecacie, mocne mocne i jeszcze raz mocne... Bo kurde te GPA Speed Air to tylko ładnie wyglądają, a przy mocniejszym przywaleniu głową w ziemię pękają
agaleon , to chyba dobrze że kask pekł,a nie czaszka
Taka jego rola,by odbierac siłę uderzenia, jak chcesz,żeby nie pekł kup sobie hełm poniemiecki 😁
no tak kurczę, mam zamiar jeszcze wiele razy upadać. tzn nie mam zamiaru ale nie będzie wyjścia 😀
I nie chce kupować ciągle nowego kasku ;p
no to chyba cie zmartwie, bo generalnie te dobre kaski typu GPA, Casco, Uvex w srodku wlasciwie niczym sie nie roznia...
no  to super 😀
Hmm szukam opinii. Rozważam między tymi 2. Widziałam na forum dużo opinii na temat halorider ale chyba bardziej skłonna jestem do zakupu villa no więc mam dylemat :>

http://dobry-kon.pl/opis/1846268/kask-jezdziecki-villa-horse.html

czy

http://dobry-kon.pl/opis/2945068/horze-kask-halorider-pluz-szary-i-braz.html
ew. halo bez "pluz"
http://dobry-kon.pl/opis/2130365/horze-kask-halorider.html

Dzieki wielkie za pomoc w wyborze 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
11 sierpnia 2012 14:46
Agaleon, jeśli przy takim uderzeniu jak to przy którym GPA pęka inny kask nie pęknie to i tak ten "nie pęknięty" powinien być wymieniony bo popęka w środku i nie będzie spełniał odpowiednio swojej funkcji
Szukam, szukam i nic, potrzebuję kasku, ale chcę koniecznie z ochroną potylicy, cos jak w gpa tylko 1000 zł taniej  😁 tak do 600 zł znalazłam tylko ten na razie http://www.sprzetjezdziecki.com/lamicell-kask-elite-p-7277.html miał ktoś?  :kwiatek:
zonk Horze Zhelter ma też ochronę potylicy i wygląda podobnie do GPA 😉
http://www.sklep-skoczek.pl/horze-kask-atlantic-zhelter.html
Używa ktoś może tego kasku i miałby jakąś fotkę ?  "Champ Ebony Flock" Casco
brunatna ma champa, ale szarego. Dużo zdjęć na forum jest, głównie w wątkach szmatoholicznych 😉.
bakalia07   Nigdy nie rezygnuj z marzeń!
23 sierpnia 2012 07:18
Czy ma ktoś może kask Uvex FP3 Active?  Bo zastanawiam się nad kupnem tego kasku ale chciałabym zobaczyć jak wygląda na głowie.Jakby ktoś miał zdjęcia to byłabym wdzięczna. :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się