siodło ujeżdżeniowe

Co myślicie o siodle Prestige Roma Dressage dla osoby, która przechodzi z siodeł skokowych i zaczyna pracę w siodle ujeżdżeniowym ?
A czy ma ktoś lub miał do czynienia z siodłem Anatomica Orion ? Chciałabym wiedzieć coś więcej o tym siodle. Twarde/miękkie? Dobrze trzymające czy raczej słabo? I jak z komfortem jazdy w waszym przypadku ? Jakość? Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje !  :kwiatek: Nie znalazłam nigdzie na forum informacji i tym siodle.


edit: pomyłka w nazwie
w jakim siodle jeździ E.Gal?
Pewnie w jakimś County, jak zwykle.
epk, Petit. dzięki  🙂
jaka cena takich siodeł?bo nie ma stronie cennika 👀
ekuss   Töltem przez życie
05 sierpnia 2012 21:17
na pewno nie kosztuje 5.000 zł 😀  Zapewne robione na zamówienie.
Ponawiam pytanie - czy ktoś miał do czynienia z siodłem Busse Anky Salinero? Widziałam jakiś jeden komentarz na starej volcie, ale tutaj nic nie wypluło na ten temat. Macie jakieś doświadczenia? Byłabym wdzięczna za opinie, dziękuję z góry.
Koniczka nadal podtrzymujesz taka dobra opinie o Wintec Contourbloc? 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
06 sierpnia 2012 14:18
ja nie Koniczka, ale również mam Contourbloca i go uwielbiam.
o! jesli bylabys tak mila ashjak ci wypada nozka w stosunku do tybinki?🙂
ash A mogłabym prosić o jakieś dodatkowe opinie na tema conourbloca ? Mocno trzymające/słabo? Jakie ogólne wrażenia? Dla kogo jest to sioło? 😉 Będę bardzo wdzięczna!
ash   Sukces jest koloru blond....
06 sierpnia 2012 15:34
Ja długonożna jestem i jeździ mi się bardzo dobrze. Spróbuję zrobić zdjęcia i pomiary.
Nie jest to bardzo mocno trzymające siodło.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 sierpnia 2012 17:20
faith, wręcz opinia mi się poprawia z dnia na dzień. Mi pasuje to siodło wybitnie. Daje swobodę, a pomaga wtedy kiedy trzeba. Przy tym siedzi się głęboko i wygodnie. Gromowi chyba też pasuje bo w miesiąc mi przeskoczył o 2 rozstawy łęku. Oby się teraz opanował, bo mamy już najszerszy włożony 😉
Bardzo dziekuje za opinie 🙂 kupilam 16,5 dosc okazyjnie i jestem go bardzo ciekawa juz 😉
Niech mi ktoś powie co to za siodło? Dostałam od mamy koleżanki która przestała jeździć z powodu ciąży i nie wiem zupełnie co to ?
cavalo, Prestige Modena 😉
CROOPIE    - dziękuję  :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
06 sierpnia 2012 20:26
Przepraszam jeśli pytanie już było, ale nie zdołałam znaleźć. 😡 Można w Polsce dostać siodła Jochen Hennig? Jeśli tak, to gdzie?
Możesz znaleźć używane u handlarza, szukaj na forach, na allegro.
Lub na zagranicznych aukcjach typu www.ebay.de

Nowe siodła dostępne tylko u producenta, bo są robione na miarę.
mils   ig: milen.ju
06 sierpnia 2012 22:04
Petit. dziękuję bardzo! :kwiatek:
A czy ma ktoś lub miał do czynienia z siodłem Anatomica Orion ? Chciałabym wiedzieć coś więcej o tym siodle. Twarde/miękkie? Dobrze trzymające czy raczej słabo? I jak z komfortem jazdy w waszym przypadku ? Jakość? Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje !  :kwiatek: Nie znalazłam nigdzie na forum informacji i tym siodle.


Wygodne, dość trzymające. Bardzo fajna jakość wykonania.
Ja juz ponad 3lata jeżdże w Kentaur Elektra, kupiłam nowe w Czechach za niecałe 3tys zł albo nawet za 2,5. Bardzo chwale sobie to siodło, wygodne, głębokie, duże poduszki kolanowe (chociaż model Andromeda ma większe ale jak kupowałam to nie było tego modelu). Ani mój pierwszy koń ani drugi nigdy nie miał żadnych problemów (obtarć, bólu kręgosłupa itp.). Myślę, że spokojnie mogę polecić zarówno poczatkujacym jak i bardziej zaawansowanym jeźdźcom.  🙂
Który z polskich sklepów/przedstawicieli ma siodła testowe
szlag mnie zaraz trafi
dzięki, a czy jest coś jeszcze jest .....

a tak przy okazji jak się jeździ w teknie - to syntetyk więc zastanawiam się jak odczucia ....
Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, jeśli nie to poproszę o przekierowanie 😉
Gdzie w Warszawie mogę zrobić "przegląd siodła" i ewentualnie je odświeżyć?
777, odezwij się do Azzawy, ona ma Teknę 🙂 Ja siedziałam w niej kilka razy i zdecydowanie na +.
dzięki
przeoczyłam 126 stronkę a tam wymienionych jest parę sklepów z siodłami testowymi  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się